Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 16 Okt 2019, 11:31

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 53 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku
Opaľovanie solarium vs samoopalovacie kremy 

Aký typ opaľovania preferujete
Solárium 14%  14%  [ 15 ]
Na slnku 57%  57%  [ 63 ]
Samoopaľovací krém 5%  5%  [ 5 ]
Neopaľujem sa! 25%  25%  [ 27 ]
Celkom hlasov : 110

Opaľovanie solarium vs samoopalovacie kremy
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok Opaľovanie solarium vs samoopalovacie kremy
Dúfam že to tu ešte nebolo (ak ano zmažte ) ale zaujíma ma váš názor na to čo preferujete a aky typ opaľovania je podľa vás zdravší.

//( ak niekto prispeje nejakym fajn člankom u mna k+ )

22 Feb 2007, 12:50
Profil  ICQ  WWW
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Solarium aj samoopalovacie kremy si vyzaduju urcitu postupnost- vobec nejde o lahku zalezitost- najma pri samoopalovacich kremoch, s ktorymi mala bohate skusenosti moja ex- ako latino tanecnicka (ked bude cas, mozno tu rozpisem dovody- bez naroku na karmu). Osobne preferujem opalovanie sa na slnku, samozrejme s patricnym kremom a najidealnejsie pri nejakom sporte (napr. voleyball, futbal, korcule). Pri pohybe totiz opaluje najrovnomernejsie... Akokolvek, priznavam, ze v zimnych mesiacoch sa obcas solarku neubranim... aj ked si uvedomujem, ze nejde o najzdravsiu zalezitost : )

Nemozem si pomoct, ale predstava, ako chalan podstupuje celu tu proceduru so samoopalovacim kremom mi pripada smiesne.

22 Feb 2007, 13:04
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Tomasito píše:
Nemozem si pomoct, ale predstava, ako chalan podstupuje celu tu proceduru so samoopalovacim kremom mi pripada smiesne.
Hlasoval som za samoopalovaci krem ale to preto ze mi pripada najzdravsi zo vsetkych moznosti ( samooplalovaci krem som este nepouzival ) :)

22 Feb 2007, 13:12
Profil  ICQ  WWW
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ja to davam aj na slnku aj v solarku (hlavne v zime) aj samoopalovacim kremom nebojtesa niesom cierny taka nolrmalna farba :D

22 Feb 2007, 15:31
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Najlepšie slnko pri praci v zahrade alebo pri nejakom športe, ako spomenul tomasito. Strašne sa mi nepáčia solarkové baby, ta farba pokožky je neprirodzená, u nás po škole jedna taká chodí :aasmile19: evidentne to preháňa a nie je to ani zdravé.
Samoopalovací krém sa mi zdá byť hovadina - vyhodené peniaze. Opáliť sa môžem zadarmo na slnku a ešte si aj zaplávať/zabaviť sa s priateľmi.

22 Feb 2007, 16:29
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ked uz sa opalovat tak na slnku s opalovacim kremom s vysokym faktorom...
Myslim si ze je pekne ked je niekto opaleny ale nebudem predsa chodit do solarka a vyhadzovat za to peniaze... Ved predsa si nebudem platit za rakovinu koze...

22 Feb 2007, 16:38
Profil  ICQ  
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Mám taký dojem že rakovinu kože sa dá dostať aj zo slnka :? (asi netreba nic príliš preháňať )

22 Feb 2007, 16:43
Profil  ICQ  WWW
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Tiez preferujem slnko, samoo. krem som pouzil len raz, ked som si "opalil" miesto na zapasti pod hodinkami:)

22 Feb 2007, 16:53
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Príspevok 
u mna je to tak ze cez zimu som bledy ako petrzalsky narkoman (v zime chodim von len v noci) a cez leto som zasa dost hnedy :) nehavam to na prirode, nech si se mnu roby co chce :wink:

22 Feb 2007, 17:05
Profil  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
P3Bo píše:
Mám taký dojem že rakovinu kože sa dá dostať aj zo slnka :? (asi netreba nic príliš preháňať )
Ale za slnko neplatíš. Stačí vyliezť pred barák na verandu alebo na balkón..

22 Feb 2007, 17:19
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
opalujem sa na slnku i ked rozmyslam aj nad solariom a je to dost pravdepodobne ze zacnem chodit pravidelne...

