Koronavirus: SARS-CoV-2 (Covid-19)

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
retkvic
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Koronavirus: SARS-CoV-2 (Covid-19)

Príspevok od používateľa retkvic »

Ja tej slovencine niekedy nerozumiem, zakaz vychadzania mal byt od 20:00 do 5:00, teda ak sa pise, ze okrem 1:00-5:00, to znamena ze od 1:00 do 5:00 mozem vychadzat, teda aj na zakaz vychadzania mame vynimku na vychadzanie, okrem inych vynimiek na vychadzanie? :D
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

retkvic: Zakaz vychadzania je od 05:00 rano do 01:00 po polnoci. To znamena, ze prakticky cely den okrem nocnych hodin medzi 01:00 az 05:00. V noci medzi 01:00 az 05:00 vychadzat mozes. Je to z nejakeho dovodu tykajuceho sa nudzoveho stavu a Ustavy, neviem ako to je, pred rokom sa to medializovali s tym, ze proste nemozu dat 24 hodin denne zakaz vychadzania, tak tam tie najhluchejsie 4 hodiny v noci nechali povolene na vychadzanie z domu.
retkvic
Medium Professional
Medium Professional

Aha, dobre, ja neviem z akeho dovodu som myslel ze od 20:00 do 5:00.

Inac k stavu hospitalizovanych v nemocniciach a ich rozlozeniu aj podla ockovania, som to nahodil do excelu tie data z nczi a vysla mi tato tabulka, za vcerajsok 24.11 + 302 novych hospitalizacii a vekove rozlozenie je vidno z tabulky. Data hovoria za vsetko.
Prílohy
hosp.24.11.2021.slovensko.png
hosp.24.11.2021.slovensko.png (10.38 KiB) 337 zobrazení
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa ropman »

Logdan funguje extremne rychlo, pocet hospitalizovanych dneska klesol.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Neviem či to je ironická poznámka, ale šanca že na dnešný počet hospitalizovaných má vplyv lockdown, ktorý trvá prakticky od dnes, je 0,00%. :)

Nevravím, že lockdown nefunguje, ale prvé čísla to ovplyvní za 7-10 alebo viac dní.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

bola to sice ironicka, ale nanajvys pravdiva sprava

snad nikto, okrem fanatickych provaxerov a celej slovenskej vlady necakal, ze by logdan zacal fungovat okamzite

teraz si len treba podat stavky, kedy prvykrat Heger verejne povie, ze logdan funguje a je uspesny (samozrejme vdaka nim)

DbP na krivkach ukazuju uz minimalne tyzden, ze 4 najpostihnutejsie kraje maju pokles uz 7-10 dni po sebe

vlada prisla s logdanom 5 minut po dvanastej, keby nerobili nic, priebeh by bol identicky
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

ropman napísal: 25 nov 2021, 12:32 Logdan funguje extremne rychlo, pocet hospitalizovanych dneska klesol.
Nebude to tym, ze nemocnice sa dostavaju na hranicu svojich kapacit?
beardie
Redeemer
Redeemer

nie, lebo novych hospitalizacii je menej ako pri maxime delty
detaily v tomto clanku: https://www.facebook.com/databezpatosu/ ... 6920490441

staci si pozriet obrazky

dnesny status:
https://www.facebook.com/databezpatosu/ ... 4490406684
POZITÍVNI:
Najbližších 5 dní neovplyvní počty pozitívnych, lebo tí, čo sa aj hneď zajtra a pozajtra vo štvrtok a v piatok dozvedia, že boli v okolí pozítívneho alebo im príde zle, tak sa objednajú na testy na piatok a sobotu, ktoré vyhodnotia v sobotu a v nedeľu a zreportujú v nedeľu a v pondelok.
Takže až od utorka budema mať reportované prípadne nižšie čísla LEN tých, čo si to (ne)odovzdajú vďaka opatreniam od piatku.
ČOKOĽVEK, ČO SA UDEJE S ČÍSLAMI POZITÍVNYCH DO 5 DNÍ = DO UTORKA BUDÚCEHO TÝŽDŇA SA NETÝKA LOCKDOWNU
HOSPITALIZOVANÍ
Ktokoľvek, kto sa vďaka lockdownu "reálne" až od pozajtra (piatok) nestretne s niekým pozitívnym (s kým by sa inak stretol) a tým pádom sa neprejavia u neho príznaky a nutnosť hospitalizácie, sa "neobjaví" v nemocnici o 5 dní od piatku a to je streda = stav nemocníc reportovaný takto vo štvrtok budúci týždeň. A to je najskorší dátum.
ČOKOĽVEK, ČO SA UDEJE S ČÍSLAMI HOSPITALIZOVANÝCH DO 7 DNÍ = ŠTVRTKA BUDÚCEHO TÝŽDŇA SA NETÝKA LOCKDOWNU
retkvic
Medium Professional
Medium Professional

