Koronavirus: SARS-CoV-2 (Covid-19)

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
Human.
Medium Star
Medium Star

Re: Koronavirus: SARS-CoV-2 (Covid-19)

Príspevok od používateľa Human. »

Cesar napísal: 22 jún 2021, 11:16 Teraz je toto na stránke mzv o návrate a karantény po návrate:

Minule to bolo tak, že 2 týždne po podaní druhej dávky. To už neplatí? Lebo takto ten, čo dostal 2. dávku (čo je 28 dní po prvej), tak už hneď po druhej dávke nemusí ísť do karantény? Konkrétne ja som druhú dávku dostal pred týždňom.
Tie 2 týždne po druhej dávke už neplatia. Aktuálne platí to, čo cituješ z MZV (tu je oficiálna vyhláška). Týka sa ale len návratu zo zelených krajín (teda ľudí, ktorí sa vracajú do SR a za posledných 14 dní navštívili výlučne zelené krajiny). Ale aj tak je to už asi jedno, lebo podľa info zo včera sa to plánuje znovu prekopať :D
jackb
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa jackb »

Komentar ja potrebny, lebo napriklad nie je jasne, preco by daky vidlak chodil po tlacovkach a siril daky blud. Ako s tou jeho knihou, kde sa odvolava na lodneho lekara a cloveka, ktory existuje len vo filmoch a knihach. Takze je velmi dolezite vediet, preco mam klikat na click bait od toho autora a preco by to vdaka youtube algoritmom malo vidiet cim viac ludi.
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa ropman »

Tak ja som si to video otvoril aj som sa na nom pobavil. Ci to video je nejaky deep fake alebo v com je vlastne problem? Neviem kto to video uploadol ani ma to nezaujima, hodnotim len to video.
Robert87
Novice
Novice

Príspevok od používateľa Robert87 »

Uplne super, neockovany zo zahranicia do karanteny a PCR, k comu to je dobre? Chore… Nikoho vlastne nebudu nutit do povinneho ockovania, len obmedzia na slobode. A po druhe aj keby som bol ockovany a autom prekracoval hranicu, ak budu kontrolovat auto za autom, tak super zdrzanie. Tlieskam odbornikom a tlieskam tejto chorej dobe.
jackb
Redeemer
Redeemer

ropman, to je prave ono. rozni fasisticki vidlaci siril rozne hoaxy, ze Krcmery zral v Afrike male deti s cibulou a potom pomoceny a znecisteny vystrajal v dakom egyptskom letovisku. takze preco im verit, ze to je skutocnost a reagovat ako robo?

Autoeditácia príspevku po 13 hod 3 min 39 sek:
Potom je uz len druha moznost. Z neznameho dovodu sa Vidlák stazuje na svojich stanickych kolegov a divakov, ktori sikanuju prof Krčméryho trestnymi oznameniami, ku ktorym musi chodit vypovedat no najnovsie sa mu vyhrazaju aj zabitim obzvlast zavaznym sposobom ako to ku koncu zaznieva. lebo na tej tlacovke boli aj skutocnejsi novinari a tiez to nahrali.
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/ ... fanpageP7D
Takze ako Misko, stazujes sa na svojich sploustranikov, ktori sikanuju profesora, alebo si to sem dal pre Vidlákov zavadzajuci titulok?
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Ked sa mu niekto vyhraza tak nech poda trestne oznamenie. Sam sa rozhodol ze sa bude snazit obmedzovat ludi na slobode, sam sa pasoval do role odbornika ktory ma urcovat duhym co musia alebo nemozu robit, tak samozrejme ze ta odozva na to bude celkovo negativna. Aj bez vyhrazania.
jackb
Redeemer
Redeemer

On sa pasoval mozno tak studiom a desatrociami prace v odbore. Takze vsetko ukazuje, ze on na rozdiel od vidlákov odbornik skutocne je.
Ak vnimas ochranu ludi pred ochorenim ako "urcovanie druhym co musia a co nemozu robit" alebo "obmedzovani ludi na slobode" je smutne. Nesledujem jeho posobenie v Krizvom stabe, ale isty cas tam ani nebol. Takze vypisovat, ze si za to moze sam a sam sa pasoval je tazke ignoranstvo.
ropman
Medium Professional
Medium Professional

To tazko, ak krcmery je najlepsi odbornik na pandemiu na slovensku tak to je fakt bieda. Ved nema ani len formalne vzdelanie v nejakom pribuznom odbore, aj titul profesor ma z vnutorneho lekarstva.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Vladim%C3 ... Dm%C3%A9ry
jackb
Redeemer
Redeemer

Presne tak! Ved corona virus sposobuje zubne kazy! Preto su najlepsi odbornici na pandemiu chlapci s vyucnymi listami z Narodnej obce fasitickej, doktori prava ci politickych vied no najma predajcovia zdravej stravy, ktori nemohli lekarsku prax legalne vykonavat.

Svata prostoto. Za co je tento trest?!
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Som rad ze suhlasis, dokonca by som povedal ze aj priemerny absolvent VSZ je kompetentnejsi ako krcmery. Napokon svoju maximalnu neschopnost uz stihol preukazat napr. pri celoplosnom povinnom testovani, ktore tak velmi podporoval a ktoreho efektivita doteraz nebola preukazana.
jackb
Redeemer
Redeemer

nesuhlasim s tebou v nicom. bola to ironia na tvoju nebetycnu hlupost. lebo snad nikto nema na Slovensku dlhsiu prax a lepsi vzdelanie v oblasti epidemii ako Krčméry. to ze, ty si ignorant je tvoja vizitka. ved vdaka nim navrhnutym opateniam a medialnym vystupom zomrelo v prvej vlne len 28 osob.
u teba je to dokaz toho tradicneho Dunning-Krugera: nulova praca s informaciami, ziadne kriticke myslenie ale vulgarne urazat profesorov to ano.

si si isty, ze Krcmery bol zodpovedny za testovanie, ked ho obvinujes?

\\na zaciatku maja 2020 opustil po nezhodach s Matovicom Krizovy stab. preto ho musis vulgarne napadat, schvalovat vyhrazky voci jeho osobe a obvinovat ho. skvela praca.
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Aha takze ludia so vzdelanim v odboroch ako je epidemilogia / virologia / infektologia su menej kompetentni riadit pandemiu ako krcmery so vzdelanim v odbore vnutorne lekarstvo. Zaujimave.

Samozrejme ze je zodpovedny za celoplosne povinne testovanie, ked ho priamo podporoval vo vsetkych moznych mediach, dokonca bol aj v reklamach na to testovanie.
jackb
Redeemer
Redeemer

Ved on ma v tych odboroch vzdelanie a prax! Co takto si najst jeho zivotpis? A, prekvapko, vsetko je to vnutorne a nie zubne lekarstvo. A to je este fajn. V inych oboroch su profesori technickych vied, ktori mali docenturu z teologie a profesuru maju z detskej psychologie. Tak prosim.

Nebol clenom Krizoveho stabu, ale moze za tesotvnaie. Sam ho vymyslel a pchal ludom spajdle do hlav polroka v kuse. Ani nespal. Ty si poriadny exemplar.
V mediach bol na jar minuleho roka, ked na Slovensku zomrelo len 28 ludi. Vdaka radam Stabu na zaklade jeho praxe a vzdelania. Jemu stavat sochy a nie urazat ho od takych tvorov z VSZ ci sa mu vyhrazat brutalnym zabitim a schvalovat to.
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Dokaz ze ma krcmery formalne vzdelanie v oblasti epidemiologia / virologia alebo infektologia. Dokazne bremeno je na tebe, ja nemozem dokazat nieco, co neexistuje.

K tomu druhemu odstavcu sa vyjadrovat ani nema zmysel, aspon priemerne inteligentny clovek take nieco nemoze napisat.
jackb
Redeemer
Redeemer

Nie, dokazne bremeno je na tvojej strane, lebo ty si vymyslel tu loz. Bud je to len tvoja fabulacia, alebo mas na to dokaz. Pritom je tvoj zdroj lzivy.

Uplne normalne chodi kazda matka z modreho konika ci sypac od fasistov liecit epidemie infekcnych chorob do Afriky a Azije, lebo ved na to neporebuje atestaciu. Rovnako, bez vzdelania a konktaktov zozenies antimalarika, ked si Slotov syn dovezie suvenir z vyletu. Na to stacia pozitivne interakcie na socialnych sietach. Ziadne vzdelanie, prax a kontakty. Skutocne skvela praca s informaciami.

Takze je spravne napisat, ze niekto kto nebol clen Krizoveho stabu vymyslel testovanie? Aj to, ze jeho rady na jar 2020 nemaju za nasledok len 28 mrtvych?
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Ja dokaz mat nemozem, neexistencia niecoho sa dokazat neda. Ked ma niekto formalne vzdelanie v nejakom odbore tak dokaz toho je diplom. Jeho diplom asi nemas, ale ja som benevolentny a stacil by mi link na nejaky aspon trochu seriozny zdroj.

Ospravedlnovat krcmeryho ze celoplosne povinne testovanie nevymyslel je ako ospravedlnovat kotlebu ze nevymyslel nacizmus.

Naslednovne video je dokazom uplnej pricetnosti tejto osoby:
jackb
Redeemer
Redeemer

ropman napísal: 23 jún 2021, 15:16 Ja dokaz mat nemozem, neexistencia niecoho sa dokazat neda. Ked ma niekto formalne vzdelanie v nejakom odbore tak dokaz toho je diplom. Jeho diplom asi nemas, ale ja som benevolentny a stacil by mi link na nejaky aspon trochu seriozny zdroj.

Ospravedlnovat krcmeryho ze celoplosne povinne testovanie nevymyslel je ako ospravedlnovat kotlebu ze nevymyslel nacizmus.

