vývoj Vue.js

Programovacie jazyky, rady, poradňa...
dark96
Amateur
Amateur

vývoj Vue.js

Príspevok od používateľa dark96 »

Čaute...chcem sa Vás spýtať, ako funguje Vue.js na hostingu. Ak si aplikáciu robím u seba na pc tak pouzivam npm run serve, ale co potom ak chcem túto moju appku nahodiť trebars na websupport alebo hoci aky hosting...musim instalovat nan node.js? a celkovo ani nechapem ako sa takato appka vyvíja ak v nej chcem pouzivat aj PHP ...je tu niekto kto by mi to polopate ozrejmil?
yoggy

Re: vývoj Vue.js

Príspevok od používateľa yoggy »

Vacsinou si na to musis kupit VPS, kde si nainstalujes nodejs atd. Nie je to take lahke ako v pripade PHP aplikacii.
dark96
Amateur
Amateur

Aha chapem, no a k tomu ako dokopy vyvijat vue.js php web mi niekto nieco povie? ;)
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa ropman »

Nutne VPS nepotrebujes, cez npm run build si appku vybuildujes to by ti malo vytvorit adresar dist a ten vies potom nahodit na akykolvek hosting/web server. Nemam to odkusane lebo vo vue.js nerobim ale pozrel som teraz dokumentaciu.

No a ohladom PHP v tom sa vacsinou robi len backend, tj. nejake HTTP JSON API ktore budes pouzivat vo vue appke. Ale to nemusi byt nutne v PHP, ale napriklad aj v node.js, pythone, jave, .net ...
dark96
Amateur
Amateur

aha fakt, prave sa mi to podarilo rozbehnut na xampp-e parada :D
neppo
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa neppo »

Da sa to v pohode deploynut aj na klasicky hosting.

Kód: Vybrať všetko

npm run build
Predtym si ale nastav publicpath vo vue.config.js https://cli.vuejs.org/guide/deployment. ... thub-pages

Nastav si tam meno foldra, kde to na FTP nahras.
maiikY
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa maiikY »

Ahojte, nechcem zakladať novú tému..
je tu niekto kto sa naozaj dobre vyzná do Vue a vedel by mi poradiť pri vývoji?

Ide o to že som v novej práci a učím sa za behu. Dostal som urobiť aplikáciu, ktorá bude mať role autentikáciu (userov urobím potom v db), čiže admin bude mať prístup aj na admin panel a user bude mať prístup len na zvyšok..
ďalej, keď niekto vypíše "dotazník" to nazvime, pošle sa na to mail (toto viem okopírovať z mojho react projektu) :D

Myslím že toto je jediné čo vlastne potrebujem..

Dostal som aj prístup na server, na tom serveri už beží mysql databáza a sú tam nejaké súbory.

Najlepšie by bolo keby sme to mohli riešiť napríklad cez meet alebo discord, aby som vedel ukázať čo už mám a tak.. :)

ďakujem za odpovede
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

maiikY napis s cim konkretne mas problem, lebo to nevyzera, ze by bol problem vo vue.
maiikY
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa maiikY »

No nakoniec mi to už vysvetlil šéf, ktorý bol mimo SK preto som si lámal hlavu sám.

Mám však inú otázku.. aplikácia, ktorú mám urobiť bude posielať údaje zadané užívateľom do databázy ale zároveň bude tie údaje posielať aj na vybraný mail. Čo odporúčate na tuto funckionalitu? V mojom osobnom portfólio projekte, ktorý som písal v reacte som použil emailjs, neviem či to by som dokázal nastaviť na viacej adries bez platenia.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

No predsa nejaku backenovu technologiu, najlepsie taku, co pouzivaju v danej firme.
Napísať odpoveď