Teror v Parizi

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
eMPiko
Guru wannabe
Guru wannabe
Používateľov profilový obrázok

Re: Teror v Parizi

Príspevok od používateľa eMPiko »

Ked sa na to pozrieme globalne, a nebudem tu uz davat linky, kazdy kto chce si to moze volne najst na internete, je toho kopec. Statistika globalneho terorizmu jasne hovori, ze sa vo svete deje neskutocne vela utokov, ktore media neriesia, pri tom v nich zomiera viac ludi. Najdite si top krajiny s poctom utokov, a zistite, ze snad az na jednu (India) ide vsetko o moslimske krajiny, a teda nedava mi Vase zmyslanie ziadnu logiku, lebo ked je raz (podla vas) kazdy terorista motivovany nabozenstvom (islamom), preco sakra zabijaju Islamistov?? Preco odpaluju mesity?
Trosku sa stracate v tom....
Trosku sa zamotavas ty, to ze ide o moslimske krajiny neznamena ze tam islamisti nemozu robit utoky. Prave v takychto krajinach, kde islamisti operuju najviac, maju aj najvacsiu opoziciu. Mozu tu tak utocit na:

- ine odnoze islamu - tu mozeme zaradit napr. utoky na šiitské mesity v S. Arabii
- ine nabozenstva - utoky proti jezidom v Syrii, proti hinduistom v Indii atd.
- sekularnu vladu - napr. utoky proti Asadovi

Mam taky dojem ze sa trosku snazis obhajit neobhajitelne. Radikalny islamizmus (nie islam vo vseobecnosti) je v sucanosti na vzostupe a ter. utoky su taktika ich boja. Tak to proste je. Ak sa pozries na tu statistiku utokov z Europy z wiki, co si sem postol, tak z poslednych 10 utokov urobili 9 islamisti. Z tej istej wiki stranky vypichnem aj vetu:

"These data show that the death toll associated with Islamist terror is particularly high, especially when compared with the low overall proportion of religiously motivated attacks reported by Europol."
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lub0$ »

ephramko napísal: Pretoze neexistuje jeden univerzalny druh moslimov. Existuju 3 zakladne typy, ktore sa navyse delia este na mnoho roznych skol. Navyse hra ulohu aj etnicky povod a narodnost. Cele to pripomina stredoveku Europu, kedy poddani preberali nabozenstvo slachtickej rodiny, ktora im vladla. Krestan vrazdil krestana kvoli inej narodnosti, moci a vplyvu. Potom prisla reformacia a cely nabozensky konflikt sa este viac prehlbil.

Presne preto je to pre nas take znepokojive, ked moslim moslimovi odreze hlavu...ako sa asi bude spravat k niekomu, kto v Alaha neveri?

Branie si nevinnych obcanov EU ako rukojemnikov v tomto konflikte a presun moslimskeho vnutorneho nabozensko-etnickeho konfliktu na podu EU je pre mna neprijatelny. (A to, ze si tento konflikt prinasaju so sebou do Europy, sa ukazuje uz v uteceneckych taboroch)
Bohuzial treba si trosku pozriet na vlastny dvor pred domom, a treba tam aspon pozametat. Staci nazriet do historie takzvaneho ''dzihadizmu'' a teda svataj armady, ktora je ochotna zomriet v mene Boha, respektive v mene Alaha. Prvy dzihad siel ruka v ruke s Nemeckym cisarom pocas prvej svetovej vojny. Kedy boli Islamisti na jeho strane a boli podporeny Nemeckom v boji proti krajinam ako je UK, Francuzsko a podobne.
Po skonceni vojny, si tieto krajiny zacali delit ukoristene kusy zeme, a to prave tieto staty v ktorych prevlada ine nabozenstvo. Nastal tam chaos, rabovanie belochmi z Europy...dovolim si tvrdit, ze do dnes zije Europa na vysokej nohe, musite uznat, ze sa mame velmi dobre, a to prave na ukor toho, ze sme velky kus historie vyuzivali prave krajiny, kde ziju trebars aj moslimovia. Do dnes Europa posiela vojska bomardovat opat tieto krajiny, Europa tam zabija denno denne uz dlhe roky, a tiez to nikomu nevadi, ci uz je to z dovodu ropneho trhu, alebo hocico ine, nikto nemoze vyvratit, ze si tieto vojny vyzaduju tisice zivotov...a bohuzial aj civilistov. Bavime sa o tisicoch....potom zrazu niekto z tej krajiny (islamistickej) urobi paseku v Europe, a vsetci su pohorseny a vykrikuju rozne hesla plne nenavisti...ako pre boha nam mohol niekto nieco take urobit?? Historia je odpoved. Bohuzial, nemozem za to ani ja, a ani nikto z Vas, ale nasa cela spolocnost, ktora je navyknuta na vysoky standard, ktory si samozrejme snazime udrzat, ma to ale istu cenu.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

