Boj o priatelku - druhy napadnik

Diskusia o tom, čo Vás trápi v súkromí...
smutnykohut
Amateur
Amateur

Re: Boj o priatelku - druhy napadnik

Príspevok od používateľa smutnykohut »

Pred pol rokom som jej vravel, ze sa to rozbieha, travil som vela casu na stretnutiach, na obedoch, na kavach, v kancelariach a aj v aute. Niekedy to islo lepsie, niekedy horsie, aj ja sa len ucim a kde je dobry dopyt, da sa hybat s cenou. Lenze obcas vyskocila siroka ponuka konkurencie, ceny klesli a ja som robil s minimalnou marzou. Hovoril som jej, ze zatial ostanem v praci, az kym sa to nezlepsi, potom sa tomu zacnem venovat na plny uvazok a nieco viac. Situacia bola rovnaka od zimy. Aj napriek tomu som dal vypoved, dohodli sme sa na upraveni pracovnej doby na sposob polovicneho uvazku kym sa nedokonci cely velky projekt, potom mozem odist. Ferova dohoda mna a sefa, samozrejme sa to zmenilo aj na plate. Kedze casu bolo viac, venoval som sa viac aj obchodu. Trh je teraz taky, ze sa ceny tlacili nizsie a moje zisky sa nezvysovali. Od maja budem uz len cisto podnikat, vypadne mi prijem este z terajsej prace a to bude ten jej strach, ze ci podnikanim dokazem uzivit rodinu. Sam neviem ako to pojde, aka bude situacia na trhu o pol roka. Podnikanie je risk a kto to neskusi, neziska. Mozem stratit, ale idem do toho. V najhorsom to zabalim, niekde sa zamestnam a bude.

K tvojim dvom bodom. V pripade bodu A to bolo take, ze sme po praci boli stale spolu, cez vikendy a sviatky tiez, niekedy mi chybalo viac volnosti a slobody. Aktivit mame dost spolocnych. S bodom B si myslim, ze je to v norme, je to pravidelne, aby bola vzajomna spokojnost. U mna boli kompromisy dost problem, priatelka robila vacsinou ustupky, ale za tie tri roky som sa aj ja pokusil a naucil co to spravit, takze aj ja viem dnes spravit mnoho kompromisov. Lenze aky je kompromis v pripade prace a penazi, mam kvoli nej nechat podnikanie, ostat v praci a tym jej akoze dam pocitit, ze to robim kvoli nej?

//autoeditácia príspevku (29 Mar 2018, 16:03)
Dakujem To Filmann za zivotnu skusenost. Uprimne, pri vsetkej ucte, tak musim povedat k tvojim dvom zivotnym skusenostiam, ze prvu si si pokazil len a len sam. V druhom pripade si si to vlastne pokazil tiez: ignoracia, potom ona dala fotku z kupka kvoli ziarlivosti a vyvolania pocitu chybania, miesto toho ozvania si sa neozval.
BuBuBu
Light Expert
Light Expert
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa BuBuBu »

Pozri, odpovedz si sám pre seba na tieto otázky:
1) Je moje podnikanie perspektívne aj o 15 rokov?
2) Mám šancu dostať sa na trh, vedieť konkurovať iným firmám a zarobiť sám na seba a uživiť rodinu?
3) Píšeš, že ak to nevyjde, vykašleš sa na to a nájdeš si normálnu prácu. Akú dlhú dobu chceš skúšať? Rok? Dva? Päť?
4) Kedy ste si chceli založiť rodinu, mať deti? O rok alebo o päť? Ak o rok-dva, nečudujem sa jej, že má pochybnosti. Žena má obmedzený čas, kedy môže mať deti a momentálne je v najlepších rokoch.

Pýtaš sa, či máš kvôli nej nechať podnikanie a ostať v práci. V prvom rade toto rozhodnutie musíš spraviť až po normálnom rozhovore s ňou. Ujasnite si obaja čo vlastne chcete a či sa vám oplatí ten vzťah držať.
smutnykohut
Amateur
Amateur

Mam pocit, ze odbacame od temy, ale zodpoviem teda na otazky, pretoze som vdacny za kazdu radu, najma tu zo zenskeho pohladu.

1. Nedokazem odpovedat, kludne ano.
2. Ano.
3. Podla ziskov, minimalne rok ako zacnem full time s podnikanim.
4. Rodinu po spolocnom byvani. Ona vravela este na jesen, ze tak o 2 az 3 roky deti. Najskor byvanie, potom svadba, potom deti. Medzi to este pes.

