Boh, náboženstvá, religionistika, filozofia života a viera

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...

Ste veriaci?

ano
564
52%
nie
522
48%

Celkom hlasov: 1086

beardie
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Boh, náboženstvá, religionistika, filozofia života a viera

Príspevok od používateľa beardie »

ku komu sa modlis?
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Blastbit napísal: 13 jan 2021, 12:36 Nie som síce extra veriaci mám taký svoj špecifický názor na výklad náboženstva, ale verím že niečo mimozemské alebo nepopísatelné čo nie ja na tejto planéte existuje. Stala sa mi v roku 2016 taká udalosť v práci. Siel som na wc na malú potrebu a vzápätí som zacitil točenie hlavy,hviezdičky pred očami a silné zovretie srdca. Uz som len vnímal ako som sa stihol ešte šuchnuť popri stene na zem tak, aby som nepadol hlavou na zem, aby som si ju nerozbil. Potom som sa ocitol v nejakom tmavom priestore, niečo asi ako tunel a uvidel som dve bytosti. Nevedel som ich rozlíšiť či sa jedná o ľudí alebo čo a po slovensky mi povedali "ešte nenastal moj čas mám sa vrátiť späť". Uz som len otvoril oči a vnímal len to ako ma oživujú ludia čo ma nasli ležať na zemi. Cital som si nejaké články o tomto a pravdepodobne som prežil klinicku smrť. S tlakom problem nemám ale hentá udalost sa mi stala tak razom z nicoho nič. Postupne mi začalo byť lepšie a do 2 hodín som sa cítil uz normálne.Bol som aj na EKG a vyšetreniach nič mi nenašli. Prisahám nič si nevymyšlam, naozaj sa mi toto stalo a odvtedy sa viacej modlím.
S poppersom to netreba preháňať. :lol:
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Hlúpa reakcia...
Blastbit
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa Blastbit »

Beardie-som katolík, ale také rozprávky akože Eva vyšla z Adamovi z rebra tomu neverím.
Ephramko- ked ti to chutí na základe vlastných skuseností len si daj :wink:
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Blastbit napísal: 13 jan 2021, 16:44 Beardie-som katolík, ale také rozprávky akože Eva vyšla z Adamovi z rebra tomu neverím.
Ja toto nechapem, ako mozes verit v boha, o ktorom vsteko vieme z Biblie a protom cast z nej povazovat za rozpravocky?

Pritom o evolucii zidovskeho Jahveho vieme dost vdaka archologom (ak si dobre pametam vyvnul sa z boha blesku a sopiek a bol len jeden z mnohych v panteone zidovskych kmenov).
beardie
Redeemer
Redeemer

Blastbit napísal: 13 jan 2021, 16:44 Beardie-som katolík
a preco sa modlis ku kresanskemu bohu a nie k Thorovi alebo k Visnu?
Blastbit
Light Professional
Light Professional

Krestanstvo nič zlé nehlási, severská mytologia je branná ako pohanská a indická mytologia je Hinduizmus. Cirkev mi ale neni 2 krát po chuti kvoli škandálom.. Ale mna teraz zaujimalo čo si myslíte o tom čo sa mi stalo v práci. Veríte na nejakú takú situáciu do ktorej sa hocikto moze dostať že z nicoho nic takzvane odpadne a dostane sa do takeho stavu ze sa mu zjavia nejaké bytosti?
A nie nepijem,nefajčím a ani nefetujem, ziadne lieky neberiem,psychicky sa cítim v pohode, keby sa chce znovu niekto takto ozývať.
beardie
Redeemer
Redeemer

Blastbit napísal: 13 jan 2021, 17:39 Krestanstvo nič zlé nehlási, severská mytologia je branná ako pohanská a indická mytologia je Hinduizmus. Cirkev mi ale neni 2 krát po chuti kvoli škandálom..
mna prave zaujima, preco z tych tisicov roznych bohov vyhral prave krestansky boh
Ale mna teraz zaujimalo čo si myslíte o tom čo sa mi stalo v práci. Veríte na nejakú takú situáciu do ktorej sa hocikto moze dostať že z nicoho nic takzvane odpadne
nahly pokles tlaku z vycerpania, nedostatku vody, zivin, zblbnutie hormonov, mozno nejaka alergia na cistiaci prostriedok pouzivany v kupelni
a dostane sa do takeho stavu ze sa mu zjavia nejaké bytosti?
na toto odpoviem podla toho, co napises k prvemu bodu :)
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Blastbit napísal: 13 jan 2021, 17:39 Krestanstvo nič zlé nehlási, severská mytologia je branná ako pohanská a indická mytologia je Hinduizmus.
Krestastvo praveze hlasi vela zleho, uz len to, ze povazuje zeny za menejcenne, nema problem s otroctvom, vyzdvihuje utrpenie a chudobu ako nieco dobre a ziadane, tresta za hriechy, ktore si nespachal a je nenavistne voci inovercom.

