Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

O športe...
kali520
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 6625
Registrovaný: 15 mar 2006, 15:37

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa kali520 »

TomAss pisal si ze cvicis uz tristvrte roka, to uz by si sa zo zaciatocnickeho levelu mal dostat a po tejto dobe by som ta za zaciatocnika nepovazoval. Ale co ma najviac sokuje je ze po tejto dobe si sa nenaucil robit mrtvy tah, takze vies co mas robit.

Vzhladom nato ze si tento cvik nerobil tak to urpavime inac.

1 den zostane ako bol napisany
3 den sa budes ucit mrtvy tah, a das si k tomu nejake doplnky, napr uz spominane tlaky s jednoruckami, alebo nieco na ramena napr upazovanie
5 den zostane tak ako bol

K tym doplnkom davaj to podla potreby. Napr v ten prvy den si mozes dat nieco na ruky dalsi den zase nieco na ramena atd... Podstatne je aby si isiel tie 2 cviky ako je bench press a tlaky na sikmej lavicke tym bear stylom (teda dve golden serie a potom x serii kolko budes vladat ale uz za cislo 15 by som nejsiel).

Coldrain, on potrebuje zvacsit svalstvo hrudnika a tbt alebo obycajne full body tam to vsetko precivicuje naraz a nezameriava sa to vyhradne na hrudnik. Ono dal by sa nejak zostavit full body zamerany na hrudnik ale vzdy mi vyjde nieco podobne k tomu bearovi. Dovolim si povedat ze u mna je hrudnik jednou z najlepsich partii a ten rastie prave z neustaleho cvicenia tlakov. A on ked bude tym bear stylom cvicit len tie tlaky plus tie drepy, tak to nebude nejak zvlast narocne pre neho, najma vzhladom nato ako cvicil doteraz.
TomAss
King
King
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1797
Registrovaný: 04 nov 2005, 11:59

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa TomAss »

Dobre takze uvazujem nad tym planom od kaliho. Dneska si dam asi taku pripravu len doma a skusim sa naucit aj mrtvy tah z netu. A este sa chcem spytat k tym doplnkom neni mi to tak jasne. Mam davat max na 2 partie za jeden den doplny ? Len po jednom cviku na kazdu ci aj po viac? Diki.
kali520
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 6625
Registrovaný: 15 mar 2006, 15:37

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa kali520 »

TomAss napísal:Dobre takze uvazujem nad tym planom od kaliho. Dneska si dam asi taku pripravu len doma a skusim sa naucit aj mrtvy tah z netu. A este sa chcem spytat k tym doplnkom neni mi to tak jasne. Mam davat max na 2 partie za jeden den doplny ? Len po jednom cviku na kazdu ci aj po viac? Diki.
Stacia dve partie po jednom cviku nieco cez 4 serie cez 8-10 opakovani s konstantnou vahou. Ale ver mi ze po nejakych 3 tyzdnoch tie doplnky riesit nebudes samotny bench, drepy a pritahy dokazu kvalitne precvicit cele telo a budes mat dost uz len po nich. Problem tohoto treningu je akurat v tom ze je to len nuda.
hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa hughito »

Čo si myslíte o tomto článku ?