22 Feb 2007, 18:18
Profil  ICQ  WWW
Zablokovaný
Zablokovaný
Obrázok užívateľa

Príspevok 
heh poznam holku ktora sa po solarku supe takze na to pozor.. slnko je urcite zdravsie a prijemnejsie :wink:

22 Feb 2007, 18:21
Profil  WWW
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
okonenipica: hmm to je zaujimave a co zacala hned s velkym mnozsttvom minut? to treba pekne postupne a ten kto ma mierne problemy aj s opalovanim na slnku tak si treba kupit taky krem kt. maju solaria v dispozicii a urcite sa supat nebude... ///vim to preto bo v solarku robim

22 Feb 2007, 18:28
Profil  ICQ  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
aký je rozdiel medzi biosolárkom a normal solárkom?! Vraj to bio nie je škodlivé vôbec a vlastne ani normálne solárko nemôže ublížiť ak tam nestráviš pol hodiny vkuse. Krém občas použijem, ale treba ho naniesť rovnomerne pretože pri nesprávnom použití vznikajú flaky...

22 Feb 2007, 19:10
Expert
Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
jasne opalovanie na slniecku.....ale s pomocou uja kremika :lol: .....u mna je to toto..a v solarku ma neuvidi nikto(nezvratny osud 3 :lol: )...a samoopalovacie kremy??..ak si neubis dobry peeling celeho tela vyzeras ako keby si bol cely v zltych maskacoch(vlastne skusenosti :lol: )nastastie som si ho negebla aj na tvar uz by som fakt vyzerala ako...... :D takze jednoznacne SLNIECKO :smt023

23 Feb 2007, 14:37
Light Star
Light Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
neopalujem sa , nie som s pomedzi tych ludi ktory idu niekam ci uz von alebo do solarka ci kupelne {samoopalovaci krem} za ucelom nabrat neaku zdravu farbu

23 Feb 2007, 15:44
Profil  ICQ  
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Opálený človek vyzerá vitálnejšie a atraktívnejšie. V dnešnej dobe je však oveľa zdravšie opaľovanie v soláriu než na slnku, ktoré je príliš agresívne a pokožku môže poškodiť. V soláriu sa nielen opálite, ale môžete aj relaxovať pri počúvaní príjemnej hudby. Bezpečnosť opaľovania v solárnom štúdiu je zaručená pravidelnou výmenou trubíc a odborným servisom renomovanej firmy.

Solárium
Celotelová aplikácia ultrafialového žiarenia na špeciálnom prístroji Biolárium. Zvlášť v zimných mesiacoch na dosiahnutie príjemného vzhľadu opáleného tela, ale tiež na podporenie tvorby vitamínu D a celkového zvýšenia odolnosti organizmu voči ochoreniam.
Biosolárium je prístroj určený ku kozmetickým účelom - k opaľovaniu pokožky. Opálenie je rýchlejšie a trvalejšie, so zosilneným účinkom UVA a filtráciou UVB žiarenia. Doba opaľovania je 6-12 minút. Biosolárium má i sedatívny účinok na organizmus a posilňuje imunitný systém.
Indikácie: posilnenie nešpecifickej obranyschopnosti, stavy po operáciách , psoriasis, niektoré ochorenia kože
Kontraindikácie: nádorové ochorenia, stavy po radioterapii, fotodermatózy, ťažká ateroskleróza, atrofická pokožka, herpes zoster, otvorené rany

SOLARIUM
Svetlo, ktoré solárium vyžaruje, má optimálne zloženie pre rýchle
a veľmi efektívne opaľovanie ľudskej pokožky. Špeciálne lampy poskytujú
pomerne vysoký podiel mierneho UV "A" opaľovacieho žiarenia. Toto
predchádza spáleniu, kým súčasne vyvoláva pekné opálenie do bronzova
v extrémne krátkom čase. Okrem kozmetického efektu (atraktívne opálenie)
je vhodné množstvo opaľovania zdraviu prospešné pri metabolických
poruchách alebo prechladnutí. Tiež veľmi dôležitým faktom je, že počas
opaľovania v soláriu sa tvorí v pokožke vitamín "D", ktorý priamo ukladá
vápnik do kostí, teda pôsobí proti odvápňovaniu organizmu. Pri rôznych
kožných ochoreniach, ako je akné, psoriáza, seborhea sa tiež prejavuje
priaznivý efekt opaľovania v soláriu.
UV zariadenia (solárium) by nemali používať osoby, (a to v ich vlastnom
záujme) ktoré trpeli, alebo trpia na rakovinu kože, alebo sú na to
náchylný. Taktiež by sa nemali v soláriu opaľovať tie osoby, ktoré
užívajú také lieky, ktoré zvyšujú citlivosť kože na ultrafialové
žiarenie. Ak máte na koži trvalé opuchliny, vredy, alebo pigmentové
pečeňové škvrny solárium nepoužívajte. Pred použitím solária
zbavte svoju tvár kozmetiky a nepoužívajte žiadne produkty
slnečnej ochrany. UV žiarenie v soláriách neobsahuje takmer
žiadne škodlivé žiarenie typu UV "B" a UV "C" na rozdiel od priameho
slnečného svetla. Počas opaľovania v soláriu používajte vždy dodávané
ochranné okuliare a odporučenú solárnu kozmetiku. Po opaľovaní v soláriu
sa doporučuje použiť pleťovú vodu, alebo pleťové mlieko, aby ste
predchádzali vysúšaniu pokožky.

