Kreslo k pocitacu

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Dreamer
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Kreslo k pocitacu

Príspevok od používateľa Dreamer »

Ktory sa ti zda hruby, kvanne? Mne sa zda mozno trocha uzky, ale hruby v strede nie, na tej stolicke potrebujem este nieco hrubsie, takze za ten vankus este bude mozno potrebne vlozit nieco dalsie, aby sa hlava neprepadavala prilis dozadu, ako spominal aj niekto iny.

Ak myslis bedrovy, halsa, tak tam tiez potrebujem oporu, kedze operadlo mam posunute vyssie.

Len ta farba a vzor nie su pre mna idealne, ale je to prijatelne, mozno sa budu dat kupit nejake cierne potahy.

//autoeditácia príspevku (27 Okt 2019, 15:43)
DropDead napísal:Skúsil by som prípadne v utorok skočiť do Jysku a pozrieť osobne, či tam niečo také je, lebo vyzerá to fantasticky.
Mozes si zistit dostupnost na stranke, aby si tam nesiel zbytocne.
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Sakra, mne to vtedy vypadlo a nikdy som tam nebol. Kúpil si ich?
Dreamer
Addict
Addict

Kupil som KVANNE a HALSA, nechal som si ich, da sa to celkom dobre prisposobit, maju gumicku.

HALSA presla cez operadlo len tesne, ale zosmykavala sa dole, tak to mam teraz bez gumicky nizsie, pouzivam len tu hornu cast, mozno to este nejak vylepsim. Este drobnost, ten vzor je na oboch odlisny.

KVANNE je fajn, gumicka drzi, mozno je to trocha hrubsie ako by som potreboval, ale minimalne, bez toho by mi hlava padala uplne dozadu.

Kupoval som to v akcii, teraz minimalne na nete nie je, tak si mozno pockaj, bola tusim 20 alebo 30% a pytal som sa, da sa to vratit, takze si to mozes vyskusat. Potah je na zips a da sa prat na 40-ke.
martin0134
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa martin0134 »

Caute , mne uz po par rokoch vyzera dxracer takto , kozenka hlavne na sedadle je vytahana a lupe sa . Nemate nejaky napad ako to opravit pripadne neexistuje nejaky potah cisto na sedak ktory by som iba navliekol ?
Prílohy
IMG_20191231_005217.jpg
DropDead
Addict
Addict

Buď to dať regulérne prečaluniť, buď niečo cez to prevlečieš a "zakasáš" po bokoch. Taktiež môžeš skúsiť kontaktovať dxracer.sk, či nemajú v distribúcii náhradné sedadlo (predpokladám (dúfam), že ku kostre je pripevnené nejakým suchým zipsom).
martin0134
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa martin0134 »

DropDead napísal:Buď to dať regulérne prečaluniť, buď niečo cez to prevlečieš a "zakasáš" po bokoch. Taktiež môžeš skúsiť kontaktovať dxracer.sk, či nemajú v distribúcii náhradné sedadlo (predpokladám (dúfam), že ku kostre je pripevnené nejakým suchým zipsom).
No odpisali mi ze niekedy mavaju sedaky ze mam napisat aky mam model a uvidia ci sa nieco najde napisal som im presny model a uz sa neozvali
ONdr3j
Professional
Professional

Príspevok od používateľa ONdr3j »

Zdravim

vie niekto nieco narychlo doporucit kreslo k pc? lebo moje sa prave odporucalo, ked som na nom sedel...
cena tak do 200€ (+-) a idealne nejaka osobna skusenost z jysku, kedze to jedine bude asi otvorene v nedelu u nas v LC (ako pozeram web, tak aj zlavy maju, len dufam ze aj na predajni), doteraz som mal nejake kreslo z jysku, nejake kancelarske, kde sa da "lahnut" a pohodlne pozerat na pc nieco, proste nieco normalne, najde sa nieco ?
dakujem ;)
Dreamer
Addict
Addict

ONdr3j - LARA VIP, pozri si par stranok z tejto temy, najdes vela spokojnych uzivatelov, presne v tej cene aku pozadujes (+-), ja som hladal roky a som spokojny. Ak chces predsa experimentovat, tak si to aspon vyskusaj, hlavne ak si vyssi - nad 180cm, lebo ked ti bude male a budes sa musiet hrbit, tak zbytocne vyhodis peniaze, zdravie si mozes nicit aj na 50-eurovom kresle.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Lara? Mne sa nepozdava. Co tak kresla z xlo.sk?
ONdr3j
Professional
Professional

