Chcem kúpiť auto

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa guess.whoo »

JCM01 napísal: 22 apr 2021, 11:01 Nesúhlasím, že Astra je lepšia ako i30. Už len kvôli motoru - 3 valec vs 4 valec v i30.
tym padom je tvoje stanovisko nu-li-tne

trojvalce montuje napriklad ford do focusov uz 10 rokov a bez vaznejsich problemov
melonSVK
Professional
Professional

Príspevok od používateľa melonSVK »

Netvrdil by som.

https://www.autoforum.cz/predstaveni/fo ... cove-dily/

https://www.autoforum.cz/predstaveni/dl ... tu-zadrel/

Navyse, ked som sa kedysi previezol v 1.2 TSI a 1.0 TSI (trojvalec mal dokonca o 4kw viac), tak pocitovo urcite radsej 1.2, aj co sa tyka kultivovanosti aj nastupu vykonu.
Merco_
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Merco_ »

Ahojte, máte niekto Golf 5 Gti, ten 2l 147kw, zrejme manual, pripadne viete niekto poradiť či sa to oplatí, ako je to so servisnými nákladmi a tak podobne ? Upustil som od hyundaia kedže za rok by som na tom doma spravil tak 5-10 tisic takže sa mi to moc asi neoplati, tak pozeram nejaky taký živejší hatchback, je to už síce staršie ale na moje účely postačí, príadne čo tam odchádza na čo si dávať pozor a tak :) díki
Penguin
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Penguin »

guess.whoo napísal: 21 apr 2021, 15:27 pravda, prepac, chcel som toto:
https://auto.bazos.sk/inzerat/123841615 ... 0-koni.php

alebo potom mas skoro nove astry ktore su podla mna lepsie ako i30
https://opel-astra-st.noveauto.sk/opel- ... istingcars
V ktorej galaxii su astry lepsie ako i30ky?
Stale dufam,ze ti len niekto hekol ucet.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

i30tky sme mali vo firme ako aj i20 a po dvoch rokoch je to cista katastrofa..tie plasty zacnu hrkotat asi vsade, na i20 sa doslova rozpadli tretie brzdove svetla, rozne chybicky elektroniky..
ak to auto planujes na 2-3 roky tak okej, ale ak si ho chces nechat dlhsie siel by som do niecoho ineho
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Akože vrzganie je taký folklór každého fóra a autách. Môžem sa ísť pozriet na fora o nemeckych autach a budú to tam riešiť.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

jasne, vrzgat zacne hocijake..ale ked mi dvojrocny hyundai vrzgal viac ako 11 rocne mondeo...
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

jj, všetko vŕzga, vŕzgajú nové škodovky, vŕzgajú nové vw...

My máme doma 10ročnú i30ku - v nej našťastie nič nevŕzga, ale aj tak by som ju najradšej zhodil do nejakej hlbokej priekopy. Keď som však mal možnosť sadnúť do aktuálnej i30ky, vedel by som si ju predstaviť ako rodinné auto, ak by som bol donútený k takejto voľbe z rozumu.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

A prečo? V reckach ju chvalia. Už som bol pomerne nalomeny na Corollu ale v tej 1.8 si to nechcem uplne predstavovat nalozené 2 dospelý 2 deti plus plny kufor.
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Je to ročník 2011, 1.6cvvt 91kw, najvyššia výbava Style. Výkon postačujúci, ale blbé nastavenie 6st prevodovky iba na okresky a nie diaľnice. Posledný rok začínajú odchádzať kadejaké cievky - aktuálne čakáme na servis, lebo už svieti kontrolka motora a občas autom niečo trhne - má najazdených 87tis. km. Celú dobu garážovaná a kufrové dvere už začínajú kvitnúť. Keď bola nová, furt som sa tešil na jazdu v nej (mal som Fabiu1 1.4mpi), posledné roky som furt zhrozený, keď mám sadnúť za jej volant (mám Fabiu3 1.2tsi).

