PZP

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
masterdead
SysAdmin
SysAdmin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: PZP

Príspevok od používateľa masterdead »

Aktualne mi najlepsie vychadza Uniqua, pokial teda ide o PZP. Aspon teda som vyklikal to superpoistenie. A dajme tomu, ze to PZP je fakt jedno ...
PZP ti moze byt fakt jedno.
Pokial ide o havarijne, tak ano ... toto je jedna z obav ktore mam, nakolko nechcem pri kazdej udalosti (dufam samozrejme, ze nebudu) domahat sa niecoho a riesit nieco. Ak si spominam spravne, v minulosti kolega hovoril, ze Allianz je v tomto dost v pohode a s autom jeho zeny tam chodil ako an klavir a nikdy tam nemal problem. Ale to je jeden nazor ...
Toto je jeden z dovodov, preco mam aj ja poistenie v allianz-e. Mal som len jednu skodovu udalost, prasklina na celnom skle od kamena - oprava - a islo to ako po masle. Poistovna skutocne vsetko vybavila. Pacil sa mi ich pristup. Ale nechaju si to zaplatit.
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

K Allianzu mám tiež svoje. Mám PZP aj KASKO. Kolega mi nacúval do auta a poškodil ľavý zadný nárazník, blatník, zadné ľavé dvere a koleso. Kolega mal Komunálnu poisťovňu, ak sa nemýlim. Keď som si na Allianz volal ako postupovať, tak mi hneď povedali, že si mám nechať škodu opraviť z môjho havarijného poistenia, že oni si potom s poisťovňou vinníka dohodnú regres. Tak som si vyhliadol autorizovaný servis a auto nechal opraviť z mojej havarijnej poistky na krycí list. Auto som mal po oprave na druhý deň doma. Allianz okamžite vystavil krycí list. V servise mi prijímací technik hovoril, že ak by som to nechal spraviť cez poisťovňu vinníka, tak by boli nasledovné situácie:

- pri preberaní auta by som zaplatil cenu opravy, a faktúru si nechal preplatiť poisťovni vinníka. Zo skúsenosti mi technik povedal, že by poistné plnenie trvalo buď extra dlho, alebo by mi odmietli preplatiť plnú sumu (amortizácia a nejaké ich tabuľky). Riešiť kadejaké odvolania, podnety na NBS a podobne, by mi situáciu asi veľmi neuľahčili. Potom by bola možnosť, aby rozdiel doplatil vinník. Čo by teda dobrovoľne určite nespravil, takže to riešiť súdnou cestou s nejasným výsledkom.

- ak by poisťovňa vinníka súhlasila s opravou na krycí list, nemuseli by ho vystaviť okamžite. Vraj je tam nejaká zákonná lehota. Takže by sa v kľude mohlo stať, že auto bude opravené, ale ja budem mesiac (alebo aj viac) čakať na vystavenie krycieho listu.

Rozhodni sa sám. No podľa môjho názoru nie je tak celkom jedno, v akej poisťovni máš uzatvorené PZP. Viem, že Allianz nikdy nerobil problémy a poistné plnenie prebehlo vždy korektne. V jednej firme, v ktorej som kedysi pracoval, boli všetky auta v Allianz. Škodových udalostí bolo dosť, a v žiadnom prípade nenastali žiadne komplikácie či problémy.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Johnnny »

Vdaka za rady a skusenosti. V podstate som sa utvrdil v tom, ze havarijnu budem riesit u Allianz.

Co sa tyka tej PZP. Z tvojho pripadu som celkom nepochopil aky bol benefit toho, ze mas PZP u Allianz. Ty si si to nechal opravit z havarijnej, nie ?

A este otazka. U Allianz (teoreticky aj inych) v pripade poistnej udalosti ide vsetko z havarijnej ? Pripadne je podmienkou autorizovany servis ? Asi tam dnes zavolam a budem sa na to pytat, len ma to zaujima.

Vdaka
Noobsz DJ
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Noobsz DJ »

Benefit pre mňa je v tom, že ak by som spôsobil škodu, tak Allianz poškodenému preplatí celkovú cenu opravy (alebo to pôjde rozpočtom). Nebudem musieť byť v strese, že poškodenemu by nebolo vyplatené celé poistné plnenie a rozdiel by vymáhal odo mňa.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Johnnny »

Ok, chapem. Vraj mame niekoho v Allianz, tak tam skusime poobede zavolat kolko by ma to stalo s havarijnou. Ako som povedal, par eur navyse rocne mi asi za pokojny spanok stoji.
Napísať odpoveď