dik za rady ale LARA VIP co som pozeral je pekna ale dodanie do mesiaca (cez heureku), to je pre mna neprijatelne, uz len dodanie par dni je pre mna neprijatelne, lebo si to neviem predstavit po cca 2,5 hod na kuchynskej stolicke a to boli muky sediet na tom, takze najidealnejsie kupim nieco v JYSKu...
pozeral som aj napr. dxracer (sice trosku drahsia ale bol by som ochotny pridat) https://www.dxracer.sk/stolicky/stolick ... l32-nw.php
ale cakat co i len 2 dni na stolicku kedze ja presedim pri pc kludne aj 10hod a to je sialenstvo s tou kuchynskou, priamo az na slucku, neskutocne mi chybalo to polohovanie (sklopenie) ale ze neskutocne, vzdy som mal tendenciu sa opriet a sklopit :D
co sa tyka xlo.sk tak neviem, nasiel som peknu stolicku za prijatelnu sumu ale po precitani tych par hodnoteni tak nie, max hodnotenie 20% je sakra malo... a samozrejme opat dodacia doba...
tak sa dneska stavim v tom JYSKu a hadam nieco normalne tam budu mat

ale dik za tipy ;)
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Potom je ale na zváženie kupovať takto dačo na rýchlo ak máš väčšie nároky a často sedíš pri PC. Keď kúpiš blbosť tak budeš ľutovať.
ONdr3j
Professional
Professional

chcel som povodne tuto ale nemali ju na sklade, velmi pohodlna, pripominala mi moje kreslo, len to bolo trosku mensie
https://jysk.sk/pracovna/kancelarske-kr ... jAdYSnjFpg

tak kupil som kancelarsku stolicku, bola skladom, slusny komfort, perforovana chrbtova cast (v lete)
https://jysk.sk/pracovna/kancelarske-kr ... lum-cierna

pozeral som aj toto ale nemala hojdaci mechanizmus, alebo aspon ja som na to neprisiel, to sklopenie az do skoro vodorovnej polohy bolo zaujimave ale pre pozeranie serialov/YT to bolo az prilis, velke + tam bola ta podlozka pod nohy
https://jysk.sk/pracovna/kancelarske-kr ... a-oranzova

tu sa mi potvrdilo ze kupovat kreslo bez toho aby som ho vyskusal nie je dobre, hlavne pri tych hernych kde mi chybal ten hojdaci mechanizmus
tak uvidim kolko vydrzi tato stolicka, lebo aj ta minula bola z jysku a mal som ju 5-7 rokov (netusim kedy presne som ju kupil)

@wladas: no ano ale v nedelu a v tejto diere zvanej Lučenec toho vela nenarobim, kebyze sa aspon dalo sediet na tej kuchynskej, tak budiz ale takto nie
DEVZYO1G
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DEVZYO1G »

a to je az tak nevyhnutne pre tvoj zivot aby si sedel denne za pc 10 hodin?
ONdr3j
Professional
Professional

@DEVZYO1G zvlastna otazka, ale aby som ti odpovedal tak ani nie, ale zas stat sa mi pri pc nechce :D
DropDead
Addict
Addict

Smiem len povedať, že nemám slov? Zmazal som pôvodný text, mal som tam asi 6x slovo "šmejd", nemám chuť na negatívnu karmu, tu mi dáva len mystique, lebo doma ho veľmi neľúbili.

Ondrej, gratulácie sú na mieste, tá 50€ z Jysku (a cca rovnako drahá z rôznych tuctových obchodov) je známa firma, je to totálny črep - to je stolička, ktorú som videl vo firme, po roku-dvoch to bolo 50 odtieňov ledva fungujúcej stoličky, kde vôľa operadla bola taká obrovská, že vzpriamená pozícia bola v "polľahu", praskala, sieťovina vyťahaná, sedák tvrdý, ťažko sa s ňou posúvalo,...tá "stolička" je spotrebný tovar, drevený hokerlík by poslúžil 50x lepšie.

Inak len tak, ak máš stav núdze, tak Top Gear Top Tip,
https://jysk.sk/jedalen/jedalenske-stol ... rup-cierna
toto je asi 6,31x lepšia kancelárska stolička ako to, čo si vybral ty a 80% toho, čo v týchto tuctových nábytkárstvach nájdeš. A potom o trošku horšia (musíš sám seba držať v spriamenej polohe) ale boha, deal storočia,
https://jysk.sk/jedalen/skladacie-stoli ... erg-cierna
za 5€ lepšie sedenie nenájdeš (a stále je to o 3,58x lepšia kancelárska stolička ako tá 50€ z Jysku).
ONdr3j
Professional
Professional

@dropdead dakujem za gratulacie, cenim si to :D ako som pisal, v nedelu to bola ta najlepsia volba, tie stolicky co si mi dal som neskusal, keby som skusil tak by som si ich mozno vybral ale mohol si ich dat skor sem kym som isiel do JYSKu, lebo takto som o tych skvostoch nevedel :lol: :lol:
nikdy som nepovedal, ze to je ta najlepsia stolicka na svete, ani z daleka, ako som aj napisal v prispevku, mal som v plane kupit inu, velmi podobnu tej ktoru som mal ale zial nebola na sklade ale len na objednavku... mozno o tyzden, mesiac si pojdem kupit inu, neviem, zatial sedenie je pohodlne (oproti kuchynskej) ale nie je to ono, uvidim ako to dopadne a kolko vydrzi :)

P.S. nechapem, preco ti davaju negativnu karmu ked kazdemu davas take skvele tipy ako si dal ty mne, fakt nie :lol: :lol:
DropDead
Addict
Addict

Tá iná, veľmi podobná, nie je v podstate o nič lepšie. Je to tuctový lacný spotrebný tovar.

