Star Wars

Čo beží v kine, rádiu, tv...?
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Star Wars

Príspevok od používateľa Lub0$ »

Okej takze tiez to uz mam za sebou :)
Mam ale nejaku tu otazku, niekto pozornejsi mi to prosim vysvetlite:
Spoiler
Preco nosil Kylo Ren masku? Ved v jednej scene, mu Han Solo povedal nieco v style, ze nech si ju da dole, ze ju aj tak nepotrebuje.
A druha vec, kto bol Supreme Leader? Je to niekto z minulej sagy ci nie?
A vie sa do akej miery na filme spolupracoval G. Lucas? Je tento novy StarWars vobec jeho dielom? Jeho pribehom? Ci sa iba pouzivaju jeho postavy na ozivenie pribehu, ktory napisal niekto iny?
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Spoiler
Pre velky nos? :D Alebo na efekt hlavne ten hlas :)
Laster
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Laster »

Nosaty nemal zly trening, Rey bola uz trenovana pravdepodobne v Lukouvej škole, ako dieta, kedze to je jeho dcera, ale potom co ich vsetkych vyvrazdil, tak ju Luke presunul na hentu planetu.
Btw ten ksicht bol fakt konec, vobec netusim co to je za herca, ale ked dal masku dole, tak cely strach z neho odisiel, furt som, len rozmyslal nad tym nosom. A tie mena neviem kto vymyslel, ale pod Finnom si predstavujem dievca a pod Reyom si predstavujem chlapa...

Nebudem to davat do spoileru, bo nejdem do temy Star wars pokial som nevidel film a mna to dost otravuje, ked musim kazdy prispevok rozklikavat.
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

wladas napísal:
Spoiler
Pre velky nos? :D Alebo na efekt hlavne ten hlas :)
Alebo pre viac merchu od Disneyho :D
lumir
King
King

Príspevok od používateľa lumir »

Spoiler
preco nosil masku? lebo jeho stary otec bol darth vader a on chcel byt ako darth vader - hovoril k jeho znicenej maske, ked o sebe pochyboval. A kedze je to Solov syn, tak mu Solo povedal, ze masku uz aj tak nepotrebuje - ved sa poznaju
to je tak, ked kukas filmy bez SK titulkov a anglictina pokulhava :-p

Mna film vcelku sklamal. Radim ho ako 2. alebo 3. najhorsi v celej serii. A dovody?
Spoiler
- smiesny a vrcholne nesympaticky hlavny zaporak (vacsi respekt budil aj dawson z dawsons creek)
- teenagerske obsadenie
- zaporak, ktory zastavi strelu s laserovej pistole vdaka "force" a necha ju visiet vo vzduchu (co bolo ukazane v SW prvy krat), si neporadi s "havnymi hrdinami" v bitke 1 vs. 1
- silene narazky a minule diely s cielom pobavit publikum, v mnozstve vacsom ako malom
- totalna vykradacka IV epizody. Pustna planeta, robot s mapou, stretnutie s hrdinom, cesta k rebelom, "hviezda" smrti, znicenie planet, znicenie hviezdy smrti
Pacil sa mi ciastocny navrat k "fyzickym" efektom, kedy nebolo vsetko len na zelenom pratne (velke plus za stormtrooperov)
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

O moju anglictinu sa ty neboj, polku zivota zijem v anglicky hovoriacej krajine, len mi proste logika nedava, na jaku rit mal masku, ktora mala tak isto ten efekt dychania ako to mal Darth, ktoreho to prakticky drzalo pri zivote.
lumir
King
King

Príspevok od používateľa lumir »

cez tu masku sa s nim identifikoval. obratit to na anglictinu sa mi zdalo laskavejsie :-p
sliaCan
Expert
Expert

Príspevok od používateľa sliaCan »

Tak ta maska ma hlavne psychologicky efekt. U nepriatela moze pracovat fantazia, co za netvora ju nosi, ze to nie je ani clovek.. On sa moze odosobnit od veci co robi.. Skor ked si ju dal dole, tak ukazal svoju slabost.

Mne sa film pacil; ale nie som skalny fanusik star wars, predchadzajuce diely som nevidel.
p4ra
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa p4ra »

Laster napísal:Rey bola uz trenovana pravdepodobne v Lukouvej škole, ako dieta, kedze to je jeho dcera, ale potom co ich vsetkych vyvrazdil, tak ju Luke presunul na hentu planetu.
Toto si myslim aj ja, ale aby sme neboli celkom prekvapeni nakoniec. Pretoze je dost mozne, ze sa narodila, ako Anakin - Born from midiclorines.

Btw. fun fact - ten Stormtrooper, ktoreho Ray s Jedi mind force prinuti, aby ju odputal je Daniel Craig. :)
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Zaujimave s tym Craigom :)
Fun fact pre mna je ten, ze tie sceny v lese, medzi skalkami, kde Kylo zhanal Ray sa tocili kusok od mojho bydliska :P
Markoff
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa Markoff »

Suboj s laserovymi mecmi medzi Finnom a sithom fakt nedava ziadny zmysel, na zaciatku sa sith ukaze ako velmi mocny a potom toto. Inak na mna az prilis vela bitiek medzi stihackami, privital by som viac filozofickejsie dialogy a postavy ako Yoda, Qui-Gon Jinn apod. toto tam chybalo. Ale dneska sa imho filmy viac robia pre efekt ako kvalitu. Vtedy ked nahanali TIE fighteri Finna a Reyu v Millenium Falcone som uz len cakal kedy to skonci, ved bolo od sameho zaciatku jasne ze im ujdu. Taketo sceny len zbytocne beru cas z filmu.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

dnes som to videl, ledva 6/10
sklamanie
Bad.boy
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bad.boy »

Tak Fin ma urcite ako Stormtrooper urcity vycvik na meele combat + usaty/nosaty bol postreleny tak to uhrali na to. K maske, 50% kvoli tajomnu-strachu a 50% kvoli ksichtu herca. Ked dal dole helmu polka kina sa rozosmiala... Mne prisiel ako vypredajovy John Snow :D
ateista
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa ateista »

Pocit z filmu bez spoileru sú veľmi zmiešane. Pre všetkých co máju radi chronológiu a wookipediu tak vás sklamem.inak efekty boli užasne síce minimum 3-D efektov ale na to si už človek zvykol.
Ale na to, že človek čakal toľko rokov je to smutné.
Keď niečo nerobia podľa toho ako je to tak nech to nerobia vôbec.
Aby sa ich syn volal tak ako sa mal volať Lukov syn to je sila.
Aby niekto kto není Jedi /Finn/bojoval so svetelným mečom lepšie ako trénovaný Jedi to je až moc nehovoriac o tom, že tá holka používala Jedi triky bez výcviku len tak si to buď vygooglila alebo vycucala z prsta.
A to, že sa nám tam veľký grandmaster objavil a tváril sa ako by 1x videl ženu no ťažko povedať.
Nehovoriac o tom ako dopadol Han Solo.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

kde bolo napisane ze sa tak mal volat lukov syn? expanded universe (respektive teraz sw legends) su proste veci co si povymyslali ludia, neni dovod preco by sa tym mali riadit pri natacani sedmicky...

pri boji medzi first order a odbojom predsa finn bojoval so svetelnym mecom so stormtroopermi, teda urcite mali nejaky vycvik na boj na blizko. rovnako este nevieme co je finn zac, ci tiez nie je synom niekoho specialneho alebo len nie je citlivejsi na silu. asi to nebude uplne bezdovodne ze nejaky random stormtrooper odola vymyvaniu mozgu a dezertuje...
rovnako nevieme na istotu povedat ze rey nemala ziadny jedi vycvik, to si iba myslime.
no a kylo nie je ziadny trenovany jedi, ano ma nejaky vycvik, ale nie je jedi, maximalne tak padawan, ktory zbehol na temnu stranu. a este k tomu bol zraneny...

je proste vela veci co tu hodnotia ludia negativne a pritom vobec nevedia co sa za tym realne skryva, verim tomu ze sa vsetko vyjasni v dalsich dieloch.
Markoff
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa Markoff »

Ide o to ze Kylo Ren vedel pouzivat silu, stopol strelu z blastera, cital myslienky, pritiahol si toho dostojnika... sila sa pouziva aj na boj s mecom, jedi udajne vedeli silu vyuzit na predpovedanie pohybov utocnika. Okrem toho neviem o tom ze by stormtrooperi trenovali so svetelnymi mecmi, to je zbran vyhradne jedi/sithov. Aj v reale by bolo taky mec tazke pouzivat, stale by hrozilo ze sa s nim clovek sam porani. Viem je to scifi/fantasy, ale predsa len nejaka logika by mohla byt zachovana. Teda logika Star Wars ze na spravne ovladanie svetelneho meca je potrebna sila :) Aspon tak som to ja pochopil z predchadzajucich casti.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Proste film je plný nekonzistetnych bullshitov a fanúšikovia budú rozpitvavat každý prd aby v tom našli logiku.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Ja nepotrebujem nic pitvat. Za mna spokojnost a tym to hasne :D
qwerty-xyz

Príspevok od používateľa qwerty-xyz »

1. zaporak vyzeral ako cisty kkt. Neviem kde nabrali toho vola, ale velke usi, neforemny ksicht, cista katastrofa.
2. jeho hystericke zachvaty s laserovym mecom, vzdy ked sa dalo, no, mal by brat tabletky od nervov. Byvaloi zaporaci boli zli, a hlavne taki ze echt zli, tento mi pripominal nervaka z youtube videa. postnem to tu ...

3. hviezda smrti, dam tu PRESNY VYROK co povedal jeden chlap svojej partii ked som siel vonku z kina a stali navokol, --- Ktory ko*ot navrhne hviezdu smrti s presne takou istou konstrukcnou slabinou ako mala ta minula hviezda. . . . ---- to hovori za vsetko. Proste znova toto iste.

4. Malo vedlajsich postav, proste 5 ludi dokopy a nic viac, nie ako minule casti, kde clovek musel lamat hlavu nad tym nez si rozpamatal mena vsetkych clenov jedi rady ktora zasadala. nehovoriac o tisicoch dalsich postav, tuna nula bodov.

5. les ? ved sme na inej planete ne ? tak les vyzeral ako vo vysnej niznej, kdesi v prdeli.

6. Efekty ? Tak stary jedi vyskocil 50 metrovu vysku, odrazil sa od steny a s mecom machal tak ze clovek nestihal pozerat. tuna sa kkt bije s tym mecom ako nasrany spoluobcan ked mlati dochodcu po hlave .... no proste cisty fail. Skuseny boxer by sa vyhol prvemu smahu a taku mu zaje*al, zeby uz nevstal zo zeme, netrebalo by ani laserove mece, nehovoriac o tom ze pri jeho uzesnych schopnostiach by ho dal ktorykolvek akcny hrdina dole. proste nula bodov dajake umenie, proste nic, ktokolvek z nas by toto zvladol s metlou v ruke.

7. jeho chodenie a nahananie jej po styroch bol taky fail ze konec, ta pouzijem silu a vyskocim.

8. :sly: divne pocity, ... poda mna len ciste ryzovanie penazi, natocene za par supov, pouziti herci co za to dostali kus penazi, a teraz sa to zvezie na fanusikoch, ktori budu solit prachy, .... na nic ineho to nevidim, len cisto na prachy zamerany film .
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

no a este netreba zabudat ze kylo rena ucil luke skywalker, dalsia osoba, ktora nemala ziadny poriadny jedi trening (yoda v dzungli. a dost pochybujem ze joda ho tam trenoval boju so svetelnym mecom). ved luke rovnako chytil svetelny mec do ruky a zrazu vedel...

ale samozrejme nemusi sa pacit kazdemu, za mna ale tiez spokojnost.
Napísať odpoveď