Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 27 Apr 2017, 17:44

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 408 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Ďalšia

Choď na stránku
Nedôveryhodné internetové obchody, podvodníci, scam, krádež
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Príspevok Nedôveryhodné internetové obchody, podvodníci, scam, krádež
Tato tema sluzi na to, aby ste napisali zle skusenosti s internetovymi obchodmi. Uvadzajte prosim nazov, resp. adresu internetoveho obchodu, aky tovar bol objednany, cena objednavky a problem (tovar nebol doruceny, bol nefunkcny, nepresiel reklamaciou atd...).

//uplink: zmenil som nadpis témy kvôli SEO.

02 Júl 2009, 2:02
Profil  WWW
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
http://www.darceky-eshop.sk/

Kupoval som od nich jednu vec a to bolo pred 2 mesacami a nedosla do dnes ale serem na to stala 2€

02 Júl 2009, 7:50
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
http://www.slovakiacomp.sk

http://upni.sk/viewer.php?file=1qah1zrc5jncnf6d8n8i.jpg
Objednal som si mys, tasku a usb cez tento obchod, po tyzdni po napisani mailu mi odpisali ze mysku nemaju skladom, a od vtedy to v podstate asi neriesili. Zhruba kazdy tyzden som im pisal maily, vobec neodpisovali, dnes som im teda zavolal a po mesiaci aj cosi mi teda znova napisali ze mysku nemaju skladom, ani mat nebudu (cudne ze ju potom ponukaju na stranke, kedze to vyzera ze len vypredavaju ich zasoby z obchody). Dnes som teda zrusil telefonicky objednavku a cakam na vratenie penazi.
//cakam na peniaze uz 10 dni a este nedosli, zajtra im idem zase volat. toto je brutal shit.

02 Júl 2009, 9:13
Profil  ICQ  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
hpimport.sk
Neodporucam v ziadnom pripade, kto chce vediet viac, dajte si do googla "athenas consulting" a dozviete sa viac.
Bral som odtial pred rokmi 30GB disk do notebooku. Musel som to urgovat zo tri krat, kym si moju objednavku vsimli. V tej dobe to stalo asi 1100 SKK, vratane postovneho, kedze na stranke pisali, ako to dovezie kurier a ze preto je postovne tak drahe. No ale disk dosiel - a teraz sa podrzte - klasickou postou v obale od bonboniery :?
Nastastie mu nic nechybalo a fachci dodnes, ale odporucam sa tejto firmicke radsej vyhnut. Podla diskusii na nete som skoncil este ako jeden z tych stastnejsich.
Kazdopadne su to fuseri a podvodnici, predavaju pod X dalsimi znackami.

// dobra tema :)

//GothaR: doplnim to z Google: http://markoff.biz/pivot/entry.php?id=947

02 Júl 2009, 17:15
Profil  ICQ  YIM  Skype  Pokec  WWW
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Príspevok 
pcmaxi píše:
Mily patress!!!!
Som majitelom obchodu PCMaxi.sk..Ziadna objednavka na zmienenu kartu nebola nevybavena....Ziadne problemy sme s dodanim tovaru nemali, nikto od nas nikdy nesudil peniaze.Platbu na fakturu predom poskytujeme len zaregistrovanym uzivatelom ktory maju podpisanu s nami obchodnu zmluvu.Takze vsetko co tu pisete je cisty vymysel.Je mi Vas uprimne luto...

