ja len hram podla pravidiel, ktore nastavujes-AA- napísal:Nový deň a opäť tá istá (ne)úroveň diskusie. Kedy sa poučíš?
tak isto ako v pripade potkana narodeneho v stajni, ktory nie je kon v pripade vsetkych kotlieb neslovenskych mien.
ja len hram podla pravidiel, ktore nastavujes-AA- napísal:Nový deň a opäť tá istá (ne)úroveň diskusie. Kedy sa poučíš?
skús trochu bližšie špecifikovať, čo myslíš tými ideologickými dôvodmi. Ono, je to kombinácia faktorov socio-ekonomických a genetických, ignorovať jednu alebo druhú oblasť je krátkozraké. Celé to trochu zamiešali objavy v oblasti epigenetiky a celá vec potrebuje ešte dlhé skúmanie, aby sme vedeli presnejšie vyhodnotiť všetky vplyvy na kultúrnu vyspelosť a inteligenciu krajiny.-AA- napísal:ale vo všeobecnosti tu hrajú rolu socio-ekonomické dôvody, nie ideologické.
Môžeme si vziať príklad z nacistického režimu v Juhoafrickej Republike. Zopár sociopatov vyššej inteligencie zneužili hlúpu väčšinu na to aby ich poštvali proti bielym farmárom, ktorí údajne uvrhli krajinu do biedy. Ale všetci dobre vieme, že bieda tam ešte len príde.-AA- napísal: V dobách vlád tzv. fašistických režimov, šla ruka v ruke aj podpora intelektuálnych elít.
Nemeckého pôvodu.. asi si myslel židovského (?). Tvoj typický cherry picking nevyvracia čo tvrdím.jackb napísal:vacsina timu, ktory pracoval na projekte Manhattan nemeckeho povodu odisli na dovolenku za zabudli sa vratit?
a rozni napriklad nemecki a polski odbronici odvezeni na vychod, ktori sa "tiez niekde zabudli"...
Reagoval som konkrétne, na pozíciu podporovateľov "fašistických režimov na gausovej krivke". Ak by sa ale merala "kultúrna vyspelosť a inteligencia krajiny" len vzťahom obyvateľstva k hodnotám tzv. liberálnej-demokracie, znamenalo by to, celosvetovo, zlú správu pre jej zástancov.Solo_Kamen napísal:skús trochu bližšie špecifikovať, čo myslíš tými ideologickými dôvodmi. Ono, je to kombinácia faktorov socio-ekonomických a genetických, ignorovať jednu alebo druhú oblasť je krátkozraké. Celé to trochu zamiešali objavy v oblasti epigenetiky a celá vec potrebuje ešte dlhé skúmanie, aby sme vedeli presnejšie vyhodnotiť všetky vplyvy na kultúrnu vyspelosť a inteligenciu krajiny.
Vzhľadom na väzby A.N.C (African National Congress) a Mandelu samotného, na komunistickú ideológiu, nazývať režim v JAR ako "nacistický", je viac než politicky-korektné.Solo_Kamen napísal:Môžeme si vziať príklad z nacistického režimu v Juhoafrickej Republike. Zopár sociopatov vyššej inteligencie zneužili hlúpu väčšinu na to aby ich poštvali proti bielym farmárom, ktorí údajne uvrhli krajinu do biedy. Ale všetci dobre vieme, že bieda tam ešte len príde.