Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20 Jún 2019, 1:20Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 55 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku
Pokúsiť sa o vzťah po rozchode?
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  
 
Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.8.2018
Príspevky: 32
Karma: Neutrál
Príspevok Pokúsiť sa o vzťah po rozchode?
Ahojte chlapi a možno aj ženy, ak tu sú vôbec. Trápim sa a neviem si rady, nemám kamarátov s ktorými by som o tomto prehovoril. Teda mám, ale nemám dôveru voči nim pretože poznajú obe osoby o ktoré sa jedná v tomto mojom prípade. Pokúsim sa to v krátkosti zhrnúť a napísať hlavne veci k problému.

Obaja máme približne rovnako, teda 27 rokov. Po škole, pracujeme, poznáme sa pár rokov. Ja som dlhšie bez vzťahu, ona sa len teraz rozišla. Ja som nedávno kúpil byt, ona plánuje teraz počas leta-jesene.

Medzi nami to dlho iskrilo, boli sme však zadaní a pri tom to ostalo. Nič sa nestalo. Pokušenie tam bolo veľké. Z mojej strany som slobodný už viac ako rok, ale vedel som o jej vzťahu a preto som sa do toho nemiešal a nekontaktoval ju. V tom čase začínal len jej vzťah. Posledné dve mesiace sa naše cesty dosť začali spájať. Píšeme si počas dňa, voláme si občas, 2x za týždeň sa stretneme na káve, na kofole, porozprávame sa. Ako sme si začali intenzívnejšie písať, tak sa ma opýtala prečo to robím, že či ju balím. Zahral som to do autu. Po čase som jej povedal, že ju balím. Pekne sa usmiala, bola potešená. Nepýtal som sa jej na vzťah čo má, iba som vedel od kamarátky, že to má veľmi zlé a smeruje to k rozchodu. Preto bola podľa mňa dosť liberálna a bola možno aj rada mojej prítomnosti.

Pred dvomi alebo tromi dňami mi povedala, že sa už rozišli. Potešilo ma to, ale súcitil som. Bola strašne zničená a sklamaná. Pri rozhovore som navodil inú tému, úplne sa uvoľnila, bola rada so mnou, aj jej pohľad očí bol pre mňa zvláštny. Potom mi napísala, aby som si nerobil nádeje pretože je teraz zničená a len by najradšej celé dni plakala. Pochopil som čo tým chcela povedať.

Včera sme sa dobre porozprávali, povedala mi o rozchode, bavili sme sa o všetkom možnom. Dnes sme boli tiež spolu a bolo nám dobre, zasmiali sme sa. Nič som však na ňu neskúšal a myslím si že v tejto jej situácii by to bolo aj tak márne, myšlienkami bude pravdepodobne inde, v hlave bude mať mišmaš a kto vie čo prežíva.

Môj problém je ten, že viem, že medzi nami tá iskra bola, vždy tam bolo napätie. Keď som jej včera pred spaním napísal, že o týždeň odchádzam s celou rodinou na 10 dní na dovolenku tak som dostal od nej strohú, ale za to nečakanú odpoveď z jej strany: To ma tu necháš samu?

Zaskočilo ma to, ani sám neviem či v dobrom alebo zlom. Neviem či to brala ako to, že sa nebude mať s kým porozprávať, uvoľniť sa, alebo či myslela niečo iné. Z iného pohľadu to beriem tak, že veď ja keď budem preč a pár dní sa neozvem, tak by sa tým mohlo vybudovať napätie medzi nami a mohla by premýšľať ako nad rozpadnutým vzťahom, tak aj nado mnou. Alebo jej môžem deň pred odchodom napísať a zavolať ju von, porozprávať sa, skúsiť ju pritúliť. Bojím sa toho, že či to nebude priskoro pre ňu, že by mohla reagovať opačne a celé by to bolo kontraproduktívne pre mňa čo určite nechcem.

Kamarátov máme pár spoločných a kedysi dávno hovorili, že my by sme sa strašne k sebe hodili, že sme obaja také pojašené stvorenia plné zábavy a života. Keď sme sa pred pár dňami rozprávali, tak sme zistili, že naše záľuby sú takmer identické. Máme rovnaké hobby, máme radi skoro rovnaké jedlá, na veľmi veľa veci máme rovnaké názory. Nemáme dokonca radi rovnaké veci.

