Dekriminalizacia alebo legalizacia marihuany?

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Dekriminalizacia alebo legalizacia marihuany?

Príspevok od používateľa gogo956 »

ak bol psychicky chory, preco potom o tom pises v teme o marihuane? aku to ma mat relevantnu spojitost?
Blastbit
King
King

Príspevok od používateľa Blastbit »

Pretože ako psychiatrický pacient sa dal na HULENIE MARIHUANY popritom alkoholik a bitkár. Prišlo mu ako fajn nápad skusiť zabiť cloveka len aby vedel aký je to pocit. Vidim tam spojitosť v tom ze kto je chorý na hlavu sa dá na alkohol a aby to este "vylepšil" si aj zafajčí marihuanu aby bol v euforii a mimozmyslového správania ktoré v jeho prípade vyustilo do vraždy.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Blastbit napísal: 14 sep 2021, 12:55 Pretože ako psychiatrický pacient sa dal na HULENIE MARIHUANY popritom alkoholik a bitkár. Prišlo mu ako fajn nápad skusiť zabiť cloveka len aby vedel aký je to pocit. Vidim tam spojitosť v tom ze kto je chorý na hlavu sa dá na alkohol a aby to este "vylepšil" si aj zafajčí marihuanu aby bol v euforii a mimozmyslového správania ktoré v jeho prípade vyustilo do vraždy.
ide o spravanie psychicky choreho cloveka, nema zmysel to dalej rozoberat
Blastbit
King
King

Tak hej alebo aj prípad člena väzenskej stráže na vyššej pozicii vo väznici čo mal pri sebe pervitin a marihuanu co ho kuklači zatkli pred panelakom.
Je len krok k tomu aby človek z lahkých drog prešiel na tvrdé aj ked jasné nie vždy ale v SR kde ludia maju kadejaké závislosti, myslím že aj riziko aj ked na temu dekriminalizácia a legalizácia marihuany by sa dali robiť zmeny,ústupky ale odtial - potial.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Blastbit napísal: 14 sep 2021, 13:13 Tak hej alebo aj prípad člena väzenskej stráže na vyššej pozicii vo väznici čo mal pri sebe pervitin a marihuanu co ho kuklači zatkli pred panelakom.
Je len krok k tomu aby človek z lahkých drog prešiel na tvrdé aj ked jasné nie vždy ale v SR kde ludia maju kadejaké závislosti, myslím že aj riziko aj ked na temu dekriminalizácia a legalizácia marihuany by sa dali robiť zmeny,ústupky ale odtial - potial.
a vies preco tie latky mal pri sebe?
Blastbit
King
King

Najprv som si myslel že ich prevádzal ako dôkaz v nejakom konaní, ale potom media povedali ze na vlastnú spotrebu to mal.
Kludne povedz teda ak vieš bližšie aká bola príčina toho ze ich mal u seba v aute.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Blastbit napísal: 14 sep 2021, 13:26 Najprv som si myslel že ich prevádzal ako dôkaz v nejakom konaní, ale potom media povedali ze na vlastnú spotrebu to mal.
Kludne povedz teda ak vieš bližšie aká bola príčina toho ze ich mal u seba v aute.
vazanska straz predava drogy vaznom, je to bezna vec. Je mala pravdepodobnost ze by to mal pre vlastnu potrebu, nakolko su na to namatkovo testovani.
Blastbit
King
King

V podstate väzenská stráž nemusí brať drogy pre vlastnu spotrebu ale predá ich väznom, ale tak media tvrdili neviem ci pravdu ci nie, že on ich bral na vlastnu spotrebu. Teraz je otázne ten co vlastne pôsobil v kancelarii vo väznici, začal bud s pervitinom a popritom začal huliť aj trávu alebo naopak, že začal s marihuanou a do toho si začal pichať aj pervitin.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Blastbit napísal: 14 sep 2021, 12:55a aby to este "vylepšil" si aj zafajčí marihuanu aby bol v euforii a mimozmyslového správania ktoré v jeho prípade vyustilo do vraždy.
Skusim dat porovnanie na vysvetlenie v tvojim jazyku: Vdaka marihuane zabil len jedneho bezdomovca.
Ktore tvrdenie je blizsie k realite a preco?
Blastbit
King
King

Vyšetrovatelia s odbornikmi zistia či aj marihuana k tomu dopomohla že tak konal. A mna zaujima váš nazor že ci mu k tomu mohla dopomoct aj marihuana (samozrejme alkohol ako tekutá tvrdá droga nepochybne k tomu prispieva)
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Ja by som pricinu rozpisal takto:
70% psychopat
33% alkohol
-3% trava

Uz by si tu mohol prestat 1000x dokola pisat nezmysli ze od marihuany ludia prechadzaju na tvrdsie. Je to nezmysel.
Daj sem nejaku studiu co to potvrdzuje inac to povazujem za tvoje pokryvene videnie sveta.
Blastbit
King
King

Marihuana može aj nemusí záleží od dlžky konzumácie, https://www.cpppap.sk/rodicia/drogy/ , pedagogicko-psychologické poradenstvo.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Este ze tam maju odkaz na "vedecku studiu"....
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

Blastbit napísal: 14 sep 2021, 13:32V podstate väzenská stráž nemusí brať drogy pre vlastnu spotrebu ale predá ich väznom, ale tak media tvrdili neviem ci pravdu ci nie, že on ich bral na vlastnu spotrebu.
tak logicky ked ta chytia a ty mas vo vrecku rozne drogy, urcite policii povies ze to mas na vlastnu spotrebu za co dostanes mensi trest ako povedat ze to predavas veznom za co by asi mal 100x vacsi pruser.

dalej k tvojmu neustale dookola opakovanemu tvrdeniu ze marihuana vedie k tvrdsim drogam... urcite je vela ludi co najprv hulilo a potom zacalo uzivat aj tvrdsie drogy ale akakolvek kauzalita sa hlada tazko. ako dokazes ze zacal s pervitinom prave preto ze najprv uzival marihuanu? mozno by zacal s pervitinom uplne rovnako aj keby marihuanu nikdy v plucach nemal.

to mas ako s tym psychicky narusenym co zabil cloveka. to ze uzival marihuanu je uplne nerelevantne, to len media to potrebuju spomenut lebo si to potom viac ludi precita.
mozno mal na obed stiplavu klobasu, z toho zaludocnu kyselinu, co mu liezlo na nervy, tak sa vyburil na cloveku a zabil ho. ale predpokladam ze nikto nebude tvrdit ze za to moze klobasa, ze?
starysomar
King
King

Príspevok od používateľa starysomar »

Po marihuane nie je NIKTO agresívny.
Bodka.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Blastbit napísal: 14 sep 2021, 14:53 Marihuana može aj nemusí záleží od dlžky konzumácie, https://www.cpppap.sk/rodicia/drogy/ , pedagogicko-psychologické poradenstvo.
Páči sa mi ako na jasnú otázku o marihuane neustále používajú príklady o nikotíne, alkohole alebo LSD. Ak človek uvažuje kriticky a vie čítať s porozumením (čiže neskočí na tieto argumentačné fauly), tak mu z toho výjde, že marihuana musí byť asi neškodnejšia ako cigarety a alkohol, ktoré sú navyše aj legálne. Kvalitou mi ten článok pripadá ako referát žiaka na ZŠ. A to sú prosim pekne psychológovia z CPPPaP, ktorí sa primárne venujú mládeži a teda by o drogách mali niečo vedieť...ak chcú na mládež pôsobiť preventívne.

Inak Blastbit, z teba mám pocit, že absolútne netušíš, ktoré časti mozgu stimulujú alebo naopak utlmujú látky obsiahnuté v marihuane, ako to na mozog pôsobí a ako sa to potom prejavuje v správaní človeka. Po tráve si buď "high"...vysmiaty, priateľský v euforickom stave...alebo "stoned", kedy sa nevieš dostať ani z gauča a chceš len žrať. Oba stavy sú v úplnom protiklade k "chuti niekoho zabiť". Marihuana nie je droga typu stimulant (ako pervitín alebo kokaín), kedy si človek myslí, že je superhrdina, ktorý všetko môže, všetko dokáže a všetko mu prejde...a keď je to echt zlý človek, tak stimulanty to v ňom ešte znásobia.
dasti555
Professional
Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Určite to bude tak?
Ja po tráve mávam pocity že emócie ktoré mám tak ich vlastne vnímam silnejšie. Čiže ma ako keby veci viac vystrašia ale zároveň aj nadchnú. A myšlienky ktoré si zmyslím tak o nich viem byť viac presvedčený že sú tak, čiže ak by som si dostatočne dlho myslel, že som superhrdina tak by som seba asi do toho fakt presvedčil :D ale to by som asi musel byť nonstop pod tým stavom inak po účinkoch to tak celé opadne
gogo956
Redeemer
Redeemer

dnesne moderne kultivary marihuany su problematicke trochu v tom, že mavaju neumerne mnozstvo thc voci cbd. To máva za následok vacsiou pravdepodobnost napr pocitov uzkosti, cbd totiz prirodzene tlmi niektore negativne ucinky thc. Keby bola trava legalna a normalne sa jej produkty predavali, uzivatel by vedel ktora sorta ma priblizne aky obsah aktivnych latok a podla toho by si vyberal.
Blastbit
King
King

Pre pokoj duše by mohli dať aspoň 1-2 ročnú skúšobnú dobu ohladom marihuany so všetkým čo tu bolo rozoberané na tomto fore. :)
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

A ako si tú skúšobnú dobu predstavuješ? Že sa na 2 roky zaregistruješ ako hulič na ministerstve zdravotníctva a keď im nedodáš nejaký papier, kvôli systému ktorý nefunguje, tak ťa pošlú na 15 rokov do basy? :D
Napísať odpoveď