Bros before hoes ?

Diskusia o tom, čo Vás trápi v súkromí...
p4ra
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Bros before hoes ?

Príspevok od používateľa p4ra »

Ja ti tvoj nazor a pohlad neberiem, tak ta prosim, aby si sa nesnazil mi nasilu povedat, ze to, ako rozmyslas ty je normalne, lebo podla mna to zase nie je.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

kayko, tebe sa asi nikdy nič takéto nestalo, čo?

Mne sa stalo niečo trochu podobné, nešlo o môjho najlepšieho kamoša, ale len týpka, ktorého som poznal, lebo bol bývalej spolubývajúci. Bývalá sa so mnou rozišla (kvôli vzdialenosti a tomu, že nezvládala to, že sme spolu mohli byť len cez víkendy) a nejaký mesiac na to sa dala dokopy s jej spolubývajúcim. Ja som bol z rozchodu ešte stále dosť rozhodený, takže ma to dosť ranilo. Zostali sme však v kontakte a po nejakom čase mi začala vypisovať veci o tom, že by sa chcela dať zase dokopy a urobí pre to všetko - chcela sa za mnou presťahovať z Prahy do Brna. Samozrejme do toho ešte sladké rečičky o tom, ako som bol najlepší chalan, akého kedy mala a myslí si, že ten rozchod bol z jej strany veľmi veľká chyba.

Myslíš si, že som mal chuť sa dávať zase dokopy? No ani náhodou! Cítil som sa asi tak, ako keby som bol proste odkopnutý ako handra a keď si uvedomila, že proste so mnou bola šťastnejšia ako s ním, tak ma chcela naspäť a bol som jej zrazu "dostatočne dobrý". Viem to preto, lebo mi s plačom v telefóne rozprávala o tom, ako si pri každej jeho reakcii predstavovala to, čo by som spravil ja a že vedela, že vždy by som zareagoval lepšie ako on. Proste úplne na hovno pocit. Keby si uvedomila tú chybu skôr, ako sa s niekým dávala dokopy, a dala mi o tom vedieť, tak je dosť pravdepodobné, že by som nad tým rozmýšľal. Takto som nemal absolútne žiadnu chuť sa s ňou dávať zase dokopy.

No a keby mi toto spravil najlepší kamoš, s ktorým by som sa vídal každý deň, tak by som to asi neprežil. Vidieť niekoho, koho si miloval (alebo ešte miluješ) s niekým iným, koho dokonca poznáš, je podľa mňa strašný pocit.
danodrevo
Star
Star

Príspevok od používateľa danodrevo »

Bores before Hoes... To aj v How I Met Your Mother bolo jedno z pravidiel Barneyho :-) Stalo mi, že jeden môj kamarát začal chodiť s mojou ex a v tom momente som mu nevedel prísť na meno a asi rok som s ním nedokázal prehodiť ani jedno slovo. Po čase ale som nemal problém s ním vychádzať pretože ma už ten zlý pocit z rozchodu prešiel a nemal som problém byť v spoločnosti ex a jeho. Dodnes vždy keď sa stretneme tak pokecáme, dáme si pivko a je to super. Sú spolu už tri roky a som rád, že im to vychádza a nemám problém ani s jedným z nich. Bol som aj v pozícii, že som najlepšieho kamoša o ZŠ obral o priateľku, bol na mňa naštvaný ale s odstupom času sa to všetko urovnalo a myslím, že problém medzi sebou žiaden nemáme a bavíme ako by sa nič nestalo. Skutočne. Podľa mňa sú priateľstvá príliš preceňované a som ochotný obetovať priateľstvo na úkor lásky. Za mňa si s ňou kľudne začni, nevidím na tom nič zlé, priatialia prichádzajú a odchádzajú. Ak chceš mať moráklu v pokoji, tak jej navrhni aby sa s ním rozišla a nestojí ti nič v ceste. Aj tak si myslím, že si viac menej rozhodnutý a s postupom času si s ňou začneš aj tak, lebo je cítiť že to pre teba niečo znamená a je to silnejšie ako priateľstvo s kamošom. :-)
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Tak to podľa mňa v tom prípade nie je tvoj dobrý kamoš, ale len známy, ak by si uprednostnil vzťah s buchtou pred kamarátstvom. Ja mám tiež len známych a potom pár veľmi dobrých kamošov, z ktorých by som to ani jednému nespravil. Ak sa ale s niekým "známym" vidím raz za rok, tak potom by mi asi nevadilo, keby sa na mňa naštval za to, že som začal chodiť s jeho ex. Ale svojim kamošom, s ktorými som si už niečo preskákal, by som to teda nespravil :sly:
danodrevo
Star
Star