Lubos, pripajam sa k hughitovi, suhlasim s tebou a cenim si ze sa tu ludom snazis vysvetlit nieco o islame, bohuzial, obavam sa ze vedies bitku s veternymi mlynmi.

ja som sa o tom presvedcil v o imigrantoch/emigrantoch (ktoru uz radsej vobec necitam), kazdy je presvedceny o svojej pravde, sudia narody a cele nabozenstvo len na zaklade televiznych sprav alebo prispevkov na facebooku...
popripade z "overenych" internetovych stranok venovanych hatovaniu islamu.

tato tema uplne rovnaka, ludia budu nadavat ze islam je mierumilovne nabozenstvo je rozpravka a prelozia to svojou rozpravkou o tom ako kazdy kto veri v alaha je automaticky terorista.

ja sa utesujem iba tym ze tito islamsky experti na 99% ostanu iba pri vykrikovani zpoza klavesnice :)
Solo_Kamen
King
King

Príspevok od používateľa Solo_Kamen »

Očividne ste si ma zaradili do kategórie xenofobných haterov islamu, ktorí len kydajú špinu. :smt017

Ohladne tejto témy som ja osobne čerpal akurát tak z wikipédie, kde som poukázal na to, že navdory tomu, že moslimskí extrémisti vo francúzsku spáchali minimálne množstvo teroristických útokov, tak majú na svedomí suverénne najvyšší počet mŕtvych.

Druhá vec by bola zamerať sa na toto v celoeurópskom meradle, možno celosvetovom, za posledných 100 rokov. Niekto tu citoval wikipediu, že moslimovia majú na svedomí 0.6% teroristických útokov v európe. Rád by som sa tomu venoval v inej téme a získal kompletné dáta, teda HLAVNE počty obetí. Čo sa tohoto týka, nemám vyhranený názor, kdežto u francúzov je mi jasné, že majú z islamizmom sakra velký problém.

P.S. aacid: tebe ešte nikto nedal po hube za to čo vypisuješ? Lebo mne skoro áno :psssst: :smt006 Krom toho neostávam u vypisovania u klávesnice.
NHISPVM
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa NHISPVM »

GothaR napísal:Porovnavat medialne pokrytie padu lietadla s uplne jasnym teroristickym utokom je maximalne scestne. Priciny padu lietadla sa vysetruju cele tyzdne a aj ked pravdepodobne ide o terorizmus, potvrdene to bude az po zverejneni zaverecnej spravy.
A toto už zcestné nie je ? 217 zabitých študentov toho roku po útoku teroristov v Keni. Vieš ako vyzerá vlajka Keni ? Určite si o tom ani nepočul... A pre tých inteligentov, ktorí tu obhajujú moslimov a čo mi nadávali do karmy aký som kkt, že určite prišiel terorista s imigrantami, tak pridávam ďalšiu fotku, že je ich tu plno (fotiek mám asi Ďalších 10...) 18+ Pre silné žalúdky: (Druhý terorista bol v čase fotky vo Viedni... Celá EU by sa mala uvedomiť
Naposledy upravil/-a Gothar v 17 nov 2015, 9:59, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: odstranene fotky
aacid
Addict
Addict

