Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 19 Aug 2019, 9:55

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku
NFC
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok NFC
Konečne mám mobil s NFC (LG G2) a chcel by som začať túto funkciu využívať. Chcel by som si zaobstarať pár tagov a niekde ich umiestniť podľa potreby (napr. do auta, aby sa mi zapla navigačka a pod.).

Kde najvýhodnejšie zohnať nejaké NFC štítky/tagy a aké konkrétne? Na nete v bežných eshopoch som našiel hlavne Samsung TecTiles. Čo som čítal, dosť rozšírené sú nejaké NFC s chipmi Mifare, ktoré však nie sú veľmi kompatibilné a potom sú NTAG203, ktoré fungujú dobre.. našiel som ich napr. tu: http://www.smart-tags.org/sk/home/42-nf ... nexus.html

Aké máte skúsenosti? Na aké účely používate NFC? Aké NFC štítky používate? Aké programy? Dúfam, že ich budem môcť používať spolu s Taskerom.. tj. po priložení k NFC tagu sa mi spustí naprogramovaný profil..

:)

31 Máj 2014, 11:39
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: NFC
ja som k xperii S dostal 3 NFC tags.. ale nevyuzil som ich este ani raz :) nejako v tom nevidim moc vyznam... mne sa tam daju nastavit zmeny profilov, spustanie programov,zapnutie budika.. aj odoslanie sms, vytocenie cisla a take hovadinky ale nepouzivam to ... ci prilozim mobil k tagu alebo tuknem 2 krat na display je podla mna uplne jedno :)

31 Máj 2014, 12:40
Profil  ICQ  Skype  Pokec  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

tiez si myslim, jediny vyznam vidim v prenose velkych suborov alebo v plateni. Tym som len chcel povedat, ze to nevyuzivam :D

31 Máj 2014, 13:04
Profil  ICQ  
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Ja pouzivam nalepky ako su tieto. Rozobral som si drziak na telefon v aute, jednu nalepil zvnutra a nastavil som to na zapnutie waze.
Na precitanie tagu musis mat odomknuty telefon, teda nfc nie je aktivne ani na lockscreene, takze pametaj na to, ze musis proste pred kazdym nacitanim odoknut displej.
Inak NFC pri prenose velkych suborov nehra ziadnu rolu. Posielal som tak niekolko fotiek a je to vpodstate posielane cez BT. Prilozenie telefonov k sebe sluzi na sparovanie zariadeni.

31 Máj 2014, 13:37
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Mne ide hlavne o to auto.. tiež chcem v aute zapínať Waze, prípadne inú navigačku.

Snažím sa totiž čo najviac automatizovať svoj mobil.. už som prostredníctvom GSM a WIFI antén dokázal naučiť mobil, kedy som doma, v práci, na záhrade a na iných miestach, kde sa častejšie zdržiavam a podľa toho mi prispôsobí funkcie v telefóne (tam NFC už nepotrebujem).. ale neviem, ako ho mám naučiť rozpoznať auto. Nemám v ňom žiadne BT ani nič iné, čiže jediným riešením je práve ten NFC tag. :)

Pnr.. objednával si odtiaľ z ebay? Jedná sa o 5ks za 4,60$? To je myslím dobrá cena..

31 Máj 2014, 13:52
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Ja na xperii nemusim mat odomknuty :) staci mat zapnute NFC..len prilozis a ides :-D

31 Máj 2014, 13:52
Profil  ICQ  Skype  Pokec  
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

brm: Ja som uz davno objednaval od inokadial. Ten predajca ich uz nema, platil som £3 za 5ks.

31 Máj 2014, 14:23
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Tak prezeral som tie NFC tagy na ebay a nakoniec sa mi predsa len najviac pozdávali tie 5ks nalepovacie tagy, čo pastol Pnr. V pondelok som ich objednal, včera už boli v schránke.

Na zápis dát do tagu som skúsil NFC Tools - v aplikácii si môžem vybrať konkrétny task z Taskera, ktorý sa má do tagu zapísať.. a potom je potrebné nainštalovať aj NFC Tasks, ktorý ten task po priložení mobilu k tagu vykoná. Zatiaľ všetko funguje, cez víkend sa pustím do nejakých profilov..

:)

07 Jún 2014, 10:17
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Trochu sa tu prizivim, tiez mam konecne novy mobil a tiez ma NFC. Ako je to s platbami cez NFC u nas. Funguje to uz vobec niekde?

09 Jún 2014, 23:15
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Cez Google Wallet podľa všetkého nie, budeš musieť využiť aplikácie, ktoré ponúka Tvoja banka (ak to ponúka) v spolupráci s Tvojim operátorom (ak to ponúka)..

Ak Ti ide o image, stačí vlastniť bežnú bezkontaktnú kartu a tú si nejakým spôsobom prilepiť na zadnú časť mobilu (ideálne, ak máš púzdro a dáš ju pod púzdro) a potom môžeš platiť hocijakým mobilom.. aj nokiou 5110.. ;)

10 Jún 2014, 7:08
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

ak mas tatru tak vymen u operatora (orange alebo.o2) kartu za nfc, ktoru naparujes v banke platis mobilom

10 Jún 2014, 7:58
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Aha tak to nic potom, som myslel, ze to ide normalne cez google. Na webe maju ze je to dostupne aj na Slovensku, ale ani aplikacia sa neda stiahnut.

