Nepopularne nazory

Ak neviete kam zaradiť Váš príspevok, použite túto kategóriu...
fildinko
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Nepopularne nazory

Príspevok od používateľa fildinko »

aacid napísal: 21 jún 2021, 10:50 aj napriek tomu ze tu boli pokusy (nodeBB) tak nevidim ziadnu realnu vyhodu oproti slacku alebo discordu, tam mozes robit vsetko co na fore a este 10x viac.
Čo ti napríklad na hojku chýba oproti spomenutým platformám?
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

tak uz len to ze mas vsetko na jednom mieste, jeden login a pristup do vsetkych komunit/servrov. ale tak hlavne mas ten pocit ze existujes v roku 2021, lahko pridas gif, uploadnes/linknes fotku. vies pomocou @ a # odkazovat na inych ludi, ine kanaly. voice chat (ono si povies ze keby bol zaujem tak sa vieme aj tu dohodnut na nejakom spolocnom voice chate ale je to rozdiel v piatok vecer v povznesenom stave ta od vykecavania s random ludmi deli jeden klik).
no a keby som mal zacat rozoberat moznosti vyvoja a customizacie, tisice botov (uzitocnych aj neuzitocnych), api, webhooky... kedysi som spravoval jeho phpbb forum a veru riesit tam nejaku integraciu a potom nebodaj upgradovanie na novsiu verziu, to su spomienky ktore som z hlavy radsej vytesnil...
no a samozrejme v neposlednej rade discord server nemusis hostovat u seba, vsetko to bezi na ich servroch a zadarmo.

hojko je jedine forum ktore aktivne stale navstevujem tak nejak zo zvyku. ale aktualne keby mi niekto povedal ze mam ist na nejake forum ze tam zije komunita ktora ma zaujima tak prve co robim sa pytam preco nie su na discorde? :D
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

aacid

ano suhlasim ze koncept takychto fór je zastarany a raz uplne zmizne. Na druhej strane, stale poznam fóra ktore funguju na platforme phpbb aj zahranici a maju svojich stalych uzivatelov. Ono to zavisi od toho co od tej platformy ocakavas, pretoze na samotnu vymenu informacii ti stacia iba jednoduche funkcie. Jasne, chapem ze mlada generacia je zvyknuta na to ze z kazdeho rohu na nich skace tucet vlezlych animacii a preto klasicke phpbb forum sa im zda nudne.
aacid
Addict
Addict

tak zase na jednoduche komunity tu mas facebookove skupiny :D

urcite ich este vela existuje, hlavne preto ze ludia su skostnateli a nemaju radi zmenu. pokial si na nieco zvyknuty a vyhovuje ti to, na co to menit, ze? :D
ved este stale existuje aj pocetna komunita uzivatelov IRC ci dokonca BBS...
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

aacid napísal: 21 jún 2021, 13:29hojko je jedine forum ktore aktivne stale navstevujem tak nejak zo zvyku. ale aktualne keby mi niekto povedal ze mam ist na nejake forum ze tam zije komunita ktora ma zaujima tak prve co robim sa pytam preco nie su na discorde? :D
discord pouzivam len ako hlasovy komunikacny nastroj, da sa pouzit aj na zdielanie textu/obrazkov/suborov, v ktorom je text jednoducho vyhladavatelny a formatovatelny?
gogo956
Redeemer
Redeemer

aacid

na Fb som nikdy nebol registrovany a ani nikdy nebudem. A na forach na ktore pravidelne chodim pouzivam vkladanie textu, linkov, obrazkov a pm. Nic ine nepotrebujem. A o skostnatelosti to nie je, pretoze smo aktivny aj najednej platforme ktora je moderna a podporuje vsetko mozne ale ani tam nezvyknem nic ine vyuzivat lebo to nepotrebujem.
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

aacid napísal: 21 jún 2021, 13:29ale tak hlavne mas ten pocit ze existujes v roku 2021, lahko pridas gif
Toto mi nejak nejde dokopy! :D
aacid
Addict
Addict