Myslíte, že ju mám nechať počas dovolenky tak, pár dni odložiť mobil (nemám s tým problém) a neozvať sa jej z dôvodu aby mohla premýšľať čo je so mnou, ako sa mám a čo robím? Alebo ju pravidelne kontaktovať a dávať jej správy o sebe, pýtať sa jej čo ma nové a ako sa jej darí? Úprimne som v tomto stratený, nemám skúsenosť so ženami po rozchode a hlavne nie po čerstvom rozchode. Moje skúsenosti sú so ženami normálne, ale ženu po rozchode som nikdy neriešil a ani som o tom neuvažoval. Ako sa hovorí: Prišiel na psa mráz!


10 Aug 2018, 16:11
Profil  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.4.2009
Príspevky: 2513
Bydlisko: KE - okolie / Zvolen
Karma: Level +4
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
No ťažko povedať, čo bude lepšie, aj tak to napokon bude individuálne, že ako sa ona rozhodne a čo by ju viac potešilo. Ja byť tebou by som jej však napísal, aby vedela, že na ňu myslíš. Ale zároveň teda nejak daj najavo, že stále máš záujem, aby si neskončil potom len ako kamarát, keď sa vystrábi zo vzťahu a namotá sa hneď na iného.


10 Aug 2018, 16:19
Profil  ICQ  
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.8.2018
Príspevky: 45
Karma: Neutrál
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
Ako žena radím - nie, nekontaktovať ju, pretože práve tým, že čím viac budeš pre ňu kamarát na vyplakanie po rozchode, tým máš menšiu šancu na vzťah. Dodatok: žena si v takomto období potrebuje nájsť prechodného kamaráta a je jej jedno, čo mu narozpráva. V porozchodovom stave žena sama nevie, čo chce, preto nedokáže racionálne posúdiť, kto by mohol byť naozaj dobrý partner.


10 Aug 2018, 16:29
Profil  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.8.2018
Príspevky: 32
Karma: Neutrál
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
Ďakujem za dva protichodné názory. Vidieť, že muž rozmýšľa inak ako žena. Teraz ako premýšľam nad tým, tak ja som jej každé ráno počas možno posledných dvoch týždňov zaželal pekný deň. A zase vždy pred spaním sme si dlho písali, až kým jeden z nás nezaspal počas písania. Niektoré debaty trvali aj do druhej rána, to bolo potom vstávanie na šiestu hodinu. Skúsim teda mierne priškrtiť kontakt s ňou a čo bude počas dovolenky ešte uvidím, mám čas premýšľať do piatku.

Nikdy som sa ženy nepýtal či ju môžem pobozkať. Čisto hypoteticko-teoreticky sa opýtam aj keď viem že je ťažké na to odpovedať. Skúsiť to pred dovolenkou alebo po dovolenke? Alebo je ešte priskoro? Z jej očí a pohľadu som mal pocit, že to niekedy čakala, inokedy povedala ahoj, zvrtla sa na nohe a odišla. Alebo bude lepšie ju len objať čo by mohlo vyznieť až moc kamarátsky?


10 Aug 2018, 17:13
Profil  
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.5.2010
Príspevky: 2403
Karma: Level +1
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
Na dovolenke odlozit telefon do trezoru a zobrat fotak (ehm vodotesny) a nic jej nepisat samozrejme. Co sa tyka obdobia pred dvolenkou, tak ju mozes aj par krat odbit, nemusis stale skakat ako zajac za nou... Ale, ze potrebujes sa pobalit, naplanovat, pripravit veci, aby si nic nezabudol atd a ze nemas cas. :smt006

A inak moc to riesis... (mal som vystupit z auta najskor pravou nohou? mal som si dat namiesto kofoly pivo, nech si nemysli, ze som ...? atd. :roll: )


10 Aug 2018, 17:40
Profil  
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.11.2006
Príspevky: 14428
Karma: Level +6
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
Ved deň pred dovolenkou jej daj pusu na rozlúčku, za tých 10 dní si to premysli a keď sa vrátiš, tak uvidíš


10 Aug 2018, 17:46
Profil  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.5.2006
Príspevky: 9731
Karma: Level +5
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
Preco ju neskusis ignorovat dva alebo tri dni, neozvat sa jej, nenapisat jej rano spravu, nezavolat jej cez den a vecer sa neozvat? Preco nepouzijes taku tu taktiku ignoracie? Ved spravu precitat mozes a nemusis odpisat, pripadne jej nemusis odpisat hned, ale az o par hodin. Stane sa ti nieco?