//autoeditácia príspevku ( 16 Jul 2009, 16:08 )
Este musim dodat,ze spominana karta je u nas v predaji od februara tohto roku,takze ste si nemohli kartu pred rokom ani objednavat... :lol:
ospravedlnujem sa .... link som dostal od brata on si objednaval VRAJ ten tovar ktory som spomenul. samozrejme overim si ci sa moj pprispevok zakladal na pravde . este raz nebola to moja chyba brat je z toho na nervy . ospravedlnujem sa za sposobene neprijemnosti

23 Júl 2009, 16:52
Novice
Novice
Obrázok užívateľa

Príspevok http://www.european.sk/ European Peripherals
Pozor na internetový obchod http://www.european.sk/ alebo European Peripherals

18.12.2009 som objednal objektív Canon, ktorý ponúkali za 528,84 Eur s DPH. 21.12.2009 som im telefonoval, aby mi povedali termín dodania (na stránke majú napísané, že dodanie do 5 dní). Tak po dlhšom rozhovore som sa dozvedel, že tovar mi dodajú až v januári, ale že už bude v cene 891,31 Eur s DPH :o , čo je obrovský cenový rozdiel.

Moje zistenia o tejto firme:
- na všetky tovary majú termín dodania do 5 dní, ale realita je úplne iná
- hneď som si prečítal ich obchodné podmienky a podľa týchto ich podmienok si vyhradzujú právo na akékoľvek zmeny a kedykoľvek
- keď som tovar objednal, tak mi ich automatický objednávkový systém pridelil číslo objednávky 10, ale keď som tam telefonoval, tak tvrdili, že túto moju objednávku nemajú vedenú pod týmto číslom
- skúsil som pohroziť Obchodnou inšpekciou a daňovou kontrolou, tak ma vysmiali, že nech si volám koho chcem
- neexistuje u nich žiadne potvrdenie objednávky a keď už sa rozhodnú, že tovar zabezpečia, tak vôbec neplatí cena, za ktorú ste si tovar objednali
- veľmi neseriózne jednanie, odporúčam sa tomu obchodu vyhýbať ...

21 Dec 2009, 10:51
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Siggy: A tovar si im zaplatil vopred alebo si to este neplatil??? Lebo ak si ho zaplatil vopred a chcu navysit cenu, tak to tusim nie je mozne. Jedna vec su obchodne podmienky obchodu a druha vec su zakony, to riesi zakon o podomovom predaji a zasielkovom predaji, resp. zakon o ochrane spotrebitela.

21 Dec 2009, 14:18
Profil  WWW
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Nedoveryhodne internetove obchody
Kód:
http://www.novepc.sk/
cize stary karman.sk....
:aasmile11:

O karmane na tom bolo po internete povypisovaneho az az az staci dat do googla a nestacite sa cudovat :roll:
Pripadne sa kuknite napr. na staznosti.sme.sk
Tam je tiez pekna kopka staznosti na nepoctivych a zlodejskych firiem :wink:

24 Jan 2010, 12:58
Profil  WWW
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

jjj píše:
Kód:
http://www.novepc.sk/
cize stary karman.sk....
:aasmile11:

O karmane na tom bolo po internete povypisovaneho az az az staci dat do googla a nestacite sa cudovat :roll:
Pripadne sa kuknite napr. na staznosti.sme.sk
Tam je tiez pekna kopka staznosti na nepoctivych a zlodejskych firiem :wink:
Mohol by si prosim ta popisat nejaku konkretnejsiu neprijemnu skusenost s novepc.sk? Moj kamarat odtial ide objednavat pc tak by som ho rad varoval :D

31 Jan 2010, 16:58
Profil  ICQ  Facebook  
Star
Star
Obrázok užívateľa

Z novepc som si objednaval veci asi pred dvoma rokmi potom aj pred rokom a nemall som s nimi ziaden problem