beardie napísal: 21 jún 2021, 14:32 discord pouzivam len ako hlasovy komunikacny nastroj, da sa pouzit aj na zdielanie textu/obrazkov/suborov, v ktorom je text jednoducho vyhladavatelny a formatovatelny?
nie, nemyslim si. aspon nie tak ako si predstavujes tu na fore. treba trochu aj zmenit filozofiu. uprimne, 90% contentu tu na hojko fore je diskusia... iba blazon by mal potrebu vyhladavat v 100 stranach terepinovho vyplakavania. vela ludi ma aj tak akukolvek historiu v p-cku. pozri napr temu o vybere telefonu. typek napise ze chce poradit telefon s takymi a takymi poziadavkami a pritom 4 prispevky vyssie sa niekto iny pyta na uplne presne to iste.
na tych par zaujimavych veci ktore chces uchovat mas prispendlikovane prispevky v discorde rovnako ako tu na fore.

a pokial sa jedna ozaj o nieco tematicke kde chces vytvarat content (napriklad komunita okolo serialu/hry) tak stale myslim ze lepsie ako forum by bola kombinacia discordu a subredditu, popripade len nejaka wiki ala fandom.com
gogo956 napísal: 21 jún 2021, 14:38na Fb som nikdy nebol registrovany a ani nikdy nebudem. A na forach na ktore pravidelne chodim pouzivam vkladanie textu, linkov, obrazkov a pm. Nic ine nepotrebujem. A o skostnatelosti to nie je, pretoze smo aktivny aj najednej platforme ktora je moderna a podporuje vsetko mozne ale ani tam nezvyknem nic ine vyuzivat lebo to nepotrebujem.
presne o tom to je, ze to postupne nahradza fora, pretoze pokial ti staci minimum tak to pokryje discord a pokial chces viac tiez to pokryje discord. tak ked ti staci byt na moderej platforme ktorej vsetky funkcie sice nevyuzijes ale na to co potrebujes ti staci, preco byt na fore?

ale sa mi paci ze moj nepopularny nazor je ozaj nepopularny :D
na com sa ale hadam vsetci zhodneme je ze pokial v dnesnej dobe chce niekto zakladat komunitu tak existuje velmi velmi malo dovodov preco by na to vytvaral forum.

Autoeditácia príspevku po 47 sek:
brm napísal: 21 jún 2021, 15:09 Toto mi nejak nejde dokopy! :D
pravda spravne a moderne som mal napisat meme :D
gogo956
Redeemer
Redeemer

aacid
jasne ze aj v tomto je vyvoj a klasicke nove fóra uz asi velmi nevznikaju, ale to neznamena ze uz existujuce fora musia hned zaniknut ak uzivatelia su s nimi spokojni. Nic viacej v tom nie je. Skor sa mi zda ze mozno riesis problem ktory ani neexistuje.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

aacid napísal: 21 jún 2021, 15:21pozri napr temu o vybere telefonu. typek napise ze chce poradit telefon s takymi a takymi poziadavkami a pritom 4 prispevky vyssie sa niekto iny pyta na uplne presne to iste.
na tych par zaujimavych veci ktore chces uchovat mas prispendlikovane prispevky v discorde rovnako ako tu na fore.
rozumiem
ak by sa viac ludi pytalo na to iste, vzdy v novej teme, tak by mod mal vzdy novu temu zamknut a odkazat na tu spravnu

pri spolocenskych temach to az take potrebne nie je, pri technickych, kde sa casto opakuje to iste dookola, skor ano

mne osobne by priamy pristup k historii chybal, vyuzivam ju dost casto
aacid
Addict
Addict

gogo956 napísal: 21 jún 2021, 15:30 aacid
jasne ze aj v tomto je vyvoj a klasicke nove fóra uz asi velmi nevznikaju, ale to neznamena ze uz existujuce fora musia hned zaniknut ak uzivatelia su s nimi spokojni. Nic viacej v tom nie je. Skor sa mi zda ze mozno riesis problem ktory ani neexistuje.
ak to tak vyznelo tak nie, nemyslim ze vsetky fora maju zaniknut hned. ja som len napisal nepopularny nazor :D lebo ako komunitny nastroj je forum bieda dnes uz. to su proste take zakladne veci, napriklad pisat s niekym priamo, tu na fore je to tragedia.
beardie napísal: 21 jún 2021, 15:30 rozumiem
ak by sa viac ludi pytalo na to iste, vzdy v novej teme, tak by mod mal vzdy novu temu zamknut a odkazat na tu spravnu