10 Aug 2018, 17:50
Profil  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.8.2018
Príspevky: 32
Karma: Neutrál
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
Máte pravdu v tom ako to moc riešim a analyzujem. To bude tým, že mi veľmi sedí a rád by som ju získal. Práve preto nedokážem uvažovať triezvo a snažím sa svoje kroky vopred analyzovať. Keď som ale už s ňou osobne, tak vtedy nič neanalyzujem a nechávam tomu voľný priebeh. Keď minule pri odchádzaní išla tak pomaly odo mňa ako keby čakala, že či ju zastavím. Ale ja som nič v tej chvíli neurobil. Stalo sa nedávno že som nevedel kde mi hlava z roboty stojí a neozval som sa jej jeden alebo dva dni. Hneď ďalší deň mi len tak napísala, kecali sme, večer boli chvíľu von. Asi dám na vás a zvolním až do dovolenky, potom skúsim pritúlenie a objatie. Na dovolenke odložím mobil a 2-3 dní bez kontaktu.


10 Aug 2018, 18:23
Profil  
Light Expert
Light Expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.8.2018
Príspevky: 45
Karma: Neutrál
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
Musíš si uvedomiť, že žena, ktorá sa rozišla (alebo sa s ňou rozišiel on), nepôjde do vzťahu, nebude prikladať význam vašim pusinkám, ona to hlavne potrebuje analyzovať od rána do večera. Ak sa touto obeťou stanete - s kým to analyzuje, ťažko sa dostanete zo skupiny "friend whenever I need", takže šanca na vzťah bude potom takmer nulová. Ja som takýchto kamarátov mala, ale trvalo im to teda asi 10 rokov - kým pochopili, že sú vo friendzone forever. Dnes sú síce šťastne zadaní, ale trvalo im roky, kým sa odpútali. Neodporúčam teda robiť rameno alebo bútľavú vŕbu v tomto prípade.


10 Aug 2018, 18:31
Profil  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.8.2018
Príspevky: 32
Karma: Neutrál
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
Aha. Kopačky dostala ona.


10 Aug 2018, 19:01
Profil  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.5.2006
Príspevky: 9731
Karma: Level +5
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
O niecom podobnom som tu mal aj ja zalozenu temu. Ak tie kopacky dostala ona, tak jej moze trvat dlho, aby sa psychicky vyrovnala, aby pochopila, ze sa to uz skoncilo a ze to co bolo uz nepride. Teraz nie si v pozicii, ze ju mozes volat von, balit ju a bozkavat ked ti pride vhod. Rozpraval si sa s nou alebo poznas dovody rozchodu, ci to bolo dlhodobe alebo nahle, ci to cakala, ci sa s tym vyrovnala, co preziva, ake ma myslienky a tak podobne? Ak nie, tak sa obavam, ze do jej hlavy nevidis a nevies ako ju vzal ten rozchod, ako to vnima, co preziva a preco travi cas prave s tebou. Skus nad tym porozmyslat, ze ci vies odpovedat na tieto otazky.


10 Aug 2018, 19:59
Profil  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.11.2006
Príspevky: 3954
Bydlisko: BA
Karma: Level +2
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
teraz sa tak opytam a ozaj ma zaujima nazor ludi tu:

preco sa s nou nerozpravat narovinu? ist si s nou sadnut vecer a povedat jej ze ty mas zaujem o vztah, nechces byt len rameno na vyplakanie... pockat ako na to zareaguje a podla toho pokracovat.


