Orange Partner - vlastný Wifi router

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
3misho3
Novice
Novice

Orange Partner - vlastný Wifi router

Príspevok od používateľa 3misho3 »

Ahojte.

Zakúpil som si cez Orange Fibernet Partner Optik (cez sieť Telekomu) bez ich Zyxel routeru na Wifi. Z telekomu mi technik zapojil konvertor, z orangeu došla sms a prihlasovacie udaje @orangenet.sk - čo znamena, že je to aktivovane...

Nechcel som platiť nájom za ich router, keď mám doma nepoužívaný router TP-Link C20 v5. Nastavil som to teda cez PPPoE s loginmi a nejde to :D :)

Na infolinke mi len doporučuje dokupiť ich router Zyxel, ktory ale nikde skladom nemajú :D

Nemáte skúsenost? Alebo tip ako to nastaviť? Možno je chyba len medzi monitorom a stoličkou.
Thx
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Orange Partner - vlastný Wifi router

Príspevok od používateľa hojko »

A to je co, DSLko od nich??? Skus pozriet tieto nastavenia, aj ked pre iny router, ale su tam uvedene nastavenia PPPoE. Myslim vsak, ze to nerozbehas, kedze pri Orange je s tymto problem a aj pri DSL/VDSL nesiel len tak hociktory router pouzit.
3misho3
Novice
Novice

je to optický internet..

Medzi optikou a mojim routerom je modem Huawei HG8145V5, ktorý mám od Telekomu. Orange mi poslal len prístupy
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Skus to napisat normalne a zrozumitelne. najskor si pisal v prvom prispevku Orange Partner, teraz si to editoval a uz tam pises Fibernet. Ak sa nemylim, tak optika v domacnosti ukoncena dakym kovertorom. Odtial ide opticky kabel do zariadenia, trebars Orange dava Huawei zariadenia (Zyxel nedavaju od polovice roku 2020), do tohto zariadenia sa zapoji optika a odtial uz dalej sietovym kablom alebo wifi, nakolko ten Huawei od Orange ma aj wifi. Cize okrem toho, ze si usetril 1 euro mesacne za prenajom zariadenia, tak mas akurat tak nefunkcny internet a problemy. Kedze mas ten Huawei o ktorom pises, tak treba tam zapojit optiku a nastavit to. Pozri si nastavenia pre ine routre od Huaweiu na webe Orange.
3misho3
Novice
Novice

Sorry. editoval som len ten druhý príspevok.. Fibernet tam vysí odzačiatku. ale to je jedno.
Ja mám doma:
- Huawei HG8145V5 (od Telekomu - lebo je to Fibernet Partner teda cez telekom kable)
- TP Link ac750 c20 wifi, ktorý je môj. Namiesto tohto mi Orange núka jeho Zyxel, ktoré sú málokde skladom.

Problém by mal byť v tom druhom, ktoré je moje.. Že to neviem nakonfigurovať. Skúšal som to normálne cez PPPoE s údajmi, ktoré mi poslali (login+pass), no po uložení a reštarte internet nejde...
Podľa návodu na Zyxel (od Orange) - ten by sa mal nejak sám spustiť bez nastavovania. https://www.orange.sk/uploads/tx_oskdev ... -11_01.pdf
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

ahoj, co sa tyka partner optiky ( ftth cez telekom siet ukoncena s ont od telekomu a prepojena na router od orange ) problem je v tom, ze aktualne routre zyxel vmg3927 ktory by si mal mat od orange niesu na predajniach z distribucneho dovodu od doddavatela, prist by mali koncom buduceho tyzdna, zial jedna sa o situaciu ktora nieje inak riesitelna, to, ze nemozes pouzit vlastny router je sposobene s tym, ze v sieti fungujes pod ipv6 protokolom, tam je vyzadovany router od nas ktory ma nalezite upraveny FW, vlastny router s podporou ipv6 ti tiez nepomoze nakolko sa ti bude opakovane logovat bez relaneho spojenia a pridelenia ip adresy, cize aktualne musis jedine pockat alebo zmenit na ipv4, no tam je poplatok 99 euro, nepohnes s tym inak
Jancuk
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jancuk »

Zdravim, čítam takto večer Fórum a natrafím na rovnaku situáciu ako mám ja. Pripojku od telecomu mám od pondelka 4 januára a router od Orange stále nikde. Je to hanba a je to dosť stresujúce pracovať z domu na mobilnom internete ktorý sa stále reconectuje.

