Acer ED276U plocha

Ak potrebujete pomoc alebo poradiť, píšte sem (len PC, elektronika atď.)...
ob3l1x
Moderátor
Moderátor
Používateľov profilový obrázok

Acer ED276U plocha

Príspevok od používateľa ob3l1x »

Dnes sa ku mne dostal monitor Acer ED276U.
Monitor som pripojil k firemnemu laptopu a zapol som extended desktop (rozlisenie 2560x1440)
Vsetko vyzeralo ok az kym som si nevsimol ze plocha sa akoby nezobrazuje cela
Dole nie je zobrazenych asi 2cm (ale nie ze tam display nesvieti, je to take akoby display nevedel ze tam je koniec a myslel si ze je o 2cm nizsie koniec)
Skusal som pozerat nastavenie displaya ale nikde som tam nenasiel moznost upravit kde je koniec plochy.
Skusal som ho pripojit aj k macbooku s big sur a to iste.
Pozeral som online aj manual ale tiez nic co by mi pomohlo. Neviete niekto poradit co s tym ?

Monitor pripajam cez HDMI
Reset all settings na monitore som skusal

vid foto
Prílohy
IMG_3445.jpeg
IMG_3446.jpeg
Pepo79
Light Star
Light Star

Re: Acer ED276U plocha

Príspevok od používateľa Pepo79 »

Ake max rozlisenie zvlada ten firemny laptop na svojom vlastnom displayi? Zvlada 2560x1440 alebo iba nizsie? Ak zvlada napr. max 1920x1080 tak skus nastavit rovnake rozlizenie aj pre ten Acer monitor a potom daj extended desktop ci sa bude potom zobrazovat cela plocha korektne na monitore bez skryvania dolnej listy.
Ak by to nepomohlo, tak updatni graficky ovladac a bios na laptope na posledny dostupny. Ak by ani to nepomohlo, zozen si DP (display port) datovy kabel a skus prepojit tento monitor s firemnym laptop cez DP kabel namiesto HDMI kabla. Potom opat test v 2560x1440 resp. v max rozliseni displaya laptopum, aby bolo tiez nastavene na Acer monitore. Po takomto setupe zobrazi sa spodna lista ok s DP kablom?
ob3l1x
Moderátor
Moderátor
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa ob3l1x »

Problem je ze ani na jednom laptope (firemny, sukromny) nemam display port len hdmi
Pepo79
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa Pepo79 »

Skusit potom ked sa ti da, cez redukciu zapojit HDMI(laptop)-DP(monitor) ako sa potom bude spravat to dolna lista. Na laptope nemas ziadny iny vystup na grafiku len HDMI? Nemas moznost pripojit ten firemny laptop na dokovaciu stanicu? Ak ano dokovacia stanica mava zvycajne viac portov na grafiku, tak skusit tam cez rozne porty zapojit ten monitor, ci sa bude ta dolna lista skryvat, ked to bude prepojene cez ine porty.
Napísať odpoveď