Inspiracia - nove projekty

Programovacie jazyky, rady, poradňa...
harrison314
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Inspiracia - nove projekty

Príspevok od používateľa harrison314 »

Ahojte,
s kade beriete inspiraciu na nove projekty? A co vas napadlo?

Myslim nekomercne alebo hoby.

Mne nejako poslednu dobu chyba inspiracia.
starysomar
King
King

Re: Inspiracia - nove projekty

Príspevok od používateľa starysomar »

Skús spresniť aké projekty. Môj posledne realizovaný projekt sú kvaitné reproduktorové sústavy z jedného odborného fóra.
HUPS - somarinu som napísal - nie je to k téme programovanie :D
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

harrison314

ja mam skusenost že prakticky kazde hobby po urcitom case vycerpa svoj vnutorny potencial a zacina trochu nudit. Pre mna je hobby sport, iba rekreacne ale poctivo.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Nejaky zoznam je tu: https://github.com/harrison314?tab=repositories.

K tomu par Covid projektov, nejaka IoT automatizacia a hracky (Arduino, Esp8266, Azure IoT Spehere).

Pisem blog.

Rozmyslal som si naprogramovat nieco s turistikou.

Ja mam chut nieco vytvorit, len mi chyba inspiracia co, ale zas nechcem nieco pri com stravim rok (take napady mam, ale nie tolko casu).
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

Myslis len PC - Windows, alebo aj Android, prip. ine OS?

Co add-ony alebo pluginy pre existujuce projekty, alebo to maju byt len samostatne programy?

Mam nejake napady, aj veci ktore mne osobne chybaju.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Moj najnovsi projekt je databaza elektro suciastok s evidenciou pre amaterov, ake suciastky doma mam a ake nie... (elparts.mekweb.eu) a s vyhladavanim podla parametrov, tak sa da lahko najst nahrada suciastky ak treba. Uz mi to parkrat pomohlo, ked som potreboval suciastku nejakych parametrov a ani som nevedel, ze ju doma mam, nemusel som objednavat.
A potom online hra Scrabble (skrebl.eu). Ale o tej sa malo vie, pred rokmi som sa ju pokusil trochu spropagovat a dostal som vacsinou hejt, tak uz to radsej ani neskusam.
Inspiracia pride sama - ked mi nieco chyba co este neexistuje, tak si to vytvorim. Marketingove znalosti vsak nemam, a tak su to vsetko projekty "do suflika", na ktorych nezbohatnem. Mozno dobre tak do zivotopisu pri hladani prace...
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Dreamer napísal: 15 sep 2021, 13:15 Myslis len PC - Windows, alebo aj Android, prip. ine OS?

Co add-ony alebo pluginy pre existujuce projekty, alebo to maju byt len samostatne programy?

Mam nejake napady, aj veci ktore mne osobne chybaju.
Webove apky, Windows dektop, mobilne aplikacie ma zatial neoslovili (aj tak 90% z nich sa da nahradit webom), no najradsej mam aplikacie, ktore proste spracovavaju data.

Na druhu otazku to mi je jedno.

Ak to nie je tajne, tak sa kludne podel.
Mek napísal: 15 sep 2021, 13:46 Moj najnovsi projekt je databaza elektro suciastok s evidenciou pre amaterov, ake suciastky doma mam a ake nie...
Je to pekna vec.
Ano je pravda, ze robit to co cloveka bavi alebo potrebuje je pekna vec aj to cloveka zenie.
No ja som uz svoje potreby naplnil, mam druhu generaciu nieco ako dennika, kde mam poznamenane vyznamne udalosti a myslienky v mojom zivote, znamim som robil organizator fotografii (nieco ako sukromny instagram) a robil som si aplikaciu, vktorej si viem poznacit zaujimave linky.

Plus som mal plno rozrobenych projektov, ktore uz nedokoncim (napriklad webovu aplikaciu, ktora mala cez pandemiu ulahcovat komunikaciu lekar-pacient s end-to-end sifrovanim, no pochopil som preco take veci robia specilizovane firmy).
Dreamer
Addict
Addict

Dik za odpovede, ale co tie existujuce projekty, programy, addony do Firefox, Thunderbird, pluginy do Total Commander / FreeCommander (podporuje rovnake) - samozrejme by boli open source, niekedy je jednoduchsie pridat funkciu do existujuceho programu, ako vytvarat novy program na jeden ucel.