Verím, že súčasné i30ky budú už iné..
JCM01
Star
Star

Príspevok od používateľa JCM01 »

guess.whoo napísal: 22 apr 2021, 12:27 tym padom je tvoje stanovisko nu-li-tne

trojvalce montuje napriklad ford do focusov uz 10 rokov a bez vaznejsich problemov
Nemôžeš myslieť vážne s tým Fordom... :shock:
begbeee napísal: 23 apr 2021, 10:37 A prečo? V reckach ju chvalia. Už som bol pomerne nalomeny na Corollu ale v tej 1.8 si to nechcem uplne predstavovat nalozené 2 dospelý 2 deti plus plny kufor.
Mal som obe autá od nova, takže to viem porovnať.
Corolla 2017 - avšak 1,6 CVT vs i30 2019 1,4 TGDI.
Obe som mal v najvyššej výbave a každé malo niečo do seba. i30 som kupoval kvôli tomu, že som potreboval kombi a páčilo sa mi. Ale povedať, že je lepšie jedno alebo druhé by som nevedel. Čo sa však týka vŕzgania, tam prehráva Corolla (predtým som mal mazdu a tá bola na tom ešte horšie.)
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

od zaciatku produkcie do v 2010 do 2013 mali problemy ktore odstranili a nasledne 8 rokov vyrabaju trojvalce bez seriovych problemov
kelsoo
Star
Star

Auto do práce pre 200 cm postavu

Príspevok od používateľa kelsoo »

Hojte poradite mi nejake starsie ale spolahlive auto s tym ze mam 200 cm ...
Asi kludne aj vacsie ... nejaky rozpocet nemam ale nechcem do toho dat vela kludne aj za 1000 ale ak tak dam aj 4000
mam nejake moje take vyhliadnute ale absolutne si neviem predstavit ako je to s miestom na dlhe nohy a spoalhlivostou :

Sharan 1.9
Peugeot 307 SW 2L HDI ( toto mozem mat za krasnych 1000 v super motorickom stave s 225 000 km )
Seat alhambra

nic viac ma nenapada :D niesom nejaky "autičkár"

Jazdim na SuperB a nohy mam v kľude
Vopred dakujem
gogo956
Redeemer
Redeemer

Re: Auto do práce pre 200 cm postavu

Príspevok od používateľa gogo956 »

Subaru Forester, tam sa zmesti aj naozaj vysoky clovek
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Ja mám 203 cm a jazdím na BMW 5 E61 a Octavii 2. BMW je samozrejme pohodlnejšie, keďže je to o 2 triedy väčšie auto, ale ani v Octavii to nie je neznesiteľné.

Ak nepotrebuješ jazdiť v 4 ľuďoch a do práce to nemáš 100 km tam a naspäť denne, tak si myslím, že extra veľké auto nie je až taká nutnosť. Ja po meste jazdím skoro výhradne len v Octavii v 2 ľuďoch a na krátke jazdy je to veľkosťou bez problémov.

Skôr ja osobne mám väčší problém s tým, že v rôznych SUV a crossoveroch sa mi nesedí za volantom príliš pohodlne, pretože sedačky sú príliš vysoko na moju postavu aj v najnižšej polohe. Za mňa čím sedím nižšie, tým je to pre mňa pohodlnejšie a mám lepší prehľad na ceste. Takže ja preferujem sedany a kombi pred vysokými SUV a crossovermi.

Ak chceš čo najspoľahlivejšie auto a na výkone ti nejako extra nezáleží, tak by som išiel do nejakého koncernu (Superb, Passat, kľudne aj tá Alhambra alebo Sharan) s motorom 1.9 TDI a manuálom. Je to síce na dnešné pomery slabý motor, ale vydrží toho fakt veľa len so základnou údržbou.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

mam sice len 193 ale musim povedat, ze vo velkych SUV sa mi sedi najlepsie. Mal som mondeo mk4 co je vlastne rozmerovo lepsie na tom o trochu ako superb a aj Cmax ci Kugu kde bol vyssi posed ale zas uzsie podmienky na zivot :D

Teraz som si kupil Outlander III a to je uplne ina pesnicka. tam sa da tancovat a co je pecka ze ked si nastavim ako vodic sedacku tak si za seba sadnem a este mam dost prietoru na kolena..to sa mi nikde inde nestalo.
Ovela lahsie sa nasada aj vysada (ale ak nemas dodrbany chrbat ako ja tak ta to velmi nemusi trapit)

Outlander II zozenies za nejakych 5k, je sice o nieco mensi ale tiez sa v nom dobre sedi (ma ho sused)

Takze keby si mam znova vybrat tak uz idem iba do velkych SUV
Napísať odpoveď