Caste smskovanie s inym

Diskusia o tom, čo Vás trápi v súkromí...
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Caste smskovanie s inym

Príspevok od používateľa gogo956 »

Súhlasim, ludia všeobecne ale ženy obzvlášť, rady špekuluju. Mám tiež taku skusenost, že su schopne zmenit nazor na jednu vec v kratkej dobe aj 10x lebo stale nie su rozhodnute co by podla nich bola idealna volba. Vidia ze taky chlap im vie ponuknut to a to a je taky a taky, a iny chlap ma take pozitiva a take negativa, tretí to má zase trochu inác a tak nikdy nevedia pre co sa rozhodnut..
Ono je to mozno evolucne tak preto, ze pre zenu bolo vyhodnejsie ma deti s roznymi partnermi aby bola zachovana geneticka pestrost. /a chlapi to samozrejme tiez strkali kazdej ktora podvolila/ :D
CrazyJerry
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa CrazyJerry »

Pilifo napísal: 10 sep 2021, 12:21 Môj najlepší kamoš mal podobnú skúsenosť. S ex chodil asi 3 roky, už uvažoval o dieťati a svadbe a zrazu si na swingu, na ktorý chodili spolu obidvaja, našla o 10 rokov staršieho rozvedeného týpka s 2 deťmi a oveľa menej perspektívnou kariérou, ako má kamoš. Jednoducho mu povedala, že ju to mrzí, ale tak dobre, ako s tým novým týpkom, si s ním nikdy nerozumela, takže je medzi nimi koniec. Kamoš to ešte potom s ňou skúšal cez vzťahovú poradňu, ale nikam to neviedlo. Jeho ex proste už bola rozhodnutá a kamoš s tým už nič nemohol spraviť. Keď som videl foto toho týpka na FB, tak sa mi nechcelo veriť, čo na ňom mohla vidieť - vyzeral horšie ako kamoš (starší, nižší, tučnejší, pomaly plechatý), zarábal odhadom tak polovicu a mal na krku ešte záväzky v podobe 2 detí. Za mňa totálne neperspektívny chlap, z pohľadu kamošovej ex vysnený muž :slap:

Tak sa od nej pred 2 rokmi odsťahoval, teraz už má vyše rok a pol novú frajerku. So ženou sme sa s nimi videli uplynulý víkend a vyzerá to tak, že je znovu šťastný a zase rozmýšľa o svadbe. 2-3 mesiace sa z rozchodu spamätával, boli sme spolu v tom čase aj na road tripe po Európe, aby prišiel na nové myšlienky a nakoniec na ex zabudol.

V tvojom prípade to tiež vidím tak, že tvoja (ex)frajerka je už rozhodnutá a hocijaká tvoja snaha napraviť veci, bude už bohužiaľ zbytočná...
Toto by si mal precitat Terepin a Blastbit.. Podla nich takyto scenar nie je realny :D
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

chce to cas. vztah co trval 6 rokov len tak nezahodis za par mesiacov. mozno si k sebe este najdete cestu, mozno nie. tych 6 rokov ste boli spolu kvoli niecomu, mozno to uz neni take iskrive a zaujimave ako na zaciatku ale nieco tam je.
ako moja zena povedala ked sme prezivali nieco podobne a nakoniec sme sa dali dohromady, zistila ze si nevie predstavit starnut s niekym inym ako so mnou.

a ked sa uz aj nikdy neuvidite, tiez iba cas pomoze, predstalen 6 rokov zitia s niekym a nahle prestat je obrovska zmena pre cloveka, kym si na to zvykne (respektivy odvykne od spolunazivania s tou osobou).

drzim palne Hensym. pokial prezivas tazke chvile, skus sa niecim rozptylit. ja nie som zrovna sportovec ale v tom obdobi som zacal cvicit a nikdy nezabudnem ako mi byvalo do smiechu ze podla vsetkych indicii by som sa mal citit uplne zle ale vdaka endorfinom v krvi sa citim dobre :D
starysomar
King
King

Príspevok od používateľa starysomar »

tykajú hodiny...
Sorry - veľmi vážna téma no mne ak by hodiny tYkali a nie vykali - zahodím ich.

A vážne - z odstupom desaťročí vidím veci a vzťahy inak (naozaj ako starý somár) - zčasti ako už bolo aj tu viackrát napísané - buďte radi, ak to skončilo včas - pred príchodom detí.
Bolí to - veľmi a dlho. A tá prvá ostane navždy prvá - a tá, s ktorou to bolo (pred súčasnou) najvášnivejšie, najintenzívnejšie a možno najdlhšie - tiež.
Lenže - život je veľmi zložitý. Časom človek mení "priority" - náhľady, vnímanie vecí a súvislostí - a tak.
Kdesi som čítal (fráza, ktorú človek použije, ak chce zapotiť nejakú "múdrosť") je, že všetci máme tri podoby ("tváre") - jedna je, ako si prajeme, aby nás videli iní, druhá, ako si myslíme, že takí sme a tretia ako nás vidia iní.

Ono "milujem" - čo to vlastne presne je?
Chem?
Chem vlastniť?

Aj žiarlivosť nazývam sebectvom - nie chorobou :)
Moja terajšia odo mňa neušla počas 36 rokov - a že mám svoje muchy a chyby. Prečo?

Možno netreba chcieť meniť svet ani tých druhých... Ak niečo je užitočné a možno múdre meniť - otázka, či naozaj nie seba a svoj postoj ku všetkému okolo :)

Dodávam - ženy sa menia viackrát za život - aj ten spoločný a mnohé proste reagujú "odrazom od miechy" - alebo to je človek ochotný akceptovať - alebo nie :D
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Sorry za to tykanie, asi mi to je*anie už udiera aj na gramatiku. :D

Inak celkom pekne napísané. ;)

aacid: Hej, presne. Už teraz rozmýšľam, s čím idem začať a lepší čas na permanentku do fitka asi doteraz nebol. :D
Blastbit
King
King

Príspevok od používateľa Blastbit »

Crazyjerry - Terepin číta hlavne svoju tému. Ja som si to prečítal, výnimky sa nájdu ale otázne ako vyzerala dotyčná, aké ma vzdelanie, povahové črty, správanie atd, ked už sa zahladela do neperspektívneho chlapa s 2 detmi.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Ja som si v minulosti presiel niecim podobnym ako Hensym. Za seba mozem napisat, ze chyba nie je v nom, ani sa nemusi menit, mozno moze do buducna zmenit na sebe par chyb. Tu je problem v jeho byvalej, ktora bola taka ista ako moja - dostala spolocny cas, pekne chvile, dovolenky. Aj tak jej to nestacilo a zacala si s uplne inym, potom zase inym. Mozno po roku sa ozvala, uvazovala nad navratom, ale ja som to vyhodnotil racionalne a pozeral sa na to tak, ze uz sa nezmeni a ze by sa to mohlo opakovat. Tie 4 roky mi sice dali vela, ale aj mi vela vzali. Tiez som si vravel, ze lepsia nebude, ze nechcem inu, ale po par mesiacoch ma to preslo a bolo dobre.

Hensym, ja ti poradim len to, aby si ju nechal. Nezatazuj ju tym ako od zajtra zmenis veci, ako spravis seba lepsim, ako si spravite dieta, ako pojdete na dovolenku a ine. Ty nie si v pozicii nieco menit, ani ju neprehovoris. Nechaj ju ist, neotravuj ju a ries s nou len tu hypoteku o ktorej ti povedala. Cim viac sa snazis, tym viac ju odpudzujes. Jej myslenie teraz aj tak nezmenis.

Nieco podobne ako ty ma teraz kamarat, mimochodom tiez jeden clen tu na fore, ale nepise sem dlhsie. Bol s babou 3 alebo 4 roky, ale dieta kvoli zdravotnym rizikam nepripada do uvahy. Rozisiel sa s nou a nasiel si mladsiu. Tu mladsiu chvalil, ze je pekna, rozumna, slusne sa sprava. Bol s nou asi mesiac, respektive to hral s obomi babami mesiac. Rozisiel sa, zablokovala si ho a ostal s mladsou. Presli dva ci tri tyzdne a zrazu zistil, ze s tou starsou mu bolo lepsie, aj ked nemozu mat deti. Ze tie 3 roky mu vela dali, vela mu pomohla, aby sa dal dokopy. Uvedomil si, ze mali taky vztah, kde neriesili hluposti, kde sa nepytali kto kde bol alebo preco meska. Planovali si spolocne dovolenky, nemali problem sa dohodnut. Vcera ci predvcerom si ta mlada bola u neho po daku kozmetiku co mala u neho. Ta starsia isla na dovolenku pred tyzdnom a este pred odchodom si povedali, ze to teda skusia opat. Dosyal sice vynadane, ze nech si nemysli, ze ked pride z dovolenky, ze si k nemu lahne ako keby sa nic nedialo. Uvedomuju sa co sa stalo a ze to budu mat obaja v hlave, ze bol mesiac s tou mladsou, ale pozeraju sa na to tak, ze tie 3 roky vztahu im dali vela a chcu, aby to dalej pokracovalo.

