Kde nakupujete oblecenie?

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Kde nakupujete oblecenie?

Príspevok od používateľa gogo956 »

na trickach nie je co pokazit aj ked si kupit z netu. Pri koseliach s dlhym rukaom, ci nohaviciach uz to problem moze byt, ale pokial sa dobre zmerias a vyberas podla tabulky velkosti daneho predajcu tak to ide vacsinou tiez. Kedysi som si trochu potrpel na kvalitne, pomerne drahe znackove veci/napr Marlboro Classic's,Hugo Boss/, dnes mi je to uz dost jedno, uz len sledujem to aby to bolo prakticke, takze ak splna kriteria tak kludne aj oblecenie z Lidla.. Jedine na co si stale davam velmi zalezat je obuv, hlavne Salomony vyššie rady ale len preto ze sa mi lahko robia otlaky.
robi281
Novice
Novice

Príspevok od používateľa robi281 »

Cez eshopy som sa už párkrát popálil kvôli nepasujúcim veľkostiam. Manželka na to má trpezlivosť ich aj vracať, keď jej nesadnú. Ja som týmto veru neni obdarovaný :D Radšej si nakúpim poctivo v obchode. Našťastie máme hneď pri vchode second hand, kde som už veľakrát nakúpil tričká a aj nohavice, ktoré by som v živote netipoval, že v second hande nájdem.
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

Za posledný rok, som toho cez e-shopy nakúpil celkom dosť, čo sa oblečenia týka.
Najčastejšie používam nemecký Amazon, kde som našiel naozaj kopu kadejakých zaujímavých vecí. Napríklad jeden "zimný" kabát vo farbe Camel brown od jednej nemenovanej značky (kto bude mať záujem, pošlem do správy názov značky). Ten mi sadol fakt perfektne a rozmýšľam, že kúpim ešte jeden, ale skôr taký ten jesenný prechodný kabát. Ak by mali moju veľkosť (čo momentálne teraz nemajú) vo vyššie spomenutej farbe Camel brown, beriem ho ihneď.
Cez Amazon som nakúpil pracovné oblečenie aj s topánkami v sume niečo cez 400€. A všetko mi dokonale sadlo.
Bývalej som cez Amazon nejaké šaty a nočné košele bral, taktiež nebol žiadny problém s veľkosťami. Vždy som kúpil vo veľkosti, ktoré bežne nosila.
Kapitola sama o sebe, je kúpa tenisiek. S tými je občas problém aj v kamenných obchodom, keď nie všetky mi aj strihom a tvarom sadnú na nohu. Naposledy som takto nakupoval niekedy v apríli 2021 cez nemecký Sportdirect. Síce som na zásielku čakal takmer 2 týždne (posielali to z UK skladu), ale oplatilo sa počkať. Topánky mi taktiež sadli ako keby ich spravili priamo pre mňa.

Aby som na koniec napísal pravdu, tak v období pred koronou, som bežne chodieval po obchodoch a kupoval som len oblečenie a obutie, ktoré som si vyskúšal. Akosi ma nelákalo nakupovanie cez e-shopy z toho dôvodu, že som sa bál, ako mi dané veci sadnú, a tiež som sa obával problémov spojených s vrátením tovaru. No, tovar som ešte žiadny nemusel vrátiť a nejaké obavy z online nakupovania oblečenia, sa vytratili. Som ale presvedčený o tom, že ak by som aj zažil nejakú negatívnu skúsenosť, tak aj napriek tomu budem nakupovať oblečenie, aj online formou.

A ešte posledná poznámka. Som v takom veku, kedy sa mi proste nechce chodiť po obchodoch a obzerať a skúšať, čo sa mi zapáči alebo sadne. Nemám na to toľko času. Oveľa jednoduchšie je mi si večer sadnúť za ntb a prelistovať si ponuku oblečenia čo ma zaujíma. Ku každej položke čo ma zaujme, si môžem prečítať recenzie ľudí (samozrejme, ak sú dostupné). V konečnom dôsledku, týmto spôsobom si ušetrím kopu času, ktorý by som zbytočne strávil chodením po obchodoch.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

A ako riesis velkosti? Zoberies napriklad koselu ktoru mas doma, a ktora je ti dobra, zmerias ju, a potom vyberas podobnu velkost na eshope? Da sa to len ak uz take nieco doma mas, lebo vieme, co predajca a co krajina, to ina miera (L/XL/S...)
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Niektorí nakupujú tak, že vezmú L/XL/XXL... doma vyskúšajú...... a zlé veľkosti vrátia.. :)
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Niektore shopy maju popisane velkosti v centimetroch pri kazdom kuse oblecenia, napriklad obchod American Outlet. Take Zalando alrbo About You aspon uvadza velkost na ich modeloch, aj ked ma to uz par krat oklamalo. Ked kupujem viac, najma ked je bezplatne vratenie, tak si vezmem dve velkosti a tie, ktore nesadnu, tak vratim.
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

Mek napísal: 22 sep 2021, 20:11 A ako riesis velkosti? Zoberies napriklad koselu ktoru mas doma, a ktora je ti dobra, zmerias ju, a potom vyberas podobnu velkost na eshope? Da sa to len ak uz take nieco doma mas, lebo vieme, co predajca a co krajina, to ina miera (L/XL/S...)
Veľkosti mi nerobia problém. Keďže viem, aké veľkosti bežne nosím a mám v skrini. Veľa predajcov aj na Amazone má tabuľky veľkostí.
Napríklad len pri nohaviciach, sú 3 druhy veľkostí.

Pre rifle je označenie veľkosti ako Wxx Lxx (napríklad W33 L32)
Pre tepláky a podobné neformálne nohavice zasa štandard ako S, M, L, XL, XXL...
A pre pracovné nohavice je to zasa číslo (myslím, že najmenšie má hodnotu 46?)

A tie tabuľky zohľadňujú všetky tieto veľkosti. Takže presne viem, čo musím objednať, aby mi to sadlo. A vo veľa tých tabuľkách sú popísané rozmery aj v centimetroch, takže ak si nie si istý, vieš si to primerať na oblečení, ktoré nosíš a je ti dobré.

Tabuľky majú aj pri tričkách, svetroch, mikinách, bundách, kabátoch...
Ešte sa mi nestalo, aby mi niečo nejako nesedelo.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Už dakedy pred rokom mi na FB vyskočili tieto bundy od Denzell Outwear, riadne sa mi páči ten štýl, aj celkom dobré ceny, ale pozrel som si recenzie a dosť zlé. Buď čo sa týka kvality, alebo že niekomu ani neprišli, a podobne. Teraz mi tie reklamy vyskočili znova.

Neviete o niečom podobnom, čo sa dá spoľahlivo kúpiť, buď na SK, alebo z overených shopov?
Prílohy
bunda1.jpg
bunda2.jpg
ArAsHiD
Professional
Professional

Príspevok od používateľa ArAsHiD »

Tá prvá fotka smrdí AliExpressom. Skús pozrieť, možno ju tam (alebo podobnú) nájdeš. Má to byť pravá koža?
starysomar
King
King

Príspevok od používateľa starysomar »

Alík, Amazon. https://bit.ly/2XKChLN
Možno skúsiť nejaké motorkárske predajne? napovedá tomu aj spodný obrázok, ak sa nemýlim.
Napísať odpoveď