Naslednovne video je dokazom uplnej pricetnosti tejto osoby:
prosim ta, v tom videu, co to ma pod menom. isto to precitas za mna. dakujem. ale to v tvojom svete to moze asi kazdy vidlak s ukoncenou povinnou skolskou dochadzkou.

http://science.dennikn.sk/kto-je-kto-v- ... ir-krcmery
Atestácie:
1998 Interná medicína (LFUK)
1991 Lekárska onkológia (LFUK)
1993 Infekčné choroby (LFUK)
1999 FRCP Edinburgh
2000 FACP Philadelphia
2000 Farmakológia (SZU)

...

Predchádzajúce zamestnania:
Odborný asistent Ústav medicíny, LFUK (1985)
Odborný asistent Klinika inf. Chorôb – Parazitologické lab. 1985-1989
Všeobecný lekár Klinika infekčných chorôb, Fakultná nemocnica Bratislava (1986 – 1988)
Docent LFUK – onkologický ústav, oddelenie chemoterapie (1993 – 1996)
Profesor Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce, Trnavská univerzita, vedúci katedry klinických disciplín
Primár Oddelenie klinickej farmakológie, Onkologický ústav sv. Alžbety (1996)
Hosťujúci profesor Katedra zdravotníckych vied, Fakulta zdravotníctva, Univerzity of Scranton, PA, USA (1998), LF KU Rím – instituto malatte infettive 1999

Súčasné postavenie:
• Riaditeľ tropického inštitútu a referenčného laboratoria tropických chorôb – Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety a MZSR
• Zastupujúci prednosta mikrobiologického ústavu LFUK

Členstvo v redakčných radách:
Antiinfective Drugs Chemoth (Mníchov od 1996)
Editorial Boards: Chemoterapy 1990 – 1998 (Basel- New York- Tokyo) IF 1,1
International Journal Of Infectious Diseases (New York od1998) IF 2,1
Magazín chemoterapie (Florencia od 1999) IF 1,4
Neuroendocrinology letters (Stockholm) IF 1,6

...

Profesionálne a spoločenské vzťahy:
Americká mikrobiologická spoločnosť – člen (Washington) 1993
Americká spoločnosť pre infekčné choroby – člen vedeckej spoločnosti (Washington, DC) 1998
Európska chemoterapeutická spoločnosť (London) (FESCI)
Čestný pokladník Európskej spoločnosti pre Biomodulácie a chemoterapiu
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=uk

Beletrizovany zivotopis:
https://unipharma.sk/prof-krcmery-mysli ... -nestihal/

a z webu Ministerstva zdravotnictva
Krmery.pdf
(543.63 KiB) 2 stiahnutia
ropman napísal: 23 jún 2021, 13:43 dokonca by som povedal ze aj priemerny absolvent VSZ je kompetentnejsi ako krcmery
ano. lebo do odbornej tlace pisu ludia bez vzdelania, rovnako su clenmi medzinarodnych spolocnosti ci sefuju pracoviskam. preto tam pisea pracuje kazda Karen a kazdy Chad.
ropman napísal: 23 jún 2021, 14:00 Samozrejme ze je zodpovedny za celoplosne povinne testovanie
kedze nebol v Krizovom stabe, tak len tazko.

bude ospravedlnenie sa za lzi, ktore si prezentoval a za podporu vyhrazok na jeho osobu, alebo cakam vela?
ropman
Medium Professional
Medium Professional

OK co sa tyka toho vzdelania, beriem.

Vyhrazky na jeho osobu som nepodporoval, ak si to ty tak pochopil tak je to tvoj problem.

To ze otvoreme podporoval celoplosne povinne testovanie a tym je za neho tiez zopovedny ti dam aj pisomne a za tym si stojim.
jackb
Redeemer
Redeemer

Ale ako je za neho zodpovedny, ked nebol v pozicii, aby nim byt mohol?
Len ako clovek vzdelany a skuseny v odbore povedal, ze testovanie do dobry napad. To je. Len tie bludy a sikana, ktore nasledovali po prvych dvoch kolach urcite nie. Ak chces niekoho za toto pranierovat, tak zije v Trnave a kupe sa macacim samponom.

Napisal si, ze odmedzoval ludi na slobode, urcoval ludom co mozu a co nesmu robit a negativna odozva je na mieste.
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Nenapisal som ze negativna odozva je na mieste, myslene to bolo tak ze negativna odozva sa da ocakavat. Ludia su schopni brutalne hejtovat niekoho, kto im absolutne nic nespravil tak ako asi mozu reagovat na niekoho kto sa im autoritativne snazi obmedzit slobodu?

Matovic si tiez myslel ze testovanie je dobry napad, on realne bol v tom ze spasi slovensko a na celom svete sa o nom bude pisat ako o cloveku co vyhral nad pandemiou. Argument, ze to myslel dobre nestaci.

Inak trnavska firma od ktorej stat kupoval testy ma za rok 2020 zisk 3,725 mil. €, rok predtym mala 31 758 € a celkovo mali ovela nizsi zisk za celu dobu, aj minule roky.
https://www.finstat.sk/35869429
Napísať odpoveď