Pokroky v sociálnom živote

Diskusia o tom, čo Vás trápi v súkromí...
baldorex
Addict
Addict

Re: Pokroky v sociálnom živote

Príspevok od používateľa baldorex »

wladas napísal: 13 júl 2021, 16:20 Lenze chudnutie je najefektivnejsie pri 130-145
Pri 180 uz nie je skoro ziadne chutnutie a to je uz cisto silovy kondycny trening.
ten tep sa ráta podľa vzorca, nemôžeš mu radiť 130-145 len tak. Ja mám napríklad hodnoty 120-130.

Video o tom prečo je chôdza lepšia ako beh a že na tepovej frekvencii veľmi záleží: (zvlášť terepin by si to mohol pozrieť)
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa gogo956 »

chodza je pre Terepina lepsia minimalne z dvoch dovodov: nema kondicku na beh a za druhe je tazky, takze kazdy dopad je pre jeho klby a slachy pohroma.
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Súhlasím, celé je to umocnené že aj tým, že určite ani netuší o správnej technike behu, takže tá záťaž kĺbov a šliach bude o to väčšia. Keď vidím behať tlsťochov v okolí, je mi až smutno z toľkej nevedomosť.

No ale chalan už vydražil na ebay boltove tretry... Predpokladám že keď sa dá na chôdzu, objedná sa na výpravu na Mont Everest a zase tu bude plakať ako skolaboval.
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Terepin napísal: 13 júl 2021, 16:22 Tak potom mi už zostáva len chôdza. Čo znamená, že všetka tá bežecká výstroj mi je nahovno.
Čo si všetko kúpil?

Čo iné potrebuješ k behu ako dobré topánky?
gogo956
Redeemer
Redeemer

Terepin, zasadny problem je ten, ze ty neriesis svoju stravu. Konzumujes iba zeleninu a mozno nejake ovocie a pritom chces podavat sportove vykony- to dokopy nejde. Ked nevies pochopit tuto vec, tak je jasne že potom v zivote tápaš aj inde.
javatar
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa javatar »

Terepin napísal: 13 júl 2021, 10:14Mimochodom, toto odporúčam vám:
OMG - video som si nepozrel ale ich podcast poznam. Ak sa na nich pozries trosku kritickejsim okom tak zistis:

1. Tvrdia, ze musis byt uspesny aby bol o teba zaujem a ze musis zarabat 100k rocne. Zvysnych ~90 Americanov asi nema vztahy lebo proste tolko nezaraba.
2. Cherry picking faktov a celoplosna aplikacia na vsetky zeny - ked si ich vypocujes tak zistis, ze vlastne vsetky zeny po 30tke su zufale, bezdetne, neschopne najst partnera lebo si proste uzivali s hocikym a topiace sa v dloch a zaroven su to prilis dobre zarabajuce karieristky a slobodne mamicky. Nedava ti ta veta zmysel? Ani mne - ale ked budes zmyslat ako oni - tzn. vezmes si patologicke vzorce spravania a aplikujes ich vsetky naraz a univerzalne tak prides k rovnako nezmyselnemu zaveru.
3. Udajne vsetky zeny hladaju validaciu na instagrame. Predstav si, ze existuje dost zien ktore nie su aktivne na socialnych mediach. Ale k nim sa oni nemaju ako dostat.

a mohol by som pokracovat. Vacsina red-pill contentu je proste prehnane generalizujuci a absolutizujuci odpad. Ano - zeny su ludske stvorenia a teda sa budu spravat ako ludia - tzn. egoisticky a nebudu udrziavat vztahy ktore im viac beru ako davaju. Ale tak sa spravaju ludia vseobecne.
Terepin napísal: 13 júl 2021, 13:35Ale ja fakt neklamem. Bežím s častými prestávkami a pomaly.
Odporucam nasledovnu appku - prve dva tyzdne mas zadarmo potom ma tusim stala 5 libier alebo nieco co si mozes dovolit aj ty. Alebo ked pohladas, udajne existuju appky ktore robia presne to iste a zadara.
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=en&gl=US

zacinaju velmi zlahka, to da snad kazdy. Dostalo ma to na 10k.
Muffi
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Muffi »

Na to behanie ozaj pozor, mne sa síce aj za pomoci behu podarilo výrazne schudnúť, ale kolená dostali na držku a už asi pol roka síce nie som obézny, ale behať viac tak či tak nemôžem. Rozhodne sa aspoň vyhni asfaltu.
Inak na behanie sa tiež dá nejaké ženy zaujať - skús trebárs aj cez net nájsť nejakú babu, s ktorou si pôjdete spolu zabehať.
Blastbit
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Blastbit »