Mozno sa nieco take stane aj tebe, ze sa o par mesiacov ozve, lebo zisti, ze si bol pre nu najlepsi. Potom bude uz len na tebe, ci sa k tomu postavis zasadovo ako si tu pisal alebo s tym dokazes zit, avsak budes s nou.
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Každého vlastný biznis ... ale keby sa po rokoch s vami rozíde frajerka a nájde si iného (pričom vám klamala že chce byť sama) a potom po mesiac príde za vami že vás chce späť. Išli by ste do toho? Nebáli by ste sa že keď to urobila raz urobí to znovu?
Blastbit
King
King

Záleží od jej povahy či mala skrat lebo ju docasne zaujal pritahoval iný chlap. Alebo je vychcaná, vráti sa do domovskeho pristavu, ale akonáhle opäť spozná niekoho ineho kto jej príde zaujimavejší, opäť može nechať súčastneho chlapa. Cize z jej strany by to bola len vypočitavosť a o takú by som nestál.
Dôvera sa vie ťažko budovať a pomerne lahko vytratiť, ja osobne by som nedal druhu šancu. Nemusím byť snou vyložene na nože keby ju niekde stretnem náhodne, ale šancu by mala dostať už iná žena.
starysomar
King
King

Nemilujeme človeka - ale obraz, ktorý sme si o ňom (nej) vytvorili.
Blastbit
King
King

Snád už sa niekedy vyjadrí aj autor temy pavol123 ako to teda dopadlo s jeho frajerkou a chatovačkou stým jej exkolegom, ako to pokracuje?
gogo956
Redeemer
Redeemer

fildinko napísal: 11 sep 2021, 12:08 Každého vlastný biznis ... ale keby sa po rokoch s vami rozíde frajerka a nájde si iného (pričom vám klamala že chce byť sama) a potom po mesiac príde za vami že vás chce späť. Išli by ste do toho? Nebáli by ste sa že keď to urobila raz urobí to znovu?
to je individualne, od pripadu k pripadu, uplne by som to nezavrhol, ide o to co cloveku dovoli jeho vlastne ego a ake boli jej dovody
Hensym
VIP
VIP

Tiež to vidím individuálne (a teraz neposudzujem môj prípad, ale skôr sa na to pozerám všeobecne). Tiež je rozdiel skrat, a je rozdiel, že si s tou bokovkou teraz X mesiacov užíva. Je tam proste strašne veľa premenných.

V rodine mám pár, boli spolu asi 8 rokov (doslova od puberty), okolo 22-23. roku života ho žena podviedla, asi opakovane. Evidentne žiadne city, len pobláznenie, a dôsledok nevybúrenosti a toho, že žena nemala iné vzťahy, čiže bola neskutočne naivná, neskúsená, a podobne. Na pol roka sa rozišli, ten pol rok bol pre toho chalana dosť katastrofálny (tiež nezažil inú ženu, nezažil dospievanie mimo vzťahu), a potom to dali dokopy. Dnes majú 2 zdravé deti, žijú v tandeme, dom, plány, všetko. Sú spolu už asi 15-16 rokov, ak počítam aj tú "pauzu".
starysomar
King
King

Presne tak. Tie spoločné roky neide len tak zahodiť - zabudnúť a poblázniť a vytriezvieť je ľudské.
pavol123
Novice
Novice

Príspevok od používateľa pavol123 »