Kód: Vybrať všetko

Postavení kaseinu (tvarohu) ve sportovní výživě je každopádně zajímavé už z toho důvodu, že za socialismu to byl oblíbený (t.j. především levný) zdroj bílkovin, zejména pro kulturisty. Totiž v současné době věc zcela běžná, to jsou proteinové nápoje, se v té době v socialistických zemích vůbec nevyráběla. Kdo tu dobu nezažil, tak to nechápe (ale polovina národa si o ní ve volbách znovu koleduje). To bylo zkrátka tak, že všechny podniky směly vyrábět jenom to, co jim bylo státem povoleno a na co dostaly od socialistického státu příděl surovin (oficiálně se tomu říkalo materiálové bilance). Veškeré dovozy existovaly jenom se svolením socialistického státu, to dělaly jen státem řízené firmy. Taková rozmařilost pro sportovce jako jsou proteiny zkrátka nebyla, protože i jet na dovolenou do Rakouska nebo Německa, kde by se koupily, to zkrátka jen tak nešlo, to bylo jen na povolení, které se získávalo velmi obtížně. Takže se houfně konzumoval tvaroh. Jeho konzumace se dostala až na takovou úroveň, že jeho pojídači občas mezi sebou „z hecu“ pořádali závody v tom, kdo rychleji sní kostku „zeleného“ nízkotučného měkkého tvarohu. Kdo to zkusil, ví o čem je řeč.
Kasein byl v ČR tradičně zpracováván i za socialismu na produkty velmi běžně používané v potravinářství jako suroviny upravující technologické vlastnosti, jako jsou kaseináty (sodný, draselný nebo vápenatý). Kaseináty byly hodně používány i na výrobu proteinových nápojů v zahraničí v 50. a 60. létech. Protože vedení ČSTV mělo zájem nějakým způsobem zajistit proteinové zdroje zejména pro silové sporty, tak reperezentace dostávala na příděl kaseinát sodný jako náhradu proteinových výrobků. Vedení socialistické tělovýchovy se také zabývalo laboratorním vyhodnocením výživových vlastností kaseinu a kaseinátů. Výsledek byl takový, že pokud byl kasein nebo kaseinát požit jako jediná bílkovina (ne ve směsi, to by nešlo vyhodnotit), tak bylo zjištěno, že jeho využitelnost je překvapivě nízká. Dokonce bylo zjištěno negativní působení kaseinu v tom smyslu, že pokud se použije jako jediná bílkovina v jídle, tak způsobuje růstovou depresi o 30%. Laicky řečeno, kdo si nacpe do hlavy samotný tvaroh nebo rozmíchaný kaseinát, tak si zpomalí růst svalů o 30%. Je to dáno specifickou skladbou aminokyselin.Podobné studie byly se stejným špatným výsledkem uskutečněny i v zahraničí a od používání kaseinátů ve sportovní výživě se značně ustoupilo.
Trávení kaseinu je poměrně složité. Pokud jej organismus získává přímo z mléka, tak se mléko musí v žaludku nejdříve srazit, tím vznikne kasein a teprve potom se pomalu tráví a vstřebává v tenkém střevě. Tento proces trvá asi dvakrát tak dlouho než při trávení syrovátkového proteinu nebo jiných jednoduchých nebo štěpených bílkovin (hydrolyzát kolagenu, vaječný albumin, hydrolyzát sojových proteinů). Kaseináty nebo práškový kasein se tráví trochu rychleji, protože proces srážení kaseinu již absolvovaly ve výrobní lince.
Pokles spotřeby kaseinátů vedl k oprášení snahy výrobců o znovuzavedení do sportovní výživy, aby se nějak zbavili těch hromadících palet s neprodanou surovinou. Hodně firem také kaseináty kvůli nedostatku odbytu přestalo vyrábět (tradiční výrobce v ČR byl jedním z nich). Argumentem výrobců kaseinátů a následně i hotových sportovních nápojů bylo využití kaseinátů jako proteinů s prodlouženým vstřebáváním („noční proteiny“). Samozřejmě to bylo provázeno mohutnou propagací, takže většina sportovců nabyla dojmu, že kasein je úžasná nová surovina s netušenými možnostmi pro jejich svalový růst.
Závěr:
Racionální využití kaseinu a kaseinátů je vhodné jedině tím způsobem, že jejich aminokyselinové spektrum se doplní jinými proteiny. Pokud možno tak, aby zastoupení aminokyselin co nejvíce odpovídalo využití pro lidskou nebo sportovní výživu.
Tento článek budiž varováním pro cenově citlivé zákazníky (alias "socky"). Používání tvarohu nebo kupování kaseinátu a jeho pití na noc se může hodně prodražit místo předpokládané úspory. Podobně to platí pro různé redukční diety postavené na tvarohu. Mohou zhoršovat stav svalové tkáně, která je v období redukční diety citlivá na poškození.

kali520
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 6625
Registrovaný: 15 mar 2006, 15:37

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa kali520 »