Rady do solária
1. Dobu opaľovania voľte podľa toho, či s opaľovaním začínate,
alebo iba udržujete bronzový odtieň, či ste viac alebo menej
citliví na UV- žiarenie a ako rýchlo chcete zhnednúť
(rýchlejšie zhnednutie znamená aj rýchlejšiu stratu bronzu).

2. Solárium je najúčinnejšie a najbezpečnejšie, keď sa cítite
fit. Ak sa necítite dobre, opaľovanie radšej odložte.

3. Pri ovládaní klimatizácie či ventilátoru si uvedomte, že čím
vám je teplejšie, tým efektívnejšie sa opálite. To však neznamená,
že by ste mali vypínať ventilátor alebo klimatizáciu! Mohlo by totiž
dôjsť k prílišnému prehriatiu organizmu a v strese sa tiež neopálite.

4. Spojte opaľovanie v soláriu s relaxáciou a prehriatím tela.
Nebojte sa na chvíľu si zdriemnuť.

5. V soláriu sa oplatí striedať polohy (občas sa zavrtieť). Tam,
kde je menej prekrvené tkanivo, vzniknú biele miesta (obvykle
na krížoch a pod lopatkami, na ktorých pri ležaní spočíva váha tela).

6. Najintenzívnejšie žiari opaľovacia trubica vo svojom strede,
takže najväčší opaľovací efekt bude zreteľný na bruchu a stehnách.

7. Od obsluhy požadujte, nech pred vami utrie lôžko dezinfekčným
roztokom. Aj okuliare by ste mali mať vlastné, alebo dobre očistené
od potu a vydezinfikované.

8. Upozornite obsluhu, že pri vystupovaní z lôžka kladú všetci
spotené nohy na rovnaké miesto. Oplatí sa položiť na toto miesto
umývateľnú podložku a pravidelne ju čistiť dezinfekčným roztokom.

9. Sprchovanie pred i po opaľovaní znižuje jeho efekt. Na vodu
reaguje pokožka obvykle tým, že začne vylučovať maz, ktorý filtruje
žiarenie a uzavrú sa póry.

10. Neopaľujte sa po celý rok, nechajte pokožku 1-2 mesiace
od žiarenia odpočinúť.

11. K urýchleniu opaľovacieho efektu sa oplatí použiť solárnu
kozmetiku (obsahuje vitamín E a beta- karotén) a proti vysúšaniu
pokožky (vysušená pokožka rýchlejšie starne). Pozor, táto kozmetika
neobsahuje UV- filtre!

12. Doporučujeme sa opaľovať pred tréningom a cvičením.
Vtedy opaľovanie poslúži aj ako príprava na záťaž.

Ak patríte medzi vyznávačov zdravého životného štýlu, chcete vyzerať zdravo a byť opálení po celý rok, môžete si doma zriadiť solárium. Ak spojíte saunovanie s pobytom v soláriu, dosiahnete požadovaný efekt bez toho, aby ste museli chodiť na dovolenku – všetko budete mať pod jednou strechou.

Zdrojom žiarenia v soláriách sú buď UV žiariče, alebo vysokotlakové lampy. Pri prevádzke treba prebytočné teplo odvádzať a vytvoriť znesiteľné prostredie. Vetrať možno dvoma rôznymi spôsobmi. Prvým z nich je chladenie pomocou ventilátora umiestneného priamo v soláriu. Ventilátor vháňa do trubíc chladnejší vzduch a ohrievaný vzduch prúdi voľne do miestnosti. Druhým variantom je napojenie solária na samostatný vetrací systém, ktorý nie je závislý od vetrania danej miestnosti.

Priestorové usporiadanie a umiestnenie ožarovacích trubíc závisí od ich použitia. Výšku priestoru solária určuje druh a umiestnenie žiariča. Solárium musí byť dobre a ľahko vetrateľné, najlepšie prirodzeným spôsobom (oknom) alebo núteným obehom. Miestnosť, v ktorej sa zariadenie nachádza, by mala mať nekĺzavú podlahu, ktorú možno čistiť a dezinfikovať. Rovnaké kritériá platia aj pri údržbe stien a stropu.