Človek musí byť do určitej mieri egoistický... :) Obral som dlhoročného kamoša o frajerku, ale získal som dlhoročnú priateľku, s ktorou som už takmer štvrtý rok :) Takže si myslím, že ak človek cíti, že to môže byť "tá prává" môže zahodiť priateľstvo v prospech vlastnej lepšej osobnej budúcnosti. Obzvlášť keď rušivý element je v Austrálii a najbližší rok do toho osobne nemôže zasiahnuť. A celkovo... vzťah po krátkej chvíli postavený pred jedinú možnú alternatívu "distance realtionship" je odsúdený na záhubu :-)
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

No to je asi vec pohľadu. Ja s p4rom by som asi niečo podobné nikdy nespravil dobrému kamošovi...

Totiž na začiatku vzťahu, keď tú druhú osobu ešte dobre nepoznáš, máš vždy pocit, že je tá pravá, inak by si s ňou nechcel ísť do vzťahu, no nie? Ale ak niekoho poznáš dlhé roky a vieš, že si sa na neho mohol vždy spoľahnúť a vždy ti vedel pomôcť, tak to by som nevymenil len tak za nejakú sympatickejšiu buchtu. Každý má nejaké chyby a po nejakom čase ti niečo začne na tej babe vadiť a niekedy to môže viesť až k rozchodu. No a v tomto prípade by som na seba bol extrémne nasratý, keby som si uvedomil, že som vymenil fakt dobrého kamoša za románik s nejakou babou, ktorú som ani dobre nepoznal :wink:
pinco
Darca
Darca

Príspevok od používateľa pinco »

Ja celkom aj súhlasím s danodrevom. Chlap je v Austrálii a ktovie, či sa vôbec ešte vráti. S veľkou pravdepodobnosťou sa rozídu tak či onak. Presne ako napísal. Kamaráti prichádzajú a odchádzajú. V pohode by som dokázal fungovať aj bez nejakého najlepšieho kamaráta. Veľakrát ma už sklamali ľudia, o ktorých som si myslel, že sú najlepší kamaráti. Rozhodne by som sa z toho nezrútil. Mal by som chvíľu zlý pocit, ale občas treba byť trochu sebecký. Iné by to bolo, keby fakt sa stretávate každý deň a ty zo dňa na deň sa objavíš s jeho ženskou, ale takto, keď je preč. Však to aj sám musí cítiť, že to nemá budúcnosť, keď on je stovky kilometrov od nej.

Šiel by som do toho. Dal by som jej najavo, že s ňou chcem byť, ale že si nič viac s ňou nezačnem, kým sa nerozíde. Keď sa rozíde, nejaký čas by som počkal, aby to nebolo, že sa rozišla, lebo som jej ja motal hlavu. Aby som proste nebol hneď ten, ktorý mu ju prebral.
danodrevo
Star
Star