pri spolocenskych temach to az take potrebne nie je, pri technickych, kde sa casto opakuje to iste dookola, skor ano

mne osobne by priamy pristup k historii chybal, vyuzivam ju dost casto
na discorde historia je. aj vyhladavanie. a hlavne to funguje vsade. nadviazem na tie sukromne spravy, tam sa vyhladavat neda vobec. a ked chces historiu pozerat, tiez je to na zaplakanie :D
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Tieto fora ako phpBB, ludia si na to zvykli, fici to 20 rokov, dake zmeny v intuitivnom ovladani nenastali. Napriklad auto fora ako daky Skoda klub, VW klub, Audi klub, BMW klub, tak na to je to idealne. Rozsiahla historia, rady, obrazky (pokial su v prilohe). Vsetko je to o komunite ludi a ak niekto radsej pise v skupinach na FB alebo niekde na Reddite, tak je to jeho volba. Mnoho z nas ostalo pri forach najma zo zvyku, kvoli komunite a zalozenym uctom 10 rokov dozadu.

Pridam jeden nepopularny nazor - Ludia sa idu posrat z toho applovskeho Clubhouse. Prikladom je aj uzivatel tu z fora, ktory ma stranku Tour de svet a online diskusie hodil na Clubhouse. Pre mna trapne, pretoze nie som zastanca Applu, iPhonu a hlavne nepotrebujem frajerit tym, ze mam iPhone. Tym, ze sa to kona na Clubhouse, tak sa podla mna odstrihla komunita androidakov. Dakujem za vypocutie nazoru :)
gogo956
Redeemer
Redeemer

presne tak, je to vsetko o komunite. Napr toto forum https://ako-investovat.sk/diskusia/ je tiez phpBB. Este pred rokom bolo z google nedostupne, bol tam nejaky problem, takze realne tam chodilo doslova iba par ludi ktori mali konta z minulosti a skoro nic sa nedialo. Potom sa to opravilo a odvtedy isiel pocet novych uzivatelov rapidne hore a uz to tam zije. A nikomu nevadi ze je to stara platforma, podstatni su ludia a ci prebieha zmysluplna vymena informacii.
Ninx
Star
Star

Príspevok od používateľa Ninx »

heker napísal: 21 jún 2021, 17:29 Pridam jeden nepopularny nazor - Ludia sa idu posrat z toho applovskeho Clubhouse. Prikladom je aj uzivatel tu z fora, ktory ma stranku Tour de svet a online diskusie hodil na Clubhouse. Pre mna trapne, pretoze nie som zastanca Applu, iPhonu a hlavne nepotrebujem frajerit tym, ze mam iPhone. Tym, ze sa to kona na Clubhouse, tak sa podla mna odstrihla komunita androidakov. Dakujem za vypocutie nazoru :)
ok boomer
chlapec10
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa chlapec10 »

Pridam jeden nepopularny nazor - Ludia sa idu posrat z toho applovskeho Clubhouse. Prikladom je aj uzivatel tu z fora, ktory ma stranku Tour de svet a online diskusie hodil na Clubhouse. Pre mna trapne, pretoze nie som zastanca Applu, iPhonu a hlavne nepotrebujem frajerit tym, ze mam iPhone. Tym, ze sa to kona na Clubhouse, tak sa podla mna odstrihla komunita androidakov. Dakujem za vypocutie nazoru :)
Hello, tu ten uzivatel :)
Clubhouse je uz par tyzdnov na Androide (a plus ja osobne som androidak :D ), s tym ze Clubhouse kym bol na apple som urobil asi 2x na pozicanom iphone.... Co je zaujmave, tak predtym tie iste online diskusie som robil na Instagram Live (co si zjavne ani nevsimol, aj ked IG je na androide volne dostupny ;) ) a co je prekvapive, tak bolo na nich menej ludi ako na prvom clubhouse (ktory bol este iba na apple).....
Faktom tiez je, ze odkedy je clubhouse aj na androide, tak pocet userov sa znasobil....
Co sa tyka osobnej skusenosti, tak pri cisto audio diskusii je clubhouse ovela ovela prijemnejsi, lebo mozes s dobrym headsetom sediet, lezat... Kym napr na Insta s kamerou ak chces aby bol vysledok dobry, tak potrebujes napriklad ring light (alebo ine dobre osvetlenie) a takisto musis ako tak drzat polohu kedze ta berie kamera......
M142
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa M142 »

nemyslim si, ze cestovanie pomaha spoznavat kultury a krajiny az tak, tak ako to ludia radi tvrdia. ano, je to super zabavne, ale o nejakom spoznavani kultury nemoze byt ani reci. ci uz niekto zerie predrazenu margaritu na vikendovke v milane alebo prefici aziu na motorke. vzdy sa len klzu po povrchu, vzdy to budu len turisti a tie povznasajuce reci o otvarani oci a blabla ma otravuju.

