Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19 Aug 2019, 9:56

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 291 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalšia

Choď na stránku
Nesmrtelnost 

Dozijeme sa nesmrtelnosti?
Ano 24%  24%  [ 54 ]
Nie 76%  76%  [ 174 ]
Celkom hlasov : 228

Nesmrtelnost
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Nesmrtelnost
Viac ako 50 rokov uplynulo od rozlustenia struktury DNA. Prelomy v genetike a molekularnej biologii su na kazdodennom poriadku. To co sa zdalo pred desiatimi rokmi nemozne je dnes realitou. A co je podla mna najzaujimavejsie je realna vyhliadka na drasticke predlzenie zivota... co myslite?

18 Nov 2005, 2:25
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Myslim, teda dufam, ze sa to nestane. Neviem si predstavit, ze budem zit 600 rokov, je to pre mna nerealne a asi nie len pre mna. Ved keby sa tak stalo, tak populacia na planete dosiahne neskutocne cislo a tym sa minu aj vycerpatelne zdroje. Aj ked veda napreduje, tak to stacit nebude.

18 Nov 2005, 3:32
Profil  WWW
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
lol super topic, a co keby sa toho dozilo toto forum?

18 Nov 2005, 8:17
Profil  WWW
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ja si myslim, ze tych kolko? 80-100 rokov co je nam biologicky sudenych je neskutocne malo stravenych na tomto svete... A potom - tu je to istota... po smrti, no 8) az tak velmi ma to nezaujima, aby som to dobrovolne skusal

18 Nov 2005, 11:42
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
no myslim ze sa toho mozno dozijeme, ale na co taky dlhy zivot? :? potom by sme sa premnozili a nakoniec by sme sa aj tak vyzabijali navzajom. uz teraz sa pracuje na tom, aby sme sa nepremnozili - su tu predsa teroristi :D

18 Nov 2005, 12:23
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Na zaklade tvrdenia "vsetko je vzdy mozne" som hlasoval ano.

18 Nov 2005, 12:24
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Nesmrteľnosť? V tom našom biologickom tele, ktoré je tak ľahko zraniteľné, nestále a nedokonalé? Takže prečo nie, ale nie v tejto forme a nie v tomto svete!

18 Nov 2005, 12:44
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
kandler píše:
Ja si myslim, ze tych kolko? 80-100 rokov co je nam biologicky sudenych je neskutocne malo stravenych na tomto svete... A potom - tu je to istota... po smrti, no 8) az tak velmi ma to nezaujima, aby som to dobrovolne skusal

to nie je pravda. cez zdravu vyzivu ( od malicka ) sa da dozit aj 150 rokov. existuju kvanta literatu staci si precitat. moj otec mal tazke ochorenia srdca. uz dva roky konzumuje len ovocie a zeleninu ( nic viac ).
neberie ziadne lieky citi sa dobre a sportuje. :wink: vsetko je to o nas. co konzumujeme cim sa zabijame.

18 Nov 2005, 12:57
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Hlasoval som za ano, pretoze vsetko je mozne, i ked my sa dozijeme skor nejakeho predlzenia zivota, ale nic radikalne. Inak ak sa tak zamyslite, ako sa da "dozit nesmrtelnosti"? Ale bolo by to zaujimave zit takych 500 rokov, pretoze svet by sa casom menil a bolo by sa treba stale prisposobovat a ucit sa nove a nove veci, ktovie ci mame v hlave dostatocnu kapacitu aby sme to zvladli :) Napr. moja babka by si asi s pocitacom moc nerozumela a to ma len nejakych vyse 60 a ak by chcela zit 500 tak si clovek nemoze povedat "ale ved naco mi to bude, ja som uz stary" :). No to bola len taka uvaha.

18 Nov 2005, 16:10
Profil  ICQ  WWW
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
btw ludia viete co to je preludnenie? Urcite by ste sa nechceli delit o svoju izbu aj s mladsim bratom a par ludmi lebo ked sa nieco narodi a nikdy to nezomre .... :?

18 Nov 2005, 16:19
Profil  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
dufam ze nie. aj ked by to bolo zaujimave...

18 Nov 2005, 16:57
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
mspeedo píše:
Hlasoval som za ano, pretoze vsetko je mozne, i ked my sa dozijeme skor nejakeho predlzenia zivota, ale nic radikalne. Inak ak sa tak zamyslite, ako sa da "dozit nesmrtelnosti"?

