Kam po krachu Slovakia Energy

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
CrazyJerry
Light Star
Light Star

Kam po krachu Slovakia Energy

Príspevok od používateľa CrazyJerry »

Caute,

vedeli by ste mi poradit kam prestupit po krachu Slovakia Energy?

Rodicia na rodinnom dome (vychodne slovensko) u nich mali zmluvu a teraz sa ma pytaju kam maju ist.

Tak sa pytam ja na fore, ci sa tu nenajde niekto kto sa vyzna v cenach a nevedel by mi poradit..

Je VSE pre elektrinu a SPP pre plyn najlepsia cesta? Alebo sa da najst aj nieco lepsie?
Pripadne vie napriklad VSE poskytovat elektrinu aj plyn? Alebo sa to neoplati mat u jedneho?

PS: Zmlvu pre Slovakia Energy podpisovala babky pod natlakom podomoveho predajcu. Boli sme tam tak trochu nedobrovolne.

Dakujem za rady.
brm
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

Re: Kam po krachu Slovakia Energy

Príspevok od používateľa brm »

CrazyJerry napísal: 02 okt 2021, 20:59Pripadne vie napriklad VSE poskytovat elektrinu aj plyn? Alebo sa to neoplati mat u jedneho?
VSE má dcérsku spoločnosť Innogy (kedysi RWE Gas) a oni poskytujú plyn. Keď som prepisoval byt na seba, páčilo sa mi, že som plyn aj elektrinu prepísal naraz na jednom mieste u jednej tety. Ceny však porovnať neviem, nesledujem to vzhľadom na môj mini odber. Pri rodinnom dome vykurovanom plynom však môžu byť rozdiely...
CrazyJerry
Light Star
Light Star

Vdaka.

Podla tej stranky vychadza Východoslovenská energetika ako ajhoria moznost a pri Energie2 az 20% uspora.

Len teraz neviem ci ist do tej Energie2, alebo druhej najlepsej UTYLIS..
Ta co spomina brm tam nie je.
starysomar
King
King

Príspevok od používateľa starysomar »

Ťažká dobrá rada.
Pre seba a Stredné Slovensko som vyrátal "úsporu" jednej krabičky cigariet za mesiac a nestojí mi to za prípadné problémy, tak som ostal u SSE.
Keďže je tam plynové kúrenie - hľadaj kto má najnižšiu cenu plynu.
Pri elektrine je samotná jej cena zhruba 40%, pri plyne okolo 50% z platených peňazí.
Napríklad SSE ponúka zľavy,ak od nich človek berie obe energie. Možno aj ostatní.
Treba si dobre pozrieť zmluvu, či cena nieje viazaná na nejaké obdobie (rokov), počas ktorého človek nemôže od zmluvy odstúpiť.

Niečo nájdeš tu:
https://vyhodnaenergia.sk/plyn-domacnos ... &domacnost
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Pozeral si aj plynárenskú kalkulačku? starysomar ti poslal iba elektriku:
https://www.urso.gov.sk/cenova-kalkulac ... beratelov/

Áno, tiež som si skúsil hodiť do kalkulačky svoje veci - pri elektrike je VSE takmer najdrahšia - za rok preplatím o 13€ viac oproti najlacnejšej ponuke = neriešim. Pri plyne je Innogy tiež jeden z drahších, a keďže za rok preplatím až o 0,07€ viac oproti najlacnejšej alternatíve, tiež neriešim. :)

V rodinnom dome však tie rozdiely budú určite väčšie...
Daniel9911
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Daniel9911 »

Ja riešim teraz presne tento problém pre Tetu, ktorá mala obe služby u Slovakia Energy, vybrali si dodávateľa pre obe služby SPP. Ja sa neviem dovolať do SPP proste to majú preťažené podľa mňa, už dostali list od Slovakia Energy, že končia a nech si čo najskôr nájdu nového dodávateľa. Síce nato majú cca 3 mesiace, tak by to chceli riešiť čo najrýchlejšie aby sa s tým potom už nemuseli zaoberať. Lenže teraz neviem či treba počkať na posledné fakturáciu ktorú pošle Slovakia Energy. a až potom si nájsť nového dodávateľa, alebo už sa môže už teraz poslať žiadosť o dodávku elektriny a plynu ? Fakt neviem aký dátum napísať do kolónky viazanosť do keďže v liste píšu, že zmluva zaniká najneskôr do 31.10.21 , tuším od 8.10.21 je elektrina u ZSE,SSE,VSE , a 9.10.21 je plyn u SPP. Ja som jej poradil aby navštívila pobočku SPP, to by bolo najjednoduchšie, lenže najbližšie pobočky ktoré máme sú Nitra, Komárno, Dunajská Streda, keďže sme z okresu Levíc tak to je celkom ďaleko.
CrazyJerry
Light Star
Light Star

Oco to tiez riesil tak, ze osobne zasiel do pobocky SPP a tam vybavil aj plyn aj elektriku. Hadam bude dobre.
Napísať odpoveď