Na dbp to tam davali pred par nami, ze hospitalizovanych je uz tyzden zo dna na den menej a menej. Tych vcerajsich 3200 co sa navysilo o 18 aby sa dosiahla hranica na vyhlasenie NS mohol byt trochu aj zastieraci manever aby sa to vsetko spustilo, ale to uz je trochu konspiracne z mojej strany.
beardie
Redeemer
Redeemer

Andi_Cibula napísal: 18 nov 2021, 23:18V Portugalsku alebo na Islande to zvládli, tam dali v absolútnej percentáži 87% a 81%, čo je super výsledok.
hmm
Portugal announces new COVID restrictions
vakcina je sloboda aj v najviac preockovanej europskej krajine, ze ano
taki7
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa taki7 »

Výnimky zo zákazu vychádzania..https://streamable.com/ad87ba
retkvic
Medium Professional
Medium Professional

beardie napísal: 25 nov 2021, 20:56 vakcina je sloboda aj v najviac preockovanej europskej krajine, ze ano
To bude asi tym, že v oktobri odstupil z vedenia pandemie ten ich namorny general :)
Muffi
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Muffi »

Už sa objavila aj mutácia, na ktorú pravdepodobne súčasné vakcíny budú prikrátke
https://www.euronews.com/next/2021/11/2 ... uth-africa
kayko
Star
Star

Príspevok od používateľa kayko »

A samozrejme ani pocas lockdownu nie su obmedzene ulety do zahranicia. To je ako keby sme sa vracali do roku 2020 a nevyuzili ziadne poznatky z buducnosti. Tak jasne, ze tu potom mame x vln a kazdu vlnu vyvolala mutacia donesena z inej krajiny. Treba sa kuknut do Ciny. Tam to maju tak, ze dostat sa von je brnkacka, ale dostat sa dnu sa da len s negativnym testom a rtg pluc. Az ked vam v nemocnici oskenuju pluca, tak letisko dostane depesu, ze si mozete kupit letenku a samozrejme pred odletom este povinne vysparat v nose.
Muffi
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Muffi »

Keby sa zakázali aj cesty do zahraničia, tak by covidpass prišiel aj o jeho primárny dôvod existencie a väčší demotivačný krok k presviedčaniu na očkovanie si už veľmi neviem predstaviť.

Inak s tou lámajúcou krivkou hospitalizovaných nie som až taký optimista. Posledné dni padali 10k prírastky pozitívnych z testov, to sa na nemocniciach prejaví o pár dní a stále platí, že idú na hrane možností (čo je zrejme aj dôvod, že krivka pár dní nerastie - už proste nemá kam rásť a niektorých adeptov na lôžko musia otočiť a poslať preč).

Otcovho brata predvčerom pustili domov, keď sa jeho stav ako tak stabilizoval, ale hoci by tam v ideálnej situácii mal pobudnúť dlhšie, musel uvoľniť flek naliehavejším prípadom.
Blastbit
King
King

Príspevok od používateľa Blastbit »