31 Jan 2010, 17:37
Profil  Skype  WWW
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Firma arasid z banskej bystrice ktora prevadzkuje obchody ako novepc.sk mp3.sk progamingshop.sk..
Vsetko je vporiadku pokial sa vam cosik nedoserie..
Ako mne drahy a znackovy MP3 prehravac Sony NW-A608 http://www.themp3players.com/archives/2 ... l-package/
Stal ma novy cosik vyse 6000sk. Po roku jeho cena klesla az kdesik k 2000-2500 SK. V tej dobe sa mi zacal kazit jack konektor na sluchatka.
To ze dodavane sluchatka neprezili viac ako 4 mesiace.. ako to som bral sportovo, kupil som si namiesto nich koss the plug ktore mam dodnes. Podobne ako sluchatka dopadol aj drziacik na zavesenie mp3ky na opasok alebo na rifle.. zlomil sa asi po mesiaci pouzivania. Takze toto vsetko spolu s riadnym opisom chyb vcetne kompletneho prislusenstva som im pekne zabalil do originalnej krabicky spolu s fakturou a zarucnym listom. Naivne som dufal ze mi poslu opravenu mp3-ku s vymenenym jack konektorom.. Ale co ze by sa nestalo.. reklamacia zamietnuta. Udajne som nedodal kompetne prislusenstvo, mp3-ka bola osuchana teda pravdepodobne podla nich asi nasledkom padu alebo neviem uz presne ake basnicky a vykrucacky tam uz napisali...
Skusil som opatovnu reklamaciu aj SOI-ku, no nic nepomahalo...
A sudit som sa nechcel.. takze ako vysledok mi ostal nefunkcny znackovy mp3 prehravac ktory dodnes pouzivam ako usb kluc na zalohovanie dolezitych veci :x
Ako iste ze sa najde tisic spokojnych zakaznikov ktorym sa vdaka bohu ziadna zavada na ich tovare behom 2 rocnej zarucnej doby neobjavila, ale je dalsia obrovska skupinka ludi ktorych reklamacie boli bez priciny a klamlivo zamietnutea nemali dostatok casu alebo chuti ci financii na to aby sa s tymi haj-zlami sudili...
Tolko k mojim pocitom z tej kvazi internetovej predajne...
Ak ma niekto podobnu skusenost nech sa prida..
Mam par dalsich podobnych pripadov od znamych ktorii tam nieco kupovali niekde na disku v dokomentoch ulozene.
Ak ich najdem tak to sem vycapim.. :)
Takze ak tam niekto nieco kupi dopadnete pravdepodobne asik dost podobne ako ja a par mojich znamych....
Reklamacie automaticky zamietaju..
Nech ide o PC, mobily alebo mp3 prehravace alebo nejake herne prislusenstvo..
Kebyze je v mojich silach pozbierat vsetky zamietnute reklamacie a preskumat ich.. urcite by tato nepoctiva firma dneska uz neeexistovala...
Takzee kto nechce dopadnut ako ja.. nech tam nic nekupi....

Tak a to bude asi vsetko..
Mam dost, citat to po sebe nejdem...
Prepacte mi pripadne preklepy ci nepresnosti.. :roll:

Prílohy:

sony-nw-a608.jpg
sony-nw-a608.jpg [ 13.4 KiB | Zobrazené 7968 krát ]
01 Feb 2010, 2:57
Profil  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

taktiez osobne viac v progamingshop.sk nenakupim, ziadna ochota, volal som im ci vedia dodat guitar hero, oni ze samozrejme do 2 tyzdnov, zavolal som im o 2 tyzdne a ze do mesiaca, tak to dakujem ale viac neprosim. taktiez ked som si reklamoval koss porta pro musel som sa obratit na servis kedze pgs s tym nechce mat nic spolocne

01 Feb 2010, 14:25
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Filipito: Akoze s tym nechce mat nic spolocne??? Pokial viem, tak ako si ich kupoval u nich, tak PGS ako predajca je povinny zaoberat sa tvojou reklamaciou a je jedno, ci sa im to paci alebo nie.

01 Feb 2010, 14:57
Profil  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

ano ale oni maju napisane ze reklamacie vybavuje servis , je tam aj adresa vsetko, co je podla mna povinnostou predajcu odoslat sluchadla do servisu.

01 Feb 2010, 15:04
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Samozrejme, ze je to povinnostou predajcu. Ty mozes proste tie sluchadla reklamovat u nich. Mozno by to bolo ine v pripade, ak by nieco take mali uvedene vo vseobecnych obchodnych podmienkach, aj ked si myslim, ze to nepomoze. Treba si pozriet zakon.