10 Aug 2018, 21:57
Profil  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.8.2018
Príspevky: 32
Karma: Neutrál
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
Dôvody rozchodu extra veľmi nepoznám, nechcel som sa na to pýtať, pretože som to považoval za jej súkromnú vec, ktorá sa ma netýkala a riadim sa heslom, že všetci máme právo na vlastnú minulosť. Preto som sa nezaujímal o to prečo sa s ním dala dokopy, kto koho balil, aký mali vzťah, nič. Povedala mi len o tom, že je úplne vyčerpaná z toho rozchodu, že ma v hlavne nenormálny zmätok, ma toho plnú hlavu, je jej to strašne ľúto, ale snaží sa to celé prijať. Povedala aj to, že ona sama musí pochopiť to, že je koniec, že ju už nikdy nechce vidieť a že nie je šance na návrat. Teda začína si to celé uvedomovať, len to ešte pár dní podľa mňa potrvá. Možno pár týždňov. Viem, že z toho predošlého vzťahu bola zničená viac ako pol roka, to mi sama kedysi dávnejšie povedala, ale to bol nečakaný rozchod po dvoch alebo dva a pol roku, ten jej bývalý to nečakane ukončil, odišiel za inou.

Aj to ma už napadlo aacid. Lenže vidím na nej, že ona okej v tomto ešte nie je. Včera som jej niečo také naznačil, pousmiala sa, vŕtalo jej to v hlave. Pred spaním sme si ešte písali a keď som išiel späť a odkladal mobil, tak som jej ešte napísal, aby rozmýšľala. Ona odpovedala otázkou o čom má rozmýšľať. Tak som len odpísal, že dobre vie o čom. Tak mi napísala, že je vyčerpaná, v hlave to nemá teraz v poriadku a že nedokáže nad ničím rozmýšľať. O pár minút ešte doplnila, že si nevie teraz akosi predstaviť aby sme sa my dvaja dali dokopy. Na to som už nereagoval. Celé mi to príde zvláštne pretože pred asi dvomi mesiacmi sa ma pýtala či ju balím. Mne to jednoducho príde tak, že jej to vŕta v hlave, ako keby mi dávala dáke indície. Lenže teraz je ranená z rozchodu a nedokáže nad ničím rozmýšľať a navyše sa mi zdá neracionálne sa jej teraz pýtať na vzťah so mnou.


10 Aug 2018, 22:52
Profil  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.10.2007
Príspevky: 5700
Karma: Level +5
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
Pýtať sa jej na detaily rozchodu nemusíš, ale na tvojom mieste by som skúsil taktiku, ktorú použil kamoš, keď bol v podobnej situácii, ako si teraz ty. Myslím si, že je celkom účinná na to, aby si neskončil vo friendzone.

S babou bol na pár menších randíčkach po jej rozchode (už neviem, ako dlho/krátko potom), ale ona mu na rovinu povedala, že chce, aby boli spolu len dobrí kamoši. Udala mu podobné dôvody ako baba v tvojom prípade - zmätok v hlave, nevie čo chce, nechce hneď ďalší vzťah a pod. Na to jej kamoš natvrdo povedal, že z nej nechce kamošku, tých má už dosť a ak to nevie akceptovať, tak už nemá cenu, aby sa stretávali ďalej.

Fast forward asi o 3 roky a bum, už sú spolu zobratí :D


11 Aug 2018, 6:03
Profil  ICQ  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.8.2018
Príspevky: 32
Karma: Neutrál
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
To ma aj napadlo. Že ju nechám cez dovolenku vstrebať jej rozchod a po dovolenke si s ňou sadnem a poviem jej, že s ňou nedokážem byť len kamarát, že pre mňa bude lepšie, ak sa uz neuvidíme a nebudeme si viac písať.


11 Aug 2018, 11:24
Profil  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.5.2006
Príspevky: 9731
Karma: Level +5
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
Mozno by si mohol skusit nieco uz aj pred dovolenkou. Aby mala v hlave chrobaka ked tu nebudes, bude moct rozmyslat, ze ci jej chybas. Teda ak je v stave schopnom premyslat o niecom takom, skor si myslim, ze moze mat v hlave stale este byvaleho.