Muffi napísal: 25 nov 2021, 22:01 Už sa objavila aj mutácia, na ktorú pravdepodobne súčasné vakcíny budú prikrátke
https://www.euronews.com/next/2021/11/2 ... uth-africa
Pred pár mesiacmi som písal ze zaručí mi niekto ze nemoze vzniknut este horšia mutácia než tie čo tu boli doteraz? A máme to tu.
Cize povinné očkovanie pre všetkých lebo pri takejto mutacii može byť denný prírastok 15 000 infikovaných denne a to len na začiatku vlny. Pocas nej to moze byt aj 2 x tolko. Pribudajucich do nemocnic denne bližiaci sa k 500 a viac,počet mrtvych denne od 100 ludí a viac na covid.
Nerád by som bol aby opäť došlo na moje slová aj stým ze 90% zdravotnikov,lekarov co este robia sa nato vykašlu a utečú preč,ziadne peniaze priplatky ich tu neudrzia ak budu musiet makat celý rok 300 hodín mesačne.
Potom to ostane na kotlebovi,republike ss, ficovi,pellemu,harabinovi,dankovi,antivaxerom,antiruškarom-respirátori to liečenie covid pacientov ale aj pacientov na iné ochorenia.
To by som si teda pozrel, hned by utiekli tiez preč aj s politikmi terajsej vlády lebo oni 80% času venuju hádkami medzi sebou a opoziciou zločincov.
kayko
Star
Star

Príspevok od používateľa kayko »

Muffi napísal: 26 nov 2021, 10:23 Keby sa zakázali aj cesty do zahraničia, tak by covidpass prišiel aj o jeho primárny dôvod existencie a väčší demotivačný krok k presviedčaniu na očkovanie si už veľmi neviem predstaviť.
Ved nepisem o zakazani, ale o obmedzeniach. Testovanie a statna karantena, bez ohladu na to, ci si ockovany, alebo prekonany. Jasne ze clovek, ktory nesplna OTP by nemal cestovat vobec, ale ak uz mame taku zlu situaciu, tak rozhodne treba urobit vsetko preto, aby sa zamedzilo zaneseniu dalsich mutacii. Inak je to mrhanie prostriedkami v zdravotnictve na ukor zachrany cestovneho ruchu.
retkvic
Medium Professional
Medium Professional

Muffi napísal: 26 nov 2021, 10:23 Inak s tou lámajúcou krivkou hospitalizovaných nie som až taký optimista. Posledné dni padali 10k prírastky pozitívnych z testov, to sa na nemocniciach prejaví o pár dní a stále platí, že idú na hrane možností (čo je zrejme aj dôvod, že krivka pár dní nerastie - už proste nemá kam rásť a niektorých adeptov na lôžko musia otočiť a poslať preč).
Trend je jasny, klesame, zo dna na den je do nemocnic menej primov, situacia je stale vazna, no prijmy postupne klesaju, to vsak este moc nezlepsi situaciu na jiskach a ventilatoroch, na to si treba min 2 tyzdne pockat.
beardie
Redeemer
Redeemer

Muffi napísal: 26 nov 2021, 10:23Posledné dni padali 10k prírastky pozitívnych z testov
lebo stupaju pocty testov, pozitivita sa drzi na podobnych urovniach
to sa na nemocniciach prejaví o pár dní a stále platí, že idú na hrane možností (čo je zrejme aj dôvod, že krivka pár dní nerastie - už proste nemá kam rásť a niektorých adeptov na lôžko musia otočiť a poslať preč).
vcera bol pokles celkoveho poctu hospitalizacii o 12 pacientov
450 prepustili (vratane umrti), 438 prijali - celoslovenske sumarne data

chcel by som znova dorazne upozornit na zmeny na urovni jednotlivych nemocnic, napriklad Presov ma o 24 volnych miest viac ako pri vrchole delty v ich oblasti

delta sa siri z vychodu a severu na juh a zapad, podla toho sa cisla na jednej strane krajiny menia smerom nadol a na druhej smerom nahor, rozdiel je ale v percentach zaockovanosti, ktora ma na juhu a zapade vyssie hodnoty, preto sa da ocakavat, ze nemocnice nebudu take plne ako na vychode

Muffi, priamo specialne k tebe: si inteligentny clovek, prosim, zamyslaj sa nad celkovymi datami, nie nad jednotlivymi hodnotami
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

Doktor ma Filipa aj o psychiatrickom postcovide
https://doktormafilipa.podbean.com/e/ni ... inkach-69/
Napísať odpoveď