Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20 Jún 2019, 7:08

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
Mobil dieťaťu
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok Mobil dieťaťu
Ahojte :) prosím vás od koľkých rokov by ste dali mobil dieťaťu ? aby ste s nim moholi komunikovať atď. aby ste sa o neho nebáli

06 Nov 2017, 12:41
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Mobil dieťaťu
ja mam este male dieta, ale hovorim si ze mobil dostane vtedy ked ho bude potrebovat. pokial uz chodi do skoly ci von sam, tak je to podla mna dostatocny dovod aby mal telefon.

06 Nov 2017, 13:43
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Ked si nanho zarobi, tak ho moze mat. Ak je to chalan, tak napriklad na velku noc :) Potom su deti iba totalne vymlete ked maju telefony v ruke a nic ine nerobia len do nich tukaju...Okolity svet im je uplne ukradnuty a vedia akurat tak velke H bez telefonu.

06 Nov 2017, 16:15
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

a to ked si na to zarobi tak zrazu nebude vymlety???
a ked zrazu dieta nebude doma aj napriek tomu ze mu skola skoncila uz pred 4 hodinami, tak si budes hovorit "jeho chyba, mal si zarobit na telefon"...

tiez nikto nehovori ze mu treba kupit iphone X, kludne to moze byt aj tlacitkovy telefon, ide o to aby sa mu dalo dovolat ked bude treba.
ak nechces aby ti dieta cumelo do telefonu furt, tak ho treba vychovat, nie mu zakazat telefon, to nie je riesenie, to je nasledok.

06 Nov 2017, 16:20
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Ja som telefon nemal a povedal som mame kde sa ide a bolo vybavene :) Nepotrebovala ma kontrolovat. Na zaklade toho hovorim, ze telefon dietatu nieje ptorebny. Ak je ale rodic paranoidny, tak potom tazko ine riesenie hladat. Deti by mali mat detstvo no to uz pomaly ani nemaju, bo telefony su ich travenie volneho casu.. Ale tot je problem viacerych faktorov, nie dietata.

06 Nov 2017, 16:24
Profil  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

A čo tak im dať hlúpy telefón? Nebudú mať na ňom čo robiť. Moje dve netere (6r a 8r) majú nejaký prastarý Samsung s androidom 2.x a celý deň sa na neho nepozrú, kým im niekto z rodičov nezavolá. Ale je pravda, že rodičia sa pred nimi nikdy s telefónmi nebavili, čiže deti to nemali kde obkukať.

06 Nov 2017, 18:39
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Ja som si kupil telefon prvykrat, ked som mal 10 rokov a z vlastnych penazi, inac by mi rodicia telefon urcite nedovolili. Taku peknu velku tehlu motorolu som mal, na ktorej som hral snake. :lol: Raz sme hrali "ipiapača" a kamosovi mala na druhy den skoncit platnost telefonnej karty (do telefonnej budky), tak sme ten kredit vycerpali tak, ze z telefonnej budky bolo vidiet na miesto, odkial iny kamos zacinal ako "ipiapač". Ja som sa s inou kamoskou schoval blizko toho miesta a vzdy nam ten prvy kamos z budky zavolal na mobil, ze ten kamos "ipiapač" uz je daleko od miesta a hlada nas. Ja som potom hned zamaval na kamosku, ktora tam bez problemov dobehla a kamosa nahlasila, takze prehral. Ked sme to takto urobili asi 30krat, tak sa ten kamos rozplakal a isiel domov. :lol:

Takze uz vtedy sme cumeli do mobilov, nielen tie dnesne detiska nepodarene. :wink: Plus vacsina z nas, co sme tu, tak sme sa dozili dospelosti aj bez toho, aby sme v detstve mali mobil a rodicia nas kontrolovali. Staci, aby rodicia nastavili jasne pravidla podla veku dietata, mozes ist po tade a tade, vratit sa domov musis do vtedy a vtedy, plus je vhodne zaujimat sa o to, co vase dieta vonku robi a poznat jeho kamosov.

Neviem ci vobec za posledne roky mame na Slovensku nejaky pripad unosu dietata cudzim clovekom. Vzdy deti unasa rodinny prislusnik alebo jeden z rodicov.

06 Nov 2017, 19:07
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Nejde len o únos.
Ide o komunikáciu.
Mama určite ocení, keď jej dcéra zavolá, že hneď po škole ide ku kamarátke a zdrží sa xy hodín.
Bez mobilu by za a) ku kamarátke nešla lebo mama a za b) išla, ale mama by doma od strachu zošedivela a večer po príchode domov by dcéra dostala dobre po hube...

