Pokazena GPU ?

Témy týkajúce sa procesorov, pamätí, grafických kariet, harddiskov...
chrobak
Medium Star
Medium Star

Pokazena GPU ?

Príspevok od používateľa chrobak »

Zdravim. Minule sa mi stalo ze mi nenabehol obraz pri zapnuti pc, po restarte uz isiel. Teraz uz ale nenabehol vobec. Karta svieti aj ventilatory sa tocia ale obraz nenabehne, tak som momentalne napojeny na vstavanu grafiku na doske. Myslite ze je karta KO ? Alebo sa da nejako opravit ? GTX 1060 Asus
Pepo79
Medium Star
Medium Star

Re: Pokazena GPU ?

Príspevok od používateľa Pepo79 »

Teoreticky ti mozno na tej GTXke odisiel iba urcity vystup napr. HDMI, tak skus pripojit monitor cez iny vystup na grafike napr. iny HDMI alebo DisplayPort alebo DVI ked ma. Ak nepojde obraz na monitore ani z jedneho z tych vystupov na grafike, tak pravdepodobne odisla grafika, ak obraz pojde, tak len port na grafike odisiel. Teoreticky aj datovy kabel na prepojenie grafiky a monitora by mohol byt vadny, treba otestovat s inym datovym kablom.
Mek
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Vacsinou ked je pripojena graficka karta, tak vstavana grafika na doske nefunguje. Ale netvrdim, ze vzdy je to tak, iba som sa s tym zatial nestretol ze by isli obe. Inac plati co uz bolo napisane, skusit ine porty. Pokial ti integrovana grafika ide aj ked je pripojena graficka karta, pozri vo windowse v spravcovi zariadeni, ci je viditelna.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Ak je zapojena graficka karta, tak na na doske je automaticky vypnuta.
chrobak
Medium Star
Medium Star

Tak porty odskusane hdmi, displayport aj dvi ani jeden neprenasa obraz

Ano, ak mam vlozenu grafiku tak vstavana nejde

Uz pri tom skusani sa mi raz stalo aj to, ze som napojil grafiku odskusal, neslo to, odpojil som ju a aj tak obraz nenaskocil aj ked bol monitor zapojeny do dosky. Po dalsom restarte to uz islo. Neviem ci si to doska este "neuvedomila" ze som prepojil kable. Ale inak to z dosky ide v pohode. Asi by v tejto situacii bolo mensie zlo keby odisla doska ta sa aspon da zohnat narozdiel od GPU.
Na bazosi ponuka poriadna ziadna a ked nieco je tak predrazene. Nasiel som firmy ktore opravuju gpu ale do notebookov tak asi im napisem lebo ma fakt nic nenapada
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

skusil by som tu kartu este v inom kompe
Pepo79
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Pepo79 »

Teoreticky by mohol odist aj PCIe port na doske, co pouziva grafika. Idealne by bolo ako pise beardie odskusat tu grafiku v inom kompe. Ak tam ta graficka karta bude fungovat ok, tak to vyzera byt na pokazeny PCIe port na grafiku na tvojej doske. Ak tam na tom druhom pocitaci graficka karta nebude fungovat, tak sa pokazila graficka karta.
chrobak
Medium Star
Medium Star

Tiez ma napadlo to odskusat. Mam jeden starsi PC ktory stale funguje, je v nom osadena GT240 tak si myslim ze na odskusanie potiahne aj toto. Dam Vam vediet ako som dopadol, dakujem vsetkym za rady

Autoeditácia príspevku po 21 hod 54 min 25 sek:
Stary comp nema 6pin konektor tak asi s tym budem musiet zajst do servisu ci ju neodskusaju.
A dnes som zapol PC a toto iste az po vypnuti a zapnuti to naskocilo a tiez som si uvedomil ze ked monitor nenaskoci tak pocitac ani nevyda zvuk to pipnutie na zaciatku takze zacinam sa priklanat k tomu ze doska asi pomalicky odchadza.

Autoeditácia príspevku po 22 hod 7 min 12 sek:
Takze dnes som ho nakopol asi na 6 pokus, tak to bude doskou. Dakujem za rady a ja smerujem do temy Poradna pri kupe :D
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

este pred kupou novej dosky by som ti dorazne doporucil cely pocitac rozobrat a nanovo zostavit, je mozne, ze mas problem skor v nejakom prepojeni, zle zasunuty kabel alebo nieco podobne
Napísať odpoveď