Odstávka fóra, zmeny, nové pravidlá...

Informácie a pravidlá...
Zamknuté
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 37131
Registrovaný: 24 apr 2004, 18:29
Bydlisko: Európa
Kontaktovať používateľa:

Odstávka fóra, zmeny, nové pravidlá...

Príspevok od používateľa hojko »

Úvod
Práve sa skončilo 555. dní existencie tohto fóra. Tieto dni sme prežili so záľubou, ktorá nás všetkých spája a kvôli ktorej sem prichádzajú užívatelia – warez. Fórum bolo založené preto, aby pomohlo ľudom zháňať hry, filmy, hudbu... Myslím, že celých 555. dní túto úlohu dokonale plnilo. Veľa ľuďom pomohlo zohnať niektorú z vecí, ktorú práve zháňali, iným sa dostala pomoc na odbornej úrovni a poniektorí z nás tu našli záľubu v diskusiách. Prevažne však išlo o warez, slovíčko, ktoré nás spája. Ale treba sa riadiť príslovím, ktoré znie: ,,V tom najlepšom treba prestať.” A to je aj prípad tohto fóra. Nebojte sa, fórum nekončí, len sme sa rozhodli, že už nebudeme podporovať warez, pretože chceme dať priestor ľuďom, ktorí so svojím projektom začínajú, zaujíma ich to a vidia v tom zábavu. Nás to už unavovalo odpovedať stále na tie isté otázky, naháňať sa za linkami, riešiť problémy a preto je čas na zmenu. Rozhodli sme sa vypustiť warez a fórum sprístupniť väčšej komunite ľudí, ktorí si tu možno nájdu záľubu a navštívia nás ako doteraz viac ako desať tisíc registrovaných užívateľov, ktorí tu za ten čas boli. Za rok a pol existencie sme zažili toho naozaj veľa, či už zábavy, hádok, diskusií, problémov...

Štatistiky
Za 555. dní sa zaregistrovalo celkovo 10 465 užívateľov, založili 38 741 tém, poslali 208 832 príspevkov, medzi sebou poslali 64 864 súkromných správ, odohrali 57 533 hier na fóre. Najviac súčasne prihlásených ľudí na fóre bolo 116 a to dňa 19.októbra 2005. Priemerne je na fórum zaslaných 540 príspevkov denne. Najviac zobrazenou témou sa stala téma Nod32 s 18 793 zobrazeniami. Len pre porovnanie, momentálne najväčšie fórum na internete je www.gaiaonline.com, ktoré obsahuje 430 miliónov príspevkov a 2,7 milióna registrovaných užívateľov.

História
V sobotu, 24. apríla 2004 vo večerných hodinách som nainštaloval phpBB, nastavil a spustil fórum. Fórum malo slúžiť ako diskusné fórum pre stránku lammer.sk, ktorej administrátorom bol Lammer. Po pár dňoch bolo na fóre asi 5 užívateľov, samozrejme všetko kamaráti. Časom sa na fóre registroval užívateľ s prezývkou Avenging Angel, ktorému patrí veľká vďaka za to, že je fórum na takej úrovni ako momentálne je. Postaral sa o nový design fóra, módy, zabezpečenie...

Deň po dni začali pribúdať užívatelia, nebola potrebná žiadna reklama a fórum si predsa našli. Začali sa objavovať nové a nové témy, nové linky a pomaličky sa to tu zlepšovalo. Začiatkom augusta 2004 bol na fóre pár dňový výpadok kvôli zmene hostingu. Nasledovalo ešte pár zmien hostingu a zmenila sa aj doména z hojko.sk na hojko.com.

Administrátori a moderátori
Medzi administrátorov fóra patrím ja (Hojko), Lammer, T0m4s3 a Feede. V minulosti to bol aj Avenging Angel, človek ktorému treba poďakovať, žiaľ, prestalo ho to baviť, našiel si iné záľuby a tak sa rozhodol skončiť. Ale ešte raz – vďaka.

Prvým moderátorom na fóre sa stal Gastan, ktorý náhodou zablúdil na fórum, mal svoje predstavy a názory, za ktoré ho spravil Avenging Angel moderátorom.

Za Gastanom nasledoval Dex, ktorý pripravil pre fórum logo. Neskôr kvôli povinnostiam prestal Dex navštevovať pravidelne fórum a po vzájomnej dohode skončil ako normálny užívateľ fóra.

Moderátora s prezývkou jonathan.davis.com som ,,ukradol“ z konkurenčného českého fóra, ktorý pridával kvalitné linky na hudbu. Túto ponuku zobral rád a vykonáva ju naďalej. Následne po tom ako som ho ,,ukradol”, začala medzi týmto a najväčším českým warez fórom vojna. Konkurencia začala u nás spammovať a mali sme čo robiť, aby sme to stíhali mazať. Týmto chcem špeciálne pozdraviť človeka s nickom THeCanibal a tiež Lauru, ktorí nám tu spravil dobrý bodrel, no neskôr sa to diplomaticky urovnalo.

Najmladším správcom na fóre je Kobalt, ktorý je moderátorom už takmer rok. K tomuto miestu prišiel dosť zaujímavých spôsobom - išlo viac-menej o menšiu dohodu/stávku.

Medzi moderátorov patrí aj Joker, ktorý si tu zaslúžil svojou ochotou pomôcť ľuďom, ktorí niečo hľadajú.

Spotyho na post moderátora dostačil Joker, ktorému sa pozdávali jeho linky a ochota pomôcť.

Ďalším z rady moderátorov je Ob3l1x, ktorý mal pôvodne moderovať len časť o mobiloch, ktorá bola viac-menej založená kvôli nemu. O pár dní bol ale moderátor celého fóra.

Trizzo patrí medzi nás od prvé apríla. Vtedy som založil tému o tom, či chce byť niekto moderátorom fóra. Pôvodne som to myslel ako žart k prvému aprílu, no keď som si popozeral pár jeho názorov, tak som neodolal.

Mastermind sa stal moderátorom ako posledný, dôvod bol asi taký, že sme potrebovali niekoho na výpomoc, niekoho kto trávi veľa času na fóre a je ochotný pomôcť, pretože krotiť deti na fóre sme nezvládali.

Taktiež treba spomenúť ľudí, ktorí boli moderátormi ale už nie sú. Uhmm, Restorator a Dedomil sa rozhodli dobrovoľne skončiť, Hitman skončil z nedostatku času po pár dňoch, Blackburn ,,bol vyhodený” po určitých výhradách, Karl.Mega skončil po vzájomnej dohode (Karl.Mega mal funkciu moderátora ako výmenu za moderátora na jeho fóre, malo ísť o dve spriatelené fóra ale nikdy k tomu neprišlo).

Chod fóra
Na začiatku to bolo nemastné-neslané, až po pridaní diskusií to začalo byť zaujímavé a moderátori sa prestali nudiť. Pravidelne sa stáva, že nováčik na fóre zle zaradí svoj príspevok, neprečíta si pravidlá a tak treba príspevok presunúť alebo editovať. K tomuto pomáhajú z veľkej časti aj užívatelia, ktorí použijú tlačidlo na oznámenie príspevku/témy a administrátor alebo sa potom rozhodne, či príspevok alebo tému opraví, presunie, zamkne, zmaže, odstráni oznámenie a pôvodný príspevok/tému ponechá bez zmien alebo ignoruje toto oznámenie a prenechá svojmu kolegovi. Pre mnohých je úroveň moderátora vysnívaná, mať svoj nick zelenou farbou a možnosť chodiť písať do časti pre administrátorov a moderátorov, žiaľ nie je to o tom, moderátor musí pravidelne kontrolovať fórum, sledovať príspevky a dávať pozor, aby sa diskusie neuberali od témy, aby sa dodržiavali všetky pravidlá... Nepýtajte sa nás, či sa môžete stať moderátorom, odpoveď je jasná – môžete. Ak sa niekto snaží a je na fóre dlhší čas, tak mu post moderátora ponúkneme.

Ďalšou vecou je pomoc na fóre, či už ohľadom funkcií na fóre (vyhľadávanie, zoraďovanie, automatické odpovede...) alebo osobné problémy. Veľa ľudí stále nepochopilo význam fóra, ktorý spočíva v tom, že príspevky sa píšu k témam, aby mali možnosť aj iní užívatelia zapojiť sa do diskusie, poradiť alebo čerpať návod... Preto chcem poprosiť užívateľov, aby nežiadali odpoveď na ICQ alebo mail.

Horšie je to v prípadne súkromných správ a najmä správ na ICQ. Mnoho ľudí píše, že potrebuje poradiť alebo niečo zohnať... Prečo to nenapíšte do fóra a nepočkáte si na odpoveď?

Odstávka fóra
V krátkosti chcem len oznámiť, že fórum bolo dobrovoľne odstavené na základe dohody a verím, že sa pár užívateľov za ten čas spamätalo a pochopili, že fórum neslúži na diskusiu medzi dvomi ľuďmi, pre naháňanie čo najväčšieho počtu príspevkov alebo riešenie osobných problémom a výlevov.

Zmeny
Ako som už písal v úvode, tak na fóre je koniec warezu. To znamená, že sa zakazuje pridávať sériové čísla, cracky, linky na warez atď... Do platnosti vstupujú nové pravidlá, ktoré obsahujú tieto zmeny a tiež veľa iných zmien. Tou výraznou je snáď povolenie písania živých liniek, inak povedané, už nemusíte vkladať svoje linky do CODE.

Pred viac ako dvomi týždňami bolo fórum rozdelené a pridané kategórie o PC a diskusia – erotika, politika, šport... Postupom času možno ešte niečo pribudne alebo zmizne, bude záležať na potrebe užívateľov.

Poďakovanie
Predovšetkým bývalému administrátorovi Avenging Angel-ovi, tiež ľudom, ktorí pomohli pri platbe na hosting: anvil, bu*erant, de1e3, Fanta, hezo, hoboo, Holubar, ikovan, izmo, j, Matius, Messi, opeltigra, pavuk, Retne, Samopal, sindlerzed, stimula, vilo, ViRuS, za IRC server vďaka pe3x-ovi a aj tým, ktorí mali záujem ale už bolo ,,neskoro” a samozrejme všetkým užívateľom, ktorí navštevujú fórum.

Diskusia: viewtopic.php?t=38477
Zamknuté