Multi-kulti

Diskusie na politické témy...

Ako vnimate premenu Europy v muli-kulti geto ?

Negativne, je treba sa tomu postavit na odpor
184
38%
Negativne, ale neda sa nic robit..
82
17%
Pozitivne, som rad a uvitam to
72
15%
Je mi to jedno
70
14%
Nechapem o co ide
78
16%
 
Celkom hlasov: 486

hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa hughito »

Makovnik napísal:Tvoja veta a citacia sa nezhoduje. Ale nic nove v tvojom podani.
Nepochopil si. Ale nič nové v tvojom podaní.

KaptMichal:Ale vôbec, nech sa ISISom zatočí, veď to je reakcia najhrubšieho zrna. Nech sa koordinuje akcia proti nim a napríklad, nech sa zabezpečí to, aby Kurdov, ktorí ich najviac bijú, nebombardovali od chrbta Turci.
Európania si za stáročia vytrpeli množstvo bojov a vojen a vybudovali niečo, čo nikde inde na svete neexistuje. Prostredie, kde desiatky národov medzi sebou žijú mierumilovne, v technologicky a sociálne vyspelej spoločnosti. A ja by som bol rád, ak by to tak ostalo aj naďalej.
Ako som sem ale dával tu citáciu, toto sa podarí rozbíjať vtedy, ak neprestane neustále generalizovať a vytvárať podivné asociácie. Ako tu bolo spomenuté, mnoho utečencov uteká práve pred fanatizmom a zlom ISISu. Prečo sa tieto útoky spájajú s neborákmi, ktorí sa od zimy trasú niekde na hranici, v území nikoho? Tie hodnoty boli vybudované na niečom inom ako strachu, xenofóbii a akejsi verzie izolocianizmu - naopak, otvorenosť, do istej miery zaručená sloboda a ´demokracia´ (nebudem tu rozoberať limity) - na toto útočia napr. tí islamisti. A podarí sa im to zničiť, ak väčšina populácie pristúpi na túto hru a práve tú demokraciu, slobodu a otvorenosť ukončí.
Agentúra Reuters potvrdila, že Islamský štát sa oficiálne prihlásil k zodpovednosti za včerajšie útoky. Radikáli zverejnili na sociálnych sieťach vyhlásenie v arabčine aj francúzštine.
Tak opäť sa pýtam, čo s tým majú migranti? To, že sa v tom mori nájde nejaký naverbovanec?

A neodpustím si ešte jednu vec na margo toho istého obmedzenizmu.
Oběti útoků nebyly ničím zvláštní, šlo o obyčejné lidi, kteří se tu noc bavili v ulicích Paříže. Jejich bezdůvodná smrt je důkazem obrovského pohrdání lidskými životy...Stejnou účast projevujeme i těm, jejichž blízcí po stovkách umírají na hranicích „pevnosti Evropa“, protože jejich životy nejsou natolik důležité, aby byli ochráněni vytvořením bezpečných migračních cest. Stejnou účast projevujeme pozůstalým civilních obětí válek a masakrů ve všech koutech světa: počínaje oběťmi Islámského státu přes oběti amerických dronů a ruských bombardérů, až po lidi umírající v troskách domů v Gaze.
zdroj
KaptMichal
King
King
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1612
Registrovaný: 26 mar 2009, 17:39
Bydlisko: Boeing 737-700NG

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa KaptMichal »

