Free vpn

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
Son-Goku
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

Free vpn

Príspevok od používateľa Son-Goku »

Ahojte
viete mi poradit zadarmo vpn pre obycajne surfovanie?
Mate nieco odskusane a ste s danou sluzbou spokojni?
Bad.boy
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Re: Free vpn

Príspevok od používateľa Bad.boy »

Ehm, na niecom podobnom ako aliinstant vyhladaj alternativu uctu k South VPN a daco okolo 2€ urcite najdes
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

dobru free vpn sluzbu nenajdes, ja pouzivam surfshark, ten je pomerne lacny
https://surfshark.com/
konyk87
King
King

Príspevok od používateľa konyk87 »

zavisi aj od toho, na co to potrebujes. ak len obcas pozriet nejaku stranku, ktora je blokovana geolokaciou, tak napr Hola je uplne v pohode. ma aj nejake platene programy a oproti minulosti sa dost sprisnili tie free pravidla, ale na obcasne browsovanie je to stale v pohode a velmi intuitivne na pouzivanie.
https://chrome.google.com/webstore/deta ... meio?hl=en
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Ak to chces iba na browsovanie, free VPN ma v sebe aj prehliadac Opera.
Son-Goku
Darca
Darca

Iba na obcasne browsovanie, preto nehladam platenu alternativu.
masterdead
SysAdmin
SysAdmin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa masterdead »

Prehliadac brave ma v sebe priamo tor-a. Cize si len otvoris private mode a surfujes. Nemusis nic riesit okolo.
Son-Goku
Darca
Darca

A kombinacia VPN + Tor?
Leslie10
Star
Star

Príspevok od používateľa Leslie10 »

Podľa mňa na klasické browsovanie zbytočne budeš nastavovať Tor. Vlastne ani nechápem kvôli čomu by si ku VPN potreboval pridať Tor ak ti ide čisto o preskočenie geoblockingu alebo klasické surfovanie.

Ináč ja osobne používam https://www.vpnbook.com/ , ale nejaké citlivé veci by som z opatrnosti nerobil. Používam na nastavenie pripojenia Tunnelblick, určite nájdeš niečo aj na Windows (tuším OpenVPN). Na niečo serióznejšie žiaľ budeš musieť si zaplatiť.

A na záver čo sa týka Toru, tak už dávno nie je také bezpečné, ako bývalo kedysi.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Par dni dozadu som cital clanok, kde sa FBI ci CIA v dakom sudnom konani na sude v USA vyjadrili, ze Tor je pre nich prelomeny a dokazu sledovat komunikaciu cez Tor.
Leslie10
Star
Star

heker napísal: 11 jún 2021, 22:57 Par dni dozadu som cital clanok, kde sa FBI ci CIA v dakom sudnom konani na sude v USA vyjadrili, ze Tor je pre nich prelomeny a dokazu sledovat komunikaciu cez Tor.
To je už niekoľko rokov všeobecne známe. Nie som expert na túto tematiku, ale pokoaľ viem, tak sa ani nejedná o prelomenie bezpečnosti v pravom slova zmysle (aj keď samotnú šdifrovanú komunikáciu nejakým spôsobom treba rozšifrovať), ale o to, že vládne bezpečnostné zložky prevádzkujú tzv. fake nody, cez ktorých prechádza tá komunikácia, čo je dané zo samotného princípu fungovania Toru, pretože požiadavka užívateľa prechádza cez náhodne vybrané nody až k cieľovému serveru. No a keď narazíš na taký podvrhnutý nod, tak oni nejakým spôsobom sa k tebe potom dostanú. Aj to bolo dôvodom, keď pred pár rokmi pozatvárali obchody na dark webe, že ľudí, ktorí používali iba Tor, vedeli vystopovať, ale tých, ktorí používali Tor súčasne s VPN nie, lebo sa dostali iba na server prevádzkovateľa VPN. Aspoň ja som to takto pochopil
gogo956
Redeemer
Redeemer

Zaujimava debata. Je dobre si hned na zaciatku uvedomit, ze skutocna, dokonala anonymita na internete sa neda dosiahnut aj keby clovek pouzil vsetky dostupne metody a nastroje naraz vratane tych ktore tu este spomenute neboli. Policia a ostatne mocenske zlozky statu maju prostriedky ako identifikovat spravanie kohokolvek na internete, otazkou iba je, ci im ta snaha a usilie za to stoja alebo nie.
Pri pouziti VPN nema clovek nikdy istotu co sa s jeho datami ktore prechadzaju cez dany server skutocne deje pripadne ake logy a na aku dobu sa archivuju, bez ohladu na to, co oficialne tvrdi sptrostredkovatel danej sluzby.
V kazdom pripade, pouzivanie kombinacie VPN+Tor zvysuje stupen anonymity na internete, zaroven ale vyrazne znizuje rychlost prenosu dat a niektore stranky budu mat s takymto pristupom problemy.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Ked je uz rec o Tore, treba brat do uvahy aj fakt, ze IP adresy exit nodov su zname a su stranky/sluzby, ktore ich blokuju. Niet sa co cudovat, kedze z nich prichadzaju uzivatelia s necistymi umyslami, pripadne rozni boti a utoky.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

to iste aj IP adresy VPNiek su preflaknute... aspon napr. taky Netflix si s tym dava robotu a vie detekovat NordVPN, AirVPN... a verim tomu ze s tym casom bude problem aj pri obycajnom surfovani, ked sa zacnu viac pouzivat cloudove ochrany webov..
gogo956
Redeemer
Redeemer

stranky vecsinou vedia ci prichadzas z Vpn a mozu zamietnut pristup.
Leslie10
Star
Star