Starnutie je komplexny intenzivne studovany biologicky jav. Zatial sa s tym moc robit neda, ale az pochopime jeho mechanizmus, urcite sa najdu cesty jak ho ovplyvnit. A ak si zoberiete co vsetko sa na poli vedy udialo za poslednych 50-100 rokov, nie je vobec nerealne, aby sme boli prvou generaciou zijucou si par sto rockov 8)

18 Nov 2005, 17:12
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
dufam, ze sa toho nedozijeme. skor by ma zaujimalo ako to bude vyzerat dajme tomu o takyx 500 rokov.. len tak na rok by som sa chcel zobudit.. potom zas zomret, zas o 500 rokov sa na chvylu zobudit :) ale dost fantazie..
ja budem spokojny ak sa dozijem vnucat...

18 Nov 2005, 17:30
Profil  ICQ  WWW
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
hmmm ja proti atanizmu nie som ale urcite sa toho nedozijem. Hlavne aby po mne ostali myslienky :)
BTW spoty tych 150 rokov si prehnal. Podla mna existuju ludia co sa snazia stravovat absolutne vyvazene ale 150 rokov uz moze byt nad schopnost regenracie buniek. Fakticky nas zabija dychanie, hoci to znie paradoxne. Mitochondrie ktore boli dakedy samostatne formy prijala eukarioticka bunka ako lacny zdroj energie no nikdy sa nevyuzije 100% kyslika takze ostavaju aj splodiny ktore sa stale hromadia. Cize jedna s pricim smrti. Ale vsak uvidime mozno uz daky clovek zije 100 rokov a kym ja zomriem tak on este dozije tych 50 :lol:

18 Nov 2005, 19:23
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
mspeedo píše:
Hlasoval som za ano, pretoze vsetko je mozne, i ked my sa dozijeme skor nejakeho predlzenia zivota, ale nic radikalne. Inak ak sa tak zamyslite, ako sa da "dozit nesmrtelnosti"? Ale bolo by to zaujimave zit takych 500 rokov, pretoze svet by sa casom menil a bolo by sa treba stale prisposobovat a ucit sa nove a nove veci, ktovie ci mame v hlave dostatocnu kapacitu aby sme to zvladli :) Napr. moja babka by si asi s pocitacom moc nerozumela a to ma len nejakych vyse 60 a ak by chcela zit 500 tak si clovek nemoze povedat "ale ved naco mi to bude, ja som uz stary" :). No to bola len taka uvaha.
Tak ale hadam by sme stale nestarli, takze nikdy stary.. ci by sme stale starli len nezomierali :cry: lol nesmrtelni ale vyzorom ako 500rocna mrtvola :lol:

18 Nov 2005, 19:28
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
inac spoty vsak ty mozes demonstrovat tych 150 rokov. Zacni sa stravovat ako tvoj oco a ja sa potom na teba pozriem zo zahrobia ze ako dlho si vydrzal. :D

18 Nov 2005, 19:33
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
po ziadnej nesmrtelnosti netuzim , lebo si neviem uz teraz predstavit ze jak budem stary (80 rokov a ked sa toho vobec dozijem) a budem zit niekde v starobinci.. nerealne.

19 Nov 2005, 0:25
Profil  ICQ  
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Mozno predlzenie o desat rokov ano. Pokial bude mat dotycny financia na to. ALe Nesmrtelnost, tak to urcite nie. Toho sa nedozijeme. 8)

19 Nov 2005, 12:49
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
a preco nie? samozrejme, ze nie doslovna nesmrtelnost, ked ta prejde auto tak holt smola, dostanes gulku, detto, ale preco myslite, ze je to nerealne? Starnutie je prirodny jav, nie je vtom nic teatralne. Verim, ze najneskor do 50 rokov sa zivot drasticky predlzi o desiatky a mozno aj stovky rokov. A to je defakto nesmrtelnost, ak si zoberiete, ze veda sa bude rozvijat uz pocas vasho predlzeneho zivota a nevyhnutelne objavi dalsie prostriedky ako zabranit degeneracii buniek, tkaniv, organov.

19 Nov 2005, 18:41
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
kandler píše:
a preco nie? samozrejme, ze nie doslovna nesmrtelnost, ked ta prejde auto tak holt smola, dostanes gulku, detto, ale preco myslite, ze je to nerealne? Starnutie je prirodny jav, nie je vtom nic teatralne. Verim, ze najneskor do 50 rokov sa zivot drasticky predlzi o desiatky a mozno aj stovky rokov. A to je defakto nesmrtelnost, ak si zoberiete, ze veda sa bude rozvijat uz pocas vasho predlzeneho zivota a nevyhnutelne objavi dalsie prostriedky ako zabranit degeneracii buniek, tkaniv, organov.
To je sice v poriadku ale museli by vymislet aj to ako zadovazit jedlo lebo viac ludi viac jedla. samozrejme aj pitnu vodu a viacej obytnych priestorov, a ak sa to stane co vravis tak to budu moct pouzit len vezni ktory maju dozivotie a VIP osoby

19 Nov 2005, 18:50
Profil  WWW
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 291 ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: mirak2 a 1 hosť