Hughito a ty negeneralizuješ? Nazývaš milión utečencov neborákmi, ktorí sa trasú od zimy a ešte hovoríš, že utekajú pred ISIS. Pritom pravda je taká, že väčšina z tých ľudí neuteká pred vojnou. Ide o ekonomických migrantov z rôznych krajín, ktorí však neprišli do EU pracovať, ale zneužívať sociálne výhody. Sú to darmožráči. Azylové procesy sa mohli a stále môžu nastaviť tak, aby sa skutočne príjmali len utečenci zo Sýrie, ale nie na počkanie, no v riadnom azylovom procese. Môžme sa tu akokoľvek hrať na solidaritu, ľudské práva a rešpekt no ak druhá strana nerešpektuje nás, naše zákony a naše pravidlá, nevidím jeden dôvod na to, aby sme sa k nim stále chovali s úctou a s rešpektom. Ľudia, ktorí sem v státisícoch prúdia, jednoducho do Európy nepatria. Je predsa aj v ich záujme, aby žili v krajine, ktorá zdieľa ich hodnotové rebríčky.
hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa hughito »

Hughito a ty negeneralizuješ? Nazývaš milión utečencov neborákmi, ktorí sa trasú od zimy a ešte hovoríš, že utekajú pred ISIS. Pritom pravda je taká, že väčšina z tých ľudí neuteká pred vojnou. Ide o ekonomických migrantov z rôznych krajín, ktorí však neprišli do EU pracovať, ale zneužívať sociálne výhody.
Demagogické nezmysly. To ti nakecal Fico? Síce, tá pasáž, že dokonca nejdú ani pracovať, ale cielene zneužívať akési dávky, to už ide ďalej, taká kotlebovčina.

Nemám čas tieto nezmysly vyvrátiť podrobnejšie, ale urobím to. A gratulujem ti k tvojmu posunu niekde na úroveň spomínaného župana.
Pascalwb
Addict
Addict
Príspevky: 3108
Registrovaný: 09 feb 2010, 23:26

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa Pascalwb »

No mne to prijde ako jednoducha rovnica.

Viac moslimov v Europe => vacsia sanca na teroristicky utok.

Ano 99% migrantov su normalny ludia, ale urcite tak ako to prebieha teraz tak to nieje dobre riesene.

A ako to napriklad vidia moslimovia?
Decided to make an account to reply to this.
Honestly, I feel anger towards my own people. I grew up in the middle east, at a young age I was exposed to the Bullshit ideologies that exist within middle eastern society.
People out there don't care enough to get up and do something about their withering homes, their lack of funded education, the rise in crime etc. Instead they blame these things on the west, and more specifically Israel.
The guy that chose not to go to college when he had the chance to do so suddenly finds him in the shitty part of town, with 7 kids and drives a cab all day. But when asked why he doesn't do anything he'll puff up his chest, square his shoulders and confidently say something along the lines of "it's America and Israel that fucked us, we Arabs are proud and our time will come".
The thing that I was exposed to as a child wasn't religious extremism, it was social elitism. As an Arab myself I can tell you that a huge majority of Arabs living in the middle east sincerely believe that if you're not one of them then you're a level below them. I absolutely hate it when apologist Muslims come out of the woods every time a tragic event like this occurs and say "but not all muslims".
If you live in the middle east and deny what I just said you're only lying to yourself. It's a majority of people who have this stupid point of view, and it's easy to warp their reality into picking up a gun and shooting innocents, or convincing them into suicide bombing themselves in a crowd or bus. When you have a bunch of people who honestly believe they're better than everyone else, you can make them do whatever the hell you want. Why else would people go willingly join terror organizations?
I mean for fucks sake, we don't even like eachother. Jordanians, Lebanese, saudis, Iraqis etc etc all hate eachother. And within our own countries we hate eachother and do nothing but show off our blood lines. "I'm from this family, I have more right than you" type mentality actually exists in this day and age.
I honestly don't blame anyone for thinking negatively of muslims, a lot of people I've met in the state I currently live in have never met a muslim, I can't blame them for thinking that we're all violent idiots.
I'm sorry for ranting, I'm on my phone so the formatting might be terrible. It just makes my blood boil every time I hear about tragic events like this being caused in the name of religion.
hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa hughito »

