SUP - Stand Up Paddleboard

O športe...
Goofy
Light Star
Light Star

SUP - Stand Up Paddleboard

Príspevok od používateľa Goofy »

Zdravim :smt006 , rozmyslam nad zakupenim SUPu mate niekto skusenosti s tymto sportom, vlastnite SUP mate nejake odporucania pre zaciatocnika ?:?:
beardie
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: SUP - Stand Up Paddleboard

Príspevok od používateľa beardie »

uz si to niekedy skusal?

pre mna to bola celkom nudna aktivita, hodina v poho, ale viackrat denne by som to asi nechcel absolvovavat
Goofy
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa Goofy »

Ano skusal som to. :) Bral by som to ako take odreagovanie pri nejake Off-road Expedicii dost casto zastavime niekde pri jazere na obed, prespatie.... a po dlhom sedeni v aute by mi to prislo ako fajn posilka pre chrbat, nohy... popripade na vikend mam doma blizko priehradu kde by sa to dalo na hodinku vyuzit
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Pozerám po jazerách a riekach a dosť ľudí na tom jazdí, no evidentne to nie sú členovia tohoto fóra :).

Ja som si jeden kúpil, jeden z dôvodov je snaha pomôcť chrbtici, keďže státie na paddleboarde a pádlovanie by malo posilňovať "core". Takže to mám ako doplnok domáceho cvičenia. Je to navyše celkom fajn aj na kondičku, po 20 rokoch som sa vrátil na vodáctvo :).
Nudná aktivita to pre mňa nie je, kľudne som na boarde aj 3-4 hodiny.
Príde mi to v tomto teple vhodnejšia aktivita ako napríklad bajk.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa wladas »

No 4h nechat na seba piect slnko teda nic moc
baldorex
Addict
Addict

Chodím na to oblečený, to ti asi nenapadlo však? :)
Plus na vode nie je problém sa schladiť oproti bajkovačke mimo lesa...
smajlik
Expert
Expert

Príspevok od používateľa smajlik »

Tiez jazdím trochu na paddleboardoch. Skusal som rozne značky, od lacných typu Aqua Marine, az po Tambo, RedPaddle, Starboard. Pevne aj nafukovacie paddleboardy. Ale jazdím len doplnkovo, ked sa uz nudím na kajaku. Su ľudia, co na tom jazdia naozaj veľa.

Na stojatej vode to moze byt nuda, tak ako hovoria vyssie, ak sa len vozis. Da sa to ale brat ako forma fitness. Ak sa chces naozaj naučiť jazdiť a zacnes skúšať otocky cez zatopenu špicu, presun váhy, rozne postoje... Da sa poriadne zabaviť (a aj okúpať 😂) aj na stojatej vode. Na tecucich riekach to je este o to zaujímavejšie. Take menej tecuce typu Hornád, Dunajec sa dajú v pohode. Ale chodia na tom aj Belu, kanal v Cunove/LM, Socu, Salzu... Tak tazka voda je najmä zo začiatku o tom, ze človek je viac vo vode nez na boarde, tak mi to uz pride az prehnané.

Odporúčam najprv vyskúšať rozne typy a modely, vybrat si comu sa chces venovat (touring, race, divoka/stojata voda...) a az potom nieco kúpiť. Test centier/pozicovni je uz na Slovensku dosť.
baldorex
Addict
Addict

Ja som šiel na to z opačnej strany, rovno som kúpil to najlacnejšie bez toho aby som si to najprv vyskúšal.
Ambície žiadne nemám, mám to ako fitness alternatívu k bajku a turistike.
Zatiaľ jazdím zlaté piesky, neusiedl see, Dunaj smerom od Devína k Hainburgu a malý Dunaj. Teda to čo som dával kedysi na kajaku a kanoe.
Páči sa mi na tom tá variabilita, môžem na tom pádlovať v poloklaku, v sede, v stoji, to mi kajak nedá.
Napísať odpoveď