Prekvapko DELL Vostro 15 - 3000

Témy týkajúce sa procesorov, pamätí, grafických kariet, harddiskov...
Hegy
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Prekvapko DELL Vostro 15 - 3000

Príspevok od používateľa Hegy »

Ahojte, docela som ostal zaskoceny neviem ci je toto bezny problem obvykle k laptopom v praci nepripajame ine ako FHD monitory ale nastala vynimka. Kazdopadne spominany laptop ma igpu IrisXe kt. podla ark.intel podporuje na hdmi 4K a na dp az 8K output ale v skutocnosti na hdmi nevystupi viac ako full hd rozlisenie.

Neskor som zistil ze na strankach Dellu je specificky napisane ze laptopy DELL Vostro 15'' maju obmedzeny video vystup na full hd "hardwarovou limitaciou na doske" co bolo nemile prekvapenie ale co uz - stalo sa. Chcem sa vyhnut vymienaniu celeho laptopu tak som sa chcel poradit este tu ci niekoho nenapada sposob ako k tomu laptopu pripojit displej s 1440p rozlisenim.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Re: Prekvapko DELL Vostro 15 - 3000

Príspevok od používateľa gogo956 »

tak to je sila :D
zase na druhej strane, asi je to preto, ze je vykonovio pomerne slaby a mal by asi problem s plynulostou vo vyssom rozliseni
Hegy
Addict
Addict

Jedna sa o kancelarske laptopy, predpokladam ze nikto nechce hrat na igpu hry ani cokolvek ine vyzadujuce 3D render ale na 2D nevidim problem. Dokonca pozeram ze este stare Intel UHD igpu vedeli 4K playback bez problemov preco kua nemozes tento laptop pripojit k 2K monitoru na excel pre mna ostava zahadou... a problemom ktory musim vyriesit...
gogo956
Redeemer
Redeemer

mozno je ot tak naschval, ze tu moznost dali iba do nejakeho o stupen vyssieho /a drahsieho/ modelu, v kazdom pripade je to aj pre mna prekvapujuce
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

zalezi od verzie HDMI, na 1440p ti nemusi dat 60 fps, takze to radsej osekali
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Mozno replikator portov cez usb na ktory pripojis displej.
Hegy
Addict
Addict

To mi napadlo tiez, problem je ze vacsina sa robi na USB-C. Ak by ste mali skusenosti/vedeli o niecom schopnom co sa da obstarat na SK budem vdacny.

Kazdopadne, na bocnu nôtku, nekupujte si nikdy tie laptopy. Vynaraju sa dalsie a dalsie problemy ktore su vsetky popisane vo FAQ na strankach Dellu, co mi napoveda ze su to bezne problemy, nie "vadny kus". Paci sa mi ale ako vsetko opisuju ako by design, len tak pre istotu... Nikdy som nemal skusenosti s Dellom ale mal som za to ze je to jedna z tych lepsich znaciek, hoc je to budget laptop, ocakaval by som nejake "bare minimum" co sa standartu tyka.

Diky za replies
gogo956
Redeemer
Redeemer

Hegy

je to tak ako pises- budget laptop, to ci je to Dell alebo ina znacka v dnesnej dobe nie je prilis relevantne. Ten produkt bol zastaraly uz v dobe ked sa este predaval. Ja notebook pouzivam iba na nenarocne cinnosti a na ostatne veci mam vykonne pc, pretoze ak by som chcel rovnaky vykon od ntb tak sa nedoplatim a zhladiska chladenia v lete bude ntb vzdy trochu problematicky.
Hegy
Addict
Addict

Neverím že som sa dožil doby kde 1000€ Dell nezvláda Excel na 2K monitore, resp. 2K monitor vôbec. Sláva môjmu chudemu plasťákovi LENOVO z 2014 čo s tým nemá problém.

Bohužiaľ, vyber pred 2 mesiacmi nebol Zrovná boh vie čo ale toto mi príde trosku cez.
Napísať odpoveď