Jednoduchá rovnica je aj to, že čím viac útokov na arabské krajiny, čím viac zavádzania demokracie a čím viac humanitárneho bombardovania, tým viac takýchto reakcií. Teroristické útoky tu sú neustále, s utečencami to má pramálo spoločné.
skuki
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 884
Registrovaný: 21 sep 2005, 13:41
Bydlisko: Unknow

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa skuki »

Pascalwb napísal:IvanSk: Nebola teraz nahodou pouzita uplne primitivna bomba, nejaky plynova nadoba? A regulacia zbrani funguje dobre, porovnaj si pocet zastrelenych ludi v US a v europe.
S tym zbytocnim sledovanim aj suhlasim, minule mal byvali zamestnanec NSA AMA a tam padla odpoved, ze to co teraz NSA pouziva ma 0-vy ucinok.


Ja naozaj neviem pochopit ako moze byt niekto tak strasne retardovany idiot aby toto spravil. Vsak nech sa idu radsej modlit do nejakej diery a nie toto.
No nefunguje dobre. Niečo si pozri o tom. USA nie je jeden štát. Každý štát ma vlastnú zbraňovú politiku. Tam kde je regulácia zbraní najtvrdšia(New York) je najväčší počet vrážd. A myslím, že týchto teroristov regulácia zbraní nezaujíma, majú hlboko niekde nejaké zákony a zivoty iných ľudí. Regulácia postihuje len slušných, zákona dodržiavajúcich ľudí. Veď predsa mali full auto AK47. Takisto odkedy vo Veľkej Británií zakázali skryte nosiť zbrane im stúpla kriminalita a násilná trestná činnosť, lebo kriminálnici vedia, že ľudia sa im nemajú ako účinne brániť.
qwerty-xyz

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa qwerty-xyz »

a uz sa nam to v europe krasne serie, ....
KaptMichal
King
King
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1612
Registrovaný: 26 mar 2009, 17:39
Bydlisko: Boeing 737-700NG

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa KaptMichal »

Jednoduchá rovnica je aj to, že čím viac útokov na arabské krajiny, čím viac zavádzania demokracie a čím viac humanitárneho bombardovania, tým viac takýchto reakcií. Teroristické útoky tu sú neustále, s utečencami to má pramálo spoločné.
Ale s tým priemerný Európan nemá absolútne nič.

Na margo utečencov vs terorizmus. Členovia ISIS sa vôbec netajili tým, že pomedzi utečencov do EU prišli aj členovia teroristických skupín. Takže s utečencami to má spoločné viac než dosť. Predstavme si hypotetickú situáciu, kedy by sa počet moslimov v EU rovnal takmer nule. Koľko teroristicých útokov v EU by sa im podarilo zorganizovať?
Demagogické nezmysly. To ti nakecal Fico? Síce, tá pasáž, že dokonca nejdú ani pracovať, ale cielene zneužívať akési dávky, to už ide ďalej, taká kotlebovčina
Zneužívanie sociálnych dávok a parazitovanie na sociálnom systéme funguje v krajinách ako Nemecko, Švédsko alebo Belgicko už niekoľko desaťročí. Imigranti, ktorí prúdia do Európy teraz sú nevďační, sťažujú sa na absurdné veci, chýba im pokora a vďačnosť. Za celý svoj život sa im nepodarí integrovať sa do Európskej spoločnosti. Dôsledky toho budú frustrácia, prikláňanie sa k extrémistickým názorom, že Západ je zlý a následne sa takýto frustrovaný moslim radikalizuje a stane sa z neho potenciálna hrozba. Demagógia je písať o imigrantoch ako o budúcich vedcoch a doktoroch, prípadne ich prirovnávať k ekonomickým migrantom v USA.
Gothar
Moderátor
Moderátor
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 19334
Registrovaný: 21 feb 2005, 21:19
Bydlisko: KE

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa Gothar »