*****HERO***** napísal: 12 jún 2021, 12:44 to iste aj IP adresy VPNiek su preflaknute... aspon napr. taky Netflix si s tym dava robotu a vie detekovat NordVPN, AirVPN... a verim tomu ze s tym casom bude problem aj pri obycajnom surfovani, ked sa zacnu viac pouzivat cloudove ochrany webov..
Presne tento problém riešim s HBO Go. Ja proste nechápem, že prečo nevedia spraviť službu ako má Netflix, že keď si chcem pozrieť film v maďarčine, tak si dabing prepnem na maďarčinu, keď chcem v angličtine, tak na angličtinu a keď chcem po thajsky tak na thajčinu (možnosti mám iba sk/cz alebo eng dabing). Vravím ok, nevadí, mám záujem o ich služby, tak to zaplatím na ich maďarskej stránke. Tam narazím samozrejme na geoblocking. Vtedy som už mal riadne nervy, ale keďže mám NordVPN tak vravím ok, nechcem to upirátiť, skúsim sa zaregistrovať cez VPN. Idioti nie že by boli radi, že im chce niekto nasilu posielať peniaze, oni zablokujú aj servery Nordu. Proste totálny nonsens, a za toto im mám ešte aj platiť? Smiešne. A teraz vznikne otázka čo mám robiť? Zaplatiť za službu, ktorú aj tak nevyužijem a tak upirátiť, alebo iba upirátiť? Strašne som vytočený
Son-Goku
Darca
Darca

Ak by to teda bolo take derave,aky zmysle ma potom ta mystickost celeho dark webu.
Ako potom mozu whistbloweri fungovat v Bielurusku,Rusku,Cine, Uzbekistane a podobne?
Aka je teda alternativa pre anonymne surfovanie a pisanie blogov?
Leslie10
Star
Star

Moja najobľúbenejšia téma - kyberbezpečnosť :D Viem ti napísať iba to, ako by som to riešil ja, keby sa veľmi obával o svoje súkromie. V prvom rade by som nejaké citlivé veci nerobil z domácej siete, ale odcestoval na väčšiu vzdialenosť a tam sa napojil na nejakú free wifi sieť s nejakým noťasom, ktorý v žiadnom prípade nie je mojim primárnym počítačom, ktorý si zaobstarám iba na ten účel a kde mám nahodený Tails a nastavený VPN. Samozrejmosťou sú všade silné heslá a šifrovanie, šifrovanie, šifrovanie....

Ale aby som zostal na rovine reality, ak ti vážne závisí na súkromí, tak na blogerstvo podľa mňa úplne stačí VPN (ale tam by som fakt nešetril a investoval do nejakej normálnej služby, napr. NordVPN, ExpressVPN alebo ProtonVPN) a používať silné heslá. Ak chceš, môžeš ako plus vrstvu pridať aj Tor (pozri si už aj spomínaný Tails), ale podľa mňa je to už zbytočnosť, nemyslím si, že by ťa niekto hľadal cez celý internet kvôli nejakým blogerským článkom

Čo sa týka dark webu - nie je na ňom nič mystické. Hocikto sa na ňu môže pripojiť a môžem ti povedať, že je tam celkom nuda. Množstvo scammerov, strašne zdĺhavé načítavanie stránok a vo všeobecnosti je to iné ako si to predstavuješ. Keď narazíš na nejaké fórum, väčšinou sú témy úplne mŕtve, alebo zastaralé...

No a nakoniec whistlebloveri... Jediný koho ako tak sledujem je snáď najznámejší - Snowden. Napriek tomu, že je bývalým zamestnancom NSA, musel odísť z USA a žije v Rusku. To je asi jasným dôkazom toho, že úplná anonymita na internete je ilúzia, pretože kto veľmi chce, spôsob nájde, ako ťa dostať. Našťastie to u nás príliš nehrozí (ak nie si v top 100 hľadaných osôb FBI :D )
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Len si treba uvedomit, ze Tails nie je ziaden zazrak. A uz boli pripady, ked aj profika napriek vyuzivaniu Tails chytili (nie je tam nic extra oproti ostatnym systemom).

Pri VPN zas nevies, ci ta nesleduje VPN.

Hlavne uplna anonymita nejestvuje (ak chces s internetom interagovat, nie len citat), kedze google a facebook sa uz nasackovali vsade, a google by rad videl sledovaci kod priamo v jadre prehliadaca.
Napísať odpoveď