Aký seriál začať pozerať

Čo beží v kine, rádiu, tv...?
Hensym
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Re: Aký seriál začať pozerať

Príspevok od používateľa Hensym »

Súhlasím s dabingom. Nauč sa normálne rýchlo čítať, tým pádom máš pokryté všetky zahraničné seriály, a ak sa naučíš po anglicky tak 99% seriálov a filmov ani titulky nepotrebuješ. Obmedzovať sa dabingom, ktorý má väčšinou absolútne katastrofálnu kvalitu je ako počúvať skvelú hudbu cez mikrotén v ušiach.

K Sexify, nie je to nejaká teen blbosť ktorý ťaží z úspechu Sex Education? Nepamätám si, kedy som na Netflixe (asi od Stranger Things) videl seriál primárne pre teen cieľovku kde sa to netočilo nasilu okolo sexu. Naopak ale Love, Death & Robots ktorý spomínam nižšie v prvej sérii sršal nahotou a sexom, v druhej ani moment.

Rovnaký problém mám teraz na HBO so seriálom Magicians, kde je to riadne prebité tým sexom. :D
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

Hensym napísal: 16 máj 2021, 1:43 K Sexify, nie je to nejaká teen blbosť ktorý ťaží z úspechu Sex Education?
je to blbost, ale nie je primarne pre teens. skor pre 20tnikov, vysokoskolakov.
*****HERO*****
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

https://www.csfd.cz/film/844190-letuska/prehled/

taky chutny miniserial (8x45) na odreagovanie... 15% komedia, 5% drama, 0% logika a 80% Kaley Cuoco :smt049 ..
curta
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa curta »

mirak2 napísal: 16 máj 2021, 0:24 Vykasli sa na dabing.

Ked sa nechces vykaslat na dabing, tak si pozri novy polsky serial Sexify.
Tak dik, stiahol som, pozerám, ale neviem veru či dopozerám. Ale fakt je to v češtine, aspoň to.
retkvic
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa retkvic »

Môzem odporucit serial ozark, https://www.csfd.cz/film/516177-ozark/prehled/ ak to niekto nevidel, je to o americkej rodinke, ktora prepiera peniaze pre mexicky drogovy kartel.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Ozark je super a hlavne má kvalitatívne narastajúcu tendenciu (aj tempo).

Neviem, či do tejto témy, alebo inak, ale pozrel som si ten dokumentárny špeciál Friends: The Reunion.

Ak hodnotím ako fanúšik, tak bez pochyby 10/10, lebo tam nostalgia perfektne funguje a ten seriál je jednoducho úplný poklad (originálne znenie, nie slovenský paškvil, kde sa stratí 40% vtipov a 60% charakterov). Ak to ale hodnotím ako samostatný dokument, tak dosť slabé. Pôvodní herci veľmi málo priestoru, vedľajšie postavy ešte menej (často dokonca 1-2 vety). Namiesto toho absolútne zbytočné dokrútky s hercami, ktorí so seriálom nemali nič spoločné, alebo dokonca úplne zbytočný asi 15 minút dlhý segment s dokrútkami od verejnosti - kde sú spravidla "inakší" ľudia s depkami, inou orientáciou a pod. - na čom nie je nič zlé, lenže spravili z toho seriálu akýsi liek pre ľudí bez kamarátov s depresiami, čo je dosť škoda. Mám pocit, ako keby to tam dostrihali na poslednú chvíľu po tých bullshit pripomienkach na margo toho, že všetci zo seriálu sú bieli. Corden tam tiež bol trochu zbytočný, lebo len prečítal zopár vopred napísaných otázok na pôvodných hercov a tým to haslo - inak nič proti Cordenovi, toho mám celkom rád. Celkovo to malo mať dlhšiu stopáž a viac priestoru pre tie nostalgické chvíle a pod.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

za mna tiez 10/10, vyborne spracovane
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

sa mi zda ze to tu este nikto nespominal.

The Kominsky Method na netflixe. na to ze je to o dvoch 80 rocnych panoch je to extra vtipne.

a teda su to 3 serie po 8 dieloch po 25 minut, takze sa to da zhltnut rychlo a uz je to ukoncene.
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

Zacal som pozeral serial Invincible: https://www.csfd.cz/film/930640-neporazitelny/prehled/ (originalny serial Amazon Prime)

FAN-TA-STI-CKE! 9/10, jednoznacne odporucam kazdemu fanusikovi superhrdinov
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Serpent - vynikajúca vec podla skutočnej udalosti
aacid napísal: 03 jún 2021, 10:56 sa mi zda ze to tu este nikto nespominal.

The Kominsky Method na netflixe. na to ze je to o dvoch 80 rocnych panoch je to extra vtipne.

a teda su to 3 serie po 8 dieloch po 25 minut, takze sa to da zhltnut rychlo a uz je to ukoncene.
Ja som to spomínal už dávno :) Tretia seria je za mňa kvalitatívne o dosť nižšie.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

hej, tretia seria bola slabsia, ale tak aspon to ukoncili a nebudu to natahovat dalsich 10 rokov.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Cez leto som pozeral nejake serialy z lekarskeho prostredia, ale vsteky boli ako cez kopirak - riasia rovnake veci, rovnake diagnozy, rovnake zapletky,...

A potom som uplnou nahoaodu narazil na Mary Kills People, a napriek par dieram v deji ho mozem odporucit. Udivuje ma, ze tento serial je taky neznamy, pritom mi pride milionkrat lepsi, zaujimavejsi a originalejsi ako Dexter. Povedal som si, ze konecne som videl nieco nove.

Len varovania:
- tyka sa kontroverznej temy, co nesadne kazdemu (eutanazie),
- niektore casti su dost smutne,
- serial nie je vhodny pre homofobov (objavuje sa tam viac homosexualnych parov ako by clovek cakal)
Napísať odpoveď