Solo_Kamen:
nebolo to vyslovene cielene na teba, ale ako som tak prebehol celu temu tak mi bolo z niektorych prispevkov smutno, neriesil som presne kto ich pisal.
nie, na hubu som este nedostal, asi sa pohybujem v kruhoch kde bud maju ludia podobny nazor, alebo to skonci iba hadkou :) (aj s vlastnou mamou som sa slusne pohadal na temu utecencov)

NHISPVM:
k tomu ze cely svet smuti nad parizom a nikto neriesi kenu, libanon alebo ruske lietadlo...
ruske lietadlo sa riesilo, ale ludi nestastie zaujima len vtedy ked sa stane, pokial sa o 2 tyzdne/mesiac ukaze ze boli teroristi, to uz nikto riesit nebude. no a kena a libanon... ludi trapi len to co im je blizke, nie je to sebecke ani pokrytecke, teroristicky utok v parizi, v europe ta zasiahne ovela viac ako podobna udalost v afrike, to je uplne normalne. rovnako nebudes cloveku co smuti ze mu umrel spoluziak nadavat ze preco nesmuti za dalsich 150 tisic ludi co zomreli ten den po celom svete...
javatar
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa javatar »

http://www.theguardian.com/tv-and-radio ... -profanity

//autoeditácia príspevku (17 Nov 2015, 12:11)
a este pridam pre anti-islamistov jednu vec:
https://www.facebook.com/Mediamatters/v ... 206006167/
lumir
King
King

Príspevok od používateľa lumir »

a ake teda existuje riesenie? mame tu skupinu ludi, ktori su nachylnejsi k agresivnemu spravaniu. ich spolocnym znakom je nabozenstvo - islam. ostatne znaky sa mozu lisit (vzdelanie, majetok, pohlavie) - takze obsypavanie socialnymi davkami ako v pripade romov nepomoze. Vo vseobecnosti mili ludia, ktorych poistka v hlave je o nieco labilnejsia ako u tych ostatnych. co s tym?
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

izolovat ich
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lub0$ »

...
Prílohy
12243453_865611243508083_1173475391181113301_n.jpg
Fabo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fabo »

Lubos, marna snaha, ja som tu nad tym zlomil palicu
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Najskor by som povedal, ze ludia maju tendenciu, resp. potrebu skatulkovat, ci uz vlastny nazor, alebo aj cudzi, v praxi sa mi to potvrdilo, ked som na tuto temu napisal niekolko myslienok a dostal som negativne reakcie z OBOCH stran.

To na obrazku je pravda, Fabo sa mozno myli, ako sa hovori, lepsie raz vidiet... Na mape je tiez dobre vidiet to, ze argument ktori niektori pouzivaju, ze to je daleko, rozhodne neobstoji.

Preco to ale takto vnimame? Komplikovana tema, nemyslim ze je to tym, ze EU krajiny a USA pozname z reklam, dovoleniek, pouzivame produkty vyrobene v tych krajinach, kedze mnohe krajiny v ktorych sa odohravaju utoky su tiez dovolenkovymi destinaciami, k produktom, je to mozno aj neznalost, kedze ci uz oblecenie alebo elektronika je prevazne z Azie, ktora je v zelenej zone, ale vsetko je predavane pod znackou EU/USA. Myslim ze z casti za to moze aj rasizmus, vedomy aj podvedomy.
butthead
Darca
Darca

Príspevok od používateľa butthead »

Mna ani moc neprekvapuje, ze ludia si davaju francuzsku vlajku do profiloviek a ze sa o tom omiela ovela viac ako pri inych tragediach, pricinu v tejto zalezitosti je masivna mainstreamova medializacia a tu sa krasne ukazuje aki su ludia ovplyvnitelni... to ostatne sa od tohto odvija a to podnecuje aj polarizovanie spolocnosti, hadky medzi nazorovymi oponentmi atd... tu ocividne nikto nechce aby sa ludia spajali, ale aj to zalezi od uhla pohladu, prave v tom co sa snazim vysvetlit.
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

beardie napísal:izolovat ich
Toto nepojde, uz teraz to je vidiet, ploty neploty, zima nezima, nic sa nezmenilo, utecencov je este viac! Tym ako sa rozsiruje internet, tym ako sa zhorsuje situacia v chudobnych krajinach, budu taketo migracie castejsie a casom to moze sposobit aj vojnu.