Časy, keď bola jemná, biela pleť v móde a symbolizovala príslušnosť k vyšším vrstvám a keď si dámy pleť starostlivo chránili pred slniečkom, vystriedala celkom opačná módna vlna. Dnes je bronzová pokožka aj v našich zemepisných šírkach veľmi populárna. Je synonymom zdravého životného štýlu a opálené telo je podľa mnohých oveľa príťažlivejšie ako priesvitná biela pokožka. Ak ste aj vy zatúžili po zdravom bronze, oplatí sa venovať pozornosť „tréningu“ vašej pokožky v soláriu, aby v lete neutrpela šok zo slnka.

Slnečné žiarenie
Slnko vyžaruje energiu v podobe slnečného žiarenia rôznych vlnových dĺžok. Skladá sa z ultrafialového žiarenia, infračerveného žiarenia a viditeľného svetla. Ultrafialové žiarenie sa delí na viac typov: UV A (s vlnovou dĺžkou 320 až 400 nm), UV B (280 až 320 nm) a UV C (260 až 280 nm) žiarenie. Pokožke človeka škodí najmä UV C žiarenie, ktoré za normálnych okolností filtruje atmosféra Zeme. Žiarenia UV A a UV B spôsobujú zhnednutie pokožky, UVtypu B v tele človeka vyvoláva aj tvorbu vitamínu D3.

28019-obr: Vertikálne solárium s 50 lampami s výkonom 180 W zo série Lounge (Ergoline) má integrovanú prezliekaciu kabínku a stereo ozvučenie. Ventilátor možno nastaviť podľa želania, informácie s nastavenými parametrami sa odovzdávajú z počítača vďaka infraportu. GPJ.

Je nad slnko jasnejšie....

Kam nechodí slnko, tam chodí lekár. Aj napriek tomu, že dnes vieme dosť o rizikách nadmerného slnenia, predsa len netreba na túto starú ľudovú múdrosť zabudnúť. (Samozrejme platí aj v tomto prípade, že všetko s mierou.) Priaznivý účinok slnečného žiarenia totiž ešte stále prevyšuje jeho riziká. A ak máte nedostatok toho pravého slnka, skúste ho nahradiť aspoň správnou technikou ( ešte predtým, ako bude musieť prísť lekár).

Čarovná moc
Sledovaním vplyvu UVA a UVB žiarenia na ľudský organizmus sa preukázalo, že UVB žiarenie spúšťa v organizme dôležité biochemické procesy. Slnko má blahodarný vplyv na psychiku – zmierňuje depresie a dodáva nám energiu, životnú silu a dobrú náladu. Navyše, UV žiarenie stimuluje imunitný systém, aktivuje krvný obeh, podporuje liečenie nečistej pokožky pri akné a iných kožných ochoreniach.

Je teda nad slnko jasnejšie, že ak nám budú slnečné lúče pridlho chýbať, naše telo aj duša budú trpieť. V modernej dobe však možno prirodzené slnečné lúče nahradiť aj umelo – v soláriách. Tie dokážu nahradiť slnečné žiarenie UV technológiami tak, že zlepšia zdravotný stav človeka aj vzhľad pokožky. Opaľovacie stroje môžete využívať v špecializovaných solárnych štúdiách, ale stretnúť sa s nimi môžete aj v niektorých iných prevádzkach – napr. v kozmetických salónoch, fitnescentrách, lekárskych ústavoch či rôznych rekreačných zariadeniach, kde sa využívajú na doplnkové procedúry.

cakam karmu+ :wink:

25 Feb 2007, 12:51
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ja sa nikdy nejdem cielene opalovat a uz vobec nie do solarka/samoopalovacim kremom ... opalovanie je u mna len vedlajsi efekt nejakej cinnosti - plavanie (respektive vseobecne vylety k vode), pripadne pri praci na zahrade a podobne ... v ziadnom pripadu neuznavam skvarenie sa cele dni na slnku ... 8)

25 Feb 2007, 15:00
Profil  ICQ  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
No tak v Solarku som este nebol, a opalovat sa neopalujem, len ked uz v lete vidim, ze som bledy jak zombie, nenecham to tak a zajdem si k tomu jazeru alebo na balkon. A napriklad ruky mam furt do hneda, tam ten pigment robi svoje. :)

25 Feb 2007, 17:47
Profil  ICQ  WWW
Professional
Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
zo slnka rakovinu koze,vysoké faktory...? keď sa budete opaľovať poobede okolo 16:00 a neskor nič sa vám nestane a nemusíte mat ani krémy s faktorom 30 alebo koľko...osobne som hlasoval pre slnko, je to najprirodzenejšie.....

25 Feb 2007, 18:26
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 53 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť