Mestska policia v Chorvatsku - pokuta za parkovanie - Bude to riesit exekutor na SR ?

Ak neviete kam zaradiť Váš príspevok, použite túto kategóriu...
peterkollar
Medium Expert
Medium Expert

Mestska policia v Chorvatsku - pokuta za parkovanie - Bude to riesit exekutor na SR ?

Príspevok od používateľa peterkollar »

ahoj, chcem sa opytat ohladom pokutovanie meskymi v chorvatsku - konkretne v tucepi...
pisal som prispevok do jednej ceskej lokalnej skupiny kde som zatial nedostal relevantnu odpoved tak skusim tuto... snad vam nebude vadit ze je to v cestine ( ja som slovak aj auto je SR )

- zaujima ma hlavne moznost vymahania - co ak nezaplatim tym spekulantom tych 80e - budu ma nahanat na SR exekutori so sumou 500 o rok ?

dakujem pekne za relevantne rady :)

[POKUTA - CHORVATSKÝ MEŠTÁCI]
Ahoj, chtel bych se zeptat ohledne pokut za parkovani od meštáku v chorvatsku: (prikladám foto)
zaparkoval jsem u jedny silnice (tak abych nikomu nevadil, na kamenech, nikomu nebranil ve vyhlede ani projezdu, nestál na žádny čáre., žádny zákaz zastavení... stali tam i jiny domaci chorvati a pod.., jeste mi jeden chorvat rikal ze takhle je to OK... )
- za asi 2 hodiny sem si našel i dalším rumunem 😃, lístek viď foto, ješte jednou zopakujem že sem stál asi 3 metry od silnice nikomu a ničemu nebránil, žadná rezervace jen šutry..
MOJE OTAZKA ZNI:
- co s tim ? pokuta je za 600kun = pres 2000 KČ/ 80E
a to mi teda fakt neprijde ferovy... prijde mi to jako ze my Češi/ slovaci sme pro jejich vesnice oslík otřes se a toto výpalne fakt nemám chuť platiť.. kdybych to byla relevatní pokuta za rychlost nebo kdybych nekoho blokoval tak OK to je jiné ale toto výpalné ja odmítám platit a nejradši bych hodil ten papír do koše ( podotýkam v chorvatštine, který se jim nechce ani jen preložit napr. do EN... )... a co kdyby ho odfoukl nejaký vítr a nenašel sem to tam?
- JE NEJAKÁ možnost, že mi prijde za 2 nebo 5 let nejaká EXEKUCE a budou to resit pres nejaky mezinarodni pravniky ?
SPZ mají , možná si to i nafotili... je možný, že majú prístup aj k dalším osobním údajům, jako je adresa, majitel a budou to rešit pres exekutora... ? MAJÍ na to PRAVOMOCE v cizí zemi (napr. SR )? (vozidlo má Slovenské SPZ)- Nekdo zkušenost ?
Prílohy
pokuta1FB.jpg
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: MESTSKá POLÍCIA V CHORVATSKU - pokuta za parkovanie - BUDE TO RIEšiť EXEKUTOR na SR ?

Príspevok od používateľa gogo956 »

pokial je medzinarodna pokuta menej ako 70€ tak sa nevymaha. A aj keby bola nad tuto sumu, tak realne sa to nezvykne robit, lebo sa to neoplati a je to zdlhave. Riesil by som to iba v pripade keby mi prisiel domov nejaky doporuceny dopis, co v tvojom pripade s najvacsou pravdepodobnostou nikdy nepride.
Animorph
Medium Expert
Medium Expert

Re: MESTSKá POLÍCIA V CHORVATSKU - pokuta za parkovanie - BUDE TO RIEšiť EXEKUTOR na SR ?

Príspevok od používateľa Animorph »

Predpokladám, že aj tá pokuta musí byť v tvojom materinskom jazyku, resp. úradnom. Čo podľa fotky nie je. Osobne by som to asi ignoroval. Ale asi by som si koledoval o prúser podľa tohto článku https://magazin.autobazar.eu/pokuta-zo- ... k5368.html
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Ak je to pokuta za parkovanie na mieste a bola ulozena na mieste, resp. tam bol nechany listok s pokutou ako to robia napr. v Madarsku, tak nemusi byt v tvojom jazyku. Vyssie tiez niekto pise, ze do 70 eur to nevymahaju a neoplati sa - tu si dovolim povedat, ze je to podla mna hlupost, vsak ak ta pokuta nie je uhradena a skonci to niekde na sude/exekucii, tak sa tam uplatnuju vsetky naklady s tym spojene, trovy atd.
gogo956
Redeemer
Redeemer

1/nedostal ziaden oficialny dokument do svojich ruk ani s nim osobne nejednal ziaden policajt, on moze kludne tvrdit ze ziaden zdrap za svojim oknom nenasiel.
2/aktualna situacia je taka, ze medzinarodne sa taketo male priestupky v domovskej krajine formou exekucie nezvyknu riesit, 100percentnu istotu mu ale pochopitelne nikto neda, hlavne ohladom vyvoja do buducna, ale teraz je pravny problem aby Chorvati nariadili niekomu exekuciu na Slovensku v takejto banalnej veci
heker
Redeemer
Redeemer

Napriklad na letisku v Budapesti sa tiez nikto s tebou nebavi. Nechaju ti pokutovy blok v igelitovom sacku za stieracom a cau. To iste v Rakusku, ci je to Vieden alebo Salzburg - nechaju pokutovy blok za oknom.
gogo956
Redeemer
Redeemer

heker

netvrdim ze to nerobia aj inde, ale aj to realne vymahaju? Cez exekutora? ja myslim ze nie, ty mas inu skusenost? Oni to podla mna vymahaju iba od svojich, domacich/ vedia zistit u domacich podla SPZ komu auto patri, zahranicnu SPZ nevedia overit/, ale formalne musia pokutu vystavit vsetkym- aj cudzincom /bububu/.
Jedno viem urcite: slovensky exekutor nemoze len tak siahnut na majetok na zaklade platobneho vymeru z ineho statu, je to právne zlozite, kludne opravte ak to tak nie je.
heker
Redeemer
Redeemer

Exekutor moze siahnut na majetok za zaklade europskeho exekucneho titulu, tento titul sa ziada na sude. Aj opravneny moze u nas na sude ziadat o europsky exekucny titul a po jeho vydani moze slovensky exekutor vymahat peniaze v EU.

Co sa tyka tej pokuty, tak zalezi kto ti ju da. Ak obecna policia zriadena obcou, tak tu pokutu nevymahaju a mozes ju rovno hodit do kosa.
gogo956
Redeemer
Redeemer

heker

ono tych moznosti je viacej ako iba europsky exekucny titul. Ale vzhladom na to, ze v tomto pripade ide iba o relativne nizku sumu, tak je nepravdepodobne ze by to niekto riesil. A zavisi to aj od konkretneho statu -napr v Rakusku uz myslim uznavaju slovenske rozsudky, Chorvatsko je ale iny pripad, v Europe neexistuje jedna rovnaka pravna uprava ohladom exekucii, kazda krajina to ma trochu inac.
uNfEiL
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Už keď tu je táto téma tak sa rovno opýtam aj ja. Síce nie zo strachu od exekútora, ale zo zvedavosti či má niekto podobnú skúsenosť.

Tiež sme parkovali v Chorvátsku pred obchodom. Pred parkoviskom značka - "1 hodina státia zdarma". Tak sme zaparkovali o 9:55 a k autu sme sa vrátili o cca 10:50. Za stieračom obyčajný neoficiálny papierik na ktorom bolo napísané niečo po chorvátsky, čas "9:30" a nejaká suma v eurách. Pritom totálny blud pretože 9:30 sme ešte boli na 1000% na izbe. A nikde nikto, ani žiaden automat.

No ako by ste sa zachovali vy? Samozrejme som to bral ako pokus o vtip a papierik letel von oknom. Pritom dva dni predtým sme tam stáli 3h a bez problémov.
M142
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa M142 »

peterkollar napísal: 11 sep 2021, 14:01 pisal som prispevok do jednej ceskej lokalnej skupiny kde som zatial nedostal relevantnu odpoved tak skusim tuto... snad vam nebude vadit ze je to v cestine ( ja som slovak aj auto je SR )
ot: preco si to pisal v cestine, ked si slovak? cita sa to hrozne a cesi nam rozumeju.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Papieriky za čelným sklom sa majú rovno zahadzovať do koša.

Na to, aby mal nejaký magistrát vôbec právo začať s nejakým vymáhaním pokuty, najprv musia dokázať, že ti výzvu/príkaz doručili, čo znamená DOPORUČENÝ list do vlastných rúk, pri ktorom však funguje aj doručenie fikciou, to znamená, že sa list považuje za doručený (tuším) po 10 dňoch uloženia na pošte, ak si ho neprevezmeš. Papierik za čelným sklom však naozaj nie je spôsob, akým sa oficiálne doručujú listy a ak by to v takomto prípade chcel aj niekto skúšať, tak stačí trvať na tom, že o ničom nevieš a nič si za sklom nemal.

Nutno ešte podotknúť, že pri takejto malej pokute riziko exekúcie hraničí s nulovou pravdepodobnosťou...
uNfEiL
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Hlavne ide o to že to bol pokus o scam. Pretože najdôležitejšie na tom celom je fakt, že tam bol uvedený totálne nepravdivý časový údaj.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

M142 napísal: 14 sep 2021, 8:47 ot: preco si to pisal v cestine, ked si slovak? cita sa to hrozne a cesi nam rozumeju.
by si sa divil ako sa niekedy tvaria, ked zistia, ze si Slovak
peterkollar
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa peterkollar »

uNfEiL napísal: 14 sep 2021, 14:18 Hlavne ide o to že to bol pokus o scam. Pretože najdôležitejšie na tom celom je fakt, že tam bol uvedený totálne nepravdivý časový údaj.

ako si prisiel na to ze tam, je nepravdivy casovy udaj ?
Napísať odpoveď