Vývoj mobilných aplikácií

Programovacie jazyky, rady, poradňa...
maiikY
Expert
Expert
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Vývoj mobilných aplikácií

Príspevok od používateľa maiikY »

Ahojte,

dúfam sa tu nájde niekto to robí s mobilnými apkami.
Chcel by som začať s vývojom mobilných apiek. Neviem sa však rozhodnúť, čím začať. Rozhodujem sa medzi troma technológiami, primárne ma zaujíma iOS platforma. Momentálne čakám na schválenie hry na iOS a android, to som však robil v unity takže nemám moc skúsenosti s mobilnými apkami. Mám však nápad a predstavu ktorú by som chcel realizovať a keby sa podarilo, mohlo by sa to ujať.

Pokukujem po Flutteri, páči sa mi to že je to aj na iOS aj na android. Keby sa moja apka ujala, tak by som ju mohol vydať aj na Android bez toho aby som prepisoval celú apku do javy. Neviem však ako je to s rýchlosťou, či je to dobrá náhrada za swift.

Potom tu je React Native. Vyhody ako má flutter, okrem toho je to javascript ktorý používam v práci. Ale zasa je to že vraj pomalšie a menej rozšírené ako flutter?

Swift je určite super na iOS apky, ale zasa tam potom musím prepisovať celú apku na android, keď bude treba.

Pýtam sa z dôvodu lebo som ešte nezačal, teda sa musím učiť hocičo do čoho pojdem a nie som ešte ovplyvnení okolím :D

Ďakujem vopred za rady.
Napísať odpoveď