Behanie

O športe...
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Behanie

Príspevok od používateľa hojko »

Ak ta bolia klby, tak behaj niekde v lese, kde mas napadane ihlicie. Samozrejme netreba zabudat na lepsiu obuv na behanie a pripadne aj bezecke ponozky. Niekto beha cely zivot po betone a nema s tym problem, niekoho po troch dnoch bolia kolena a clenky.
Prioritas
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Prioritas »

zdravim, toto je otazka viac menej pre všetkých športovcov, zaujmalo by ma či použivate pri športe kompresivne ponožky, ak ano, ake mate skusenosti a aku značku mate overenu, pozeral som že dost taka vyznamna je značka CEP ich produkty stoja okolo 50 e pričom pri iných ponožkach je ta cena okolo 10-20 e, takže aj to by ma zaujimala či sa vyplati investovať do tých drahšich , pripadne poznate niečo lepšie ? diky
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Prioritas: Zrejme mas na mysli kompresne ponozky, nie kompresivne. Mam, ale nepouzivam. V lete si beriem do zahranicia na cyklistiku, kde si po etape dam. Obcas doma po horskej etape cyklistickej. Ale po behani Nie. Vsimol som si, ze je dnes bezne, ze ludia v tom behaju aj bicykluju. Ta suma 50 eur sa mi zda privysoka, osobne by som do toho nesiel pokial nemam vyslovene odskusanu ucinnost. Za 20 eur dokazes kupit kludne Salomon, Craft, Columbia, mozno aj Mizuno. Pripadne si kup z Lidla za 4 eura a uvidis.
Goofy
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Goofy »

Zdravim, viete mi odporucit nejaku celovku najviac by mi vyhovovala asi nejaka dobijatelna nech sa nemusim starat o baterky. Nieco co by sa dalo pouzit aj na nejaky trail ako Stefanik trail.
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

Fenix HM51R Ruby

recenzia https://www.svetoutdooru.cz/sviceni/369 ... u-pravou-/

mam od nich celovky a neviem si vynachvalit.. kvalita, svietenie, vsetko..a henta je nova, mala, nabijatelna, takze ti to bude vyhovovat..
Goofy
Medium Star
Medium Star

Zaujmava, akurat ta cena. :shock:
Skor hladam nieco do cca 40E

//Edit
S touto znackou Petzl nema niekto skusenosti ? https://celovky.heureka.sk/petzl-actik/
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

petzl su v pohode, chod do nej, nespravis chybu.. je to asi najznamensia znacka..
Goofy
Medium Star
Medium Star

Som novacik toto je moja prva sezona co beham.

V stredu som bol na trenningu a mal som oblecene termo tricko, sportove tricko a taku turisticku bundu a celkom ma prefuklo uz dlhsie si planujem kupit vetrovku proti vetru a dazdu nasiel som tuto inov-8 ktora sa mi paci ale je thermo a chcel by som vediet co nosite ci by to thermo bolo zbytocne hrube(horuce bolo by v nej zbytocne teplo) ? a drahe alebo si mam radsej kupit nejaku tensiu vetrovku a obliect si viac vrstive oblecenia ?

https://www.inov-8.com/men/clothing/jac ... mens-black
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Ked je von okolo 0 az 5 stupnov, tak si dam dole sietku (Craft, Sportful, Brynje), na to dlhe termotricko zo Sportditectu za asi 7 eur, na to taku tenku bezecku mikinu (zmes bavlny, elastanu a polyesteru) a zakoncim to tenkou bundou, nieco taketo - http://katalog.intersport.sk/produkt/pr ... er-4532418 Na nohach hrubsie bezecke ponozky, botasky, bezecke leginy a na tom este kratasy. Samozrejmostou su tenke rukavicke a tenka ciapka.
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Cavte, pouzivate niekto pri behani apple watch s nejakou aplikacou, ktora dokaze upozornit na prekrocenie tepovej frekvencie? tzv. heart zones? ak hej, tak aku? strava, ani nativna to nevie.
heker
Redeemer
Redeemer

Dostavas sa cez ANP prah a chces o tom vediet? Alebo k comu ti treba signalizaciu? Ci intervaly?
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

no chcem behat v urcitom rozsahu, pre mna konkretne medzi 125-145 uderov za minutu a chcem, aby ma to upozornilo, ked som pod a ked nad.. (nechce sa mi furt kukat na hodinky)
heker
Redeemer
Redeemer