No ocividne to bude nejaka blbost lebo najnovsie studie hovoria o tom ze kazein je pre budovanie hmoty dokonca lepsi ako srvatka

http://new.biomag.sk/show_article.php?id=53
http://new.biomag.sk/show_article.php?id=166

A urcite si pocul o projekte "I bodybuilder" kde jeden zo zakladnych elementov je suplementacia anaconda a tam sa vyuziva prave kazeinovy hydrolyzat nie srvatkovy, preco asi?
TomAss
King
King
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1797
Registrovaný: 04 nov 2005, 11:59

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa TomAss »

Caute mam este jednu otazku. Zrejme som alergicny na laktozu (mliecny cukor). Ked si dam gainer alebo protein tak mam velmi rychlo traviace problemy (hnacku). Vsimol som si to aj pri mlieku a mliecnych vyrobkoch vo vacsom mnozstve. Predtym som to znasal v pohode a az na normalne naduvanie som nemal ziadne preoblemy no teraz nemozem dat ani jednu davku proteinu ci s vodou alebo s mliekom. Existuje nejaky protein ktory neobsahuje laktozu ? Vedeli by ste mi nejaky odporucit ? Dakujem.
Co sa toho treningu od kaliho tyka tak mam treti den. Ucil som sa dnes mrtvy tah a z drepou z utorka mam fajnu svalovicu. Trening sa mi zatial paci :).
kali520
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 6625
Registrovaný: 15 mar 2006, 15:37

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa kali520 »

Jasne ze existuju, kukni nejake tu: http://www.protein.sk/doplnky-vyzivy-pr ... 47_13.html
TomAss
King
King
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1797
Registrovaný: 04 nov 2005, 11:59

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa TomAss »

Vedel by mi niekto aj nejaky konkretny odporucit co skusil napr?
jukel
Professional
Professional
Príspevky: 1534
Registrovaný: 06 apr 2006, 20:52

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa jukel »

Máte niekto skúsenosti s proťákom Whey Better 2 ? Jeho cena 50euro za 3,2kg je viac ako dobrá. Tuším je vyrábaný na slovensku.
ColdRain
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3495
Registrovaný: 20 mar 2008, 21:41

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa ColdRain »

je to protak, mal by byt obohateny o viac aminokyselin, co moze byt len plus, ale furt je to len doplnok, ak ti bude chutit a ak sa zneho s prepacenim ne***eres bude dobry, ked si ho este neskusal, resp ak si este ziadny protak neskusal tak by som asi skusil na zaciatok mensie balenie, lebo mat doma cca sto davok vyplachu traviacej sustavy este ktomu za 50E nie je tiez vyhra:P
p.s. od Bio5 som mal jeden protak, nesposobil mi ziadne traviace tazkosti, splnil svoju funkciu ale vanilkova prichut mi vobec nechutila a uplne sa mi zhnusila(ale to aj neskor pri protaku od scitec nutrition)
jukel
Professional
Professional
Príspevky: 1534
Registrovaný: 06 apr 2006, 20:52

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa jukel »

Akurát dojedám Dymatize 4,5kg takže nejaký proteín už aj za sebou mám :) a mám ešte BCAA takže tie aminokyseliny dodám
TomAss
King
King
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1797
Registrovaný: 04 nov 2005, 11:59

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa TomAss »

Chcem sa spytat este na jednu vec ohladom toho mojho planu od kaliho. Je potrebne dodrziavat tie 2 dni volna medzi opakovanim ? Nestaci len jeden ? Dakujem.
marcus-16
Star
Star
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 688
Registrovaný: 30 mar 2006, 19:33

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa marcus-16 »

jukel napísal:Máte niekto skúsenosti s proťákom Whey Better 2 ? Jeho cena 50euro za 3,2kg je viac ako dobrá. Tuším je vyrábaný na slovensku.
akurat ho mam doma, chutovo super(ale kazda chut casom omrzy), traviace problemy niesu, ucel to splni:)
ColdRain
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3495
Registrovaný: 20 mar 2008, 21:41