Nie som programator, ale ak by islo o upravu existujuceho programu, mohlo by to fungovat napr. ako MPC, ten ma verziu HC aj BE.

Napr. pouzivam program HotkeyP, ma vela uzitocnych funkcii, ale tiez mi tam rozne veci chybaju a autor na program nema cas.

Napr. by som chcel ulozit velkost a poziciu programov/okien na ploche, su to vlastne 2 krat body X/Y - teda 4 cisla, mozno take programy aj existuju, ale nechce sa mi pouzivat samostatny program na to a tiez sa obavam, ze mi to rozhodi velkosti a nechce sa mi to znova ich nastavovat, mam ich nastavene na pixel presne.

Toto nie je tak podstatna vec, len mi to teraz napadlo, dalsie veci napisem neskor.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Dreamer napísal: 15 sep 2021, 18:09 Dik za odpovede, ale co tie existujuce projekty, programy, addony do Firefox, Thunderbird, pluginy do Total Commander / FreeCommander (podporuje rovnake) - samozrejme by boli open source, niekedy je jednoduchsie pridat funkciu do existujuceho programu, ako vytvarat novy program na jeden ucel.
Kedysi som robil rozsirenie pre Edge, v praci sme ich tiez pouzivali, no kazdy od rozsireni do prehliadacov uteka. Co by mali robit?

Dreamer napísal: 15 sep 2021, 18:09 Nie som programator, ale ak by islo o upravu existujuceho programu, mohlo by to fungovat napr. ako MPC, ten ma verziu HC aj BE.
Musis mi objasnit tie skratky.
Dreamer napísal: 15 sep 2021, 18:09 Napr. pouzivam program HotkeyP, ma vela uzitocnych funkcii, ale tiez mi tam rozne veci chybaju a autor na program nema cas.

Napr. by som chcel ulozit velkost a poziciu programov/okien na ploche, su to vlastne 2 krat body X/Y - teda 4 cisla, mozno take programy aj existuju, ale nechce sa mi pouzivat samostatny program na to a tiez sa obavam, ze mi to rozhodi velkosti a nechce sa mi to znova ich nastavovat, mam ich nastavene na pixel presne.
Ach, toto vsetko ti vie nahradit Microsoft PowerToys a tisikrat lepsie. Na taku lahku automatizaciu (klikanie, browsovanie, sputanie,...) zas pouzivam Power automate desktop tiez oficialny od Microsoftu.
Dreamer
Addict
Addict

Tie skratky MPC su Media Player Classic Home Cinema a Black Edition, ale to je nepodstatne, len som chcel poukazat na to, ze takto sa robia rozne verzie open source programov, samozrejme nazov si mozes dat aky chces, aj ked neviem presne ake su podmienky, ak upravujes existujuci projekt, zakladny nazov asi musi zostat.

OK, spomenul som si este na nieco, odstranovac loga z videa v realnom case, teda nie na prekodovanie celeho videa, ale aby odstranil logo/loga z obrazu v realnom case, zatial jediny "program", ktory to dokaze, je ffdshow, tiez uz nie je prilis aktualizovany a je nutne to nastavovat manualne pre kazde nove logo - aj ked ja to pouzivam hlavne na piktogramy na slovenskych tv staniciach, uz som o tom pisal v teme Nepopularne nazory. Mozno by tiez stacila uprava ffdshow.

Malo by to fungovat ako "kodek" v prehravacoch a inych video programoch, pouzivam starsi program pre DVB-T tuner, kde by som to potreboval dostat, ffdshow tam funguje.