11 Aug 2018, 15:35
Profil  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.8.2018
Príspevky: 32
Karma: Neutrál
Príspevok Re: Pokúsiť sa o vzťah po rozchode?
Chlapi tu tvrdia skúsiť, žena tvrdí neskúšať nič. Neviem ako sa zariadiť. Dnes skočila za mnou, potrebovala niečo požičiať. Zbehol som dole na ulici, podal jej to, poďakovala a rozprávali sme sa. Náhle sa rozpršalo. Na to sa ma pýta, že či má vybrať dážďnik z auta a ja som odvetil, že nie, že idem domov. V tej chvíli som si spomenul čo ste tu napísali, aby som neskákal ako pes keď niečo povie. Ostala z toho prekvapená. Chvíľu som aj ľutoval a potom som si povedal, že ak ma bude chcieť chcieť vidieť, tak bude musieť prejaviť záujem aj sama. Dnes som jej celý deň nepísal, napísala sama od seba podvečer. Uvidím čo prinesú najbližšie dni a či sa s ňou rozlúčim pred dovolenkou.


11 Aug 2018, 19:38
Profil  
Medium Star
Medium Star
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.3.2007
Príspevky: 481
Karma: Level +1
Príspevok Re: Pokusit sa o vztah?
Kajdzas píše:
Dôvody rozchodu extra veľmi nepoznám, nechcel som sa na to pýtať, pretože som to považoval za jej súkromnú vec.


Podľa mňa by si mal poznať dôvody, možno sa rozišli kvôli niečomu kvôli čomu by si sa aj ty/ona s ňou/tebou. Ak ma rozumieš.

Kajdzas píše:
Povedala mi len o tom, že je úplne vyčerpaná z toho rozchodu, že ma v hlavne nenormálny zmätok, ma toho plnú hlavu, je jej to strašne ľúto, ale snaží sa to celé prijať. Povedala aj to, že ona sama musí pochopiť to, že je koniec, že ju už nikdy nechce vidieť a že nie je šance na návrat.


Neviem teda či si kľudas ale ľudia keď sa hádajú medzi sebou si niekedy v tom zápale povedia aj veľa vecí ktoré neskôr ľutujú. V tomto prípade ak boli spolu dlhšie (neviem či som to nepostrehol koľko) tak si budú po čase navzájom chýbať. Daj si pozor aby si nebol len vreckovka.


13 Aug 2018, 12:23
Profil  
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.8.2018
Príspevky: 32
Karma: Neutrál
Príspevok Re: Pokúsiť sa o vzťah po rozchode?
Niečo málo viem, boli spolu rok, možno až rok a pol. Nikdy som sa na to nepýtal. Škrípalo to medzi nimi z dôvodov, ktoré by sa mňa vôbec netýkali (nejedná sa o neveru, ani nič podobné). Nedeľu a pondelok som nechal len tak bežať, bez mojej interakcie. Ozvala sa oba dni sama, trošičku sme popísal, občas som si dával počas pondelka aj hodinu kým odpíšem, vyhovoril som sa na nestíhačky v práci. Zvolil som teda akýsi pasívnejší prístup z mojej strany a zdá sa, že ma tendencia ozvať sa aj sama. V nedeľu bola zase večer zvedavá, že aký bol víkend, čo som robil a tak. V piatok odchádzam na dovolenku, tak uvidím, mam teda ešte 3 až 4 dní.

//autoeditácia príspevku (19 Aug 2018, 12:31)
Tak som prišiel doplniť novinky. Pred odchodom sme sa stretli a ja sa pýtam, že či jej nebude smutno kým tu nebudem. Že jasné, tak znela jej odpoveď. Potešilo ma to. Na konci som ju objal a odišiel. Povedal som si, že sa neozvem. Hneď písala, že ako sme prišli. Poslala mi fotky sama od seba ako bola na kozmetike, popísala čo celý deň robila, čo má v pláne cez víkend. Oznámila mi, že keď sa vrátim, tak ideme spolu na kolieskove korčule, aby som s tým počital. Teraz si pripadám, že ten odchod na dovolenku spôsobil to, že jej chýbam. Alebo si myslím zle?


19 Aug 2018, 12:31
Profil  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.10.2012
Príspevky: 739
Karma: Neutrál
Príspevok Re: Pokúsiť sa o vzťah po rozchode?
Zrejme jej chýbaš to tak vyzerá, čas ukáže kam to bude smerovať.


19 Aug 2018, 14:42
Profil  
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 55 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku


Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group. © Hojko 2004-2016
[ Time : 0.302s | 12 Queries | GZIP : On ]