To či decko vidí len displej mobilu je aj o výchove, nie je to chyba mobilu a technológií...

06 Nov 2017, 20:18
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

mam syna 6r prvak na ZS. premyslal som mu dat MT len kvoli bezpecnosti (aplikacia cerberus) no zatial je vzdy v druzine a odtial ho niekto vyzdvihne. tak mozno o rok dva

06 Nov 2017, 23:11
Profil  ICQ  Skype  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Soviet píše:
Ja som telefon nemal a povedal som mame kde sa ide a bolo vybavene :) Nepotrebovala ma kontrolovat. Na zaklade toho hovorim, ze telefon dietatu nieje ptorebny. Ak je ale rodic paranoidny, tak potom tazko ine riesenie hladat. Deti by mali mat detstvo no to uz pomaly ani nemaju, bo telefony su ich travenie volneho casu.. Ale tot je problem viacerych faktorov, nie dietata.

hej hej, moji stari rodicia nemali ani telku, len radio pocuvali a do skoly chodili 4 kilometre peso, aj v dazdi aj v snehu, v deravych topankach...

nejde o paranoju, ide o komfort. ver na 100% ze tvoji rodicia by ti v tom veku tiez dali mobilny telefon keby ta moznost bola. ja som tiez bol bez telefonu, mal som telefonnu kartu a ked bolo treba tak som volal z automatu (alebo od kamarata)... len kolko krat som zabudol, ci mi zrovna vtedy nezdvihla mama telefon a podobne... potom z toho boli stresy, mamka nasrata ze kde som bol, preco som sa neozval... keby som tak vtedy existoval jednoduchy sposob ako instantne poslat spravu...

logika "ved ani ja som nemal vtedy, tak naco by mali mat oni teraz" je totalne mimo a spiatocnicka.

proste je hlupost vychovavat deti nejakym zastaralym sposobom, zakazovat im dnes uz normalne veci, len preto ze "ja ked som bol vo vasom veku tiez som nemal"...
deti treba vychovavat inym sposobom ako zakazovanim a prikazovanim.

07 Nov 2017, 10:17
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

úplne sa stotožňujem s názorom ktorý napísal aacid, tie technológie tu na niečo sú :) riešim toto so setrou, ktorá chcem pre syna niečo čím by ho vedela kontrolovať ale je maý na to aby dostal mobil, je to dosť zložité nejako rozumne vyriešiť

07 Nov 2017, 11:13
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

daj mu tlacidlovy ked nejaky borecek v triede donesie prave iphone x. keby bol kazdy dostatocne uvedomely, tak by nebol problem s tlacidlovym telefonom, lenze vela rodicov ma prave v hlave nasrate a radsej strcia decku do ruky tablet alebo mobil akoby sa s nim mali zahrat alebo sa mu inak venovat.

mobil tipujem na nejaku 2hu triedu, mozno 3

07 Nov 2017, 11:47
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

toto je presne to co hladas: http://www.myfilip.com/about-filip/
len neviem ako to bude zohnatelne na slovensku.

ako alternativa by mohli posluzit nejake smart hodinky co maju v sebe slot na sim kartu, z ciny by sa dalo aj nieco lacne urcite zohnat ale ako je to spolahlive ci funkcne, to netusim.
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... mart+watch

07 Nov 2017, 11:48
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

akoze pokial vodis dieta rano do skoly a potom ho zo skoly pravidelne bravas tak nevidim dovod na to, aby malo v skole mobil.

taketo wearables su este stale len v zaciatkoch, ale mozno o tie 3 roky ked to bude aktualne aj u mna to uz bude plnohodnotne funkcne :)

07 Nov 2017, 11:51
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

To si už deti môžete dať rovno po narodení očipovať.

07 Nov 2017, 12:33
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

kolko mas deti ty?

07 Nov 2017, 14:31
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

nastastie 0 ;)

07 Nov 2017, 15:24
Profil  ICQ  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Tie hodinky sú super, nejaká značka by to mohla robiť aj v česku alebo na slovensku nie ? mi to príde super, netreba riešiť mobil aspoň.

07 Nov 2017, 15:40
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

No nas maly ma sice len 2.5 mesiaca, ale prvy telefon urcite bude az ked pojde do skoly a nieco taketo https://www.aliexpress.com/item/Origina ... b571f8bbd6

07 Nov 2017, 15:43
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

7 rokov dozadu sa zacal predavat prvy samsung galaxy, kto vie co bude o dalsich 7 rokov ked pojde tvoje dieta do skoly... dufam ze ho nebudes nutit chodit s fejkovou nokiou 3310 do skoly :)

07 Nov 2017, 15:57
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 26 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť