Občianske združenie Vydra.

O živote, snoch, životnom štýle, cestovaní...
starysomar
Guru
Guru
Používateľov profilový obrázok

Občianske združenie Vydra.

Príspevok od používateľa starysomar »

Dovolím si dať to sem - tak trochu účelovo.

Kedysi frčali tábory Stromu života. Boli to akési ostrovy pozitívnej deviácie v režime, ktorý moc nedovoľoval aktivity mladých mimo oficiálnej línie... Nikdy som sa na ne nedostal. No krátko po nežnej som na jednej škole našiel leták, informujúci, že na balockej úzkorozchodnej železničke organizujú popri iných aj tábor Rodičia s deťmi. Najprv to bola pomoc záchrane železničky, ktorú cheli vtedajší predstavitelia zrušiť a nemálo jej záchrane pomohol pán herec Ladislav Chudík.
Napísal som, oni nás prijali a tak sme šli - vtedy s dcérami vo veku 1 a 4 roky. Našli sme tam iný svet a iných ľudí. Odvtedy tam chodíme dodnes (s výnimkou tohoto leta skrz operácie). Pre nás je to perfektná dovolenka a pomôžeme, neviem si predstaviť len tak ležaľ kdesi na lehátku alebo sa nudiť v hoteli.
Oni tam robia množstvo skvelých aktivít pre deti, mládež aj dospelých no čas a korona sposobili problémy. Tiež sme prispeli, kúpou knihy. Viac sa dočítate v linku.

https://bit.ly/3jPs212

Zabudol som na to možno najdôležitejšie - mladí ľudia, čo tam chodia a pribúdajú, sú v mnohom zaujímaví a výnimoční. Majú záujmy, vyhranené koníčky, sú aktívni, tvoriví. Podľa mňa budú v živote úspešní a nebudú sa vyhovárať na kadečo ako väčšina.
Napísať odpoveď