Všetko okolo iPhone, iPod, iPad, iOS...

Všetko o mobiloch, PDAčkach...
ob3l1x
Moderátor
Moderátor
Používateľov profilový obrázok

Re: Všetko okolo iPhone, iPod, iPad, iOS...

Príspevok od používateľa ob3l1x »

nemusis si ani privstat :) nahadzuju to tusim okolo 9tej (aspon ja som tak cca pozeral ...)

tie 2e ani nebudes platit ked budes platit splatku za telefon rovno z uctu :)

Len sa treba pripravit na to ze kedze tam nemas nic tak akontaciu zmenia z 0e na cca 50% hodnoty telefonu (a mesacne splatky sa potom podla toho upravia (zvysok /24)

Taktiez ked sa vytvara objednavka cez web tak chcu zaplatit okamzite po vytvoreni objednavky tych cca 50% ... ale kedze s ip 13 pro / pro max je teraz problem tak skor odporucam vytvorit objednavku cez telefon pripadne cez whatsapp kde si operator vie zmenit tu platbu na platbu na dobierku, cize zaplatis az ked telefon realne dostanes.
maiikY
Expert
Expert
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa maiikY »

Ahojte, chcel by som sa opýtať, nemáte tu niekto skúsenosť s tým že ako funguje predaj aplikácie v Appstore?
Keď mám aplikáciu ktorá niečo stojí a kúpi si to niekoľko ľudí, tak mi tá suma príde na účet alebo sa to zbiera alebo ako to funguje?

Ďakujem :)
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Mal som cez Yeelight appku vytvorene Siri shortcuts pre zapinanie a vypinanie svetiel a jednotlivych scen. Vsetko fungovalo perfektne.

Po update na iOS 15 tam nastala trochu otravna zmena, ze pri prvotnom povedani daneho Siri prikazu sa ma to najprv spytalo, ci ho chcem povolit. Druhy krat to uz nerobilo a kedze tych prikazov mam len dakych 25, dalo sa to celkom rychlo poschvalovat.

Po update na iOS 15.0.2 to uz ale vobec nefunguje. Po povedani daneho prikazu (alebo spusteni daneho prikazu cez vyhladavanie v mobile) to iba otvori Yeelight appku a/alebo vypise, ze pri spustani prikazu sa vyskytol problem.

Zaujimave ale je, ze mam jeden z tych prikazov (vypnutie vaetkych svetiel) priradeny k 3x tapu na zadnu stranu iphonu, co pouzivam denne pri odideni z bytu alebo ked idem spat, a toto funguje stale. Avsak, aj toto napise, ze “Vyskytla sa chyba…”, avsak svetla sa vypnu.

Neviete kde moze byt problem? Inde prikazy nemam, takze neviem ci je to Yeelight appkou alebo iOS. Dogooglit som sa nevedel k nicomu.
ob3l1x
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa ob3l1x »

skor to bude chyba v yeelight apke musis pockat na update
dasti555
Professional
Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Čo vravíte na nové macbooky?
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

rozjebe vsetku konkurenciu do zeme :D Ale mega, sialeny vykon a vsetko.. v principe, to co ludia chceli 7 rokov, tak to do toho teraz dali. Nie je najtensi, ale vykonom zadupne full desktop masiny. Tesim sa nan velmi. Ten notch ma sice serie, kedze tam nie je faceid, tak tam nemusel byt vobec no.. ale snad si clovek zvykne. 120hz display tiez pecka.. Som zvedavy na testy a porovnanie skratenia renderovania oproti intelovskym radiatorom, ktore mam teraz :D
Paťko
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Paťko »

Bežný človek také niečo nepotrebuje. Cena je extrémna. Zaoblený displej a notch je fail. Tiež sa mi nepáči retro dizajn.
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

ani to nie je na beznych ludi mierene.. ceny okrem 14tky su rovnake ako ine roky. Ja uz nechapem cim ludia rozmyslaju. Ked si clovek kupi nejaky vyfinteny superhruby herny notas za 3.5k tak je to v pohode. Ked si kupi clovek drahy mac na pracu, tak je to predrazene a nepotrebuje to.. ach..
The
Star
Star

Príspevok od používateľa The »

Trošku si protirečíš. Na bežných ľudí to mierene naozaj nie je. Ak to človek potrebuje na prácu, tak je to trochu iná vec, nie?
Čo sa týka toho macu, tak po dlhom čase nešiel Apple proti logike a dokonca vrátil niečo (reálne využiteľné) čo pred 5-6 rokmi dali preč a povedali že to je nepotrebné. Škoda toho výrezu, vzhľadom na absenciu face ID to vôbec nemá opodstatnenie. Ešte dúfam, že klávesnica bude tiež lepšia ako tie predošlé. A na displej som veru zvedavý.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

tak samozrejme apple produkty su vzdy drahsie nez konkurencia. je pravda ze novymi procesormi trochu zamavali s trhom, lebo vykonovo ozaj nema konkurenciu. otazka je kto bude konzumentom takehoto zariadenia. ten vykon vyuziju hlavne ludia co pracuju s grafikou alebo zvukom.
aj vyvojar by ten vykon vyuzil. u nas v praci dokonca teraz odporucaju brat notebooky miesto desktopov pre vyvojarov a veru tie stroje sa bezne pohybuju v cenach medzi 2000-3000 eur. problem je ze vyvijame primarne software na windows a teda nema zmysel kupovat macbook aj ked moze byt podstatne vykonnejsi...