01 Feb 2010, 15:21
Profil  WWW
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Hura tak predsa sa nasiel niekto s podobnou neprijemnou skusenostou :D
Ako som uz napisal, bol som u nich dokonca OSOBNE !!!! a videl som tu ich kancelariu... :D
Banda primit. nasackovana v 2 malych kancelariach...
Ich sklad je kdesik v pivnici, aj tam som bol ked som u nich kupoval nahradne molitany na koss porta pro.
Ta firma fakt na mna posobi dojmom ze tam pracuju iba amateri a nie ochotni ludia ktori, by sa snazili svojmu zakaznikovi v ramci svojich moznosti pomoct a vyhoviet... :roll:
Taketo firmy v normalnom drsnom svete nepreziju ani rok, len tu na Slovensku si obcas pripadam ako v babanovej republike kde sa deju veci ktore by sa inde diat nemohli.. :x

01 Feb 2010, 19:10
Profil  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

v araside (progamingshop) som pred par rokmi kupoval Sennheiser HD515, ktore sa mi po cca roku doondili (lave sluchadlo hralo tichsie), tak som im to tam poslal a po mesiaci mi prisli nove sluchadla. No to bolo par rokov dozadu, kedy sa o nich este sirila len chvala, tak neviem, preco toto robia teraz.

01 Feb 2010, 19:46
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Na PGP mozem pridat aj ja zlu skusenost, aj ked sa netyka priamo tak predaja, ale islo predsalen o obchod. Mali zaujem o reklamu na fore, vymenili sme si par mailov a zrazu nic, odpoved nedosla. Po mesiaci, dvoch a mozno aj viac to bolo, uz si to nepamatam presne sa opat ozvali, ze by mali zaujem s tym, ze by venovali urcite ceny. Bolo to pod cenu reklamy, ale hovorim si, ze preco nie, mohla sa spravit nejaka sutaz, islo skor o ceny k pro gamingu, takze mozno nejaky Counter-Strike turnaj. Doslo k dohode, ze ake ceny, aka dlzka reklamy a podobne, avsak po case prisla odpoved, ze rusia takuto podporu a ze sa mam obratit na niekoho ineho ohladom reklamy/podpory. Nekontaktoval som ich viac, pretoze mi to prislo ako neseriozne jednanie.

02 Feb 2010, 13:01
Profil  WWW
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Asi sa tam vymenili ľudia. Ináč si to neviem vysvetliť takúto zmenu správania. Škoda , že takto skončili.

02 Feb 2010, 16:50
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

No to vieš...
Klasický sindróm vyhorenia.
Nadšenie opadne a prestane ťa tá práca baviť...
A platí staré známe:
Riešim veci iba do výšky svojho platu...
Tí chalani asi majú toho veľa a nestíhajú...
Nikto sa tam asik nepretrhne..
Taký mam z toho pocit..
Vo veľa firmách to takto funguje... :roll:
Ale ako samozrejme v araside to možno tak nieje..
Neviem, klamal by som.
Už 3 roky po tej poslednej negatívnej skúsenosti som tam nič nekúpil...
A každému kto sa ma na nich spýta odporúčim kúpiť to radšej inde..
Fakt je to smutné. Kedysi ta firma bola v pohode...
No ako náhle im stúpol obrat prestali si vážit zákazníkov, ľudí ktorí ich živia, ľudí na ktorých zarábajú...
A to je veľmi zlé...
Ale šak čo..
Snaď to tu niekto z tej bandy číta a vstúpia si do svedomia.. :smt006

//Ide o môj subjektívny pohľad...
Možno sa to už zmenilo k lepšiemu...

Ak teda sa tu nájde niekto kto u nich nakupoval, nech sem napíše, či už pozitívnu či negatívnu skúsenosť :)

02 Feb 2010, 22:19
Profil  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 408 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia