Banálne/triviálne otázky

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
starysomar
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Re: Banálne/triviálne otázky

Príspevok od používateľa starysomar »

Má to aj šesťhran pre vidlicový-prstencový kľúč.
A bacha - mosadz sa rada láme.
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa gogo956 »

starysomar napísal: 06 jún 2021, 15:32 Má to aj šesťhran pre vidlicový-prstencový kľúč.
A bacha - mosadz sa rada láme.
ďakujem, to som si ani nevsimol ze to ma aj sesthran. A je pravda ze co som skusal, tak ten material je pomerne makky.
K!K0
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa K!K0 »

Vie mi niekto vysvetliť aký dôvod majú ľudia uverejňovať svojim blízkym /kolegom z práce/kamarátom blahoželanie k narodeninám/meninám na Facebook keď sú aj tak denno denne v osobnom kontakte a blahoželanie sa môže odovzdať osobne? Všimol som si to už pár krat na svojom FB a neviem aké to ma logické vysvetlenie.
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Blastbit »

KIKO - možno sa tým ľudom v ten deň nedá všetkým ísť za dotyčným človekom, čo má narodeniny hlavne ak má 100,200,300 a viac priatelov na FB.Co ak má kamarátov, z ktorých väčšina žije napr v zahraničí, tak mu zablahoželaju cez FB.
Osobne dotyčnemu zablahoželá v ten deň kedy má narodeniny/meniny len najbližšia rodina, kedže sú spolu najčastejšie.
Trošku iná otázka, prečo si ženy takmer neustále robia fotky pri rôznych aktivitách, fotia sa polonahé a ľudia(prevažne muži a kamošky) im potom píšu komentáre a dávajú lajky ked ich može kde kto pochváliť aj v osobnom kontakte? Odpoved je - zvyšovanie si ega a pocitu vlastnej dôležitosti, že o nich majú ľudia záujem a zvyšuje im to aj sebavedomie.Myslím si že človeku asi dobre padne ak má 350 priatelov na FB ked mu napíše do jeho FB profilu narodeninový odkaz dajme tomu 140 ludí.
K!K0
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa K!K0 »

Keď sa v daný deň nedá s clovekom stretnúť tak to úplne chápem môj príspevok narážal na ľudí ako moja kamoska ktorá pisala svojej dcére na fb keď bývajú v jednej domácnosti tak to už nechápem.

Ale rozumiem čo chceš povedat v druhej časti tvojho príspevku…
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Blastbit »

Aha takže takýto príklad si uviedol matka čo dcére gratuluje k narodkám aj cez FB, hoci spolu bývajú a možno 5 minut predtým jej gratulovala osobne. Takže presne ide o to, aby jej dcéra bola viditelná aj pre svojich priatelov na jej FB, aby aj jej potom gratulovali. To je ako keby taký psychologický efekt strhnuť pozornosť na niekoho aby sa další pridali.
gogo956
Redeemer
Redeemer

aby to pripomenuli aj ostatnym ktori mozno o tom nevedia, alebo by zabudli
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Z absolútne rovnakého dôvodu, ako keď sa niekto označuje alebo doslova chatuje so svojim kamarátom/partnerom verejne pod nejakým obrázkom, alebo statusom.

Neviem, aký je na to psychologický termín (určite to má pomenovanie), ale proste takí ľudia majú tendenciu ukázať, že žijú sociálne aj pred verejnosťou (paradox, že? :) ).
gogo956
Redeemer
Redeemer

Hensym napísal: 10 jún 2021, 18:03 Z absolútne rovnakého dôvodu, ako keď sa niekto označuje alebo doslova chatuje so svojim kamarátom/partnerom verejne pod nejakým obrázkom, alebo statusom.

Neviem, aký je na to psychologický termín (určite to má pomenovanie), ale proste takí ľudia majú tendenciu ukázať, že žijú sociálne aj pred verejnosťou (paradox, že? :) ).
pre takych ludi su socialne kontakty velmi dolezite, su to vacsinou silni extroverti, zatial co introverti takuto silnu potrebu nemavaju a byvaju podstatne menej komunikativni
Hensym
VIP
VIP

Práveže ľudia, ktorých opisujem často vôbec nie sú extroverti, často naopak. Len potrebujú byť na internete na očiach - sú to tie typy, čo denne pridajú 20 fotiek, četujú verejne (čo je úplne proti logike) a pod. A často mám overené, že sú za tým rôzne depresie, nedostatok sociálneho kontaktu v reálnom živote, mizerére v partnerskom živote a pod.

Skôr si myslím, že extroverti toto vyslovene nepotrebujú a nerobia. Preto som k tomu, že "žijú sociálne aj pred verejnosťou" napísal "paradox", pretože to až tak sociálne nie je.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Hensym

tym ludom to nieco dava a naplna ich to, tak v com je problem? Kazdy sa realizujeme trochu ináč.
Hensym
VIP
VIP

Subjektívne a podľa mňa v pomýlených prioritách a vo veľa mnou spomenutých prípadoch je to poľutovaniahodné. Ale to je na inú debatu, rozhodne nie do banálnych otázok. :)

Ale súhlasím že každý sme iný a problém s tým nemám. Iba názor.
Napísať odpoveď