Autoeditácia príspevku po 22 min 59 sek:
tiez je dnes trend mat vsetko v cloude. my sme to v praci tiez zvazovali, na co mat vykonny, tazky, hlucny a drahy notebook ktory budes kazde 3 roky menit ked mozes mat virtualku v cloude, vykonovo presne aku potrebujes (a samozrejme menit konfiguraciu ondemand). staci ti lahky tenky ultrabook ale zaroven sa pripojis odkial kolvek, kludne zo sukromnej masiny. okamzite zalohy, obnovy, upgrady...

samozrejme si ma to svoje nevyhody, odozva moze byt trochu horsia (aj ked ja pravidelne robim na virtualkach a nemam s tym problem) a bez internetu nespravis nic, ale kedze pracujem z domu cez vpnku aktualne tak bez internetu nespravim nic uz teraz.
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

tak zalezi.. ked mate par developerov, tak to asi pojde.. Ked potrebujete 2000 developerov, potrebujes sialene narocne servery, licencie su nezmyselne drahe. Tak sa pomaly dostavas k ciastke mega eur rocne len za prevadzku serverov a licencie. a to mas len na rok. Za tu cenu nakupis kazdemu nove macy, ktore vydrzia 4-5 rokov s prehladom.
aacid
Addict
Addict

no praveze my sme velky korporat. a samozrejme si to nebudeme prevadzkovat sami. napriek tomu ze nas korporat ma aj interne cloudy k dizpozicii tak sme sa skor pozerali po azure/aws.
cenovo mesacne to bude samozrejme viac ako notebook kazde 3 roky, ale ked si zoberies vsetko okolo, potencionalny servis, IT management a po 3 rokoch riesit recyklaciu (kvoli globalnej politike u nas nie je mozny priamy odkup stareho zariadenia ale vsetko to ide externej firme, ktora sa stara o "korektne vyradenie")..

a pokial clovek chce tak aj tie mesacne naklady na virtualku sa daju velmi pekne regulovat. pokial je virtualka vypnuta, neplatis (dovolenky, vikendy ale kludne aj v noci), pokial nepotrebujes velky vykon tak okresas vykon na minimum a zvysis iba ked potrebujes.
a v neposlednej rade nie si obmedzeny na jeden stroj, virtualiek tam mozes mat 20, kazdu specialne upravenu na konkretny vyvoj a pustat vzdy len tu co potrebujes.

ako ja osobne si myslim ze toto je buducnost, na co furt riesit ako dostat co najvacsi vykon do co najmensieho zariadenia ked v tom zariadeni vykon vobec nepotrebujes, ten staci mat v cloude.
16Pedro
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa 16Pedro »

Ahojte. Vie mi niekto povedať či apple watch 7 podporuje esim? Neviem sa to nikde dočítať ..Ďakujem
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

5 sekund v Googli. Podporuju eSim, ale v prvom rade ti to musi podporovat operator. Telekom to nepodoruje - https://techbox.dennikn.sk/telekom-od-d ... le-nedate/
redw
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa redw »

Paťko napísal: 19 okt 2021, 10:43 Bežný človek také niečo nepotrebuje. Cena je extrémna. Zaoblený displej a notch je fail. Tiež sa mi nepáči retro dizajn.
No to zavisi od uhla pohladu. Zvazoval som skladanie desktopu, grafika RTX 3070 > 1000€, 8 jadrovy cpu 400€, doska, ramky, disk atd tak si minimalne na 2000€. Taktiez kvalitnejsie notebooky nestoja 500€. Ano, cena je vysoka, ale urcite nie extremna :smt006
The
Star
Star

Príspevok od používateľa The »

Dva centy:
1, Cena desktopu (GPU) je vyššia kvôli xy veciam, pri "normálnych podmienkach" by si bol na polovičnej cene.
2, PC s RTX3070 má viac využití ako MacBook.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

Nema. Cez BootCamp tak za tucet klikov nainstalujes Windows a uz sa hras akoby nic. Nemas problemy s drivermi, lebo tie su pekne oficialne od Apple. Ak chces MacOS, pri restarovani podrzis Alt, vyberies si particiu s jablkovym systemom a uzivas si to co ponuka ich system. Ziadna raketova veda to nie je. Teda BootCamp na ARMovom procesore som neskusal, ale urcite to bude rovnako jednoduche ako pri klasickych.
aacid
Addict
Addict

iba ze by to tak nebolo, ze? skus trochu pogooglit, bootcamp na m1...
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

at the moment, povedal by som.
velmi vela hier je portnutych na MacOS, stale nie je dovod napisat, ze sa PC dat robit viac ako s Macom. to ani pred 11 rokmi nebola uplne pravda a kazdym rokom to plati menej a menej
aacid
Addict
Addict

ja myslim ze ma uplne pravdu. napisal si "velmi vela hier je na macos", pravda, ale percentualne je to kolko oproti windowsom? 10%? 20%?
uz len na zaklade toho sa da povedat ze na windowsoch sa da robit ovela viac ako na macu. hlavne ak sa rozpravame o grafike.
lebo v zasade by som s tebou suhlasil, na bezne veci je macos rovnako fajn ako windows a na oboch spravis co potrebujes.
ale je zopar pripadov kde skratka macos nema.
1) prave hry, nikto rozumny kto chce stroj na hranie hier si nekupi mac.
2) programovanie, jasne ze dnes je vsetko java ci javascript a funguje to rovnako na akomkolvek OS, lenze kopa firiem ma legacy aplikacie ktore proste bezia na tom na com bezali 20 rokov dozadu a prerobit ich sa neoplati. (tak je to napriklad u nas)
3) v neposlednej rade su to rozne obskurne programy ktore maju iba windows verziu. na slovensku kazdy druhy podnikatel pouziva pohodu uctovnictvo napriklad, mas mac, mas smolu.
Napísať odpoveď