Chapem, ze chces behat v zonach kedy napriklad najlepsie spalujes tuk. Predpokladam, ze tie cisla mas len podla tabuliek z netu. Ale nejdem hodnotit ten rozsah, u kazdeho su cisla ine a bez odbornych testov je tazko najst presnu hranicu. Ja tvrdim, ze nepotrebujes ziadne pipanie. Nauc sa behat pomalsie, raz za minutu si pozri hodinky. Naucis sa to. Ja dnes dokazem odbehnut hodinu a plus/minus na 5 tepov iba na zaklade pocitov, pokial je rovny terena a nefuka. Chce to len trening. Cim lepsie sa to naucis bez upozorneni len s obcasnym sledovanim hodiniek, tym lepsie pre teba. Naucis sa ako keby vnimat svoje telo a pocity, nebudes odkazany na techniku. Keby si si precital clanky o polmaratone a maratone, alebo aj knihy o behani, tak tam su bezci, ktori tvrdia, ze ked behaju a trenuju, tak bez hodiniek a hrudneho pasu, ze bezia len na pocit a je to pre nich lepsie ako sledovat hodnoty na hodinkach.
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

To skutočne nemajú také prepracované hodinky túto funkciu? Veď to majú aj náramky za tretinovú cenu... Nechce sa mi veriť že to tam nie je.

Inak aj ja som mal ten problém, že som mal tendenciu tlačiť na pílu....
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

tie hodnoty mam po treningu s Romanom Hanzelom (vypocitane presne na mna).. Ako jasne, viem ze casom si to budem vediet odsledovat.. ale ked zacinam s kondickou tak tep ide velmi rychlo hore.. bezat tak pomaly, aby som sa udrzal v rozsahu je nemozne a musim zatial kombinovat chodzu-beh.. A zacinat s behom s tepom nad 180 je blbost podla mna.. Casom to bude lepsie a myslim si, ze tento typ treningu je pre mna na zaciatok urcite najlepsi..
Ako, na hodinky sa viem pozerat, len tiez mi pride divne, ze takato zakladna funkcia proste chyba.. xiaomi mi band tuto funkciu ma..
Paťko
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Paťko »

heker
Redeemer
Redeemer

Behas moc rychlo. Bezne ludom vystreli tep na uvod, ale to par treningami sa zmeni. Tych 180 ne uz moc, to si urcite cez limit a podla mna ti aj zle ukazuje tep. Lebo 180 je tak na urovni intervaloveho behu. Amater nebezec by mal za hodinu odbehnut 10km, to je 6 minut na kilometer. Ak to davas za kratsi cas, tak spomal. A spomal este viac. Nauc sa bezat pomalsie, daj si lahky beh, len tak klusaj. Naucis sa to.

Na zaklade coho ti ten Roman pocital hodnoty? Lebo pokial viem, tak sa to pocita na pase alebo na bicykli pri spiroegometrii pocss ktorej mas na sebe hrudny pas, kyslikovu masku sledujucu vdychnuty a vydychnuty vzduch, pripadne laktatovym testom z usneho lalocku. Skud len tak pre predstavu uviest vek, vahu, tepove zony, porovnam si to s mojimi cislami z testu na sportovej klinike.
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Momentalne ked beham, a udrziavam tep medzi 125-145 mi vychadza medzi 7-8 minut na kilometer.. Beham praveze pomaly, pomalsie uz je len chodza.. Akonahle bezim minutu a dlhsie, tep ide potom cez 150-160-170 a postupne sa to zvysuje.. vazim nieco cez 90 a mam 30.. samozrejme, ta vaha nieje zo svalov..:D
Ako, nebol som na klinike, behali sme von niekolko kilometrov v roznych tempach, mal som hrudny pas, on appku, kde mal vsetky data, potom mi poslal vyhodnotenie s mojimi hodnotami.. Samozrejme sa to mohlo od vtedy zmenit, to bolo minule leto(bol som chudsi), lenze som prerabal byt a nebehal som od vtedy vlastne vobec..
heker
Redeemer
Redeemer

V takom pripade mi to pride, ze mas velmi slabu kondiciu a prilis sa namahas na to, aby si dokazal tu vahu dostat do pohybu. Alebo mas nadpriemerne tepove maximum (napr. az 210 tepov). Behaj kludne 7-8min/km, ak mas pocit, ze ti to skace moc vysoko, tak po kilometri si daj pol minuty chodze na predychanie. Pocitaj s tym, ze kava, unava alebo aj vysoka teplota vzduchu zvysuje tvoj tep. Hodinu pred behom zacni pit vodu, kludne pol litra po davkach, potom na wc a sup ho bezat. A hlavne uz tolko nezer :D
Paťko
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Paťko »

Kľudne behaj intervaly. To je najlepšie na chudnutie. Choď pár sekúnd šprint a potom daj oddych kým sa nebudeš cítiť na ďalší šprint.
Napísať odpoveď