Mne cele obhajovanie multi-kulti pripada az velmi podobne tomu ako sa u nas neriesi romsky problem. Cas od casu sa objavi niekto s tvrdsim pristupom/napadom na zlepsenie situacie, ale aktivisti vzdy pridu s protiargumentmi na styl "toto nie, to je neeticke, toto neriesi cely problem, atd.". Vo vysledku sa nakoniec neurobi nic a problem sa kazdym rokom zhorsuje.
Header
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1486
Registrovaný: 29 aug 2010, 0:05

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa Header »

Pre mňa je fakt zaujímavá jedna vec. Bez ohľadu na to či ide o útoky včera, tie zo začiatku roka alebo hocktoré iné. Všetci v médiach po takejto udalosti vyhlasujú že, "vedia kto to je", "vedia kde sa skrýva ISIS", "vedia ako sú vyzbrojení" a podobne. Pýtam sa potom, PREČO ešte pri vyspelosti svetových resp. európskych armád nie sú títo barbari roznesení na kopytých a nezostal po nich len prach v ešte väčšom prachu?!
Ako je možné že denne zahlcujú svet videá kde režú hlavy rukojemníkov, mučia vojakov iných armád a zotročujú ľudí ale nikto napriek tomu nekoná tak, aby sa to zastavilo. Dovolím si tvrdiť, že keby teraz na YouTube alebo hoc kde inde zavesím video ako pálim nejakú vlajku, do pár hodín mi klopkajú na dvere fízli a idú si po mňa s putami.
Toto čo sa deje, niekomu veľmi vyhovuje, preto je ISIS tam kde je, preto majú zbrane, vybavenie a iné možnosti na to aby toto páchali.

Odsťahujem sa do Ruska, ten národ je stále dostatočne "prepnutý" na toľko, aby sa tam ktokoľvek z týchto radikálov odvážil.
qwerty-xyz

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa qwerty-xyz »

:) pretoze planom a cielom je znicit europu zvnutra.
Grond
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 1078
Registrovaný: 01 aug 2006, 23:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa Grond »

Header napísal: Odsťahujem sa do Ruska, ten národ je stále dostatočne "prepnutý" na toľko, aby sa tam ktokoľvek z týchto radikálov odvážil.
trosku zabudas na cecencov :roll:, ktori su podla mna tiez casovanou bombou pre rusko
Pascalwb
Addict
Addict
Príspevky: 3108
Registrovaný: 09 feb 2010, 23:26

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa Pascalwb »

Header napísal:Pre mňa je fakt zaujímavá jedna vec. Bez ohľadu na to či ide o útoky včera, tie zo začiatku roka alebo hocktoré iné. Všetci v médiach po takejto udalosti vyhlasujú že, "vedia kto to je", "vedia kde sa skrýva ISIS", "vedia ako sú vyzbrojení" a podobne. Pýtam sa potom, PREČO ešte pri vyspelosti svetových resp. európskych armád nie sú títo barbari roznesení na kopytých a nezostal po nich len prach v ešte väčšom prachu?!
Ako je možné že denne zahlcujú svet videá kde režú hlavy rukojemníkov, mučia vojakov iných armád a zotročujú ľudí ale nikto napriek tomu nekoná tak, aby sa to zastavilo. Dovolím si tvrdiť, že keby teraz na YouTube alebo hoc kde inde zavesím video ako pálim nejakú vlajku, do pár hodín mi klopkajú na dvere fízli a idú si po mňa s putami.
Toto čo sa deje, niekomu veľmi vyhovuje, preto je ISIS tam kde je, preto majú zbrane, vybavenie a iné možnosti na to aby toto páchali.

