Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 14 Dec 2019, 12:31

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 
Pokazena pracka
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Pokazena pracka
Zdravim,

vopred sa ospravedlnujem adminom - nie som si isty, ci som to zaradil do spravnej temy, ale "Pomoc" mi prisla prilis PC-oriented.
Toz, nedavno sa nam pokazil doma plynovy kotol (na teplu vodu, kurenie) a privolana pomoc to vyriesila jednoducho pomocou dopustenia vody t.j. zvysenia tlaku vody v kotli. To urobili tak ze odpojili hadicu s privodom vody z pracky, nasadili na nejaku trubku kde dopustili vodu. Nasledne hadicu odpojili a zapojili ju naspat do pracky. Vsetko v poho, kotol fungoval ale,. ...
Od tej chvile nefunguje pracka, teda spusti ju, zamknu sa dvierka ale nepriteka voda, proste sa nedeje zrazu nic. Skusali hadicu odpojit, voda normalne tecie, ale proste ako keby ju pracka nechcela zobrat. Pokusili sme sa spravit vsetko co je v navode napisane k tomuto pripadu ale proste nefuguje. Je mi jasne, ze pravdepodobnost ze je pracka pokazena je dost vysoka, ale aj tak mi nejde do hlavy ze sa to stalo po tej oprave kotla a hlavne ze problem je s tou vodou ktora bola odpojena. Nenapada Vas niekoho kde by mohol byt problem? Nechceme volat opravara, kedze ta oprava by nas mozn ovysla ako nova pracka a pracka bola kupovana z druhej ruky :) (kazdopadne od februara bez problemov fungovala).

Za kazdu rozumnu radu alebo jendoduche vyhodnotenie ze je to jednoucho pokazene diky :).

30 Nov 2015, 12:21
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Pokazena pracka
možno je príliš veľmi otvorený kohútik na vodu. Alebo naopak málo. Skús sa pohrať s tlakom vody čo ide do práčky. Druhá vec skontroluj či nie je tá hadica upchatá. Je možné, že ako ju odpájali tak tam zapadlo to sitko čo sa tam bežne dáva. Odpoj hadicu aj zo strany práčky a skontroluj to (prefúkni ju.)

30 Nov 2015, 12:40
Profil  ICQ  Skype  Pokec  Facebook  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

prave sme skusali pustit vodu z tej hadice a normalne isla, ale hrat sa s tlakom sme neskusali

30 Nov 2015, 12:43
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Nemas moznost zavolat toho cloveka co robil na kotli? A rovno povedat, ze odvtedy nejde pracka. Lebo mi nenapada preco by nemala fungovat ked voda tecie. Ma pracka aj nejaku signalizaciu, ze nema tlak alebo sa len nespusti? Elektronika ocividne funguje. Predtym ste vypinali vodu ked sa nepralo?

30 Nov 2015, 13:48
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

No volal ho majitel, a teoreticky by sme mohli, ale neviem ci by bol nejak ochotny a hllavne ci by nam s tym pomohol. A pracka nic nesignalizuje, svetielko sa zapne, zamkne dvierka a vtedy ked by mal nastat taky zvuk, kedy tam napustalo vodu tak je ticho a nic sa nedeje.

30 Nov 2015, 13:52
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Nechapem, co ma pracka s kotlom, ale budiz.
Najskor isiel do p-cka elektromagneticky ventil, ktory sa otvara, zatvara podla potreby.
Ked nepocujes ani ziadne cuknutie, bzucanie, tak si myslim, ze je to ono.
Skus pripadne odpojit hadicu a spusti praci program. Vacsina praciek ma funkciu detekcie nuloveho tlaku vody po otvoreni toho ventilu.
Daj vediet, co to robilo.

02 Dec 2015, 7:43
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

To nechapem ani ja, ale problem prisiel po tom co sa odpojila/pripojila hadica.
Nakoniec sme pracku rozobrali a prisli sme na to ze problem bude predpokladam v tom ventile. Hned pri vstupe tej hadici, je taka plastova (vnutri kovova) suciastka (ventil) na ktorom je cievka. Do cievky prud ide, takze chyba bude bud v nej samotnej alebo vo ventile. Dnes skusime kupit nahradne suciastky, ale zvhladom na to, ze ventil bude pravdepodobne historicky kusok (vid foto) tak s nim moze byt problem.

Na fotke pripojeny ventil , cievka odpojena, polozena nalavo od neho.

//autoeditácia príspevku (02 Dec 2015, 14:11)
Update: Suciastka sa da zohnat, uz je na ceste, tak dam vediet ci pomohlo.

Prílohy:

02 Dec 2015, 14:11
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Ta ako, pomohlo?

07 Dec 2015, 14:22
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Ano, chyba teda bola bud v cievke alebo v napustacom ventile. Pracka uz pere ako predtym. :)

08 Dec 2015, 8:11
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 9 ] 

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť