Dokonalé chladenie PC? Hoďte ho do oleja!

Pretaktovanie, rady, tipy, screenshoty...
Tino-artS
Zablokovaný
Zablokovaný
Používateľov profilový obrázok

Re: Re:

Príspevok od používateľa Tino-artS »

SODI napísal:je to parada :D
To ako s týmto príspevkom to myslíš vážne? :?
Corn Flake
Guru wannabe
Guru wannabe

Re: Dokonalé chladenie PC? Hoďte ho do oleja!

Príspevok od používateľa Corn Flake »

No ešte nájsť starý PC a ak bude čas, tak to skúsim :)
AutoPower
Novice
Novice

Príspevok od používateľa AutoPower »

ano ale keby sa do tej destilovanej vody dostala nejaka necistota je to v riti .... a keby do toho oleja dostane voda vypadalo by to krasne no :D
HaluzSVK
Novice
Novice

Re: olejový pc

Príspevok od používateľa HaluzSVK »

Fio napísal:hej pocuvajte sem
-na urobenie olejového pc musíte mat 30 litrow oleja a nie 5 litrow lebo 5 litrow sa rychlo zohreje a za par hodin mate prevareny olej
-je dobre pouzit aspon 3 ventilatori na cirkulovanie oleja v akvariu...
-s procesora v ziadnom pripade nedavat dole chladič a ani ventilator lebo procesor nemoze byt v priamom styku k oleju!!!!, mohlo by sa stat ze by vam pokazil.. preto najlebsie je ked tam nechate chladič aj s ventilatorom a pod chladicom je medzera cez ktoru by sa mohol olej dostat k procesoru tak treba tam dat najlebsie silikonom vyplnyt aby sa olej nedostal k procaku....
-v poho mozete pouzit normalny stolovy olej...ale po dvoch mesiacoch sa olej prevari uplne a mate pekný fast food rovno doma...
-motorovy olej ma vyhodu v tom ze tak nezapacha ako stolovy... a rychlejsie odvadza teplo!!!!! cize nemusite pouzit az 30 litrow na chladenie...
-do toho akvaria mozete v poho dat aj zdroj... no najlebsie je ked zo zdroja odoberiete plechovy krit aby olej mohol lebsie cirkulovat....
-možete aj použiť tu vec co sa normalne dava rybičkam ... to co vytvara vela malich bubliniek aspon olej bude este viac cirkulovat.. nieze pouzijete ten bublinkovac co ma filter !!!
:roll: ked som nieco zabudol take hl podstatne o com urcite neviem tak mi napiste na [email protected]
je pravda ze potrebujes aspon 30l oleja tie ventilatory neviem neviem casom odidu ale kludne tam mozu byt a s tym silikonom si to myslel vazne ? :D samozrejme ze je nutne ten olej aj chladit inak sa za urcity cas prehreje. najlepsie je pouzit farmaceuticky olej je to olej bez zapachu ma sice vyssiu viskozitu ale to nie je problem. A inak nedoporucujem to robit ( vlastna skusenost ) ak chcete zrealizovat tento typ chladenia tak vas to bude stat asi 300€ a nakoniec mozno budete sklamany tak ako ja ... ale ak by sa niekto rozhodol ze to skusi kludne sa pytajte rad poradim ja som sa uz poucil na vlastnych chybach ... :cry: [email protected]
hrban
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hrban »

Každému bolo hneď jasné, že je to kok*tina. Chladiť PC hodením do oleja by ma nenapadlo ani vo sne, už keď chce niekto poriadne chladenie tak si spraví vodníka a chladí všetko od chipsetu cez ram až po CPU a VGA. Nečudo, že je to mŕtva téma už 5 rokov. A nakoľko je silikón vysoko korózny, tak obsilikónovávať procesor je jeho smrť.
Michaelo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michaelo »

hrban
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

ak si čítal tému tak sa tu spomínal fritol ako olej alebo motorový olej. Hentie buildy sú síce fajn ale to si niekde na 1000€.
Michaelo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

:D ze motorovy olej... Tak ano, potom to je absolutna hovadina. Ale normalny olejom chladeny PC je vcelku fajn a vyzera krasne. Jediny problem je samotna vaha. Moje hovado vazi cez 25KG a to je len obycajny big tower (Obsidian 800D), tie s olejom mozu ist v klude na 40KG a viac.
hrban
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

koľko ťa vyšiel ten špás a hoď sem foto
Michaelo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Ja? Ja nemam PC s olejom, hovoril som o mojom hlasickom PC ktory je tazky jak svina a viem ze take akvarka idu aj do 100kg a velke akvarka na ryby mozu ist aj na tonu.
Napísať odpoveď