Tento program by mal idealne najst loga a odstranit ich automaticky, nie vsetky, asi len farebne a do urcite velkosti, prip. by mohlo byt mozne manualne oznacit loga, jednoducho mysou a program by si to zapamatal a ak by bolo rovnake logo v inom videu, tak by ho odstranil uz automaticky. Napr. tie vekove piktogramy su podobne, ale poziciu maju roznu.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Dreamer - vdaka za napad, zial spracovanie obrazu nikdy nebola moja domena. Je to skor velmi specificky problem.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

Dreamer napísal: 15 sep 2021, 18:30odstranovac loga z videa v realnom case
aj to niekam uploadujes alebo to mas len pre vlastnu potrebu?
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

Ja osobne programujem vo volnom case iba to, co si myslim, ze potrebujem alebo budem potrebovat a viem naisto, ze ina appka mi taku funkcionalitu neposkytne. Aj keby to malo byt nieco, co pouzivam len a len ja.
Kebyze mam kodit vo svojom volnom case nieco, co ja ani nepouzijem, tak mi velmi rychlo dojde motivacia. A ked mi dojde energia a pociatocny entuziazmus a uz tam nebude ani motivacia, tak urcite to skonci nedokoncene.
Jedna z veci, ktoru som raz pred rokmi zacal a nedokoncil je meranie rychlosti strely na hokeji alebo florbale alebo akomkolvek sporte, kde sa da urcit zo zvuku kedy lopta bola vystrelena a kedy narazi na stenu/mantinel. Potom staci zadat vzdialenost a da sa vypocitat rychlost z podielu vzdialenosti/casu.
mato55002
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa mato55002 »

Asi som príliž veľký kapitalista ale nikdy som nepochopil týchto nadšených programátorov, ktorý si s radosťou vo voľnom čase programujú. Bez úrážky k vašim projektom ale sú to iba utility ktoré vám nikdy nevrátia ten strávený čas peniazmi.
Sám sa stále živým hlavne ako programátor ale už popri škole keď som trávil väčšinu svojho voľného času programovaním som to robil hlavne pre to aby som dokázal spraviť projekt ktorý ma raz uživý a nebudem musieť chodiť pravidelne ráno do roboty. Nakoniec sa mi síce podarilo spraviť projekt ktorý zarobil počas vysokej školy peniaze namiesto brigády ale nakoniec som zistil že najväčší zmysel programovať má aj tak ako freelancer na reálnych projektoch.

Nebolo by teda lepšie myslieť skôr na nejaký projekt ktorý by sa mohol stať mainstreamom alebo hru do ktorej ale budeš ochotný obetovať aspoň tisícku do reklamy ? Áno na 90 percent to nevýjde ale aspoň získaš skúsenosti s uplatnením projektu medzi ľudmi a aspoň si skúsiš zlepšiť život a nie urobiť si milión malých utilitiek pre seba.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

mato55002:
Je to aj konicek, ludia vrazaju svoj cas a peniaze do uplne zbytocnych konickov.

Dalsia vec je, ze asi niesi programator tak to skusim vysvtlit. Ked chces byt dobry programator musis sa neustale vzdelavat a medzi to aj patri vyskusanie si novych technologii, na to su hoby alebo suflikove projekty najlepsie. Proste cesta je dolezitejsia ako ciel. Co moze byt aj vyhodne, lebo know-how je cennejsie ako dalsia mobilna apka (a to myslim aj penazne).

Na uspesny a zarobkvy projekt treba ja dobre UX, marketing, manazment a dlhodobo sa mu venovat a udrziavat ho. No to sa mi nechce.
Dreamer
Addict
Addict

harrison314 - OK, ziadny problem.

beardie - len pre vlastnu potrebu.

Ja mam ffdshow nastaveny tak, ze sa profily aktivuju automaticky, ked nieco nahram a spustim, ale ked to sledujem live, tak to musim aktivovat manualne.

Vlastne na zamyslenie, pre web stranky existuju rozne blokovace reklam, ale pre video nic take neexistuje, napr. automaticke pretocenie reklamy vo videu, alebo pri sledovani live aspon automaticke vypnutie zvuku a mozno nejake stlmenie obrazu, aby to tak neblikalo, mozno by sa mohla spustit hudba pocas reklamy, aj s nejakou vizualizaciou, alebo videoklip - to vsetko pre pc / tv tuner, ale aj telky su uz smart, aj tam by taka aplikacia mohla fungovat.
Napísať odpoveď