A je to preto, lebo ľudia robia chrustoviny a doplatia na to len a len ich peňaženky.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Vseobecne sa smejdy vyrábajú len preto lebo ľudia sú ochotní ba priam ich chcú kupovať.
ONdr3j
Professional
Professional

------------

P.S. ale som sa rozpisal, kazdy ma svoju pravdu a dlho som rozmyslal, ze to zmazem a len podakujem, ze ste mi pomohli a hlavne povedali aku super stolicku som si kupil, ale ked som to uz napisal, tak to necham tak :)

P.S. tak som sa rozhodol, ze to predsa zmazem, nemam chut sa hadat, nikoho urazat ani nic podobne, takze este rad dakujem vsetkym za tipy na tu stolicku ;)
DropDead
Addict
Addict

A čo si tu chcel písať? Nech sa páči, napíš, lebo som zvedavý, aké argumenty máš na kupovanie tých črepov. Pri kupovaní stoličky, pokiaľ nechceš vyhodiť peniaze, si potrebuješ stanoviť pár cieľov:
- stolička z netuctového obchodu, kde sú nejaké možnosti prispôsobenia (aka skladačky)
- dlhšia ako 2-ročná záruka (ideálne je sa čo najskôr zamerať na stoličky s 5-ročnou zárukou, áno, slovo päť rokov)
- prémiový servis, že ak sa niečo stane, tak po a) dostaneš len náhradný diel, b) v prípade potreby to posielať ti obchod vybaví dopravu na ich náklady (skús posielať stoličku - hneď ťa prejde úsmev a zaplatil by si za dopravu toľko, že výhodnejšie by bolo ju vyhodiť).

Možno si povieš, koľko za to zaplatím, no pravda je taká, že pokojne len toľko ako za to tvoje kreslo, ktoré okrem iného:
- je z boženky (koženky), ktorá sa ti začne lúpať skôr, než povieš švec (nezreklamuješ to)
- má mechaniku, ktorá doslova stojí 2$/ks z OEM výroby v Číne, takže žiadna aretácia (inak in all fairness, lepšia mechanika stojí len niečo viac ako 6x toľko, čo z absolútneho hľadiska je stále trošku viac ako dešku)
- nenastaviteľné operadlo/podrúčky
- nemá žiadnu záruku a servis
- pochýbná kvalita (napríklad si pozri hneď prvé hodnotenie, klasické symptómy lacných stoličiek)
Aby som len ale nekrivdil, kvitujem, že v sedadle je pamäťová pena, i keď kombinácia so základom z HR (studenej) peny by bola ideálna pre komfort ale aj trvácnosť (to nie je drahé, studená pena je lacnejšia ako pamäťová).

To, čo si konkrétne nakúpil je spotrebný tovar, to nie sú stoličky, to je nekvalitná časovaná bomba. No nie si jediní, ľudia o tomto nevedia a nevedia taktiež, že robia také chyby. Ty si z nejakého dôvodu na tom ešte horšie, ty si tu aj napísal do témy ale neunúval si si ju naštudovať, strana čo strana sa to tu rieši dookola a just kúpiš, čo kúpiš a chcel si kúpiť to, čo si kúpil.

Ja ale taktiež nie som dokonalý, ja som prozřel až po kúpe tohoto mnoho rokov dozadu (kriste, možno aj 10 rokov)
https://www.novynabytok.sk/images/Tempo ... _737_h.jpg (ale čierna verzia)
myslím, že stál okolo 160€, pohodlie super (proste kreslo pohodlie), ale to kreslo šlo od devíti k pěti:
- piest to vzdal každé 4 mesiace
- bolo kožené, takže som nemusel riešiť lúpanie
- nemalo to studenú penu, takže po dvoch rokoch ostala len tenká vrstva lacného molitanu a je to skoro ako sedieť tvrdom
- drevené kryty na kríži sa "vyhegali", diery nesedeli, tak boli niekedy problémy tie kryty späť dotiahnuť,...
- podrúčky rozhegané.
Jediné šťastie, ktoré som mal (a vôbec som to pred kúpou netušil a neriešil), že u nich existoval aspoň nejaký servis - opravár chodil až zo Žiliny (asi mali výjazdy po celom východe).

A pokiaľ ide o komfort, tak ja rozumiem argumentu pre kreslo a občas mám tú potrebu taktiež ale to len občas, zvyšný čas si moje telo pýta ozajstnú stoličku a správne sedenie (aj tam sa vieš hojdať alebo spustiť "dole").
Napísať odpoveď