Ockovanie Covid-19

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...

Ste za povinné očkovanie proti Covid-19?

Áno
39
52%
Nie
31
41%
Neviem
5
7%

Celkom hlasov: 75

retkvic
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Ockovanie Covid-19

Príspevok od používateľa retkvic »

Nebudem si domyslat na co myslel, ked to nepovedal.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

z kontextu jasne vyplyva, ze hovori o covide, o ziadnej inej chorobe
retkvic
Light Professional
Light Professional

Tema rozhovoru je covid, no spomina ebolu a chripku v afrike s tou istou mortalitou, a pise sa tam o dalsich variantoch, coho to nevieme, trebars koronavirusov? Spytaj sa Krcmeriho, co tym myslel. Ja ani neviem v akom poradi mu kladli tie otazky, ak teda novy cas robi rozhovori s Krcmerim.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

ano, Novy cas urcite bude menit poradie otazok pri ich spracovani, len aby nejaky retkvic nemusel priznat, ze ked sa Krcmeryho spytaju na povinne ockovanie proti covidu a on povie, ze "posun je mozne ocakavat, az ked budu prichadzat varianty s 30-40% smrtnostou", tak vtedy zazracne mysli ebolu, aj ked 2 strany rozhovoru predtym boli iba a len o covide

logicka suvislost clanku by taktiez utrpela, ak by boli otazky poprehadzovane

dobre :smt006

link na clanok od zaciatku: https://www.cas.sk/clanok/2540347/uznav ... opatrnost/
link na tretiu stranu rozhovoru: https://www.cas.sk/clanok/2540347/uznav ... atrnost/3/

seriozne chlapci...
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

Loteria covid spustena
https://www.bytzdravyjevyhra.sk/
starysomar
King
King

Príspevok od používateľa starysomar »

Zaregistrovaný :D
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

to akoze "heslo" k tej 100.000EUR vyhre budu hlasit pocas tyzdna kazdy vecer v nejakej relacii? ci to v jeden den vylosuju vvsetkych piatich a vtedy treba kukat tu RTVS? (cital som tak zbezne podmienky a nejak som to tam nenasiel) - aha nic uz som to nasiel v clanku na SME ... bude to byvat cez vikendy .. no vtedy obycajne pozeravam ine teleshoppingy tak neviem ..

co ak som slepy, hluchy a zackovany? v takom pripade nemam moznost vyhrat 100.000EUR?
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Ja to neviem nikde nájsť, ani na oficiálnej stránke. Tá súťaž o prémiu má ako prebiehať? Pošleš link? Lebo keď ma potom zabije infarkt, keď mi povedia, že som neuhádol heslo a nevyhral 100,000...tak ma potom uvidíte na nete u dezolátov. Ďalšia obeť "genocídy očkovania." :D
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

https://domov.sme.sk/c/22712838/ockovac ... remia.html
https://www.bytzdravyjevyhra.sk/
https://www.bytzdravyjevyhra.sk/pdf/sta ... premia.pdf

a btw, je sanca vyhrat az 500.000EUR pokial ti 4 typci pred tebou neuhadnu heslo / nezdvihnu telefon :D
antilibertarian
Zablokovaný
Zablokovaný

Príspevok od používateľa antilibertarian »

Hnus takato propaganda. Len dokazuje ze aki su zufali.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Cital som statut, ale asi nejako slabo, lebo som sa nedocital, ze ked sa zaregistrujem teraz, ci sa dostanem iba do najblizsieho zrebovania, alebo aj do vsetkych dalsich. Povodne totiz boli sumy o tej prvej moznosti, tak ako to je?
Este ma mat zmatkovic zajtra placovku, tak je mozne ze vsetko bude inak... :)
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

podla mna by to malo platit pre vsetky zrebovania, inak by sa s tym dalo trochu spekulovat ..
Registráciou sa na účely tohto štatútu rozumie registrácia fyzických osôb do súťaže na webovom
sídle podľa článku 2 tohto štatútu.
pisu o registracii do "sutaze", nie do "zrebovania". ale nikde explicitne uvedene som to tiez nenasiel ci to naozaj plati pre vsetky zrebovania
retkvic
Light Professional
Light Professional

beardie napísal: 01 aug 2021, 17:34 link na clanok od zaciatku: https://www.cas.sk/clanok/2540347/uznav ... opatrnost/
link na tretiu stranu rozhovoru: https://www.cas.sk/clanok/2540347/uznav ... atrnost/3/
uz to nebudem viac omielat, mysli si co chces, na druhej strane hovori vyslovene o mutaciach, na tretej strane spomina varianty, osobne si myslim, ze je to taky jemu podobny humor, on sa na tom zasmeje, niekoho to vystrasi, percenta sedia z toho co hovori nasledne o tej ebole, takze mal na mysli nove virusy s podobnou mortalitou, ak by v buducnosti niektoryz nich sposobil dalsiu pandemiu. Ak by sa ho na to niekto spytal pri tom rozhovore, tak by to hadam specifikoval, takto je to nejasne a vyzera to ako strasenie.