Cus, tak len strucne vyvoj - na chatu necestujeme, lebo vikend pred nou i vikend po nej cestujeme na svadby kamosky a sesternice mojej priatelky. Tak minimalne si z toho odnasam ako pozitivum, ze sa nejde roztrhnut, aby s tym ex-kolegom bola (boli sme) na chate, ked je cestovania aj tak viac nez dost kvoli inym "povinnejsim" akciam. Tiez je pozitivum, ze tam povodne (nez prisli tie svadby) zavolala aj mna, teda ze neplanovala tam ist len ona sama. Co uz ma tesi menej, je neustale vypisovanie si, ktore uz bude coskoro trvat rok, a tiez, ze na ten vikend, ked mala byt chata (ta sa nakoniec posunula o tyzden, ale uz neviem preco), tak jej on napisal, ze bude zase par dni v Bratislave, ci sa nestretnu, a ona hned cela rada, ze jasne, ano prosim, navrhla mu ist podvecer posediet/prejst sa/pokecat vo dvojici a potom nasa spolocna kamoska (no narovinu: skor jej kamoska nez moja) maju oslavu narodenin, tak na nu ho zavolala tiez. Ja este neviem, ci tam pojdem, ale tymto padom zrejme hej:D Nech mam veci pod kontrolou... Neviem, mozno som zase paranoidny, ale mohli si vyjst cez tyzden, na hodku na obed, alebo po praci na hodku-dve, ale nie - ona mu rovno zorganizuje program na polku soboty, v sukromi/osamote poobede i spolocne vecer na nejakej akcii... Takze zatial takto, viac budem vediet o tyzden po tej oslave... Dakujem inak za nove prispevky, obcas si precitam, len nechcem pisat kazdu chvilu onicom, ked nemam nic novec, radsej raz za cas a zmysluplne, ked je daco nove. Povodne som chcel nazor nejakej baby, to mi uz doslo, ze tu sa nedockam:)), ale aj chlapske skusenosti a nazory pomozu si spravit obraz, takze este raz diky!
gogo956
Redeemer
Redeemer

je to z jej strany čudné spravanie
kompi
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa kompi »

pavol123 napísal: 18 sep 2021, 19:37 Cus, tak len strucne vyvoj - na chatu necestujeme, lebo vikend pred nou i vikend po nej cestujeme na svadby kamosky a sesternice mojej priatelky. Tak minimalne si z toho odnasam ako pozitivum, ze sa nejde roztrhnut, aby s tym ex-kolegom bola (boli sme) na chate, ked je cestovania aj tak viac nez dost kvoli inym "povinnejsim" akciam. Tiez je pozitivum, ze tam povodne (nez prisli tie svadby) zavolala aj mna, teda ze neplanovala tam ist len ona sama. Co uz ma tesi menej, je neustale vypisovanie si, ktore uz bude coskoro trvat rok, a tiez, ze na ten vikend, ked mala byt chata (ta sa nakoniec posunula o tyzden, ale uz neviem preco), tak jej on napisal, ze bude zase par dni v Bratislave, ci sa nestretnu, a ona hned cela rada, ze jasne, ano prosim, navrhla mu ist podvecer posediet/prejst sa/pokecat vo dvojici a potom nasa spolocna kamoska (no narovinu: skor jej kamoska nez moja) maju oslavu narodenin, tak na nu ho zavolala tiez. Ja este neviem, ci tam pojdem, ale tymto padom zrejme hej:D Nech mam veci pod kontrolou... Neviem, mozno som zase paranoidny, ale mohli si vyjst cez tyzden, na hodku na obed, alebo po praci na hodku-dve, ale nie - ona mu rovno zorganizuje program na polku soboty, v sukromi/osamote poobede i spolocne vecer na nejakej akcii... Takze zatial takto, viac budem vediet o tyzden po tej oslave... Dakujem inak za nove prispevky, obcas si precitam, len nechcem pisat kazdu chvilu onicom, ked nemam nic novec, radsej raz za cas a zmysluplne, ked je daco nove. Povodne som chcel nazor nejakej baby, to mi uz doslo, ze tu sa nedockam:)), ale aj chlapske skusenosti a nazory pomozu si spravit obraz, takze este raz diky!
fuuu obdivujem kamo tvoje nervy a uprimne asi by som na tu oslavu isiel za kazdu cenu nech to mam pod kontrolou jedna vec je podla mna ista ten chalan po nej ide. Teraz je otazka ako velmi hrozi ze by sa nieco mohlo udiať. Ono samo o sebe vypisovanie ako take nemusi byt problem. Problem je to ze očividne ona ho ma hneď po ruke a ze on je kedykolvek pripraveny.... No na zamyslenie ale podla mna robis dobre ak si opatrný!!!
Hensym
VIP
VIP