De facto ti na každom začne časom niečo vadiť.. Ale to je už úplne iná debata. :-) Čo sa týka Yos-ovho prípadu...šiel by som do toho. Už len to, že ona má záujem, znamená, že ten vzťah s tým jeho kamarátom neznamená takmer nič. Nech sa rozíjdu a je to vybavené. Je rok preč po takmer žiadnej známosti... Kto vie, či sa on z tej Austrálie vráti, či sa mu neotvoria ďalšie iné možnosti.. Či ten kamarátsky vzťah medzi nimi dvoma ostane rovnako silný aj po roku.. Pre mňa veľa "keby". A za mňa.. ak mám možnosť byť šťastný tak kašlem na všetko ostatné a nedám sa ovplyvniť názormi iných alebo stratou priateľa. Obral som dlhoročného kamaráta o frajerku a stále sme kamaráti. V priebehu času som si našiel aj iných priateľov, či už v práci alebo škole, ktorým môžem dôverovať a nefixujem sa len na jednu konkrétnu osobu. Bola to asi najlepšia voľba a risk môjho života. Takže za mňa...Yos- choď do toho :-)
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Možno len ja mám šťastie na to, že môžem povedať, že mám kamoša, ktorého by som nevymenil za nič. Ešte na gympli sme spolu sedeli v jednej lavici, potom sme spolu 4 roky bývali na intráku, no a teraz spolu sedíme stále v jednom kancli v práci :lol: Sme proste také 2 nerozlučné cecky a viem, že naše vyše polživotné kamarátstvo by som nevymenil za žiadnu babu na svete. Myslím si, že zrovna takíto kamoši neprichádzajú a neodchádzajú každý deň :wink:

Doteraz som to bral len vzhľadom k nemu, ale ak by to bol možno niekto, kto mi nie je až taký blízky, tak by som s tým nemal až tak veľký morálny problém. To by ale musel byť niekto, s kým sa nestretávam pravidelne, tzn. nikto z mojich spoluhráčov a nikto z práce.
pinco
Darca
Darca

Príspevok od používateľa pinco »

Ja som takisto mal dobého kamaráta. Potom odišiel do zahraničia. Zo začiatku sme spolu volali každý druhý deň, potom raz za týždeň, ra za mesiac, a naposledy som s ním volal po roku. Medzitým si on našiel iných dobrých kamarátov, ja takisto. Čo iné mi ostávalo? Mal som ho prehovárať, aby nešiel preč, alebo mal som ísť ja za ním? Keď príde domov, tak sa mi ozve a stretneme sa. Stále si máme čo povedať, zaspomíname. Proste kamarát. Ale keby zrazu odišiel navždy a už sa neozval, tak môj život by sa nijak dramaticky nezmenil. A tých najlepších kamarátov som už mal niekoľko, z detstva, zo základky, zo strednej, a už si na nich skoro ani nespomeniem.

Pilifo, keby ten tvoj kamarát odišiel niekde preč na dlhšiu dobu, ako by to tvoj život zmenilo? By si snáď plakal za ním? Myslím si, že by si v pohode žil ďalej. Či nie?
p4ra
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Pilifo napísal:No to je asi vec pohľadu. Ja s p4rom by som asi niečo podobné nikdy nespravil dobrému kamošovi...
Tuto to presne aj u mna cele zacina a konci. Nikdy by som to nespravil dobremu kamaratovi (priatelovi - v zivote skutocnych priatelov mas len par), nech je dievca akokolvek pekne. Ale uz som to pisal vyssie. Kazdy z nas ma ine hodnoty.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

Yos - akoze vydrzis s nou rok chodit von len tak po kamaratsky? ver tomu, ze ta to zacne zozierat a budes sa nesmierne trapit a ak na nejakej party dojde na lamanie chleba co spravis?
to, co si napisal je najvacsia blbost aku mozes spravit
lumir
King
King

Príspevok od používateľa lumir »

fuuu.. najlespi kamos je nastastie teply, tak som take nieco nikdy nemusel riesit :D
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

pinco napísal:Pilifo, keby ten tvoj kamarát odišiel niekde preč na dlhšiu dobu, ako by to tvoj život zmenilo? By si snáď plakal za ním? Myslím si, že by si v pohode žil ďalej. Či nie?
Jasné, že by som to prežil. Ale určite by ma aspoň mrzelo to, že sa s ním už nemôžem stretávať.

