Nový systém hodnotenia užívateľov v bazáre hojko.com

Informujte sa na odhad ceny predávaného tovaru alebo služby + pravidlá...
bazar
Správca bazáru
Správca bazáru
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 10
Registrovaný: 27 feb 2011, 10:53
Bydlisko: Bazár hojko.com
Kontaktovať používateľa:

Nový systém hodnotenia užívateľov v bazáre hojko.com

Príspevok od používateľa bazar »

Whitelist a Blacklist nahrádzame novým hodnotením užívateľov bazáru.
Prostredníctvom tohto hodnotenia, môžete odoslať užívateľovi, s ktorým ste uskutočnili prostredníctvom bazáru hojko.com obchod, Vaše kladné, záporné alebo neutrálne hodnotenie aj s komentárom.
Za každé pozitívne hodnotenie získa užívateľ +1 bod, za negatívne hodnotenie -1 bod a za neutrálne hodnotenie nezíska žiadny bod.
Hodnotenia sú verejné, takže si ich môže každý, u konkrétneho užívateľa prečítať.
Hodnotiť môžete len témy v subfórach bazáru: Predám/Vymením a Kúpim. Hodnotenie je viditeľné len v časti bazár fóra hojko.com.

Návod ako postupovať pri odoslaní hodnotenia užívateľovi:
 1. Hodnotenie uvidíte v malom profile autora príspevku pod karmou. V tomto základnom stave ukazuje rýchly pohľad na aktuálny rating hodnotenia užívateľa.
  1.png
 2. Ak chcete užívateľovi dať Vaše hodnotenie obchodu, ktorý ste sním prostredníctvom bazáru hojko.com uzatvorili začnite kliknutím na hodnotu ratingu užívateľa.
  2.png
  2.png (51.74 KiB) 3879 zobrazení
 3. Dostanete sa na stránku s kompletným prehľadom hodnotení daného užívateľa. Tu si môžete pozrieť počty, kladných, záporných a neutrálnych hodnotení, percentuálne vyhodnotenie, celkové bodové hodnotenie a detaily jednotlivých hodnotení.
  Pre pokračovanie v odoslaní hodnotenia užívateľa kliknite na "Hodnotiť užívateľa".
  3.png
 4. Dostali ste sa do okna z detailami hodnotenia, ktoré musíte vyplniť.
  4.png
  1. Rola: znamená v akej roly vystupoval ten koho hodnotíte. Takže ak niečo predával a Vy ste kúpili tak má rolu "Predajca". Ak niečo kupoval a Vy ste mu to predali, tak je "Kupujúci". Ak ste niečo medzi sebou vymenili tak rola je "Výmena".
  2. Hodnotenie: tu označíte aké hodnotenie užívateľovi dávate t.j. kladné (+1 bod), záporné (-1bod) alebo neutrálne (0 bodov).
  3. Id témy transakcie: Každá téma má v linku svoje číslo. Napr. v tomto linku sa nachádza tu:
   t.j. vždy za písmenom "t" na konci linku pred ".html".
  4. Komentár: sem napíšte svoj komentár k hodnoteniu napr. nejaké detaily obchodu atď.
  5. Po vyplnení všetkých detailov inzerátu kliknite na "Hodnotiť užívateľa".
 5. Po odoslaní a pridaní hodnotenia, budete presmerovaný opäť na prehľad hodnotení daného užívateľa, kde si môžete pozrieť Vaše odoslané hodnotenie. Tu máte možnosť svoje hodnotenie opraviť alebo odstrániť kliknutím na príslušné ikony pri Vašom odoslanom hodnotení. Po kliknutí na šípku vľavo od užívateľského mena hodnotiaceho, sa dostanete do témy, za ktorú hodnotenie bolo udelené.
  5.png
 6. Zoznamy najlepšie a najhoršie hodnotených užívateľov si zobrazíte po kliknutí na odkaz "Hodnotenie" vedľa odkazu na Obsah fóra.
  6.png
  7.png
Akékoľvek pokusy o zneužitie hodnotiaceho systému ako napr. zámerné kladné alebo záporné hodnotenia, ktoré majú za cieľ umelo vylepšiť alebo poškodiť hodnotenie užívateľa, budú prísne potrestané vylúčením z bazáru alebo fóra a zmazaním všetkých hodnotení.
Na systém hodnotenia sa vzťahujú pravidlá hojko.com.
Napísať odpoveď