Kupa notebooku

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
mukel
Light Expert
Light Expert

Kupa notebooku

Príspevok od používateľa mukel »

Ahojte.

Vlastnil som mini notebook Lenovo ideapad 100s, ale skolaboval a v servise mi ho vratili s tym ze sa baterka a nabijacka neda objednat. Poobzeral som sa po inom. Chcel som takisto mini notebook, ktory doma pouzivam na nejake filmy, citanie ebookov a max zakladne kancelarske prace.

Nasiel som si notebook Lenovo winbook, za 199,20. Pise sa ale ze je obnoveny, co ale neviem co znamena. (Vobec sa v tom nevyznam, preto sa pytam radsej vas.)

Otazka znie, ci mi ten notebook bude fungovat svizne, nemrznut a tak. V Lenovo ideapad 100s som mal procak Intel Atom CPU Z3735F a v tom winbooku je procak intel celeron N3450. V oboch je nainstalovany windows 10. Ten lenovo ideapad 100s isiel bez problemov. Pojde aj ten winbook bez problemov? Nebude spomaleny?

Mam ho podla vas kupit, alebo sa poohliadnut po inom a novom, nie obnovenom? Dik
heker
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Kupa notebooku

Príspevok od používateľa heker »

Obnoveny znamena repasovany, teda ze bol kludne mozno aj 5 rokov pouzivany, potom ho servis odkupil, nasledne ho precistili od prachu, nahodili cisty Windows a teraz ho predavaju. Zvacsa na repas byva zaruka 6 az 12 mesiacov, ojedinele az 24.
mukel
Light Expert
Light Expert

Napadla mi taka otazka... Ked kupim repasovany ntb, ktory bol predomnou pouzivany napr 5 rokov, ja ho budem pouzivat 2 roky a odide baterka. Aku mam zaruku, ze tu baterku na ten ntb v obchode uz dostanem? Preto som sa pytal, ci pre mna nebude lepsie, ak si kupim novy?
starysomar
King
King

Príspevok od používateľa starysomar »

Baterky dostať. Skôr je dôležité vybrať si solídny repas od solídnej firmy.
Pred troma rokmi sme manželke zobrali trojročný - teda má 6 rokov už.
Bol na phľad v stave nového, no za tretinu ceny voči novému, s novou batériou, DVOJROČNOU zárukou atd.
Nič mu nieje doteraz, ide, ako má. Batéria samozrejme drží.
(U solídneho miestneho predajcu, na noťasi nálepka refurbished.sk)
K-u-b-i-a-k
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

S tym winbookom z bazosu s 64gb diskom ani len nesranduj. Ja mám skúsenosť s touto firmou a majú aj niečo pre teba - https://pc.bazos.sk/inzerat/122148882/d ... 2-roky.php
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Bateriu je problematicke reklamovat. Aj ked zakon uvadadza zarucnu dobu 24 mesiacov, pri firmach/zivnostnikoch (nakup na ICO) 12 mesiacov, tak sa pouziva formulka, ktora sa vola doba zivotnosti baterie a ta je 6 mesiacov. To znamena, ze mas kludne hoci aj novy notebook za 1500 eur, ktory vydrzi na bateriu 10 hodin. Po roku pouzivania to das reklamovat, ze vydrzi uz len 3 hodiny, ze je poskodena bateria. Reklamaciu ti zamietnu, pretoze presla doba zivotnosti baterie a teda sa bateria opotrebovala pouzivanim, castym nabijanim a tak podobne. Ale ak by ti bateria napucala, vytiekla, prehriavala sa ci praskla, tak v takom pripade by si s reklamaciou uspel. Je to zauzivana prax u mobilov, aj notebookov.
mukel
Light Expert
Light Expert

hojko napísal: 13 mar 2021, 20:58 Bateriu je problematicke reklamovat. Aj ked zakon uvadadza zarucnu dobu 24 mesiacov, pri firmach/zivnostnikoch (nakup na ICO) 12 mesiacov, tak sa pouziva formulka, ktora sa vola doba zivotnosti baterie a ta je 6 mesiacov. To znamena, ze mas kludne hoci aj novy notebook za 1500 eur, ktory vydrzi na bateriu 10 hodin. Po roku pouzivania to das reklamovat, ze vydrzi uz len 3 hodiny, ze je poskodena bateria. Reklamaciu ti zamietnu, pretoze presla doba zivotnosti baterie a teda sa bateria opotrebovala pouzivanim, castym nabijanim a tak podobne. Ale ak by ti bateria napucala, vytiekla, prehriavala sa ci praskla, tak v takom pripade by si s reklamaciou uspel. Je to zauzivana prax u mobilov, aj notebookov.
@hojko Servisak povedal ze vidi, ze bateria je napucana, lebo mne sa aj ten plast v zadu akoby roztvoril a povedal mi, ze musi okamzite vybrat baterku, aby nebuchla. Ty mi neporadis nejaky dobry book? Lebo vidim, ze ludia len pisu a nikto mi tu nic este neodporucil.
K-u-b-i-a-k
Guru wannabe
Guru wannabe

mňa si prehliadol?
mukel
Light Expert
Light Expert

K-u-b-i-a-k napísal: 13 mar 2021, 22:52 mňa si prehliadol?
Nie, nad tym ntb dokonca dost uvazujem :)
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Vsak si tu dal nieco repasovane za 199 eur, tak co ti mam v tej cene poradit, ked v tej cene sa neda nic nove kupit??? Okrem toho tu nevidim nikde tvoje poziadavky, ze aky rozmer notebooku a aky rozpocet mas.
mukel
Light Expert
Light Expert

hojko napísal: 13 mar 2021, 23:22 Vsak si tu dal nieco repasovane za 199 eur, tak co ti mam v tej cene poradit, ked v tej cene sa neda nic nove kupit??? Okrem toho tu nevidim nikde tvoje poziadavky, ze aky rozmer notebooku a aky rozpocet mas.
Tak ja nechcem vela investovat, nakolko notebook pouzivam na net, filmy, hudbu, ebooky a max nejake kancelarske prace. Uhlopriecka od 11 do max 14 palcov. Nechcem aby notebook sekal, mrzol a bol poruchovy. To su asi tak moje poziadavky. Cena: 350eur max.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Podla toho co si napisal, tak hladas notebook za 500-600 eur a nie za 350 eur. To by sedelo tak na notebook s SSD diskom, 8GB RAM, nejake kvalitnejsie spracovania. Zial, nedokazem ti poradit v tomto rozpocte a myslim si, ze ani nic nove v tej cene nekupis a ak aj kupis, tak vsetko bude na ukor vykonu procesoru a ako bonus dostanes nekvality TN panel (displej). Problemom je aj velkost, kedze cenovo su v tomto rozpocte najvyhodnejsie 15,6 palcove notebooky. A notebook s flash pamatou, kde mas 32/64GB a Windows 10, pricom flashka sa po prvych dvoch velkych aktualizaciach zaplni, tak ti nie len ze neporadim, ani to ho ani neodporucim. Odporucam pockat, nasetrit a zainvestovat viac.

Jedine co mi pride do uvahy, tak to je toto HP, ktore ma VA panel (taky stred medzi TN a IPS), 4GB RAM a 256GB SSD: https://www.alza.sk/hp-255-g7-asteroid-silver-d6152999.htm
Ninx
Star
Star

Príspevok od používateľa Ninx »

nestacil by ti na toto bazarovy iPad? s tou kancelarskou pracou to bude trochu napi, ale v danej cene mi nic ine co by sa dalo pohodlne pouzivat nenapada
mukel
Light Expert
Light Expert

hojko napísal: 14 mar 2021, 0:18 Podla toho co si napisal, tak hladas notebook za 500-600 eur a nie za 350 eur.
A ak by to bolo v tej cenovej hladine od 500-600eur, ake ntb by prichadzali do uvahy?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Za 588 eur je napriklad 14-palcovy Zenbook s IPS panelom, 8GB RAM, 512GB SSD, na baterku vydrzi 10-12 hodin, vazi 1,4kg, takze nie je problem ho nosit cely den so sebou. Akurat nema Windows, ale to si vies kupit kluc na eBayi za 5 eur, z oficialnej stranky Microsoftu si stiahnut instalacku, hodit na USB kluc, nainstalovat a aktivovat. Ide to tento Zenbook: https://www.alza.sk/asus-zenbook-14-um431da-am003-utopia-blue-metal-d5763491.htm
K-u-b-i-a-k
Guru wannabe
Guru wannabe

Ako je možné, že windows 10 používa len 6gb ram? Čítam recenzie užívateľov.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Zdielana grafika, bezna vec u Ryzen U precesorov a Vega kariet. Mohlo by to ist upravit v biose. 6GB je dost, jebro viac ako len 4GB, ale zaroven menej ako 8GB.
Napísať odpoveď