NTB začne sekat po hodine prace

Ak potrebujete pomoc alebo poradiť, píšte sem (len PC, elektronika atď.)...
Duressae
Light Star
Light Star
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

NTB začne sekat po hodine prace

Príspevok od používateľa Duressae »

Ahojte, mám lenovo thinkpad T480 už 2 roky posledne 2 týždne to už nejak nezvlada lebo vždy mi začne sekať po hodine práce. Sledujem teploty chladenia a tie su okolo 50-63 stupnov a notebook je celkovo horuci ale nieje to nič divne lebo vzdy pri praci sa hrial. Tak som rozobral notebook prepastoval som tam to chladenie predsa tej pasty bolo už menej ale moc sa to nezmenilo. V mojom priestore kde pracujem pečie cely den slnko (ale nikdy nie priamo na ntb) takže si myslim že to môže mať za nasledok to. Rozmyšlal som nad chlad. podložkou ale notebook zaklapujem do doku takže moc v tom nevidím efekt. Myslite že môže byť dôvodom teplota ? Notebook som do istoty reštartoval do tovarenskych nastavení. Ale deje sa to stale. Prach v NTB nieje ja som dosť haklivy na prach a bordel takže aj moje zariadenia sa snažim držať bez prachu či už navonok tak i vo vnutri.

Konf - 16GB ram,SSD,I7-8750,Nvidia MX150 2GB 14" Win 10 Pro.

Najčastejšie využivane programy, Chrome (do 10 tabov), Adobe - Lightroom CC/Photoshop, Visual Studio code,Xampp,Firefox developer edition, MS teams, Word/Excel,Mozila Thuunderbird, Adobe reader DC. Ak sa da tak WoW Tbc classic :D

V pozadi, Eset,VNC,OneDrive,Adobe creative cloud.

NTB-Nespadol nenamokol.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Re: NTB začne sekat po hodine prace

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

skus mrknut do task managera (procesy a performance) pocas toho ako to seka a pripadne porovnat s tym, ako to vyzera, ked to este neseka
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

je teplo, podložka by mala pomoct aspon trochu
Duressae
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

V podstate task manager hovorí to isté pred aj počas sekania. Cca 50% zataženie na každom bloku.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

- tak este by som skusil sledovat takty procesoru napr cez CPU-Z/CPUID HWMonitor. tiez porovnat pred aj pocas sekania. do toho kludne zapnut aj GPU-Z kvoli logovani teplot do suboru.
- skus ci to robi v safe mode
- mrkni do logov windows event viewera ci nieco nechybuje
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Pises, ze prach v NTB nie je, ale mal si aj rozobraty ventilator/ventilatory ak ich tam je viac? Tiez mam notebook, a kvoli poriadnemu vycisteniu musim odobrat ventilatory od chladica, lebo na rebrach chladica z vnutornej strany sa vytvori hotovy prachovy koberec. Pritom na prvy pohlad to vyzera "vsetko v pohode", preto sa pytam.
Duressae
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

Ano ak je možnosť vždy rozoberam do šrouby komponenty takže hej mal som rozobraty aj radiator všetko

Autoeditácia príspevku po 26 sek:
edit: doma mi to napr nerobi PC ked ho zatazujem ale v mojej miestnosti doma mam aj o 5 stupnov menej
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

50 percentne zatazenie je prilis velke. To sa deje pri idle stave, ked nic nerobis? Alebo mas tu zataz procesora len pri praci?
Pepo79
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Pepo79 »

Skus si zapozicat v robote, alebo priniest z domu prenosny stolovy ventilator, alebo ten stojanovy ventilator co stoji na zemi s tym ze ho nasmerujes na laptop, aby ti vzduch riadne fukal priamo na laptop. A sleduj po hodine prace a ofukovani ventilatorom, ci sa ti laptop zacne sekat ci nie, porovnaj si tiez teploty. Ak laptop nebude sekat a teploty budu o nieco nizsie, tak je to sekanie sposobovane prehrievanim laptopu. Ak teploty budu nizsie ale laptop sa bude tiez sekat po hodine, tak pravdepodobne to sekanie sposobuje nieco ine.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

Ved to cele preinstaluj a hned budes vediet, hotove to bude za chvilu
Duressae
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

50% zataže je pri plnej praci. preinstaloval som cely pc už pred par dnami a nepomohlo. Ale dnes som si do prace doniesol chladiacu podložku ktorá ma 5 ventilatorov tak zatial ide PC dobre uvidime dalej.
Pepo79
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Pepo79 »

To znie dobre. Daj potom vediet vysledok. V tychto horucavach myslim ze mnohym laptopom vela netreba a zacnu sa prehrievat. V tych stiesnenych telach laptopov aj relativne bezne teploty pre desktopy mozu v tychto dnoch sposobovat prehrievanie, to je mozno aj tvoj pripad.
starysomar
King
King

Príspevok od používateľa starysomar »

Možno no to je len moja domnienka - sú chvíľky "nadmernej" záťaže voči schopnosti rýchlo uchladiť.
Prešli mi rukami aj nejaké laptopy (keď ma ešte bavilo ľuďom liečiť Windowsy) - pomocou klystírového balónika a vysávača (s rozumom) som vyfukoval a vyťahoval občas doslova chumáče prachu.
Napísať odpoveď