streamovanie a cely twitch je totalny odpad.

chybaju mi subkultury. momentalne prezivaju uz len vo velkych mestach a viacmenej su odsudene na zanik.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

nesuhlasim s tym, ze dospely muz musi jest maso, aby sa nasytil.

od kedy si varim, vyberam si aj recepty, ktore su bezmasite a da sa z nich najest. jasne, nerobim v tovarni, nebeham po sklade, no aktualne mi to staci. povedal by som, ze viac ludi, ktori maju sedave prace by mohli zredukovat prijem masa a vyskusat viac zeleniny.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Ja mam v praci casto pohyb a nemam potrebu kazdy den do seba ladovat maso. Ale zas cisto zelenina za mna nie.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Discord nepoužívam, ale čo narýchlo pozerám, tak mi to príde trochu podobné ako Slack, len možno v nejakej viac public sfére. Ak je to tak, tak sa to s fórom tohto typu nemôže porovnávať, pretože jablká a hrušky. To nie je o tom, že ľudia z phpBB fór sú skostnatelí, to je proste systém určený na úplne iné veci.

K Redditu - ako vravíš, je super mať jeden účet a prístup k tisícom gigantických komunit, od zábavy, cez vzťahy, tech, hry, filmy, až po úplne uletené a totálne úzke témy, aj tak si ale myslím, že tá logika toho fóra je úplne iná ako tu. Možno už len z toho titulu, že toto fórum je slovenské a konkurenciu veľmi nemá. Neviem do akej miery existuje napríklad nejaký všeobecný subreddit pre slovákov, ale ak aj existuje, taký prehľadný už asi nebude, keďže strácaš kompletne kategorizáciu, akú ponúkajú tradičné fóra.

Dobrý príklad boli automobilové fóra, auto kluby, tech fóra a rôzne iné veci, kde sú buď hobbysti, alebo ľudia čo sa tam doklikajú z Googlu, lebo si idú pre radu, ktorú (ako sám hovoríš) niekto pred ním riešil. Takto sa na Discord zrejme nedostane. Na reddit áno, sám tam občas zablúdim. Všeobecné diskusné fórum je tak trošku vzácnosť už dnes, ľudí sem nechodí veľa (na slovensku asi hlavne kvôli facebooku), aj tak ale má čo ponúknuť. Inak, Facebook by som tiež absolútne neuvádzal ako alternatívu k takémuto fóru. Opäť hrušky a jablká.

Ďalšia vec, systémov podobných ako phpBB je viac a niektoré stoja aj v roku 2021 fakt za pi*u. Ja napr. chodím celkom často na Yeelight fórum kvôli supportu a to fórum je podľa mňa joke.

Ku Clubhousu, viem že už je aj na Androide, ale ten boom, ktorý som registroval pri release na iOS mám pociť už neskutočne opadol. Mám 26 rokov, známych od 20 do 40 a nepoznám nikoho, kto to zapne častejšie ako raz za X mesiacov. Tým netvrdím, že to nikto nepoužíva, skôr narážam na to, že krivka toho "hypu" asi vystrelila privysoko zo začiatku (a o to rýchlejší pád), alebo?
gogo956
Redeemer
Redeemer

jackb napísal: 06 júl 2021, 23:26 nesuhlasim s tym, ze dospely muz musi jest maso, aby sa nasytil.
"nasýtiť sa" je vec jedna a otazka výživovej hodnoty potraviny je vec druha.
Zelenina obsahuje latky dolezite pre telo a rovnako maso obsahuje ine latky ktore su dolezite. Samozrejme kazdy si moze jest co uzna za vhodne a je dost mozne ze vela ludi v lete nema potrebuje jest maso.
Napísať odpoveď