Odsťahujem sa do Ruska, ten národ je stále dostatočne "prepnutý" na toľko, aby sa tam ktokoľvek z týchto radikálov odvážil.
Lebo ISIS ide prave o to, vyvolat vojnu. Tak isto zabijes jedneho ich lidra a hned mas 10 nastupcov v rade. Neni to 10 idiot co sa skovavaju v jednej budove. Cize zabit ich vsetkych v kratkom case nieje moc realne.
lumir
King
King
Príspevky: 1659
Registrovaný: 08 mar 2011, 15:23
Bydlisko: kame-hame-BA

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa lumir »

http://www.history.com/topics/world-war ... relocation

zaujimavy priklad z nedavnej historie. kedze sme vo vojne s radikalnym islamom (ktoremu moze bohuzial prepadnut akykolvek moslim - chudobny, bohaty, vzdelany, prosty..), je toto inspiracia, ako sa vyrovnat s touto situaciou. tak ako my dnes riesime moslimov, ani USA si neholo byt iste lojalitou ludi japonskej narodnosti pocas druhej svetovej.
hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa hughito »

Kapt. Michal: To, čo píšeš, platí pre nejaké promile. Neviem, kde berieš tie podklady na tú generalizáciu. Asi máš nejaké zdroje, čo ja nie.

A k tej zodpovednosti:
Účasť slovenských vojakov na misiách v Afganistane, Sýrii, Iraku, pôvod zbraní, ktoré sa v Sýrii nachádzajú a náš postoj voči rozhodnutiam Rady Bezpečnosti OSN potvrdzujú určitú spoluúčasť a zodpovednosť Slovenska na situácii, v ktorej sa tieto krajiny ocitli. Nedá sa okrem toho plošne obviňovať "Západ" za situáciu v Sýrii, Iraku, Afganistane a Lýbii, nakoľko reakcia západných krajín bola vo všetkých prípadoch odlišná. Slovensko navyše už počas druhej vlády Roberta Fica participovalo na vyhlásení EÚ, v ktorom vyhlásilo umiernenú opozíciu za legitímneho reprezentanta sýrskeho obyvateľstva, čim sa Slovensko de facto postavilo proti Assadovmu režimu. Na základe týchto skutočností je zavádzajúce tvrdiť, že Slovensko za situáciu v Sýrii a iných krajinách odkiaľ pochádzajú utečenci nemôže.

Chemické zbrane, ktoré boli použité v Sýrii v auguste 2013, môžu mať pôvod z Československa. Slovenskí vojaci pôsobia dlhodobo v misii v Afganistane, Slovensko má aj vojenského pozorovateľa v Sýrii a do roku 2008 slúžilo celkovo vyše 1000 slovenských vojakov na misii v Izraelom okupovanom sýrskom území v Golanských výšinách. Česko-Slovensko sa tiež zúčasnilo operácie "Púštna búrka" po tom, ako Irak nesplnil dohody z rezolúcie OSN.

Bezpečnostná rada OSN schválila rezolúcu, ktorá vyzýva všetkých členov na pomoc pri utláčaní, poškodzovaní ľudských práv a na zmierňovaní konfliktu. Slovensko však dáva na rozvojovú a inú pomoc chudobným krajinám málo a to aj v pomere k našim možnostiam — Guardian napríklad menuje Slovensko ako krajinu, ktorá patrí tie, ktoré dávajú na pomoc najmenej. Väčšina našej pomoci, až 55 %, pri tom smeruje do Európy, ktorá je najbohatším svetovým kontinentom.

Slovensko samotné bolo členom Bezpečnostnej rady v rokoch 2006-2007, pričom Rade predsedalo vo februári 2007. Medzi priority Slovenska patrilo napr. aj nešírenie zbraní hromadného ničenia a riešenie situácie na Blízkom východe. Počas pôsobenia Slovenska bolo prijatých hneď niekoľko rezolúcií, ktoré sa týkali situácii v krajiných, z ktorých dnes pochádza množstvo utečencov.

Sýrska občianska vojna, trvajúca od 2011, vznikla ako výsledok arabskej jari v Sýrii, kde sa opozícia vzbúrila proti režimu Al-Asada. Podľa rôznych odhadov si táto vojna vyžiadala 200-300 tisíc životov, vyše 7 miliónov utečencov v rámci Sýrii a viac ako 4 milióny Sýrčanov utieklo z krajiny.