Tipy ako cvičiť a čo cvičiť má na nete vela, len musí sám na sebe pozorovať kedy čo nezvláda, telo mu to dá najavo ako minule ten kolaps.
Nemôže základy a techniku cvikov od začiatku robiť zle, telo dostane zlý návyk.
gogo956
Redeemer
Redeemer

nema zmysel behat, alebo robit ine cvicenie nad svoje limity. Nielen ze clovek riskuje zranenie ale aj uplne zbytocne si zvysuje kortizol, co sice zlepsuje spalovanie tukov ale zaroven aj svalov a to nikto nechce. Vysledkom potom je ze sice clovek schudne ale strati aj svaly a vyzera to zle./a tym si znizi aj bazalny metabolizmus, co tiez nikto nehce/
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Co je zle na znizeni bazalneho metabolizmu?
gogo956
Redeemer
Redeemer

wladas
cim je bazalny metabolizmus mensi, tym menej energie v klude spotrebuvas :)
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

No ano. To je aj pointa bazalneho metabolizmu. Potrebna energia na fungovanie tela bez pridanej aktivity.
Zopakujem otazku. Co je zle na znizeni bazalneho metabolizmu? :)
gogo956
Redeemer
Redeemer

wladas

ze v klude spalujes menej tukov /energie celkovo/ a ty predsa chces spalovat energie co najviac. Mam to blizsie vysvetlit? :) Sportovci chcu ma to najrychlejsi metabolizmus, lebo potom ukladaju malo tuku aj pri zvysenom kalorickom prijme, resp spaluju viacej uz ulozeneho tuku. Keby si mal napr velmi znizeny metabolizmus tak by si priberal aj keby si mal relativne maly energeticky prijem a zase naopak: ked ma niekto horu svalov tak moze vela jest a do tuku mu nemusi ist nic.

Terepin napr uz len tym ze ma nizky prijem bielkovin, uz si znizuje rychlost metabolizmu a nasledne preto mu robi vsetko problem- vsetko je to spomalene aj regenracia po kazdej fyzickej aktivite.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Terepin napísal: 13 júl 2021, 11:10 Kamarát nemá, ani sestry nemajú.
Vobec ma neprekvapuje, ze tvoje sestry nemaju vztah. Nie nadarmo sa hovori, ze jablko nepada daleko od stromu.
Blastbit
Professional
Professional

Ked chce Terepin zhodiť ešte kilá dole, nech si nájde makačku - prácu pri ktorej bude vela chodiť a zdvíhať ťažšie bremená.
Terepin
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Terepin »

To som robil v USS. Len mi to udržiavalo váhu.

Autoeditácia príspevku po 5 min 22 sek:
heker napísal: 14 júl 2021, 20:04 Vobec ma neprekvapuje, ze tvoje sestry nemaju vztah. Nie nadarmo sa hovori, ze jablko nepada daleko od stromu.
Sestry sú kariéristky, tie na vzťahy nemajú čas.

Autoeditácia príspevku po 12 hod 49 min :
Prečo by nebolo vhodné, aby som mal psa. :D

Autoeditácia príspevku po 1 deň 56 min 13 sek:
Ako to v súčasnosti je:
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Prečo sú skoro všetci mladí chlapi zadaní?
mato236
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa mato236 »

Je uplne jedno, ako bude Terepin vyzerat. Pokial nezmeni svoj pristup. Prosim skus vyhladat psychoterapeuta. Skus pocuvat/pozriet nejaky prednasky od Honza Vojtko. Je fakt skvely ;)

Blastbit
Professional
Professional

Další co si naivne myslí, že väčšine žien je jedno ako chlap vyzerá :) Ci bude mať 150 kg a tučný alebo 90 kg a vyšportovaný na tom ženám záleží.
mato236
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa mato236 »

To vobec netvrdim ! Ale Ty vidis extremy....150kg vs 90kg vysekany. Vies ze je mnoho mnoho obycajnych chlapov ktori maju 70-80-100kg a maju zeny ?
Nehovorim, že byt vysportovany ti nepomoze. Ale nepomoze to jemu ;)

Ved presa uz zaraba dost na to, aby ho zeny chceli...a pomohlo mu to ? nie...
Napísať odpoveď