Ja som sa nepytal, ze ci mam kvoli nej nechat podnikanie. Dal som recnicku otazku o tom, ze ci je to kompromis. Ja podnikanie nemam v plane nechat, aspon nie teraz. Som byvaly sportovec, v mladosti ma hnali za uspechmi, bez boja sa nevzdam.
BuBuBu
Light Expert
Light Expert

Tak jej to skús potom vysvetliť tak ako nám, uisti ju že to s ňou myslíš vážne a hlavne, že ak ti nevyjde to podnikanie, máš náhradný plán. To je dôležité, mať ďalšie riešenie. Ona sa bojí, že keď ti to podnikanie nevyjde, nezvládneš sa postarať o rodinu, ale ak ju uistíš, že myslíš na budúcnosť a aj na to, že to všetko nemusí byť podľa tvojich predstáv, malo by jej to stačiť. Ak by som bola v jej koži, chcela by som od teba počuť, že to bývanie, svadba, deti, pes platia tak, ako sme sa dohodli, že síce budeš musieť obetovať viac času, ale robíš to pre nás, a ak by to nevyšlo, nájdeš si prácu vo svojom odbore v nejakej inej firme a nič sa nedeje. Ak ťa má stále rada, malo by to vyjsť, avšak ty najlepšie vidíš do vášho vzťahu. Hlavne chce istotu, tak jej ju daj (aspoň slovne). Držím palce. ;) :)
smutnykohut
Amateur
Amateur

Uz som sa jej to raz snazil vysvetlit ked sme mali take tazsie obdobie vo vztahu a tazko to znasala. Vtedy som sa jej pokusil vysvetlit to, ze sa budem snazit v podnikani, ze to s nou myslim vazne, ze mi na nej zalezi, ze aj nad snubnym prstenom som uvazoval, ze o detoch a svadobnej ceste sme sa uz kedysi bavili, aj o psovi. Neviem ci to pochopila, pretoze mi na to povedala, ze to su len sluby a ze ju len klamem, ze jej chcem oci zalepit a nic sa nezmeni. Ak sa aj zmeni, ze len na chvilu a zase to bude zle, ze podnikanie neprinesie zisky ako budem ocakavat, ze poobedia a vecer ked mozeme byt spolu, tak ja budem travit s inymi ludmi kvoli podnikaniu niekde pri veceri, na kave alebo v kancelarii pri stole. Ze ona to nechce pocuvat ako bude lepsie a aj tak sa nic nezmeni. Ako keby mi nedoverovala.

Zacinam si uvedomovat, ze vo mne citi neistotu, nevie ci som ten vhodny partner na rodinu a spolocne dieta. Za ten tyzden to prezivam dost tazko, coraz horsie a horsie. Sam sebe hovorim, ze to teraz nemozem vzdat a nemozem sa jej ozvat, ze musim vydrzat, musim dosiahnut aby som jej chybal. Bojujem sam so sebou, mam ju stale v hlave, zacinam prepadat depresii, lenze chcem vydrzat este aspon tyzden a nekomunikovat s nou.
FILMANN
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa FILMANN »

Neviem sa úplne vcítiť do teba asi lebo až takúto situáciu som nikdy nezažíval, ale skús to teraz spraviť tak, že budeš sa vo svojom voľnom čase venovať len tomu podnikaniu a myslieť na ňu ti nezostane čas (viem že je to skoro nemožné). Ten týźdeň ti prejde rýchlo uvidíš, a v piatok ju skús kontaktovať. Hlavne si stále hovor a opakuj preč to robíš a musíš za tým fakt vidieť ten cieľ, potom to pôjde. Drž sa, je to fakt ťažká situácia, ale každá ťažká situácia ťa posunie, toto ťa posunie o míľové kroky dopredu :) Halvne keď si si istý že je pre teba tá pravá, tak o ňu bojuj až kým nezistíš že je s niekým iným. Vtedy prestaň a nechaj ju ísť :)
user27
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa user27 »

Cital som si tuto temu, osobne myslim, ze ignoracia pozvania na rozhovor bola chyba.

Ja osobne nemam ziadnu dobeu skusenost s ignoraciou a ticho domacnostou. Potom ako sa mi rozbil posledny vztah, tak som povedal, ze uz nikdy.

Veci treba co najskor prediskutovat - to plati pre oboch.
hd_
King
King

Príspevok od používateľa hd_ »

Ako sa to vyvíja?
smutnykohut
Amateur
Amateur

Dopadlo to zle. Nepriznala sa k nicomu, snazila sa vinu preniest na mna. Tak som jdj v klude vysvetlil niektore veci a vytmavil, pochopila, rozplakala sa. Povedala mi, ze to mozno bude lutovat, ale ze ona to tak teraz citi a ze ja jej rozhodnutie nezmenim. Povedala mi zaciatkom aprila, ze odchadza, ale ze mi nepovie kde, ani kedy, ani dalsie detaily, aby som vraj za nou nesiel. Povedala mi to, ze ide s tym kolegom. Ked som sa pytal na neho, ze co oni dvaja, tak tvrdila, ze nic. S kludnym hlasom som jej povedal, ze po tej dobe co sme boli spolu a co sme vsetko zazili, ze aspon by mohla mat kusok charakteru a trosku svedomia, aby bola uprimna a otvorena. Nepriznala sa k nicomu, vsetko poprela, vraj ona s nim nic nema ani nemala. Neveril som jej v tej chvili. Povedala, ze nie je za vztah na dialku, ze nebola stastna posledne obdobie, ze potrebuje odist od vsetkeho prec a mat pokoj od kazdeho. Ze chce byt 3 az 4 roky v zahranici, nasetrit si dake peniaze a potom sa usadit. Ostal som prekvapeny. Rozlucila sa s krikom, ze som klamar, pricom som ju asi nikdy vo vztahu neklamal. Vecer mi este napisala, ze sa mi ospravedlnuje, ze bola nahnevana a vybuchla. Po tyzdni mi zavolala kvoli dakym veciam, vybavilo sa to ciastocne. Potom este jedna sms sprava medzi nami, ze mi to posle a to bolo vsetko. Neviem co je s nou, kde je, s kym je. Zazelal som jej vela stastia a nech sa jej dari, nech je stastna. Napokon to bola jej volba, ma co chcela.

Este pri rozhovore som sa jej pytal kedy planovala zahranicie, ze ci vo februari, ci v marci. Znazila sa povedat, ze az v marci, ze nic neplanovala. Od jej kamaratky som sa dozvedel, ze uz vo februari. Potom som si spojil dake veci ked bola s tym kolegom na kavu, ked bola s nim mimo mesta cele doobedie. To som usudil, ze planovali zahranicie, uplne mi to zapadalo s tym co mi jej kamaratka vravela. V marci uz mali ponuky a len sa rozhodovali. Rozhodnutie doslo koncom marca. Vtedy ki naznacila a povedala, ze chce odist do zahranicia.

Mal som chut jej po tom vsetko este zavolat a vynadat, ze ako ma pekne klamala, ako to planovala, ze sa jej to raz vsetko oplati. Neurobil som to. Zachoval skm si tazku hlavu, aj ked ten tyzden bol nesmierne tazky. Pomohli ale ciastocne kamarati. Co cert nechcel, stretol som tam jednu kamaratovu znamu. Padla mi do oka. Nieco sme si popisali, stretli sa, mozno pojdeme von niekedy. Co cert nechcel druhykrat, akosi sme s byvalou z pred par rokoi nadviazali kominikaciu. Urcite puto tam stale je, ale bojim sa toho, aby to nedopadlo ako pred rokmi. Lebo pred rokmi dovody na rozchod boli, neviem, ze ci tie pocity a obavy by nepretrvavali aj teraz.

Dakujem tym, ktori citali moj pribeh. Som smutny, pretoze som vo vztahu bol s tym, ze prave ona bude moja zena. A to vravela aj ona o mne, ze budem jej muz. Mozno som mal konat uz skor, spravit aspon zasnuby a mozno by to bolo o inom. Kto vie.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Myslím si, že v tomto prípade by som na tvojom mieste nebol až tak sklamaný, pretože tá ženská bola schopná ťa podvádzať a rozišla sa s tebou až potom, ako mala istotu, že ten jej kolega sa s ňou do zahraničia presťahuje.

Ak by mala aspoň trochu charakteru, rozišla by sa s tebou ešte predtým, ako by si s ním niečo začala.

A toto za mňa rozhodne nie je wifey materiál...
javatar
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa javatar »

Velmi pravdepodobne bol toto dobry rozchod.

A byvalu uz neries, kamaratovu znamu mozes. Zameraj sa na seba, bolest prejde a prejde o to lahsie ak budes zaneprazdneny.
BuBuBu
Light Expert
Light Expert

Tak to nakoniec neskončilo dobre, ale čo už, stávajú sa aj takéto veci. Uži si slobodu a nenáhli sa do ďalšieho vzťahu, daj tomu čas. :)
M142
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa M142 »

chce mat pokoj od vsetkych a vsetkoho okrem kolegovho vtaka, co. tie zenske su niekedy strasne truby :lol: v pohode, podla mna si az tak o vela neprisiel, ked sa sprava ako sa sprava. je super, ze ti osud prihral nejake tie zenske do cesty, aspon sa ti bude lepsie zabudat. hlavu hore.
qwerty-xyz

Príspevok od používateľa qwerty-xyz »

Mno. Pri opici plati, ze pokial sa pevne nedrzi druheho konara, tak sa musi drzat este aj toho prveho.

Toto iste tuna. Este ked si nebola na totalku ista ze kolegov "konar" ma pevne v rukach, tak este sa drzala aj tvojho. Pokial uz si bola ista kolegom, tak uz ju pri tebe nic nedrzalo.