@cORP.

Fakt tam nie je možnosť zapojiť si vlastne zariadenie ? Mám doma tiež tplink ktorý má aj podporu IPv6. Ak to fakt ide len za zaplatenie 99 euro tak je to od Orange hanba keďže takto si zas len poškodzuju meno. Ja zvažujem že tu zmluvu ukončím a vrátim sa naspäť k starému providerovi alebo k hoci akému inému len aby som mal doma net...
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Vsak to ukonci a vrat sa, Orange to prezije a preziju aj tvoju internetovu kritiku.
Jancuk
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Viem že jediný kto je tu nahnevaný som len ja a Orange to má u prdele. Ale je to hanba nemyslíš ? Že mame rok 2021 a jeden veľký provider nemá na sklade ani routre na to aby jeho zákazníci mohli využívať služby ktoré ponuka. Po ďalšie je hanba to že ľudia ktorý tam pracujú sami nevedia čo ponúkajú/predávajú. Raz na 905 mi povie to a pri druhom zavolani mi povie niečo iné. Potom volas na pobočky a tam ti tiež povedia niečo iné.
heker
Redeemer
Redeemer

Neplac tu prosim ta. Skus zavolat este 6x na infolinku a na 13 pobociek po celom Slovensku, urcite ti najdu router. Mozno ti niekto na infolinke povie, ze boli sviatky, ze taiwansky Zyxel s europskou pobockou v Anglicku je vlastne v zlozitejsej situacii, pretoze Anglicko od 1.1.2021 nie je v EU, menili sa colne a danove predpisy, maju tam novu mutaciu koronavirusu a to vsetko behom poslednych 2 tyzdnov. Preco nemas ty router neviem. Ale viem preco ho nema autor temy - lebo je skrob a chcel usetrit 1 euro za mesiac. Miestonroho co si zabil cas pisanim tu na fore, tak si si mohol ten Zyxel router pre Orange Fibernet kupit za 30 eur z Bazosu - https://pc.bazos.sk/inzerat/119774146/h ... bernet.php
Jancuk
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Takze ktorý router si mám nájsť na bazosi aby fungoval cez ten skvelí fibernet? Daj mi model ktorý pôjde na 100% a ja ho pôjdem kúpiť..
heker
Redeemer
Redeemer

Wladas dal link z Bazosu, presne ten. V noci tam bol este jeden z Kosic za 30 eur, dnes je uz prec.
Jancuk
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Veru, ten z Košíc má hnevá keďže som z Košíc. Písal som to u z dunajskej a ten neodpisuje. A to neplacem len reagujem...

Autoeditácia príspevku po 56 min 30 sek:
Ok je to v <>, nejake ďalšie zariadenie na to aby to fungovalo ?
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

Chalani, routre k partner optic neprisli zial preto, ze ako heker skoro trafil, zyxel nam nedodal objednany pocet zariadeni este koncom roka, aktualne nieje ani na centralnom sklade ani nikde na pos ziaden model vmg3927, budu posielane hned ako budu naskladnene, co by malo byt koncom tohoto tyzdna, sluzba sa ti neuctuje no samozrejme to nic nemeni na tom, ze ju nemozes este pouzivat, vo vysledku na tejto sluzbe mozes pouzit len tento modem, jedina moznost je zmenit si ipv4 za 99 euro ktora ti ostane, no to nieje cesta samozrejme, k tomu bazaru, nekupuj vobec router vmg3927 ktory nieje povodom z orange, nakolko maju upravene fw a do volnopredajneho ten nas fw nedostanes, bricknes ho

Autoeditácia príspevku po 33 min 5 sek:
maly update, vo stvrtok pride cca 3600ks, cize cca v piatok by mali byt dorucene
Napísať odpoveď