Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 21 Jan 2019, 8:55

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 
ONKYO zostava HT-S7805
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok ONKYO zostava HT-S7805
Caute.Chcem sa vami prediskutovať vaše názory ,že čo si o tom myslíte.Velmi v skratke.Kupil som tuto zostavu a keď som ju pripájal som celkom nepochopil čo tým výrobca myslel..podľa môjho názoru to urobil uplne ale že uplne nelogicky keď dal aktívny subwoofer k zostave ktorá má fakt že dostatočne výkonný reciever.Proste nepochopim nech s anad tym zamyšlam ako kolvek.Veď keď už mám reciever za cca 400 evri tak rpedsa preboha nebudem k tomu davat aktívyn subwoofer šak čo sa už uplne zblaznili??Ja byť konštrukterom takýchto Hi-Fi zostáv tak takýto fail určite neurobím.by som všetko šlahol na jeden reciever ale v žiadnom prípade by som nedával aktívyn Sub keď by to nebolo Naozaj potrebné a podľa mňa to pri takto výkonnej zostave naozaj nebolo potrebné dávať aktívny Subwoofer.

Som zvedavý na vaše názory...diki

28 Sep 2018, 9:12
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: ONKYO zostava HT-S7805
Nerozumiem kde je problem, kolko ma ta zostava vykon na kanal? Max 100W a sub mas cca 300W.. ja mam reciever yamaha aventage serie s trochu inou cenou a tiež mam len aktívny subwoofer a vobec mi to neprišlo divné, v podstate ani vela pasivnych subwooferov sa nepredava...

28 Sep 2018, 10:15
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Ten receiver ma len pre-out, tak aky iny sub tam chceš davať, ak nie aktivny? Čo je zle na aktivnom sube?

28 Sep 2018, 13:49
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Absolutne nič nieje zle na aktivnom sube len rposte mi prišlo divne že tam davali aktivny sub..lebo ďalší kábel navyše čo bolo treba zapájať do zásuvky a ja som si myslel že by tam mohol ísť pasivny kedže je tam ten reciever.A vlastne čo je to ten Pre-out? lebo do tohoto až tak nevidím tak sa spýtam.

28 Sep 2018, 22:22
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Z konštrukčného hľadiska je to lepšie, ako to je.. Prečo?
1. Receiver je kompatibilnejší - rozumej tak, že k nemu máš možnosť pripojiť aj iný subwoofer, ako je dodaný v tomto sete..
2.Ak by bol v receiver spravený tak, že by mal v sebe navyše výkonný zosilňovač pre aktívny subwoofer, pri danom výkone, tak by musel byť, väčší ťažší, zložitejší a tým aj drahší (väčší výkonnejší zdroj, kapacity, atď atď..) a stále by to bolo navrhnuté zrejme len na určitý typ subwooferu, vzhľadom na to, že každý má iný výkon, zaťaženie, resp impedanciu (ohm) atď...
3. Ak by to malo byť rovnako veľké, drahé a mal by tam byť zosik pre subwoofer ako opisuješ, šlo by to na úkor kvality a výkonu ostatného (vykon a kvalita výstupu ostatných repro)... Takéto zariadenia samozrejme aj máš, v podobe takzvaných ALLinONe zariadeniach, ktoré sú práve preto menej kvalitné čo sa výsledného zvuku týka..
4. Pre-out je výstup z predzosilňovača, v tomto prípade s filtrovanou frekvenciou, určenou pre subwoofer.. Zjednodušene - slabý signál s basmi, ktorý si subwoofer zosilní svojim zosikom

29 Sep 2018, 9:03
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

dekarbon píše:
Absolutne nič nieje zle na aktivnom sube len rposte mi prišlo divne že tam davali aktivny sub...

Divne na tom nie je nič, naopak. Väčšina receiverov nema vystup na pasivny sub. A to z dôvodov popisanych vyššie. Pasivny sub najdeš primarne u lacnych domacich kin, kde su tie reproduktory koncipovane priamo na vykon toho zosilovača (ine tam daš ťažko), alebo potom v uplnom highende, kde maš už ale pre pasivny sub vlastny zosilovač.