Ked ti zena vravi ze budes jej muz, taaaaa jej never. 8) :arrow: vseobecne treba brat vela veci co zena povie s nadhladom. sa casom naucis, ze v zivote mas iste len dve veci, dane a smrt ....
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

nemas sa preco trapit, presiel som si niecim podobnym s mojou ex, 5 rokov vztahu, rok a pol sme spolu zili, zrazu bola divna, nic nehovorila, nechcela sa porozpravat, stale len mlcala a bola zvlastna, neskor som sa dozvedel, ze si rozumie s kolegom, rozisli sme sa vlastne tak, ze som od nej nedostal ziadne vyjadrenie ani ziadnu odpoved na moju otazku kde je problem, v com som spravil chybu atd., moje nervy to nezvladli a jedneho vecera ked sme boli s kamaratmi popit vonku sme vedla seba sedeli, napisal som jej sms ci ma este lubi, povedala ano, napisal som dalsiu ci ma miluje, napisala neviem, kedze nieco podobne uz tym vztahom otriaslo nie prvy krat, tak som jej napisal, ze by som si aspon chcel po takej dobe vypocut normalne jej verdikt a bol by som rad keby bola uprimna, ci niekoho ma a tak podobne, odpovedala mi, ze nema ako inak, ze mozeme kludne este zvysok obdobia spolu byvat no nevie co bude ( koncil nam najom a mali sme sa stahovat k nim ) ja som sa vtedy postavil, odisiel, zbalil som si z bytu veci a odisiel domov (do rodicovskeho domu) , par krat sme sa stretli aj som si pri nej poplakal ako totalny slaboch, ona nic, zacal som sa stretavat s kamaratkou ktora mi bola oporou, kecali sme dlho, mesiac nepadla ziadna pusa ani nic, proste som nechcel byt sam doma a opustat sa, k alkoholu som holdoval asi prvy tyzden, potom uz vobec, pocul som od kamosov, ze sa par krat totalne ozrala a vyplakavala ako to lutuje a ze by ma mozno chcela naspat, kamarat ktory situaciu poznal jej vtedy povedal nech ma necha na pokoji, ze uz mi ublizila viac krat, ja som ostal pri kamaratke, aktualne bude 4ty rok a je to uplne nieco ine, od jej sesternice som sa casom dozvedel, ze ma moja milovana byvalka urcite podviedla a nemysli si, ze len raz, takze tolko k tomu, ja som tiez planoval, spolocny zivot vsetko, ja som naozaj prvy mesiac nevedel co so zivotom, ako budem vobec bez nej fungovat, aktualne ja som 4 roky spokojny, mam dobru pracu, ona je od skoly stale v tej istej a uplnej zle platenej, aktualne zije s tym kolegom u jeho tety, ten dal udajne vypoved pretoze zistil, ze predaj travy mu vynasa viac, co dodat, ja nepijem,ona vo vacsej miere ako je normal, fungujem uplne normalne, ona opakuje rovnaky kazdodenny cyklus rano do prace a potom medzi 4 steny do bytu kde sa tlacia tusim 5ti, udajne je nestastna, udajne aj jemu uz zahla, tym ti tu nechcem pisat o mojom pribehu nejake siahlodlhe story, ale chcem tym povedat, ze minca ma dve strany, nesmut, pride lepsia a mozno si o par rokov z usmevom pomyslis ako si s nou vobec mohol byt, nezabudaj, statisticky je na svete viac zien ako muzov :wink:

a mozno pre pobavenie, tu na fore napriklad uzivatelka kafiatko je tak isto moja ex a vychadzame spolu po dlhsom case uplne v pohode, to sme boli spolu tusim 2,5 roka ? sranda no :)

- neviem sice preco, no pozdravujem potkana ktory musi minuskovat na zaklade urciteho komplexu :smt006
Štelo
Novice
Novice

Príspevok od používateľa Štelo »

heker napísal: 27 mar 2018, 23:50 Ja suhlasim s chlapcami vyssie. Ty nie si v pozicii, ze mozes ignorovat a hrat mrtveho chrobaka. Ty by si mal o nu bojovat a ukazat jej, ze si lepsi ako jej kolega. Ale tak rob ako myslis.

Este som si v posteli do mobilu stiahol Vztahovy restart a davam ti sem nieco o tej ignoracii, tam sa pise aspon o 21 dnoch a to v tvojom pripade moze byt strasne dlhy cas pocas ktoreho si moze od teba odvyknut a navyknut na kolegu.
Zdravím ťa hecker.
Vieš mi prosím ta poradiť kde by som stiahol tú knihu resp. príručku s názvom "vsťahový reštart"?
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Daj mi mail do sukromnej spravy, poslem ti to.
Napísať odpoveď