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa ColdRain »

sme sa nepochopili, netreba dodavat aminokyseliny, on uz by mal byt v originaly nejak doplneny aminokyselinami, takze v tomto smere by to malo byt plus
hla: http://www.bodyworld.sk/katalog/protein ... r-2-3500-g
kali520
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 6625
Registrovaný: 15 mar 2006, 15:37

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa kali520 »

TomAss napísal:Chcem sa spytat este na jednu vec ohladom toho mojho planu od kaliho. Je potrebne dodrziavat tie 2 dni volna medzi opakovanim ? Nestaci len jeden ? Dakujem.
Ano je to potrebne koli regeneracii.
COTHW
Medium Star
Medium Star
Príspevky: 497
Registrovaný: 08 aug 2009, 15:37

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa COTHW »

Tento týždeň asi objednávam ten Whey Better 2 + riadnu dávku malty. Snad sa z toho nepovraciam. Heh ... navyše mám troška žaludočne problemy problemy troška teraz, takže ak to prežijem ja tak to prežije už každý.

PS: skúšal tu dakto fullbody 2x tyždenne. OK ja viem, že to nie je dobre ale viac mi časovo nevychádza teraz, len či bol spokojny s výsledkami. THX
kubodinho
Professional
Professional
Príspevky: 1462
Registrovaný: 02 mar 2005, 16:09

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa kubodinho »

ja sa chcem spytat. s vysledkami mojho cvicenia som spokojny. do teraz som nebral ziadne bcaa , ani gainer alebo ostatne pripravky. Teraz uvazujem ze by som si kupil pred letom bcaa , chcel by som sa spytat ci to ma vyznam ked by som chcel este popracovat trochu na obejeme a kolko tyzdnou by som mal tie bcaa pouzivat. pytam sa lebo niesom velkym zastancom tychto veci, skor som za prirodzenu stravu ( tvaroh a pod.), ale tie bcaa by som vyskusal . diki
kali520
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 6625
Registrovaný: 15 mar 2006, 15:37

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa kali520 »

Preco si rovno nekupis protein s maltodextrinom alebo gainer, to je urcite lepsie na objem ako bcaa.
kubodinho napísal:pytam sa lebo niesom velkym zastancom tychto veci, skor som za prirodzenu stravu ( tvaroh a pod.)
Co je to zastanca tychto veci? Aj ja si radsej dam kura s ryzou ako protein ale rozhodne ti tieto veci ulachcuju celkove cvicenie a vysledky z neho. A okrem toho ten kazeinovy protein sa rozlozi na rovnake aminokyseliny ako ten tvaroh, takze neviem co tu riesis.
saj
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3624
Registrovaný: 05 jún 2005, 11:33

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa saj »

kubodinho napísal:ja sa chcem spytat. s vysledkami mojho cvicenia som spokojny. do teraz som nebral ziadne bcaa , ani gainer alebo ostatne pripravky. Teraz uvazujem ze by som si kupil pred letom bcaa , chcel by som sa spytat ci to ma vyznam ked by som chcel este popracovat trochu na obejeme a kolko tyzdnou by som mal tie bcaa pouzivat. pytam sa lebo niesom velkym zastancom tychto veci, skor som za prirodzenu stravu ( tvaroh a pod.), ale tie bcaa by som vyskusal . diki
BCAA do objemu sú ti zbytočné. Keď chceš obetovať peniaze kúp si kuracie prsia, ak sa jedná o doplnky, protein a maltu... BCAA len ak by si dietoval a chcel sa zbaviť tuku na tele, na ochranu svalov aby nešli dolu spolu s tukmi :)
ColdRain
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 3495
Registrovaný: 20 mar 2008, 21:41

Re: Posilovanie

Príspevok od používateľa ColdRain »

snazil som sa vygooglit na nete nejaky rozpis fomina ale nasiel som len jednu konkretnu liftersku pripravu, nemate to niekto nejak vseobecnejsie? uz som to pocul vela krat spominane a zaujimalo by ma cim je to konkretne tak zvlastne, ked skoncim tbt planujem sa pozret na zubok nejakej silovej rutine a toto sa v podobnych spojeniach kade-tade na internete sklonovalo...
Napísať odpoveď