Autoeditácia príspevku po 30 min 4 sek:
Ano, malo by to byt ako 2 zreby v zlosovani a ich platnost bude pocas celeho trvania sutaze.

Plus kazdy kto sa dal od 1.7 zaockovat prvou davkou moze poziadat o spostredkovatelsky bonus, ak si do 7 dni od druhej davky poda ziadost na mf.
Taktiež sa tam spomina, že bude odstupnovany podla veku zaockovanej osoby od 30-90€ a
sprostredkovateľský bonus možno poskytnúť jednému sprostredkovateľovi očkovania najviac za 50 zaočkovaných osôb. Teda pri 50 osobach starsich ako 60r si moze 1 sprostredkovatel prist max. na 4500€.
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

ten sprostredkovatelsky bonus ja osobne absolutne nechapem, podla diskusii maju v tom chaos viacere osoby, doma sme vsetci zaockovani, ja som mal prvu davku 1.7, druhu 29.7, partnerka s tyzdnovym terminom predomnou, nikde sa neviem dopatrat k tomu aby som ziskal moj unikatny kod, udajne ma prist do 14 dni od registracie, no bonus sa na mna da vyziadat max do 7 dni od zaciatku, tj. od 1.8. , nieco mi unika alebo ? :D
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

*****HERO***** napísal: 01 aug 2021, 21:55 aha nic uz som to nasiel v clanku na SME ... bude to byvat cez vikendy .. no vtedy obycajne pozeravam ine teleshoppingy tak neviem ..

co ak som slepy, hluchy a zackovany? v takom pripade nemam moznost vyhrat 100.000EUR?
Všetci víťazi výhier z elektronického aj televízneho žrebovania budú uvedení na stránke www.bytzdravyjevyhra.sk.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

Vyhra minus 34percent /dan+zdravotka/
M142
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa M142 »

gogo956 napísal: 02 aug 2021, 6:31 Vyhra minus 34percent /dan+zdravotka/
toto este poupravim, vyhry do 350e sa nezdanuju, pri vyssich vyhrach sa zdanuje: suma vyhry-350e.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Odvod z výhry do zdravotnej poisťovne sa platí len pri nepeňažných výhrach (napr. auto, dovolenka).

Pri peňažnej výhre ako v prípade očkovacej lotérie sa platí len 19% zrážková daň z výhry. Ministerstvo financii by výhercovi malo vyrúbiť zrážkovú daň a poslať mu len "čistú" výhru. Tým to pre človeka končí a nemusí nič uvádzať ani do daňového priznania. Daň za výhercu odvedie automaticky vyplácatel výhry.

Ak teda vyhráte 1000€ - 350€ = 650€
650€ - 19% = 526,50€
+ 350€
= vyhrali ste 876,50€.
retkvic
Light Professional
Light Professional

cORP. napísal: 02 aug 2021, 2:17 ten sprostredkovatelsky bonus ja osobne absolutne nechapem, podla diskusii maju v tom chaos viacere osoby, doma sme vsetci zaockovani, ja som mal prvu davku 1.7, druhu 29.7, partnerka s tyzdnovym terminom predomnou, nikde sa neviem dopatrat k tomu aby som ziskal moj unikatny kod, udajne ma prist do 14 dni od registracie, no bonus sa na mna da vyziadat max do 7 dni od zaciatku, tj. od 1.8. , nieco mi unika alebo ? :D
No podla toho mas narok ty a ten unikatny kod musis dostat max do 8.8, inac si v .... :) Mne teraz rano prisiel mail a v nom je nejaky pin pre technicku podporu, to ma byt ten unikatny kod? Zacina sa to dost podobat na Matovica, o tyzden bude prve zlosovanie a nikto nedostane potvrdzujucu sms, alebo ju dostane iba vybrana skupinka "vyvolenych" :) Ja by som skusil napisat mail na tu podporu mf, mozno bude na podpore sam Matovic, ved nema co na praci.
Taktiez pri tej registracii, aj vam to robilo, ze ste sa museli preklikat potvrdenim asi 3x? Najprv potvrenie spravnosti udajov, potom ze nie ste robot a nakoniec dalsie potvrdenie neviem coho a az potom to schvalilo?

Autoeditácia príspevku po 4 min 13 sek:
M142 napísal: 02 aug 2021, 8:55 toto este poupravim, vyhry do 350e sa nezdanuju, pri vyssich vyhrach sa zdanuje: suma vyhry-350e.
a ta suma sa zdanuje automaticky, ci ju musim odviest v danovom priznani? Teraz sa pytam klasicky vo vyhernej sutazi, nie tejto organizovanej mf.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

To zavisi od statutu konkretnej sutaze. Zvycajne tam byva uvedene, ze vyhra je predmetom zdanenia a tento proces je na pleciach vyhercu. Pri tejto ockovacej sutazi to tak nie je, vyherca dostane peniaze po zdaneni a nemusi uz riesit nic.
Napísať odpoveď