10 Jún 2014, 10:20
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Na Slovensku je dostupna sluzba Google Wallet ako taka (sluzi napr. aj na kupu veci v Play Store), ale appka a sluzba Tap and Pay je len v US.

12 Jún 2014, 13:42
Profil  ICQ  YIM  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Keďže sa v tejto téme riešili platby cez nfc, dám to sem, aj keď novinka google pay by si možno zaslúžila vlastnú tému...

Tak čo využívate platby cez nfc, google pay?

Bezkontaktne platím už dlhšie cez kartu z mbank. Je to pohodlné, drobnosti do 20€ idú bez PINu, pre vyššie platby treba pin zadať vždy.

Do mobilu som si dal aplikáciu skôr zo zvedavosti a skôr na občasné použitie pre prípady, že nemám so sebou peňaženku.

No celkom ma to chytilo a budem platiť asi iba mobilom, je to oveľa rýchlejšie ako platba kartou.

Pri platbe do 20€ nie je rozdiel, stačí na mobile zapnúť displej (nie je nutné mobil odomknúť), priložiť ho k terminálu a platba prebehne bez potreby zadať pin.

Pri platbe nad 20€ je rýchlosť výraznejšia oproti karte, kde zdržuje zadanie pinu. Pri platbe mobilom je nutné telefón odblokovať, čo je vďaka čítačke odtlačkov prstov blesková záležitosť a už len priložiť k terminálu. Platba prebehne hneď, bez potreby zadať pin, pin nahrádza bezpečnostný prvok v mobile, čítačka odtlačkov prstov (pre mobily bez nej je potrebné nastaviť vzor alebo heslo).

Čo sa týka bezpečnosti, príde mi google pay o chlp bezpečnejší ako klasická bezkontaktná karta.

Karta je pre platby pripravená stále, keď krádežou údajov rôznymi skenermi je ju treba chrániť peňaženkou s RFID ochranou (mám overenú). V prípade krádeže/straty treba kartu zablokovať a žiadať o novú kartu.

Mobil je vo vypnutom stave pre platby neaktívny, skener kariet má smolu. Nízke platby sa dajú robiť iba pri zapnutom displeji, väčšie platby na odomknutom displeji.
Pri krádeži mobilu netreba blokovať kartu, stačí v nastavení IB zrušiť prístup pre konkrétny mobil a v obchode môžete platiť pôvodnou kartou, alebo iným mobilom s nfc.

Ešte jedna drobnosť, aktuálne google pay priniesli 4 banky, pre zadanie kariet do mobilu si je treba nainštalovať aplikáciu google pay, tú už potom nie je treba otvárať, platby prebiehajú bez jej otvorenia. Avšak aplikácia má možnosť okrem platobných kariet pridať aj rôzne zákaznícke karty - od tesco karty, cez lekárne až po metro kartu.

Klienti mbank majú jednu výnimku. Nemusia inštalovať aplikáciu google pay, ale môžu použiť svoju mbank aplikáciu v aktuálnej verzii, tam je totiž novinka integrácia google pay priamo do mbank aplikácie.
Keďže na zákaznícke karty využívam už dlhšie aplikáciu stocard, toto riešenie mi plne vyhovuje.

Tak platbám zdar :).

09 Mar 2018, 12:08
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Akurat pred tyzdnom som si to aktivoval. Mam SLSP. Maximalna spokojnost. Som este zvedavy na tu platbu nad 20€, to som este neskusal. Tiez mam na odtlacok prsta takze parada.

09 Mar 2018, 12:31
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Tiež už som to 2x skúsil. Zatiaľ to je pre mňa pomalšie, keďže pri platbe kartou som už mal svoj grif, ako rýchlo vybrať peňaženku z vrecka a priložiť ju k terminálu tak, aby mi chytilo tú správnu kartu. S veľkou S8+ je to trochu komplikovanejšie, ale verím, že časom získam zručnosť. Platby nad 20€ som ešte neskúšal.

09 Mar 2018, 15:32
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Peňaženka bez ochrany je riziko. Môže to byť pohodlné, ale až do tej doby kým neprídeš o peniaze.

Pri mobile je dobré vedieť kde sa nachádza nfc anténa, aby si nad terminálom nelietal celým mobilom.

09 Mar 2018, 17:00
King
King
Obrázok užívateľa

U mna je ten dosah teda daleko vacsi - staci prilozit mobil na cca 10-15cm od terminalu.

09 Mar 2018, 20:51
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Skúšali ste niekto platiť cez Google Pay na Shellke? Skúšal som na dvoch rôznych Shellkách zaplatiť za benzín (60-70€) a ani na jednej mi to nechcelo vziať. Tak či robím niečo blbé ja alebo Shellky sú iné...

Vo všetkých ostatných obchodoch zatiaľ bez problémov aj vyššie sumy..

30 Mar 2018, 10:29
King
King
Obrázok užívateľa

Platil som dnes, ale len 4€ (v ZA), bez problemov.

Inak, uz 2x sa mi stalo ze mi nesla platba, na mobile hlaska "Tuto kartu nemozno pouzit so sluzbou Google Pay", na terminali len "chyba" a chcelo to aby som pouzil klasicku kartu. Neskusal som zrusit a zaplatit nanovo. Stalo sa mi to u obchodnikov kde bezne platim bez problemov. Neviem ci je to vec GP/POSky/telefonu... Skusal som napisat feedback cez Google Pay appku, zatial bez odpovede.

30 Mar 2018, 18:32
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 29 ]  1, 2  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia