Aký seriál začať pozerať

Čo beží v kine, rádiu, tv...?
aacid
Addict
Addict

Re: Aký seriál začať pozerať

Príspevok od používateľa aacid »

my sme sa teraz namotali na Hip-Hop Evolution, velmi dobre spracovana historia hip hopu, cele je to konstruovane ako seria rozhovorov s tymi umelcami. velmi nas prekvapilo kolko z nich este stale zije a ako dobre vypadaju... predsalen ked niekto zacinal robit hudbu v 70tych rokoch, teraz mu musi tahat na 70 a veru nikto z nich nevypada na viac nez 50.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

US Shameless. Pre mna uplna topka v dramedy zanre. Pred par dnami bolo akurat finale. Predstavoval som si ho trochu inak, ale aj tak... it was a hell of a ride..
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

Americky Shameless som pozeral asi od uplneho zaciatku, resp. zacal som pozerat v priebehu prvej serie a po nejaku 7. ci 8. seriu to bol fantasticky serial, ktory dokazal pobavit aj rozplakat, casto dokonca v ramci jednej epizody. Posledne cca 3 serie boli strasne, zmenil sa tim scenaristov a mal som pocit, ze to pise skupina 15 rocnych nimandov, co v zivote napisali len niekolko fanfiction blogov, lebo epizody nedavali ziaden zmysel, chybala akakolvek dejova linia alebo nadvaznost, niekedy som mal pocit, ze pozeram zlu sketch comedy. A presne tak aj cely serial skoncil. Mal som pocit, ze scenaristi dostali v strede writing session info, ze serial ma koncit, pricom realne to bolo oznamene este pred vysielanim tejto serie, ze toto bude posledna seria. Po konci je viacero otvorenych otazok ako uzatvorenych, v predposlednom dieli pridali novu postavu ako romantic interest jednej z postav a jedine, co sa uzavrelo bolo, ze
Spoiler
hlavna postava zomrela, aj to tak strasne trapne, ze som bol viac nasraty ako smutny.
Na reddite niekto napisal fanfiction scenar poslednej epizody, ktory bol asi tisickrat lepsi ako ta nezmyselna hovadina, co sa odvysielala.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

takze po kolkatu seriu sa to oplati pozerat? :D
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

no jasne ze az uplne do konca :) podla mna ten celkovy koncept a super vychytane role prevysuju aj vyvoj v poslednych seriach. narazam hlavne na Williama H. Macyho, ten bol riadnym tahunom celeho serialu. bez neho by to bolo jak Simpsni bez Homera.

ako je to u vacsiny serialov, tak prve serie su vzdy najlepsie a postupne sa potencial vycerpava. ja osobne som zacal mat pocit, ze nieco nie je v poriadku, az niekde v poslednej serii. ta bola trosku chaoticka. ked uz zacinalo byt jasne, ako postavy skoncia, tak sa to zrazu nejak pomiesalo a nechalo otvorene. aspon ale je miesto na imaginaciu a hlavne pokracovanie, aj ked osobne by som to uz radsej nechal tak. ta absolutna bodka serialu bola dost emotivna a rad by som na nu spominal.

vedel by som si predstavit nejaky prequel z Frankovej minulosti
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

guess.whoo napísal: 13 apr 2021, 12:06 takze po kolkatu seriu sa to oplati pozerat? :D
8 serii bolo skvelych, v 9. to uz zacalo byt dost kolisave a 10. a 11. uz boli hrozne. Potvrdzuju to aj hodnotenia na imdb a ratingy sledovanosti.
Prioritas
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Prioritas »

maiikY
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa maiikY »

Čaute,
poraďte mi prosím čo mám začať pozerať :D
Nikdy som seriály nepozeral, čiže je toho strašne moc čo som nevidel a neviem kde začať..

Videl som:
- Stranger Things - neviem sa dočkať ďalšej série
- Money Heist - tiež sa neviem dočkať ďalšej, hrozne to skončilo :D
- Sex education - pozeral som to s frajerkou, celkom ma bavili prvé dve série, určite si pozriem ďalšiu..
-Witcher - teším sa na druhú sériu

Čo by som chcel pozerať: Peaky blinders, Prison break, The Walking Dead.. neviem ktorým začať, mohli by ste mi poradiť čo je podľa vás najlepšie a čím začať.. všetko má dosť sérii tak preto sa pýtam, lebo keď začnem musím dopozerať :D

Ďakujem za rady
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

skus:
Dexter
Breaking Bad a potom Better Call Saul
a z Prison Breaku prvu seriu. zbytok iba ked velmi velmi chces.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Aj Heroes bol celkom dobry serial.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

misfits ma bavil dost tiez
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

maiikY napísal: 01 máj 2021, 21:27 Čaute,
poraďte mi prosím čo mám začať pozerať :D
Nikdy som seriály nepozeral, čiže je toho strašne moc čo som nevidel a neviem kde začať..

Videl som:
- Stranger Things - neviem sa dočkať ďalšej série
- Money Heist - tiež sa neviem dočkať ďalšej, hrozne to skončilo :D
- Sex education - pozeral som to s frajerkou, celkom ma bavili prvé dve série, určite si pozriem ďalšiu..
-Witcher - teším sa na druhú sériu

Čo by som chcel pozerať: Peaky blinders, Prison break, The Walking Dead.. neviem ktorým začať, mohli by ste mi poradiť čo je podľa vás najlepšie a čím začať.. všetko má dosť sérii tak preto sa pýtam, lebo keď začnem musím dopozerať :D

Ďakujem za rady
Za mňa Peaky Blinders je absolútna topka, ale treba tomu dať pár dielov na rozbeh a veľmi vidno, kedy sa začali do seriálu sypať veľké peniaze.

Prison Break ma nikdy nechytil a Walking Dead je telenovela. Ak si nevidel niečo ako Chernobyl, Game of Thrones tak to treba dohnať.
Ale napríklad aj staré chuťovky sú super napr. Špína Baltimoru / The Wire
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Ikonický seriál (dosť udal smer ktorý dodnes viacero seriálov kopíruje) je LOST, aj keď konzervatívnejší koniec.
Napadajú ma aj 11.22.63.
Vynikajúci seriál je Band of Brothers.
Nový Queen's Gambit je tiež veľmi fajn.
Mindhunter je výborný, ale tuším ho už zrušili.

Celkovo ak si dáš nejaký list top seriálov, keď aj podľa zánru, tak nájdeš toľko tipov že ak si zamestnaný a máš rodinu/frajerku a kamošov, čiže nepozeráš seriály 24/7, tak máš X rokov čo robiť. :D
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Ja som sa momentálne pustil do Suits, a musím povedať že to pekne drží moju pozornosť. Hlavne postavy sú veľmi sympatické. Aj keď časom tam nájde človek viac nelogických/zvláštnych konaní, tak to stojí za to.
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

trochu mimo aktualnej debaty, ale stale k teme:

Disney ma novy serial The Mighty Ducks: Game Changers, ktory nadvazuje na legendarnu filmovu trilogiu z 90. rokov The Mighty Ducks

momentalne je von tusim 6 dielov a je to velmi prijemna oddychovka
maiikY
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa maiikY »

Nakoniec som teda začal pozerať The Walking Dead. Teda, to pozerám s frajerkou a keď nie sme spolu tak budem pozerať Peaky blinders.
Je to divné pozerať dva seriály, ale som tak pozadu v seriáloch že musím pozerať všetko :D … akurát toho času je pomenej..
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Blastbit »

Filmy o zombiee teda mna moc nebavia ale proti gustu žiaden dišputát :)
Ja som zacal pozerat starý dobrý Mortal Kombat Conquest z 1998/1999. Mal len 22 častí ale, pekné baby, choreografia bojov,no bolo vidieť, že trampolinu ktorá služila na saltá a premety tú zabudli zamaskovať v seriály.
Napísať odpoveď