Zas ja som si na základe mojej skúsenosti opísanej vyššie uvedomil nejaké veci. Lebo tiež sa na môj scenár dali aplikovať absolútne totožné veci, ktoré v princípe píše pavol123, typu: "Ak by som s ňou vtedy šiel tam, nespoznala by sa s ním", "Ak by som spravil to a tamto, nedal by som jej dôvod zaľúbiť sa" a podobné typy "ak" a "keby", ako "ísť s ňou (nimi) na chatu" a "ísť s ňou (nimi) na oslavu" v prípade situácie, ktorú zažíva pavol. Potom mi ale došlo, či malo význam byť vo vzťahu a nedajbože robiť si deti, alebo iné veľké záväzky so ženou, kde ja musím rozmýšľať na "ak" a "keby" len preto, aby ma nepodviedla a aby sa nezahľadela do iného. Rovnako ty, to budeš teraz celý život chodiť všade s ňou, na každú akciu, a ak náhodou nepôjdeš tak budeš tŕpnuť? Ja som písal aj na prvej strane, tuším na margo tej vašej spoločnej vychádzky s tým týpkom a vašimi kamošmi, že mi to správanie príde strašne divné a sú tam evidentné znaky "zaľúbenosti". Len neviem, prečo ťa rok trápi a nerozhodne sa čo chce. A ak aj chce teba, tak prečo jej je ľahostajné, že ťa to trápi.
Blastbit
King
King

Nemusí byť vyložene "zalúbená", možno si skrátka intelektuálne, mentálne,humorom velmi sadli. Moze ho brať ako velmi dobreho priatela aj ked podla mna to sú výnimky.Ale ten jej ex kolega je tiež zadaný, nie je slobodný, má svoju babu. Ked sa spoznaju velmi spoločenský ludia ktorí si rozumeju možu sa spolu zabávať,smiať,tancovať spolu, urobiť si program na pol dna aj ked sú zadaný s inými ludmi a nemusí sa nič viac stať.
Keby je slobodný a ona sním rok píše a stretáva sa, tak je možno aj sním a nie s Palom. Treba si uvedomiť dalšiu vec a to že na neveru stačí aj pár sekund - ked sa dvaja bozkávajú, alebo pár minút sexu - rýchlovka. A to sa nedá ustriehnuť a 100% niekoho kontrolovať.
Nemusia spolu pol dňa byť osamote aby ho ženská podviedla. Všetko ostatné sú dohady pokial niesu relevantné dokazy. A keby ho aj podvedie nejakým sposobom, sú možnosti 1. bude s milencom, 2. odpusti jej neveru a pokračuju spolu, 3. vráti jej neveru prezmenu on s inou babou a ostanu spolu, 4. rozídu sa nadobro a každý si pojde svojou cestou. Tak to funguje medzi ludmi ale aj medzi zvieratami, málo zvierat je verných k svojim partnerom.
Uplne najlepšie by bolo, keby si aj Palo najde nejaku známu s ktorou sa bude rozumieť, stretávať, nech o tom aj frajerka vie no a co.
Ked ona može, može stým začať aj on, keby chce, doteraz jej to nevyčíta že ona si urobí pol dna programu so zadaným exkolegom.
Bud su spolocne na jednej vlne alebo v zmysle co ty mne to ja tebe a uvidíme kam to posmeruje.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

no neviem neviem ci logika "ked ty tak aj ja tak" je uplne najrozumnejsie riesenie.
za prve, "najdi si niekoho s kym si budes rozumiet a stretavat sa" sa velmi lahko napise ale tazko realizuje. ako si to predstavujes? napise si inzerat? pojde na tinder? do profilu si napise "hladam niekoho na stretavanie aby frajerka ziarlila"?
za druhe, dajme tomu ze si niekoho takeho najde. zrazu ste v situacii ze ona sa radsej stretava s kolegom, on sa radsej stretava so znamou. co je to za vztah? to si jeho frajerka moze povedat "hmm, mne je lepsie s kolegom, viditelne aj jemu je lepsie so znamou, tak sa mozme rovno rozist"..

skratka pokial je teraz v situacii ze priatelka hlada spolocnost inde lebo ju nedostava od neho, venovat sa jej este menej je skor kontraproduktivne, nie?
Napísať odpoveď