Dávať vinu za vývoj v Sýrii, Iraku, Afganistane a Lýbii Západu je len ťažko koherentne ospravedlniteľné. Reakcie západných krajín k týmto štyrom konfliktným situáciám sa totiž výrazne odlišujú — kým v Iraku a Afganistane Západ intervenoval a vyslal tam veľký počet svojich vojakov do rozsiahlej pozemnej operácii (z Iraku sa väčšina zahraničných vojakov stiahla v roku 2013), v Lýbii sa podieľali niektoré krajiny (nie len západné) na vzdušnej operácii a bombardovaní cieľov, bez vyslaných vojakov na území. V Sýrii Západ priamo neintervenoval, niektoré krajiny však podporujú umiernenú opozíciu voči sýrskemu režimu a Islamskému štátu. Rozdiely medzi situáciami v Iraku a Afganistane na jednej strane a Sýrii a Lýbii na strane druhej je evidentný aj z názvov vojenských konflitkov, kde pri druhej menovanej skupine hovoríme o občianskej vojne

V konečnom dôsledku teda Západ voči daným štyrom krajinám uplatnil rozličné politiky, ktoré pritom vo výsledku viedli k porovnateľnej výslednej situácii, ktorej jedným z výsledkov je veľký počet utečencov. Nedá sa preto úplne jednoducho povedať, že je západ zodpovedný za súčasný stav, nakoľko jeho reakcie boli vo všetkých prípadov odlišné.

Čo sa týka konkrétne situácie v Sýrii, v novembri 2012 Európska únia vyhlásila sýrsku opozíciu za legitímneho reprezentanta sýrskeho ľudu. Zahraničná politika EÚ pritom vyžaduje jednomyseľné stanovisko všetkých členov, preto Slovensko s týmto vyhlásením súhlasilo a postavilo sa teda na stranu sýrskej opozície proti režime Assáda. Neporadilo sa nám nájsť ani žiadne vyhlásenie slovenského oficiálneho predstavenie v období medzi zvýšením prílivom utečencov a začiatkom sýrskej občianskej vojny, v ktorom by kritizoval USA a ďalšie krajiny z intervenovania v Sýrii.
-AA-
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 6999
Registrovaný: 05 aug 2004, 0:59

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa -AA- »

A ty máš aké zdroje, keď hovoríš niečo o "promile" ?

V európskych krajinách s bohatým sociálnym systémom žijú milóny moslimov na podpore - teda z daní a práce Európanov.

Ďaľšie milióny sympatizujú s radikálnymi formami a prejavmi islamu a sú zodpovedné za disproporčné množstvo kriminality.

Štatisticky citované vo videu vyššie.
hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa hughito »

Kto niečo tvrdí, má na svojej strane bremeno dôkazu.
-AA-
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 6999
Registrovaný: 05 aug 2004, 0:59

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa -AA- »

Nech sa páči, dokazuj svoje tvrdenia.
hughito
Redeemer
Redeemer
Príspevky: 22022
Registrovaný: 04 okt 2008, 10:43

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa hughito »

Ja nie som ten, čo tu z prvotnej pozície uvádza megalomanské závery o celých etnikách, náboženských skupinách a masových spoločenstvách ľudí. Pokojne si počkám.
-AA-
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Príspevky: 6999
Registrovaný: 05 aug 2004, 0:59

Re: Multi-kulti

Príspevok od používateľa -AA- »

hughito napísal:megalomanské závery
A pravý opak, teda to čo tu prezentuješ ty - minimalizovanie, nepotrebuje dokazovanie a zdroje?

Navyše ja som už štatistiky a zdroje poskytol vo forme videa Stefana Molyneuxa, ktorý ich väčšinu prehladne a zrozumitelne prezentoval.

Jeho YouTube kanál je sledovaný desiatkami miliónov ľudí.

Od 4:25
Napísať odpoveď