29 Sep 2018, 12:20
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Ved ale to je normálne nie ? ved receiver nemá v sebe obvykle koncový zosilňovač či ? proste má výstup na nejakú linkovú úroven

30 Sep 2018, 2:43
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

dakujem velmi pekne za vysvetlenie,nevyznam sa moc do zosikov ale takto mi to bohatestačí,ešte raz dakujem už mi to je zrozumitelne

//autoeditácia príspevku (08 Okt 2018, 9:29)
A ak by som mohol tak ešte jedna otázka.Ako su na tom so spolahlivosťou funkčnosti domáce kiná značky Onkyo? Čo viem tak by malo ísť o japonského výrobcu a vo všeobecnosti mi je známe že japonské audio výrobky by mali byť stávka na istotu len si to chcem ešte potvrdiť lebo na nete som anšiel kopu videí z opráv recieverov aj novších modelov Onkyo a to vo mne trocha vzbudilo take pochybnosti že či som kupil dobre lebo tá zostava o tkjorej tu je toto vlákno nestála málo tak dufam že môžem čakať že to vydrží aspoň 10 rokov aj keď..je mi jasné že to závsí kus od kusu

08 Okt 2018, 8:29
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Niektoré modely mali problém s hdmi výstupom.. Odchádzali, tuším, že nešiel obraz, alebo zvuk cez ne.. Ktoré to boli si nájdi niekde na fórach.. Inak sú to veľmi kvalitné zosiky v dennej cenovej kategórii..

08 Okt 2018, 9:31
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

A čo si myslíte o optickom prepojení recieveru Onkyo HT-R695 ktorý je dodávaný v tomto sete domáceho kina k TV.Teraz to mám takto pripojené S TV cez optický kábel,snažil somsa nájsť čomožno najkvalitnejší kábel od firmy monster no a zaujímal by ma váš názor na to že čo je kvalitnejšie.Keď mám pripojený reciever cez optiku alebo cez HDMI?nazory co som zatail čital sa rôznia.Niektorí tvrdia že HDMI prepoj je kvalitnejší ako optika ja osobne sa prikláňam k tomu že ak je zvuk prenášaný aj keď digitálne cez fakt kvalitný optický kábel a privedený ako zdrojový signál do fakt kvalitného DAC prevodníka(v tomto prípade 32Bit/768Khz DAC AK4458) tak je možné docieliť vyššiu kavlitu reprodukovaného zvuku ako povedzme cez HDMI podla mojho názoru ale neviem či je správne toto tvrdenie.

08 Okt 2018, 11:42
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Rozdiel kvality zvuku v tomto prípade pripojení by som vôbec neriešil.. Je to úplne jedno, rozdiel určite nespozoruješ.. Rozdiely môžeš hľadať tak v praktickosti týchto zapojení a pri otpike limit v prahravaní zvukových stôp.... dts-hd, dolby true hd, atd už cez optiku neprehráš.

08 Okt 2018, 12:13
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

dekarbon píše:
Niektorí tvrdia že HDMI prepoj je kvalitnejší ako optika ja osobne sa prikláňam k tomu že ak je zvuk prenášaný aj keď digitálne cez fakt kvalitný optický kábel a privedený ako zdrojový signál do fakt kvalitného DAC prevodníka(v tomto prípade 32Bit/768Khz DAC AK4458) tak je možné docieliť vyššiu kavlitu reprodukovaného zvuku ako povedzme cez HDMI podla mojho názoru ale neviem či je správne toto tvrdenie.

Rozdiel medzi pripojenim hdmi vs optika nerozozna určite nikto. Jediny rozdiel je v tom čo piše Yogi, že optika nepretlači niektore naročnejšie formaty. A platiť za drahy opticky kabel su vyhodene peniaze. Uplne stači lacny, rozdiel je akurat tak v prevedeni a materialoch, nie v kvalite prenosu. Obzvlašť v tejto kategorii.

08 Okt 2018, 17:10
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 12 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia