Chcem kúpiť auto

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
galbavymartin
Light Professional
Light Professional

Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa galbavymartin »

Dáte niekto tipy na auto ročník cca 2012, dobrá spotreba, spoľahlivý motor, dostupne ceny náhradných dielov. Cena do 6000€. Podmienka z výbavy je tempomat ale tak to uz sa dorieši. Teraz mam Ibizu 1.9SDi 2001 50KW.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa guess.whoo »

inzerat este nemam, lebo som nemal cas spravit poriadne foto.
predavam ju preto, lebo som sa s nou proste nezzil. stale ma to taha nazad k mondeu :D auto ako take je inak fajn, po motorickej stranke v tip top stave. je to 2005ka, 88kw..momentalne ma 258.000km realnych. servisovane to bolo prevazne v opli. v lete boli menene rozvody, brzdy, naplnena klima, olej s filtrami. je to na zimnych plechacoch (este na 2 sezony) + nove letne na Y elektronoch - oboje 16tky.

foto som tu vlastne tusim daval, idem pohladat

//autoeditácia príspevku (09 Mar 2016, 7:41)
takze tu su: ake-mate-auto-t19156.html?start=3260
a Hegy tak teda V-cka a nie Y-ony ako pre teba :D
medzitym som este vylestil svetla

chybicky na aute - vzadu prestali fungovat okna. z predu ich stiahnem aj vytiahnem, ale zo zadu ich nestiahnem (vytiahnut sa tusim daju). a oba predne blatniky su trochu chytene na krajoch od kolesa - soudruzi z ndr nedoriesili tesnenie a blato a spina sa pomaly hromadili na vnutornej strane blatnika. ako to tam kvasilo tak to zacalo chytat hrdzu. ked si to kamos vsimol bolo uz neskoro.
chystal som sa to spravit na jar. bud kupit blatniky vo farbe z buracky alebo kupit nove a nastriekat (farbu mam uz namiesanu)
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa RATZINGER666 »

guess: o jednom Mondeu aj viem :wink: 2008, sedan, 2,0tdci 140k, vybava titanium x, prvy majitel kamarat, tzn. nie je to dovoz, ale kupovane na svk...

// tak nakoniec aktualne iba do pondelka s cenou 6500...
Sebastian90
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa Sebastian90 »

Taka hypoteticka otazka - ake najstarsie auto si kupit, aby vydrzalo bez väcsich tazkosti 5-6 rokov?

Mam 17 rocneho japonca, je spolahlivy, motor ide ako novy, ale uz tam proste vela veci odchadza v dosledku veku (gumene tesnenia, manzety atd.), ktore potom so sebou vezmu do hrobu aj ine diely. Taktiez sa uz pomaly zacina objavovat hrdza. Ono sa to nezda, ale tych detailov je v aute velmi vela a nemam chut take veci riesit pri dalsom aute.

Nehladam ziadne konkretne auto, len chcem vediet vas nazor ake najstarsie auto zobrat, ak ho chcem mat tych 5-6 rokov, pricom mi ide o to dat do auta co najmenej penazi, casu v servise a pri odpredaji nech ma este nejaku slusnu zostatkovu hodnotu.

Ak si kupim nove, tak mam sice pokoj so servisom, ale na druhu stranu ho predam za mozno tretinovu cenu, takze o peniaze som prisiel tak ci tak. Ked kupim velmi stare auto, tak sice nestrati na hodnote az tak velmi ako nove auto, ale zase mam naklady spojene so servisom a aj ked su to velakrat drobnosti, no obera ma to o cas a prilezitosti (=peniaze). Hladam preto nejaky rozumny kompromis.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

toto je dost tazko urcit...drziaky su napriklad dieslove 1.9 od VW a dobre sa predavaju aj po rokoch
MFa
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa MFa »

Mozno vo vseobecnosti nejake cca 3-5 rocne auta, ktore majitel kupil ako nove, servisoval a splacal a po zaruke a splateni vymeni za nove. Ak to bolo poctivo servisovane v autorizaku tak by to mohlo byt OK.

Ale zase plati aj to, ze mozes narazit na kus, ktory bude v horsom stave ako nejaky poctivy 20 rocny kusok. Takze tazk povedat.
DaniKK
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa DaniKK »

MFa
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa MFa »

2,5 TDi = zla volba (ci to je iny? :D ). A dat za 10 rocne auto 7000 mi tiez pride ako nie najlepsi kauf. :) (teda hadam by sa dalo vybrat aj nieco lepsie)
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

nemate niekto na odstrel nieco male do mesta s automatom? dakujem
Schelmy
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Schelmy »

Rozmýšľame nad kúpou i20. Dizajnovo a interiérovo asi najkrajšie auto v tejto kategórii, no slabý výber motorizácií nám Hyundai ponúka. Vyskúšal som si na testovacej jazde 1,0 T-Gdi 74kw, no vystrašila ma troška vyššia hlučnosť pri nižších otáčkach. Čítam si na nete recenzie o 1 litrových motoroch a teda žiadna sláva. Môžem sa naozaj obávať, že mi časom odíde turbo? Je pravda, že náklady na údržbu/opravu takýchto motorov sú o 100% vyššie ako pri vyšších atmosférach? A čo diesel? Oplatí sa, keď väčšina jázd bude 30-40 minút do práce (20 minút mimo obce, 15 minút mesto), a potom opäť pol hodka späť z práce? Veľmi na výber nemám, buď slabú 1,2 alebo turbo 1 liter alebo diesel. Automat nie. Čo by ste si vybrali vy? Vďaka za pomoc.[/quote]
Prílohy
motory.png
melonSVK
Professional
Professional

Príspevok od používateľa melonSVK »

Tak litrove turbo bude v takom aute stacit, ale akonahle budete v aute traja-styria, tak spotreba pri sviznejsej jazde poleti az do neba. Zivotnost je tiez diskutabilna, ale na druhej strane, pokial vydrzi aspon 150 tisic, tak to bude uspech.

Pokial ale tuzis po i20, tak mozno by stalo za to to troska obist a kupit 1.4 74kw tu v Cesku - davaju tam aj 6st. manual. Iny motor by som tam nechcel, to uz by som sa obzeral po konkurencii (Fabia 1.2 TSI, Rio 1.4 CVVT, Corsa 1.4 Turbo, Clio 1.2 TCe, ...)
Schelmy
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Schelmy »

A co tak 1,4 turbo diesel? 6st. manualna, super spotreba..
melonSVK
Professional
Professional

Na 30 minutove trasy sa ti diesel neoplati. Rataj, ze kym sa v zime zohreje, mozes byt kludne uz aj v cieli. A pri takychto trasach sa so super spotrebou mozes rozlucit. :) Plus je diesel celkovo drahsi na udrzbu.
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

ale co by sa neoplatil... maly dizlak zohrejes za chvilu a aj vacsie su uz na taketo vzdialenosti vhodne... a okrem toho kupuje funglovku, nablizsi servis ho bude cakat za 150 000km, tolko k udrzbe...
melonSVK
Professional
Professional

No, dynamika takeho motoru bude stat za vylizprdel. To sice aj toho benzinu, ale ten je aspon tocivejsi. Pokial kupujes auto na 5-6 rokov, vezmi litrove turbo. Aj ked sa ti rozbije, budes to mat v zaruke.

Ak chces auto na dlhsie, tak asi jedine ten naftak. Alebo teda konkurenciu. Za cenu tej naftovej 1.4 zozenies skladovu karu o triedu vyssie s lepsim motorom.
RATZINGER666
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

RAV4, 2002, 4x4, diesel 2,0 D-4D 5D, 85kW, 200 000km, strieborna farba... hm? :)
DaniKK
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa DaniKK »

Zdravim co by ste mi odporucili viac Audi a6 3.0 tdi quattro alebo Bmw 5 obe rocniky 2005-2006 ? A ked tak al motor v bmw ?
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Pri týchto 2 autách je to skôr o tvojich preferenciách, keďže výkonovo sú Audi 3.0 TDI a BMW 530d veľmi podobné. Pri BMW nemá veľmi zmysel o nižšej motorizácii rozmýšľať, keďže cenovo a ani spotrebovo na 520d a 525d veľmi neušetríš. Možno by som ešte porozmýšľal aj o 535d, ak by si natrafil na pekný kúsok, tam je ten výkon už viac ako slušný.

U mňa osobne dosť veľkú rolu zohráva interiér, ktorý mi v BMW šmakuje o dosť viac ako v Audi.

Môžem ti napísať, na čo si dať pozor pri BMW, keďže vlastním E61 530d. Treba to dať na poriadnu diagnostiku, skontrolovať vstreky, popýtať sa na rozvodovú reťaz (popočúvať motor, či nepočuješ nejaké divné zvuky za voľnobehu, ktoré by mohli signalizovať uvoľnenú reťaz vhodnú na výmenu), olej v prevodovke, ak má auto najazdených 200k km+, čo je dosť pravdepodobné, a stav DPF - životnosť je 200k km, takže ak auto nemalo filter menený, môžeš čakať, že si to na teba počká. Investícia do originálneho nového filtra je cca. 1000€. Určite by som si nechal rezervu na servis aspoň 2000€, ak by sa ti vyskytla nejaká väčšia porucha. Taktiež si pri jazde môžeš všimnúť, či prevodovka v prípade automatu preraďuje hladko bez trhania a či neskáču otáčky - ak by sa to stalo, také auto by som nebral, ide minimálne o odchádzajúci hydromenič, príp. aj závažnejšie problémy s prevodovkou.
lumir
King
King

Príspevok od používateľa lumir »

Helou.. nejake tipy na "nakupnu" tasku pre manzelku? Aky taky priestor by mal byt aj vzadu (autosedacka). Auto na kratke trasy, manualna prevodovka, benzin. Cena do 13.000€ (nie jazdenka)

Moj favorit je zatial Renault Clio grand tour 1,2 benzin (nejake info ohladom spolahlivosti?). V testoch vypada celkom dobre a opnuka extra priestor oproti malym autam.. a dokonca nevyzera najhorsie. Ako alternativy pozeram toyotu yaris, hondu jazz..

Prijmem kazdu radu, tip..
jimmy_xp
King
King

Príspevok od používateľa jimmy_xp »

Mazda 2? Kolega teraz jednu kupoval a tusim cenovka bola do tvojho limitu.
Napísať odpoveď