Každý človek samozrejme prežije to, keď mu niekto z blízkych zo života zmizne (kvôli odsťahovaniu, práci alebo úmrtiu), ale je podľa mňa prirodzené, že ho to bude trápiť. Niekoho viac, niekoho menej. Určite by ma to však trápilo viac, keby som vedel, že som sa s kamošom rozhádal kvôli tomu, že som porušil "bro-code", ako kvôli vyššie spomínamým objektívnym dôvodom.
Yos
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Yos »

Mam podobne tvrdenie ako pinco s danomdrevom. Ja sa ponahlat nebudem, davam tomu cas, ako sa to na oboch stranach posunie. Takto o tyzden idem snou na beaniu medikov, tak som zvedavy ako to tam dopadne.
kayko
Star
Star

Príspevok od používateľa kayko »

Pilifo stalo sa mi, ale Tebe sa asi nestala presne situácia, ktorá sa tu rieši, že kamošova ženská by išla po tebe, ale že tvoja išla po inom...
Ja žijem svoj život za seba, nie za iných a takisto ani ten najväčší kamarát nebude stáť pred oltárom za mňa a vychovávať moje deti... Keď budem mať pocit, že som stretol ženu svojho života a ona ma bude tiež chciet a nech je to bývalka môjho kamoša, alebo trebárs pravnučka adolfa hitlera, tak to s ňou skúsim. Pre mňa taký človek isto nebude najlepší kamoš, ktorý ti nedopraje byť šťastným so ženou, s ktorou to povedzme jemu nevyšlo ale už nie sú spolu.
Raz sa možno oženíš, budeš mať deti, potom zistíš, že na kamošov máš stále menej času a že tú najväčšiu a najzásadnejšiu etapu tvojho života bude tvoriť tvoja žena a deti a nie najlepší kamoši, ktorí môžu odchádzať a prichádzať, no nikdy pri tebe nebudú stáť večne, pretože každý z nich bude mať časom tiež ten svoj život, prácu, rodinu, záujmy...
Takže kamaráti buďme, dlhy si plaťme, ženu nikomu v úmysle preberať nemám, ale pokiaľ sa stretnú dvaja slobodní ľudia, nikto nemá právo im brániť v slobodnej voľbe partnera, ani človek, ktorý sa v tom momente pasuje za najlepšieho kamoša niektorého z nich.
javatar
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa javatar »

Podla mna dost zalezi na situacii/ludoch a tie premenne znamenaju dost. Tiez som nazoru, ze ludia su slobodni a nemam dovolit vlastnemu egu branit v stasti inym. Na druhej strane plne chapem toto pravidlo. Byvala nikdy nebude kamaratka alebo nieco podobne, vzdy to proste bude take divne... a keby mi mal s byvalou zacat chodit kamos tak to prijmem v pohode len preto, ze je medzi nami dost velka vzdialenost. Ale branit by som nikomu nebranil.
p4ra
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Branit sa snad ani neda, ako by si to chcel dosiahnut si tiez neviem predstavit. Len presne, ze su iste pravidla, ktore by sa mali dodrziavat.
javatar
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa javatar »

Branit sa neda ale mozes vytvarat isty emocionalny tlak s vyrokmi typu "toto som od teba necakal", "s tebou som skoncil" a podobne.
Prijemne to nie je ale povzniest sa nad to da. Zalezi od podmienok. Keby mi mal s byvalou zacat chodit kamos teraz tak sa povznesiem (kedze su to pomaly 2 roky), keby s nou zacal chodit mesiac po rozchode tak by som to rozdychaval tazsie.

Vo vseobecnosti ale koncept "istych pravidiel" neuznavam. Neexistuje univerzalne riesenia pre vsetky situacie (aj ked jedneho typu). Proste nikdy nehovor nikdy.

Takze ak by som sa do takej situacie dostal tak by som to asi najskor riesil s kamosom. Cize preberanie je mimo zaber (preberat priatelku kamosovi je uz fakt na zvazenie kedze vtedy zrada voci kamaratovi a ta zenska by musela stat za to aby som obetoval kamarata).

Tvoju lojalitu chapem a uznavam. Ma svoje opodstatnenie. Len aj respekt k ludom ma svoje hranice.
zelovoc
Darca
Darca
Bydlisko: Nikto nikomu nie je taký zaviazaný, ako opice Darvinovi.
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa zelovoc »

Yos: zazil som to z oboch stran a mozem ti len jednu vec poradit: Nerob to.
Napísať odpoveď