Europan si to neuvedomuje, ale sucasnym zivotnym stylom, kupit-zahodit, ci uz oblecenie, elektroniku, taktiez planovanym zastaravanim, ci psychologickym zastaravanim, devastaciou zivotneho prostredia, vyhadzovanim jedla, presuvanim vyroby do najchudobnejsich krajin, tym vsetkym zhorsujeme podmienky v tychto krajinach, ale vsetko ma svoje hranice, uz teraz je pre mnohych Cinska pracovna sila pridraha a presuvaju vyrobu inde, ale ak uz to nebude kam presunut a prostredie sa tam zhorsi este viac, pride VELKA vlna...

...tak ako ked medvedom nicime lesy a potom sa cudujeme ze sa odvazia ist k ludom a rabovat kontainery, ale ludi nebudeme moct strielat, tak ako medvede (teda dufam).
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

beardie napísal:izolovat ich
Skor uplne naopak. Integrovat a asimilovat, pod asimilaciou rozumej, ze ten clovek bude spolocensky-kulturne-jazykovo a ideologicky totozny s vacsinovou populaciou danej krajiny, v ktorej zije.

Myslim, ze to je pekne vidiet aj u nas na Slovensku, ked si porovnas asimilovaneho Roma z nejakeho mesta, na ktorom uz takmer nic nie je romske, resp. odlisne od Slovakov...a na druhom pole je nejaky Rom z osady na vychode.

Izolacia nepomaha, co ukazuje aj Francuzsko, Belgicko a podobne. Je uplny nonsens, aby tam mali "Francuzov", ktori nevedia poriadne po francuzsky a pritom su uz druha, tretia generacia. Potom sa ani necudujem, ze si takyto clovek nevie najst pracu (z pracovneho trhu ho hravo vysachuje akykolvek iny imigrant s minimalnou znalostou francuzstiny, ale motivovany pracovat a s pracovnymi navykmi). Zacarovany kruh. Ked sa k tomu prida este islam...tak nam potom par tisicok EU obcanov odchadzana na "wellness" pobyty do Syrie a Iraku. A ked sa vratia, tak ich necaka niekolko paragrafov a XY rokov v base, ale ich len "monitoruju". Toto monitorovanie je na takej urovni, asi ako Fico s Kalinakom monitoruju nasu vychodnu hranicu, kde si veselo lietaju paseraci, ako sa im zachce a Kalinak celu situaciu monitoruje, cize nerobi nic a ked ludia zavolaju policiu, ze hej uz 2 dni tu je padnuty paseracky vrtulnik na poli, dojdite sa na to pozret, tak vtedy to Kalinak zacne "monitorovat". Podobne to je pri tych islamistoch, ked po utoku napisu, ze vsak boli "znama firma" pre bezpecnostne zlozky, ktore ich nejaky cas monitorovali kvoli extremistickym prejavom a podozreniu z terorizmu.
test
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa test »

Ideologia a nabozenstvo im neumoznuju integraciu, ani z ich strany, vole a presvedcenia, ani zo strany druheho statu (napr. Francuzska). Naucis ich jazyk, das im vzdelanie, naucis pracovat, umoznis im zit. Ale ich ideologiu a nabozensku vieru nezmenis. Islam je nabozenstvo, ktore robi neplechu v Europe a aj inde.
butthead
Darca
Darca

Príspevok od používateľa butthead »

aacid
Addict
Addict

Islam ani ziadne ine nabozenstvo neplechu nerobi.
neplechu robia extremisti ktori si islam (alebo akekolvek ine nabozenstvo) vykladaju po svojom.
p4ra
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa p4ra »

Presne tak. Islam je nabozenstvo, ako akokolvek ine. Odporucam pozriet si toto video, Reza to vysvetlil perfektne s vybornymi prikladmi.

beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

takze vobec nema na ich spravanie vplyv to, ze ich 'nabozenstvo mieru' podporuje (podla niektorych vyjadreni priam vyslovene nabada na) zabijanie bezvercov, resp ludi, ktori neveria v toho praveho boha - Alaha? ani trosku?
Napísať odpoveď