Severska mytologia je brana ako pohanska, len z pohladu krestava :D

A indicka mytologia nie je Hinduizmus, indicka mytologia ma zaujimavy panteon - https://refresher.sk/44861-Indicki-boho ... dske-mravy .
Blastbit napísal: 13 jan 2021, 17:39 Ale mna teraz zaujimalo čo si myslíte o tom čo sa mi stalo v práci.
Ja by som hladal pozemskejsie vyvstlenie. "Boha medzier" povazuju za zly argument aj teologovia.
Blastbit napísal: 13 jan 2021, 17:39 Veríte na nejakú takú situáciu do ktorej sa hocikto moze dostať že z nicoho nic takzvane odpadne a dostane sa do takeho stavu ze sa mu zjavia nejaké bytosti?
A nie nepijem,nefajčím a ani nefetujem, ziadne lieky neberiem,psychicky sa cítim v pohode, keby sa chce znovu niekto takto ozývať.
Nie, keby sa nam chce ukazat bozsky bytost, tak by to hadam spravila nespochybnitelnym sposobom.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

Blastbit
vsetky javy vesmiru nemaju sami o sebe ziadnu cenu ani vyznam. Ten sa zacne manifestovat az potom, ked sa preto rozhodnes. Takze ak citis ze to bolo pre teba nadpozemske zjavenie, tak to tak aj je. Ak to tak necitis tak to tak nie je. Vsetci sme iba biologicke stroje naprogramovane na co najuspesnejsi prenos svojej genetickej informacie do dalsej generacie a to vsetko ostatne je uz len sekundarne.

Ak toto co si prave precital dokazes mentalne stravit, tak je tu vyssi level: ty ako bytost s individualnou vôlou vobec neexistujes
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

K tomu tvojmu zazitku mam taky nazor, ze veriaci si bol asi uz aj predtym, a, zjednodusene povedane "co sa babe chcelo, to sa jej prisnilo". Teda keby si nebol tak duchovne zalozeny, je mozne, ze by si nevidel nic, alebo by to bolo ako ked spis a nieco sa ti sniva.
gogo956
Redeemer
Redeemer

áno, mozog je totiz evolucne tak vytvoreny, ze generuje pocity a myslienky skoro neustale ci si to uvedomujeme alebo nie. Aj v noci je aktivny, niektore jeho casti este viacej ako cez den. Ak mozog nedostava podnety z vonkajsich zmyslov, tak si ich zacne generovat sam, zo spomienok. Preto ludia ktori boli dlhodobo zmyslovo deprivovani hovorili o roznych bludoch a halucinaciach. Rovnako je to u drog.
Otvorim dvere, sadnem si na stolicku opriem ruky o stol a zapnem ntb.
V skutocnosti ale sa ziadna hmota nedotkla ziadnej inej hmoty. Pretoze existuje iba energia. V atome sa pohybujuce elektrony protony neutrony, ktore ked fyzici rozbiju tak sa rozpadnu na stale mensie castice.
Blastbit
Light Professional
Light Professional

Mek napísal: 13 jan 2021, 23:20 K tomu tvojmu zazitku mam taky nazor, ze veriaci si bol asi uz aj predtym, a, zjednodusene povedane "co sa babe chcelo, to sa jej prisnilo". Teda keby si nebol tak duchovne zalozeny, je mozne, ze by si nevidel nic, alebo by to bolo ako ked spis a nieco sa ti sniva.
Nie som extra duchovne založený mám k nabozenstvu a cirkvi svoje výhrady. Ci to boli anjeli alebo nejaký sen ktorý aktivoval mozog to tiez neviem posudit. To by bolo celé na dlhu debatu okej len to som chcel vedieť kto si co o tom myslí. Mozno by som to nasiel aj niekde z tých 700 strán ale nechcelo sa mi hladať. A prečo kresťanský Boh a nie bohovia iných kultur? Nezijem v Japonsku aby som velebil napr Amateratsu a krestanstvo sa roky šírilo Europu. Ale dotahovat sa nebudem ani s ateistami každý nech je presvedcený o čom chce, hlavne ma zaujimal váš nazor nato co sa mi stalo, uplne seriozne.
beardie
Redeemer
Redeemer

Blastbit napísal: 14 jan 2021, 16:34A prečo kresťanský Boh a nie bohovia iných kultur? Nezijem v Japonsku aby som velebil napr Amateratsu a krestanstvo sa roky šírilo Europu.
hovori sa tomu indoktrinacia
gogo956
Redeemer
Redeemer

Blastbit

preco by vizia ktoru si opisal mala mat vacsiu hodnotu ako akykolvek sen ktory si v v zivote dovtedy mal? Kazdu noc mame velmi vela snov, drvivu vacsinu z nich si nepamatame a ak si nane spomenieme, neprikladame im ziadnu vahu. Aky mas dovod verit ze tvoja vizia bola niecim vynimocna? Ta udalost na teba zjavne velmi zaposobila, ale v skutocnosti je mozno banalnejsia ako si myslis. :) Tvoje vedomie sa snazi tomu priradit iracionalne pocit vynimocnosti, pretoze tak posilnuje integritu tvojho fiktivneho "ja".
Napísať odpoveď